Skocz do zawartości

Rozpoznajemy oryginalnosc sluchawek!


Adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Ach te badziewne gumki z JBL... :).

Dzięki za fotki, ale okażesz się bardziej pomocny, jeżeli wyjaśnisz avengerowi, że kupowanie słuchawek OEM to kiepski interes na dłuższą metę. Ja w ogóle nie potrafię pojąć jak to jest, że już raz nadział się na podrobione słuchawki, co można wnioskować choćby po opisie ich wykoniania, a mimo to chce kupić drugie podejrzane OEMy.

 

Echelon widzisz mamy podobne zdanie :D

 

17:47:11 avenger

http://allegro.pl/item350169284_jbl_refere..._najtaniej.html

18:02:37 Follman

podrób !

18:02:49 Follman

nie kupuj tylko

!

18:02:57 Follman

na forum już o tym było ;/

 

Ja wiem co mówię bo kiedyś dałem sie nabrać na OEMy EP-630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem to uubliczniać... choc własciwie czemu nie...

 

Przywiozłem je z anglii. Skad wiem ze sa oryginalne. no coz porownywalem

je bardzo dokladnie zarowno z wygladu jak i odsluchu z tymi ktore kumpel kupil

za 300 zl w polskim sklepie. niczym dokladnie sie nie roznia.

a skad mam je w takiej wersji. ja je kupilem i nie pytalem skad je koles ma.

skoro sa takie same to nie wdawalem sie w jakies niepotrzebne pytania. byc

moze pracuje w jbl i skroil je z lini produkcyjnej lub cokolwiek innego. sam

robie w wielkiej firmie elektronicznej i wiem ze nie ma problemow jezeli ktos

by chcial wyniesc cos malego.

To tyle. Nie wiem czy odpowiedzialem na twoje pytanie takjak bys tego sobie

zyczyl.

Wazne jest to ze wygladaja i dzialaja ******scie.

Pozdrawiam

.......

Imię i Nazwisko wykasowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za porady :rolleyes: bardzo mi pomogly

przeczytalem jeszcze raz caly topic i postanowilem dolozyc i kupic pelen zestaw z polska gwarancja :)

 

co do tego pana... sam bylem kilka razy w podobnej sytuacji, ze przychodzilem na rynek w niedziele rano i na straganach staly oryginalne i bardzo tanie np. telefony komorkowe czy odtwarzacze dvd, mp3 (mowa tutaj wlasnie o wielkiej brytanii)

 

towar pochodzil z wiadomego zrodla - byl krojony i sprzedawany dla pasera, ktory stal potem na rynku i opychal to z zyskiem dla obydwu stron

jest duze prawdopodobienstwo, ze sluchawki z w.w. aukcji, byly ktojone i sprzedawane oddzielnie (sluchawki, pokorowiec, etc)

 

jedna zdrowy rozsadek podopowiada, aby nie kierowac sie okazja, dokonac swiadomego wyboru... :)

kupic i nie zalowac ;)

 

---- ---- ----

 

dziekuje jeszcze raz za porady, topic moze byc nadal otwarty, poniewaz zostal tu opisany szczegolowo problem podrabianych sluchawek jbl reference 220

dysponujemy dobrymi fotografiami, a w razie potrzeby kolega follman pewnie spoluzy nam pomoca ;)

o zapleczu swietnych forumowiczow juz nie wspomne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje sa w 100% podrobione, orginalny pokrowiec jest szyty, a ty sam napisales ze masz klejony, co nawet widac na twoim zdjeciu, orginalnego pudelka nieda sie otworzyc bez ciecia, jest tak zgrzane, wsumie vitronix'em mialem problemy z jego otwarciem, tyle odemnie na koniec ;), niema takiej mozliwosci zeby czesc byla orginalna a czesc podrobiona, zaduzo sztuk gosciu tego wystawia. ( no i watpie w ta jego anglie, wsumie juz podawalem glowne zrodlo podrobionych sluchawek w tym topiku, wsumie ten hurtownik ma z 5 stron roznych ... )

 

edit, pare fotek moich bylych cx400:

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?act=Att...ost&id=4111

http://forum.mp3store.pl/index.php?act=Att...ost&id=4113

http://forum.mp3store.pl/index.php?act=Att...ost&id=4115

http://forum.mp3store.pl/index.php?act=Att...ost&id=4116 po tym czyms tez latwo podrobki poznac, te wyciecia w gumie niesa takie szerokie

http://forum.mp3store.pl/index.php?act=Att...ost&id=4117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

towar pochodzil z wiadomego zrodla - byl krojony i sprzedawany dla pasera, ktory stal potem na rynku i opychal to z zyskiem dla obydwu stron

jest duze prawdopodobienstwo, ze sluchawki z w.w. aukcji, byly ktojone i sprzedawane oddzielnie (sluchawki, pokorowiec, etc)

Tak może być w przypadku pojedynczo sprzedawanego odtwarzacza DVD, radia itp.

Ale spójrzmy prawdzie w oczy- jakie jest prawdopodobieństwo, że gość posiada pięć nowiutkich par oryginalnych słuchawek, bez opakowania, sprzedawanych w dokładnie takich samych woreczkach, w jakich sprzedaje się wszystkie inne podrobine słuchawki? Nie ukradł ich przecież klientom wychodzącym ze sklepu, a gdyby ktoś nawet okradł ciężarówkę, to nie wyciągałby ich z pudełek. Szansa na to, że jakiś pracownik zabrał je z fabryki w Chinach i jakimś cudem za pół darmo wpadły w ręce sprzedawcy na Allegro w Polsce jest minimalna, żeby nie powiedzieć żadna... Cała reszta jest dorabianiem teorii, do czegoś, co na pierwszy rzut oka jest oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spotkaliśmy się z kolegą avengerem by sfotografować jego Senki. Przy okazji tego miałem okazję ich krótkiego posłuchania. W moim subiektywnym odczuciu grają dla mnie jak EP-630. Słaba szczegółowość i zlewający się buczący bass z pudełka mogą tylko dowodzić ich nieoryginalności.

 

Oto obiecane zdjęcia B) :

IMG_2622.jpgIMG_2630.jpgIMG_2636.jpgIMG_2647.jpgIMG_2651.jpg

IMG_2658.jpgIMG_2662.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego miałem okazję ich krótkiego posłuchania. W moim subiektywnym odczuciu grają dla mnie jak EP-630.

a nie wspomniales o tym, ze pierwszy uslyszales jak graja, bo po rozpakowaniu... znikly mi sprzed oczow :lol:

chyba cos bylo z dzwiekiem, skoro nie moglem sie doprosic, abys mi je oddal :)

 

btw. spieramy sie juz o ten dzwiek od kilku dni, a teraz jestes pewnien siebie, bo okazalo sie, ze to moga byc podrabiane sluchawki...

gdyby to jednak byly oryginaly - pewnie siedzialbys cichutko i prosil o krotkotrwala zamiane... :P

 

dzieki za fotografie, dziekuje takze za fotki od Brestinder

jezeli chodzi o ten przedmiot, to moj jest identyczny

 

oblookalem dokladnie pokrowiec od hd205 i fakt, nigdzie nie ma tam kleju

jest porzadnie zszyty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsumie opis dzwieku tez masz podobny, tzn sluchawki z poczatku sa bardzo podobne do ep630, ale po dluzszym obeznaniu od nich odjezdza dosc mocno, czuc ze mniej jest tego basu niz w epach, po twoich fotach tylko niepasi ta rozjechana sluchawka, wsumie mozna sprobowac docisnac, ale takze wtyczka ( ta zgieta w przedluce, troszke zabardzo poszarpane ma te boki.

 

mozna powiedziec jedno, jest napewno kilka rodzajow podrobek

 

tez te ogonki gumowe za sluchawka sa sporo ciemniejsze w twoich, no i obodowa wydaje sei bardziej matowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuciła mi się teraz w oczy fotka nr2, na której widać jak guma się zagina.. miałem tak w przypadku podróbek ep-630 (które wyhaczyłem od kumpla za 5zł :D). w oryginałach nic takiego się nie działo, a gumki były grubsze i pasek obwodzący gumkę był bardzo mało wyraźny (w przeciwieństwie do fake-ów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za sziełko?

taki plastik :lol:

 

po twoich fotach tylko niepasi ta rozjechana sluchawka, wsumie mozna sprobowac docisnac

nic to nie da, sztywno siedzi | przekrecic czy tez otworzyc sluchawek sie nie da...

 

ale takze wtyczka ( ta zgieta w przedluce, troszke zabardzo poszarpane ma te boki.

juz nie ma, to byl jakis odlew, przejechalem sie paznokciem i zeszlo

ale jezeli fabryka senkow nie zostawia odlewow... :D

 

zapomnialem powiedziec, ze opakowanie to blister

ja swoje otwieralem skalpelem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądaja jak podróbki. miałem już kilka oryginalnych oraz podrabianych cx300 i jedno jest prawidłowością. mianowicie jakość tego kolesia na obrazku - jak jest bardzo dobrej jakości z dobrymi kolorami to jest ok, a wszystkie podróbki jakie miałem (cztery) miały właśnie taką ziarnistość i niedoróbki w farbie na obrazku.

 

wracając do tematu kolesia na allegro mateusz8111, który gwarantuje oryginalność, to hmm .... dam znać po piątku :)

 

 

pst z gumkami to racja. w oryginałach prawie nigdy nie są zgięte i zawsze tworzą pełną sferę, a w podróbkach często się zachaczają o słuchawkę i są tak zgięte i wklęsłe jak na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wspomniales o tym, ze pierwszy uslyszales jak graja, bo po rozpakowaniu... znikly mi sprzed oczow :lol:

chyba cos bylo z dzwiekiem, skoro nie moglem sie doprosic, abys mi je oddal :)

 

btw. spieramy sie juz o ten dzwiek od kilku dni, a teraz jestes pewnien siebie, bo okazalo sie, ze to moga byc podrabiane sluchawki...

gdyby to jednak byly oryginaly - pewnie siedzialbys cichutko i prosil o krotkotrwala zamiane... :P

 

Nie chciałem Ci ich oddać bo chciałem chociaż jeden utwór przesłuchać w spokoju, który znam na pamięć i wiem jak powinien zagrać. BTW znasz mnie ja nigdy nie siedzę cicho i zawsze mówię co myślę.

 

 

Follman- co to za sziełko? fajny bokeh.

 

Jest to Canon 50/1.8, w fotach (JBLi) barł udział również Carl Zeiss Biometar 80/2.8

 

pozdrawiam

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki plastik :lol:
yy. miałem na myśli obiektyw, którym robione było zdjęcie.

i dostales odpowiedz... obiektyw jest plastikowy ;) (follman - tylko nie bulwersuj sie, chodzilo mi o plastikowa obudowe)

ale fotki ladne wychodza, trzeba przyznac

 

---- ----

 

jak juz wspominalem, malo obchodza mnie te cx-y

mialem odeslac dzisiaj, ale pomyslelismy z follmanem, ze zrobimy cos dla forum i pokazemy, ze mozna sie latwo nabrac ;)

 

mam nadzieje, ze ten topic ustrzeze mlodych, naiwnych ludzi, korzystajacych z okazji przed tym, aby nie kupywali z niewiadomego zrodla

jak widac - to sie nie oplaca... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o cenę to się opłaca, ale czasu trzeba trochę zmarnować. Mi ten mateusz8111 podróbki cx300 które kupiłem za 58zł wymienił na oryginalne. jeśli ktoś ma dużo komentarzy na allegro i umie powalczyć o swoje to się opłaca. Tylko sprzedający też musi mieć takie konto, żeby nie opłacało mu się robić nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemez calkiem dobry pomysl :) , wsumie napewno ma jakis zapas orgianlych na takie sytuacje. ;)

 

 

ma zapas, a jak nie ma to kupi. Powiem tak: u tego kolesia nie ma problemu z wymianą lub zwrotem całkowitych kosztów (łącznie z przesyłką) jak zrobi mu się aferę, że to podróbki (o ile będą to podróbki bo oryginalne też mu się zdażają).

 

Jak wspomniałem kupiłem u niego kiedyś cx300 i dostałem jakiś szajs. Bez problemów wymienił na oryginalne. Musiałem tylko odesłać te podróbki, czyli wyszło mnie 62zł w sumie za oryginały. Ostatnio kupiłem u niego kilka par, bo myślałem, że drugi raz nie wyśle mi podrób skoro pamieta co się stało. Kupiłem sony EX90, cx300 dla dziewczyny, audio technica ck32. Dostałem paczkę chińszczyzny. po dosadnym mailu szybko zgodził się oddać kasę, ale co mi po kasie skoro zmarnowałem tyle czasu. Napisałem, że zależy mi na ex90 i chcę je dostać (wylicytowałem je za 130zł). Napisał, że nie ma żadnych ex90 więcej i nie może mi załatwić, ale da mi oryginalne cx500 zamisat tego. W piątek lub poniedziałek mam dostać paczkę. Zobaczymy co tam znajdę. Koleś ma kilka tysięcy komentarzy i to o dziwo wszystkie prawie pozytywne. Chyba nie opłaca mu się zamykać interesy przez jedne marne 350zł, więc myslę, że dostanę to co chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no orginalne cx500 dostanie jezeli sciaga nawet za 200zl na upartego, raczej z polski to one niebeda pochodzic ;) tam w tej hurtowni co podawalem mozna kupic tez orginalne rzeczy, ale i tak dobry deal ;)

 

jak bede mial nadwyzke kasy to wytestuje goscia, wsumie dziwilo mnie czemu ma malo negow ;)

 

btw. http://forhigh2008.diytrade.com/sdp/513755...99-1322385.html

http://www.allegro.pl/item351131069_nowosc..._gwarancja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co gdybym ja dostał od niego podróby nie popuścił bym mu. Oczywiście stosowny mail do Allegro ile podrób sprzedał z pełną dokumentacją z linkami do naszego forum. Myślę że zablokowali by mu konto a kolejne szybko by sie wyśledziło bo to specyficzny sprzedawca i sprzęt. Wiem ze to trochę pracy ale nie mam zamiaru pobłażać kolesiowi który robi mnie w balona, a tym bardziej nie wystawie mu pozytywa jak robi to większość osób tylko za to że zwrócił pieniądze. Dzięki takiemu postępowaniu (mam na myśli pozytywy) inni się nabierają że to pożądny sprzedawca i kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności