Skocz do zawartości

Rozpoznajemy oryginalnosc sluchawek!


Adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co gdybym ja dostał od niego podróby nie popuścił bym mu. Oczywiście stosowny mail do Allegro ile podrób sprzedał z pełną dokumentacją z linkami do naszego forum. Myślę że zablokowali by mu konto a kolejne szybko by sie wyśledziło bo to specyficzny sprzedawca i sprzęt. Wiem ze to trochę pracy ale nie mam zamiaru pobłażać kolesiowi który robi mnie w balona, a tym bardziej nie wystawie mu pozytywa jak robi to większość osób tylko za to że zwrócił pieniądze. Dzięki takiemu postępowaniu (mam na myśli pozytywy) inni się nabierają że to pożądny sprzedawca i kółko się zamyka.

 

Jestem pewien że płaci allegro za możliwość sprzedawania (w wielkich ilościach) podróbek, w innym przypadku to byłaby wielka afera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie oczywiście żadnego pozytywa nie zobaczy, bo to uważam też już za przesadę. Poza tym można sobie zostawić na później i jak już kolesia będzie się chciało pozbyć to wystawiać 2 tygodniowo np, a to już robi wrażenie na kupujących.

 

Zresztą osoby, które dają mu pozytywy i kupiły od niego podróbki za 40zł słuchawek, które kosztują 160zł w sklepie i tak są zadowolone. To pewnie w większości użytkownicy iPodów, którzy cieszą się ze znaczka Sennheiser w uchu, a na dźwięku w ogóle się nie znają, więc to buczenie im nie przeszkadza.

Jak ktoś wie, że nie jest zadowolony to naprawdę nie ma problemu, a sprzedawca zawsze tłumaczy się, że przez pomyłkę wysłał złe słuchawki. Teoretycznie nie powinno mu się zarzucać, że to nieprawda skoro zaraz przysyła oryginalne, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie oczywiście żadnego pozytywa nie zobaczy, bo to uważam też już za przesadę. Poza tym można sobie zostawić na później i jak już kolesia będzie się chciało pozbyć to wystawiać 2 tygodniowo np, a to już robi wrażenie na kupujących.

 

Zresztą osoby, które dają mu pozytywy i kupiły od niego podróbki za 40zł słuchawek, które kosztują 160zł w sklepie i tak są zadowolone. To pewnie w większości użytkownicy iPodów, którzy cieszą się ze znaczka Sennheiser w uchu, a na dźwięku w ogóle się nie znają, więc to buczenie im nie przeszkadza.

Jak ktoś wie, że nie jest zadowolony to naprawdę nie ma problemu, a sprzedawca zawsze tłumaczy się, że przez pomyłkę wysłał złe słuchawki. Teoretycznie nie powinno mu się zarzucać, że to nieprawda skoro zaraz przysyła oryginalne, nie?

 

 

chyba zartujesz - LUDZIE nie pamietacie setek postów na forum w temacie ep630 i cx300 - zrozpaczeni userzy kupowali właśnie u mateuszka - wszystko podróby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko po co robic sobie problem, tracić czas i nerwy... Jakbym miał zapłacić 100 za podrobione JBL220, potem kłócić się, odsyłać, czekać na nowe nie wiadomo jakie itp., to wolałbym za 150 kupić sprowadzane oryginały, nawet bez polskiej gwarancji.

 

W ogóle robi się jakaś dziwna dyskusja o tym, że warto kupić tanie podróbki, bo jest szansa dostać za nie coś oryginalnego. Nie wstyd wam? :blink:

 

Ja rozumiem, że mnóstwo kupujących to nieświadome owce liczące na okazję. Ale okazja to jest wtedy, kiedy ktoś sprzedaje jedną czy dwie sztuki, które sprowadził taniej z USA, albo musi się szybko pozbyć czegoś co sam używał, bo potrzebuje kasy itp. Jeżeli ktoś widzi okazję w sprzęcie OEM sprzedawanym bez gwarancji, jakiegokolwiek dowodu oryginalności, po cenie 2-3 razy mniejszej niż normalnie, a do tego sprzedawanym w hurtowych ilościach, to określenie "jeleń" jest najdelikatniejszym, jakie przychodzi mi do głowy. I co z tego, że Ci później nawet oddadzą kasę albo wymienią na oryginały? Wychodzi na to, że W OSTATECZNOSCI dostaniesz cos, o co Ci od początku chodziło (o ile w ogóle), a przy okazji stracisz kilka dni lub tygodni, będziesz się użerał z oszustem smiejącym Ci się tak naprawdę niemal prosto w twarz, żadnego spokoju i same problemy. Po co to komu?

 

rozmowa o tych podróbkach wygląda mi tak samo jak rozmowy o mp4:

-czesc, chce kupic mp4, co polecacie?

-nie kupuj mp4 bo to szmelc. Przeczytaj "Dlaczego mp4 to syf"

-OK, przeczytalem, ale nadal chce mp4. moze bede mial szczescie. Poleccie cos 8-gigowego, z filmami do 100 zł.

-...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto, ale z reguły nie warto. Ja po prostu jestem typem człowieka, który lubi robić "raz, a porządnie". W kasynach też można wygrać niezłą kasę, ale jakimś cudem reguła jest taka, że udaje się jednemu na tysiąc, a reszta koniec końców zawsze przegrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kasynach też można wygrać niezłą kasę, ale jakimś cudem reguła jest taka, że udaje się jednemu na tysiąc, a reszta koniec końców zawsze przegrywa.

i jest dobra puenta, skończmy już tą dyskusję, prowadzącą do nikąd. :] na siłę się ludziom niczego nie wbije. cieszmy się, że my jesteśmy tacy "fajni" i nie damy się nabić w butelki. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napierwszy rzut oka obawiałbym się tylko ostatniej aukcji, właśnie z powodu, o którym napisał Follman. Ale jeżeli sprzedawca potrfi to sensownie wyjaśnić (mogł mieć kilka kompletów do sprzedania i pomieszał fotki), to poza tym wygląda na to, że są OK.

 

Generalnie, jeżeli jbl'e na aukcji sprzedawane są w pudełku i ze wszystkimi dodatkowymi akcesoriami, to można z grubsza zakładać, że są oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ostrzegam osoby, ktore kupuja u niego sluchawki jbl (u pana z naszego tematu)

ja swoje kupuje u jednego z naszych forumowiczow ;)

 

---- ----

 

mail od chlopaka, ktory kupil podrabiane cx400 na kolejne aukcji tego oszusta:

 

(...) szkoda, że nie dostałem Twojego ostrzeżenia przed wylicytowaniem słuchawek, bo może bym Cię posłuchał

są miernej jakości, kojarzą mi się z chińskimi lampkami na choinkę

napisałem sprzedawcy maila; zasugerowałem usunięcie słowa: oryginalne z opisu

sam sobie jestem winien, nikt mnie nie przymszał do kupowania

a swoją drogą to takie słuchawki, rzeczywiście: oryginalne, to niewąsko kosztują, bo pod 300 zł podchodzą

(...)

 

sledzimy kazda aukcje tego pana i ostrzegamy, czekamy tylko na zwrot pieniedzy i odpowiednie maile trafia do opowiednich instytucji

jak powiedzial kolega follman: "chlopak nie bedzie mial zycia w internecie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly powrot do nazwy tematu i w rzeczy samej do niego:

 

Dzisiaj doszły do mnie słuchawki, porobię zdjecia itp, podesle na forum i Tobie.

 

Bede obiektywny i szczery. Nie miałem stycznosci z tym modelem, stosuję obecnie Aurvany a miałem EP-630. Jak narazie jestem zachwycony z jakosci, ale mam lekkie niepewnosci odnosnie oryginalnosci.

 

Słucham obecnie Tracy Chapmana, wylaczylem wszelkie eq, powiem ze jest naprawde niezle, gumki oryginalne są fatalne, zmieniłem na te z Aurvan, teraz wydaje sie byc super, dalej mam watpliwosci odnosnie oryginalnosci, jak polecasz sprawdzic?

 

mysle, ze w najblizym czasie przekonamy sie, czy produk marki !jbl, sprzedawany na tej aukcji, w wersji oem

... jest przedmiotem oryginalnym

 

*formy grzecznosciowe i moje odpowiedzi zostaly wyciete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W koncu się odzywam:P To ja jestem legendarnym KrzyśkiemBassem z Allegro i na tym forum. To ja kupiłem te słuchawki za 95zł.

 

Moje pierwsze doznania są naprawde dobre. Przyznaję się że nie miałem wcześniej nic wspólnego z JBL220, dlatego też moje zdanie może nie być do końca obiektywne. Szukam obecnie osoby w Krakowie z JBL 200 Reference które napewno są oryginalne w celu porównania.

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspominales o aurvanach zen

jak porownujesz ich dzwiek? wlasciwie to dzisiaj juz powinienem zamawiac sluchawki, ale nadal sie waham pomiedzy tymi dwoma modelami

jbl juz mam obgrane na pamiec, a aurvan jeszcze nie sluchalem

 

ciekawi mnie po prostu jak graja armatury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy!

 

To juz moj 4 dzien testowania tych z allegro, powiem szczerze, że nadal nie jestem przekonany odnosnie ich nie/oryginalności, dźwięk szczerze powiem znacznie się różni od Creativea. Przypomina mi w sumie nieco moje beyerdynamic-i które miałem hoho kope lat temu, nie pamietam juz jaki model:P

 

Poszukuję na jednym z tematów właściciela / właścicielki JBL 220 REF w Krakowie, w celu porównania.

 

Ciągle mam problem ze zdjęciami, nie mogę wykonać sensownego makro, chciałem Wam pokazać słuchawki z bliska, kabelek, same obudowy i przedewszystkim siateczki:P

 

Krzysiek

Obraz_002.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności