Skocz do zawartości

Rozpoznajemy oryginalnosc sluchawek!


Adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się, że te EP 630 w sprawie których pisałem parę dni temu to jednak podróbki. Do tego osłonka z jacka się odkleiła po dwóch dniach, a słuchawki zaczęły nieco trzeszczeć.

Jakie przysługują mi teraz prawa? Czy mogę ubiegać się o zwrot pieniędzy?

 

Aukcja wyglądała bardzo wiarygodnie. Oto link:

http://www.allegro.pl/item567433299_orygin...mp3_box_gw.html

 

I jeszcze jedna podejżana sprawa. Nie moge wystawić komętarza sprzedawcy. Mimo ze jeszcze go nie wystawiłem to kiedy wejdę w zakładkę z komentarzami na allegro pisze "Brak komentarzy do wystawienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wyszukac, ale nie udalo sie - czy JBL 220 sa podrabiane w opakowaniu? Czy tylko 'OEM'?

Także w opakowaniu.

 

Dowiedziałem się, że te EP 630 w sprawie których pisałem parę dni temu to jednak podróbki. Do tego osłonka z jacka się odkleiła po dwóch dniach, a słuchawki zaczęły nieco trzeszczeć.

Jakie przysługują mi teraz prawa? Czy mogę ubiegać się o zwrot pieniędzy?

 

Aukcja wyglądała bardzo wiarygodnie. Oto link:

http://www.allegro.pl/item567433299_orygin...mp3_box_gw.html

 

I jeszcze jedna podeana sprawa. Nie moge wystawić komętarza sprzedawcy. Mimo ze jeszcze go nie wystawiłem to kiedy wejdę w zakładkę z komentarzami na allegro pisze "Brak komentarzy do wystawienia"

Można się było domyślić, że fake :"Okres gwarancji wynosi 1 rok (o ile nie zaznaczono inaczej) od daty sprzedaży." - czyli ani rok, ani dwa jasno określone, tylko jakiś wał.

 

Co możesz? A chociażby domagać się zwrotu pieniędzy, bo w tytule aukcji widnieje informacja, że słuchawki są ORYGINALNE.

 

A co do komentarzy to nie wiem - może zaznaczyłeś przez przypadek i usunąłeś, albo wystawiłeś już komenta po pijaku :P, albo to jakaś tajemnicza sprawa, w którą Alledrogo jest zamieszane...

 

P.S. Użyj czasem słownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ;) Oba dwa... tzn. obydwa modele, tyle, że ten z ebay`a co by nie wyglądał na fake`a ma odpowiednio wyższą cene ;)

 

 

Oba sa tak samo FAke, bo oba sa tym samym... DiyTrade to jest hurtownia, to ze ktos to kupuje po 18 dolarow a pozniej wystawia po prawie 200, to juz jego sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być procedura zgłaszania towarów porobionych, a następnie sprawdzania i weryfikacji autentyczności najlepiej we współpracy z producentem lub upoważnionym dystrybutorem.

Wtedy wyeliminowałoby to fałszywki.

Ale... jak wyżej napisano nie jest to w interesie alledrogo, natomiast każdy osobiście jak ma czas i chce powalczyć to może zgłosić do alledrogo i producenta jednocześnie z prośba o sprawdzenie , zwłaszcza jesli kupiona rzecz jest nowa.

Producent powinien być takim zgłoszeniem żywotnie zainteresowany ;) w przeciwieństwie do tych na A.

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie przykład, gdy regulamin nijak ma się do rzeczywistości. Jak widać nawet "twórcy" regulaminu go nie przestrzegają, za to my (pewnie w większości) nie przestrzegamy regulaminu gg :P ale kto by się tym przejmował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być procedura zgłaszania towarów porobionych, a następnie sprawdzania i weryfikacji autentyczności najlepiej we współpracy z producentem lub upoważnionym dystrybutorem.

Wtedy wyeliminowałoby to fałszywki.

Ale... jak wyżej napisano nie jest to w interesie alledrogo, natomiast każdy osobiście jak ma czas i chce powalczyć to może zgłosić do alledrogo i producenta jednocześnie z prośba o sprawdzenie , zwłaszcza jesli kupiona rzecz jest nowa.

Producent powinien być takim zgłoszeniem żywotnie zainteresowany ;) w przeciwieństwie do tych na A.

 

pozdrówka

Jednak najlepiej jest liczyć na siebie i swój rozum, odstępując czasem od skąpstwa ;). Nie ma co się czarować - jeżeli coś jest warte swojej ceny, niemałej ceny, to nie dorwiemy tego za 3/4 lub 1/2 tej wartości. Niestety, nie każdy ma na tyle rozumu w głowie, by się tego domyślać - spójrzmy chociażby na powtarzające się posty z pytaniami o oryginalność CX,EP,PX itp itd. A wystarczy troszkę przysiąść i poczytać, albo chociaż zdjęcie pooglądać... No ale, nic na siłę - jak się ktoś uprze, to nawet forumowicze dobrej woli nie pomogą ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któreś z tych słuchawek są oryginalne:

 

http://www.allegro.pl/item577414262_orygin...one_box_gw.html

 

http://www.allegro.pl/item573365591_orygin...ne_box_mic.html ?

 

 

Te raczej są oryginalne, ale nie zaszkodzi się upewnić:

 

http://www.allegro.pl/item588077197_slucha...k_430_k430.html

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty czytać nie umiesz? Ze dwa razy pisałem, że ten Sprzedawca sprzedaje głównie FAKE. Cena wydaje się być normalna, bo w Komisie podobnie schodziły. Może te są oryginalne, może nie - nie wiem, jak chcesz, ryzykuj. Zapisek

Okres gwarancji wynosi 1 rok (o ile nie zaznaczono inaczej) od daty sprzedaży.
na każdej jego aukcji jest co najmniej dwuznaczny, a już kilka osób kupiło od niego bodajże EP-630 ( czy inny model ) i okazało się, że to fake.

 

 

Te raczej są oryginalne, ale nie zaszkodzi się upewnić:

 

http://www.allegro.pl/item588077197_slucha...k_430_k430.html

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Tak. RMS ma tylko oryginalny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te raczej są oryginalne, ale nie zaszkodzi się upewnić:

 

http://www.allegro.pl/item588077197_slucha...k_430_k430.html

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Tak, oryginalne, ale drogo !! W sklepie w Gliwicach są po 249zł o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ściema. Nie ma słowa o gwarancji. A odnośnie Konsbudu - z tego co wiem, to JEST wyznacznikiem oryginalności. Nie wyobrażasz sobie chyba Dyoda, że Konsbud podbije gwarę fake'om?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedający jest w "temacie" to w opisie może podać, że słuchawki mają gwar. z konsbudu, której faktycznie nie mają. Gdy ktoś mu wyśle słuchawki na gwarancję to odeśle nowe fejki, więc co za różnica czy to gwara z konsbudu czy też nie. Na upartego może nawet sam taką "konsbudowską" naklejke zrobić. Myślę, że kumacie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności