Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co zrobić żeby iRiver T10 głosniej grał?


Nice Gay

Rekomendowane odpowiedzi

Mam iRivera T10 1GB z radiem i słuchafony ep-630, co zrobić żeby grał głośniej? Bo praktycznie jak mam na 30vol to gra tak samo jak na 40vol. Czy można jakoś przerobić soft żeby grał głosniej? Słyszałem że tak robią w iPodach że wgrywają soft z USA i gra głosniej niż na europejskim sofcie. Czy w swoich T10 też tak macie że gra Wam prawie tak samo jak macie na 30vol i na 40vol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz w dokanałówkach na pełnej k....e??

gratulacje dla ciebie i współczuje twoim uszom które wysiądą za rok, może odrobine dłużej...

Głośność w bardzo dużej mierze zależy nie od playera czy skuteczności słuchawek

lecz od poziomu głośności muzyki której słuchasz .

 

Punktem odniesienia jest tu poziom 0dB FS ( maksymalny poziom głośności dla nagrania

cyfrowego ) Są takie nagrania " o pompowanej " czy spłaszczonej dysnmice

które mają RMS ( średni poziom nagrania ) = -7dB poniżej 0dBFS , są takie które mają RMS=-12dB

, czy wreszcie takie zrealizowane z RMS = - 20 dB lub nawet jeszcze mniejszej

 

Dlatego głośność przy volume = 30 /40 w zależności od tego jaki jest średni RMS nagrania

może być bardzo różna . Dla przykładu żeby skompensować ubytek każdych 3dB musisz

przyłożyć dwa razy większą moc wyjściową . Dlatego jeżeli mamy dwa nagrania

: jedno z RMS=7dB , a drugie z RMS =13dB to dla osiągnięcia tej samej głośniości

potrzebujesz w pierwszym przypadku mocy 4mW , a w drugim aż 16 mW

 

Mam iRivera T10 1GB z radiem i słuchafony ep-630, co zrobić żeby grał głośniej?

Bo praktycznie jak mam na 30vol to gra tak samo jak na 40vol. Czy można jakoś przerobić soft żeby grał głosniej

 

Nie ma takiej mozliwośći . Co więcej głośność wszystkich portable playerów ( jeżeli tylko

nie mają blokady głośności - a Iriver akurat nigdt jej nie miał ) jest tak naprawdę mnie wiecej taka sama .

 

Jeżeli więc chcesz mieć większy zapas głośności musisz zainwestować w skuteczniejsze

lub lepiej tłumiące słuchawki > czyli IEM-y ( do drugie rozwiązanie jest rzeczywiście znacznie

bardziej korzystne dla Twojego zdrowia ) , lub wzmacniacz słuchawkowy . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz - neutralność wypowiedzi ponad wszystko, ale czy nie wydaje Ci się, że jeżeli ktoś słucha zestawu T10+EP630 na poziomie głośności 30, to podsuwanie możliwości wzmocnienia dźwięku jest bardzo ryzykowne? możemy sobie dyskutować o poziomach głośności dla nagrań cyfrowych, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że kolega ma wszystkie utwory po kolei nagrane w najcichszym standardzie, a do tego słucha muzyki klasycznej? to trochę tak, jak wskazywać 15-latkowi sklep, w którym kupi alkohol bez dowodu :). Jeżeli kolega wpakuje się w IEMy, to przy takim poziomie głośności za kilka miesięcy będzie korzystał z jeszcze lepszej aparatury - aparatu słuchowego (a ten to dopiero wzmacnia dźwięk!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie muzyki elektronicznej (trance, techno, dance) więc ep-630 nadają się do takiej muzy doskonale, próbowałem zen aurvany i stwierdziłem że to kompletne dno tak jakbym słuchał zwykłych pchełek z kiosku za 3,50 tylko izolacja dzwieków z zewnątrz lepsza.

 

Jeżeli więc chcesz mieć większy zapas głośności musisz zainwestować w skuteczniejsze

lub lepiej tłumiące słuchawki > czyli IEM-y

 

no więc co to są te "IEM-y"????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echelon - to naprawdę wszystko zależy od tego jakiej muzyki słuchasz

i jaki średni poziom głośności maja te nagrania . :)

 

Sam próbowałem kiedyś używałem Irivera T20 z Ep-630 i dobrze wiem że

przy takiej muzyce jakiej ja akurat słucham , bardzo często przy maksymalnej głośności

40/40 nie tylko w rozklekotanym Ikarusie , czy metrze , ale także na warszawskiej

ulicy nie było słuchać kompletnie nic . Naprawdę nie przesadzam :D - poziom hałasu

na zewnątrz był po prostu tak wysoki , że skutecznie maskował muzykę .

Żeby czegoś posłuchać na tym zestawie musiałem więc albo starannie dobierać repertuar

( pod kątem głośności plików ) , unikać wsiadania na tył autobusu ( bo tam -przynajmniej

w niskopodłogowcach znajduje się silnik ) , albo wręcz wyjeżdżać na rowerze poza miasto .

 

Dlatego IEM-y ( typu Shure , Westone Etymotic ) wydają się być idealnym rozwiązaniem

- dzięki znakomitej izolacji można na nich słuchać muzyki na umiarkowanych poziomach

głośności nawet w metrze lub pociągu . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz - wszystko się zgadza, ale musimy przy okazji popatrzeć na użytkownika, któremu to polecamy. Ja nawet bez jego ostatniej wypowiedzi założyłem brzydko, że słucha właśnie takiej muzyki, jaką teraz podał i do tego raczej sam jej nie ripuje (co zmniejsza szanse na to, że wszystkie jego kawałki są równie cicho nagrane) ;).

 

Mógłbym założyć coś takiego, że wszystkie jego utwory są zripowane do mp3@96kbps i wtedy słucha raczej tekturowego stukotu niż czegokolwiek co można nazwać muzyką. Brakuje mu głębii i niskich tonów, ale bierze to za brak mocy/głośności.

 

Ja po prostu zakładam, że nasz kolega słucha tak nie od dziś i najzwyczajniej w świecie:

1. przyzwyczaił się do tego poziomu głośności

2. głuchnie

Człowiek słuchający trance'u, dance'u i techno na takim zestawie i przy takim poziomie głośności to muzyczny samobójca. Zamiast polecać mu IEMy za 600 zł poleciłbym mu raczej koss spark plug, które wykończą go basowo za dużo niższą cenę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek słuchający na trance'u, dance'u i techno na takim zestawie

i przy takim poziomie głośności to muzyczny samobójca.

 

Zamiast polecać mu IEMy za 600 zł poleciłbym mu raczej koss spark plug

, które wykończą go basowo za dużo niższą cenę .

 

Chyba muszę przyznać Ci rację . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wyłącz equalizer. Z EQ przy 25 "kreskach" włącza się blokada. Soft US daje 18mW.

 

Witam, sorki, że odkopuję. Chciałbym się dowiedzieć, czy jeśli zmieniłem soft w t10 na koreański (chciałem uzyskać możliwość wrzucania muzy nie za pośrednictwem WMP) to mam 15 czy 18mW na kanał? Robiłem to "100 lat temu" i potem nie interesowałem się w ogóle softem. Jeśli mam 15mW to czy istnieje jakiś porządny soft przy pomocy którego uzyskam z powrotem 18mW i komp będzie mi widział t10 jako dysk przenośny? Dodam, że odtwarzacz był zakupiony w stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności