Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IEMy w okolicach 500zł +-200zł


IamWeasel

Rekomendowane odpowiedzi

Przestała mi grać jedna słuchawka w EP630 i to chyba dobry powód żeby kupić sobie ponownie jakieś fajniejsze.

 

Mogę zamówić skądkolwiek np. z US ebaya, UK, HK, tylko do ceny wolałbym wliczać ew. cło (żeby się nie okazało, że planowałem zapłacić 600 a wyszło mnie 150 więcej). Nie wiem dokładnie ile chcę wydać, ale myślę że w luźnej okolicy 500PLN. Raczej mniej niż więcej.

 

Chciałbym, żeby były cieplejsze od ER6i, zwłaszcza że tamte miałem z T10, a teraz mam nano 3rd gen.

 

Czego oczekuję:

-ciepłe, fajne, melodyjne brzmienie

-wygodne (Nie mogą wchodzić w ucho tak głęboko jak er6i, raczej tak lekko jak ep630, tylko w samym 'przedsionku' ucha. Izolacja nie jest bardzo ważna.)

-wolałbym, żeby nie wyglądały jak aparat słuchowy na sznurku ;o

 

Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W super.fi z wygodą jest tak "średnio". Niedługo może dostanę WRESZCIE kabelek od es2 i zobaczę czy o ile będzie lepiej. Natomiast z bi-flangami tłumienie jest bardzo dobre, choć oczywiście zawsze może być lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duża jest różnica między se530 a UM2? Ale tak w miarę obiektywnie, uchem ipod+autobus a nie audiofil wannabe (tu z góry przepraszam wszystkich prawdziwych miłosników idealnego brzmienia :)).

To inny sposob prezentacji :) Roznica jest zawsze wzgledna. Zalezy jakiego brzmienia oczekujesz.

To co komus moze przypasc do gustu bardziej - innemu przeciez mniej. Technicznie SE530 to jednak szczebel wyzej.

W dziale "Testy" jest tez porownanie SE530 i UM2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to radzimy najpierw wymienić plajera a dopiero poźniej bawić się w iemy za 8 paczek ;)

 

Player jest dobry. Miałem T10, H140, IFP, teraz samego ipoda. Przed małe różnice w jakości dźwięku zacząlem przedkładać wygląd i wygodę używania. Dlatego pytałem o obiektywną różnicę w jakości między modelami słuchawek. Mogę zapłacić xxx zł więcej, ale jeśli różnica będzie minimalna to nie widzę sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Player jest dobry. Miałem T10, H140, IFP, teraz samego ipoda. Przed małe różnice w jakości dźwięku zacząlem przedkładać wygląd i wygodę używania. Dlatego pytałem o obiektywną różnicę w jakości między modelami słuchawek. Mogę zapłacić xxx zł więcej, ale jeśli różnica będzie minimalna to nie widzę sensu.

 

 

jeśli uważasz, że między ipodem a t10/ifp są małe różnice dźwięku

to imho nie warto pakować się na Twoim miejscu w se530 ;)

kup jakieś doki w granicach 200 pln bo i tak nie dostrzezesz magii iemów

trój- a nawet dwuprzetwornikowych ;)

nie jest to żaden atak na Twoją osobę itp. poprostu takie fakty . .

no chyba, że nie żal Ci kasy to kupuj se530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najtańszego do najdroższego:

FutureSonics Atrio M5/8

Ultimate Ears Super-Fi 5 Pro

Sleek SA6

Westone UM2

Klipsch Image

 

Wow, the Klipsch Image to całkiem fajna alternatywa. Przemawia do mnie wielkość i obudowa z metalu, ale pewnie jakość dźwięku sporo gorsza. Muszę o nich więcej poczytać.

 

 

jeśli uważasz, że między ipodem a t10/ifp są małe różnice dźwięku

to imho nie warto pakować się na Twoim miejscu w se530 ;)

kup jakieś doki w granicach 200 pln bo i tak nie dostrzezesz magii iemów

trój- a nawet dwuprzetwornikowych ;)

nie jest to żaden atak na Twoją osobę itp. poprostu takie fakty . .

no chyba, że nie żal Ci kasy to kupuj se530.

 

Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego w jakiej skali łączysz okreslenia 'małe' i 'wartościowe'. Różnice dźwięku potrafię usłyszeć, ale po pierwszych paru dniach zachwycania się jakimś trzysekundowym fragmentem piosenki, który 'na tym brzmi super a na tym średnio super' zaczynam znów normalnie korzystać z playera czyt. słuchać muzy na dworze i w autobusie. Czasem do snu, to fakt. Jak sprzedałem er6i to przeżywałem męczarnie po powrocie do ep630 - ale tylko przez jakiś tydzień. Co nie oznacza że będę zaraz kupował tandetę bo 'i tak się przyzwyczaję' :)

 

nie przesadzajcie już z tymi playerami.

Różnice są zawsze większe przy zmianie słuchawek niż przy odtwarzaczach, więc moim zdaniem warto um2/se530 do nano.

 

Mam dokładnie takie samo spostrzeżenie. Nano ma faktycznie gorszą jakość dźwięku od iriverów, nie przeczę. Ale ma za to wielką zaletę - nie szumi. I to powoduje, że stawiam je wyżej w osobistej hierarchii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności