Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3 do 500 zł


marek_blck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

W najbliższych dniach będę kupował sobie odtwarzacz mp3. Pytałem znajomych, czytałem forum, więc mniej więcej orientuję się w dostępnych obecnie modelach. Na wszelki wypadek chciałem jednak zapytać się jeszcze Was, drodzy użytkownicy, o zdanie.

 

Czego wymagam ?

 

- KONIECZNE (jeżeli nie spełnia choć jednego z tych warunków, to raczej odpada):

  1. Cena - do 500 zł. Jeżeli NAPRAWDĘ warto, mogę dołożyć kilkanaście / kilkadziesiąt złotych, ale na pewno nie przekroczę 550 zł.
  2. Pojemność - 2 gb to absolutne minimum, przydałoby się 4 gb.
  3. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku.
  4. Musi to być odtwarzacz z chłodną dziurką, dobrze zgrywający się z KPP i K26p.
  5. Musi mieć poprawnie działający equalizer.
  6. Musi być możliwość zakupu nowego odtwarzacza w Polsce - zależy mi na gwarancji.
  7. Moc - 15 mW na kanał i więcej.

- WAŻNE (jednej / kilku z tych cech może nie posiadać, pod warunkiem że warto się poświęcić :) ):

  1. Możliwość bezwzrokowej obsługi i ogólnie wygoda.
  2. Małe rozmiary ( nie obchodzą mnie filmy, chociaż dobrym wyświetlaniem txt nie pogardzę ).
  3. Im większa moc tym lepiej.
  4. Możliwość używania jako dysk wymienny ( albo jakkolwiek inaczej, byle na Linuksie nie było problemów ).
  5. Możliwość rozszerzenia dostępnej pamięci za pomocą kart.
  6. Odtwarzanie OGG.

Słucham głównie metalu. Czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoje wymagania na myśl przychodzi mi tylko jeden odtwarzacz:

iAudio 7 ;)

 

EDIT: a może Sony a810? w tej cenie mógłbyś dostać nawet wersję 8GB. Jest jednak dosyć ciepłym odtwarzaczem i ma małą moc, jednak KPP i K26p powinien napędzić bez problemów ;)

I7 zupełnie odpada, on nie zgrywa się dobrze z moimi słuchawkami (sprawdzone empirycznie). A szkoda, bo poza tym jest niewątpliwie warty zainteresowania.

 

Sony jeszcze obadam, ale jak już mówiłem - potrzebuję czegoś chłodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tymi

  1. Musi być możliwość zakupu nowego odtwarzacza w Polsce - zależy mi na gwarancji.
  2. Małe rozmiary ( nie obchodzą mnie filmy, chociaż dobrym wyświetlaniem txt nie pogardzę ).
  3. Możliwość używania jako dysk wymienny ( albo jakkolwiek inaczej, byle na Linuksie nie było problemów ).
  4. Możliwość rozszerzenia dostępnej pamięci za pomocą kart.

karma pasuje idealnie :) do tego 20gb, duuża moc, parametryczny eq, itd. jak coś to mam swoją na sprzedaż ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Siloe

 

A słuchałeś Clixa2 z KPP ? Bo podobnież nie wypada to najlepiej... jak jest naprawdę ?

 

@wojt_bb

 

Cóż, zastanowię się, ale trochę boję się braku gwarancji - szkoda by było wyrzucić w błoto sporą kasę. A ile byś chciał ?

Zdecydowanie wolałbym kupić jakiś nowy sprzęt, z gwarancją, więc czekam na dalsze propozycje. Używany odtwarzacz, nawet tak dobry jak Karma, to raczej ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clix2 i liczymy, że wraz z nowym softem zmieni się coś z odtwarzaniem .ogg bo ponoć ma jakieś problemy

To nie jest wina softu, a przynajmniej nie od strony iRivera, więc nie liczyłbym na to. Ja polecam iRivera E10 albo Trekstora Vibez, przy czym warto obydwu posłuchać, bo grają odmiennie. Tego ostatniego to ja bym nie był w stanie słuchać przez dłuższy czas, ale sporo osób go ceni za dźwięk, więc może akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina softu, a przynajmniej nie od strony iRivera, więc nie liczyłbym na to. Ja polecam iRivera E10 albo Trekstora Vibez, przy czym warto obydwu posłuchać, bo grają odmiennie. Tego ostatniego to ja bym nie był w stanie słuchać przez dłuższy czas, ale sporo osób go ceni za dźwięk, więc może akurat.

Czemu nie mógłbyś słuchać Vibeza? Sam zastanawiam się nad zmianą z Clixa, bo mi gaplessa brakuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystkie odtwarzacze, które podajecie są niedostępne w sklepach. Czy na prawdę nie ma nic z przyzwoitą jakością dźwięku, co możnaby normalnie, kulturalnie kupić w sklepie ?

 

@wojt_bb

zaczekaj ze 3 dni z tą karmą, bo jak tak dalej pójdzie to chyba wezmę :P. Szkoda tylko, że tak krótko trzyma... będę miał sprzęt stacjonarny xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Jeżeli chodzi o e10 - jeżeli mam kupować używanego, to wolę Karmę... chyba, że jest jeszcze gdzieś dostępny nowy ?

T60 - słyszałem, że dźwięk jest raczej przeciętny - na serio tak dobrze gra z KPP ?

Z5 - o który chodzi, http://allegro.pl/item355837433_samsung_yp...ve_ep_630_.html czy http://allegro.pl/item353932706_samsung_z5...ki_okazja_.html ?

Meizu - słyszałem że cieplutki, jeżeli brzmi podobnie jak I7 to odpada

Vedia - podobno nie gra źle, ale ma skopany equalizer. Jak to jest ?

 

Dzięki za odpowiedzi i czekam na kolejne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I7 jest zimniutkie, a nie cieplutkie

Uch, to będzie problem z opisaniem tego... ale nie brzmi on dobrze z KPP, nie wiem tylko w takim razie z jakiej cechy jego dźwięku to wynika.

e10 ma byc dostepny na allegro po 10 maja czy cos kolo tego...

 

pzdr

To pewne ? Bo jeżeli tak, to może warto zaczekać...

 

EDIT: I co z tymi Samsungami ? Bo nadal nie wiem o który model chodzi (vide: linki z poprzedniego posta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności