Skocz do zawartości

Rozpoznajemy oryginalnosc sluchawek!


Adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam teraz cx400, dzwiek jest spoko, ale jakosc wykonia... wlasciwie to nie mozna mowic tam o jakiejkolwiek jakosci

 

kolega ma jbl; codziennie ich slucham, raz mialem je takze na dluzsza chwile (tydzien testow) :D

spodobaly mi sie, ale nie mam ochoty i funduszy na zakup "pelnej" wersji; pokrowiec i inne ******lki, ktorych nigdy nie rozpakuje

 

nadarzyla sie okazja kupienia reference 220 w wersji oem, za naprawde przystepna cene: link

 

tylko pytanie... czy to aby napewno oryginaly? potrafiecie to rozpoznac po fotografiach?

nie chce sie rozczarowac jak w przypadku cx400 (ktore jutro zwracam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesa to czasem podrobki ?? bo co jak co ale o cx400 niemozna powiedziec ze sa slabo wykonane, bardzo dobre grube kable , dobrze spasowana obodowa, itp. jak widze ze kupujesz oemki, to potem niema cudow ze sie mozna rozczarowac, jezeli mozesz to wstaw zdjecia pokrowca i clipsa od kabla z tych swoich cx400, a i pytanie czy ci sie czasem logo sennhesiera niesciera ze sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa moje sluchawki

 

obudowa jest jakos krzywo zalozona, wszedzie sa widoczne szczeliny

kabel na tym "rozgalezieniu" jest tak zmiezdzony przy wyjsciach, ze jezeli nie usztywnie czyms tego, to za tydzien sie przerwie

 

mam sluchawki hd205 od roku i troche sie napatrzylem na sennheisera, sadze, ze to sa oryginaly, tylko jakies "slabsze sztuki"

 

btw. ja sie zakochalem w jbl i moje pytanie kieruje ku nim :D kupowac czy fake?

 

logo nie moze sie scierac, bo nie jest to nadruk, tylko... widac na fotkach z alle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie kupował. Chyba się nie łudzisz, że słuchawki OEM kosztujące ponad połowę mniej niż oryginały (a do tego Popeye81 na pewno jeszcze na nich zarabia, więc pewnie kupił je za 40-50 zł) to oryginały?

Według mnie to na 100% podróbki i nie ma najmniejszych podstaw, aby myśleć, że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czasami sie sciera, dlamnie to sa 100% podrobki, 3 miesieczna gwara, niska cena i dotego opisywane przez ciebie wykonanie,

 

tych jbl bym niebral, no chyba ze fake jbl zagra lepiej niz fake cx400, moze twoj kolega ma oemki jbl'e, totez jak cos wiesz co kupujessz, jak ma boxy to sie zdziwisz ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wypowiedz, ale szczerze ci zycze, zebys sie mylil :D

nie mozna jakos rozpoznac po fotografiach czy to podrobki? tak jak mowilem, mam stycznosc z tym modelem na codzien...

 

fotografie z allegro wydaja sie przedstawiac oryginalne sluchaki jbl reference 220

 

edit: ziomek ma caly komplet... dal za nie jakies 200zl, bo byly bez gwary i sprowadzane z usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro to jest jedno wielkie zbiorowisko podrobek, nikt nikomu jeszcze nic za darmo nie dał - patrze na cene i juz wyciagam stosowne wnioski. Sam sie naciałem pod koniec zeszlego roku, bluza nike byla ludzaco podobna do oryginalnej metka poprostu ideal wszytko ok, a teraz mam tylko problem bo musze chodzic na policje w charakterze swiadka bo gosc mnie orznal - ktos z kupujacych zglosil oszustwo. Sam jestes na takie cos narazony. Od tej pory powiedzialem nnigdy wiecej, doloze i mam pewnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowilem, mam stycznosc z tym modelem na codzien...
To niczego nie zmienia. Podrabiana obudowa do Nokii 6230 którą kupiłem też wyglądała IDENTYCZNIE jak oryginalna. To o niczym nie świadczy.

 

fotografie z allegro wydaja sie przedstawiac oryginalne sluchaki jbl reference 220
A myślisz, że producenci podróbek napiszą Ci "Uwaga! Podróbka!"? To przecież oczywiste, że będą wyglądały tak samo. JBL nie produkuje i nie sprzedaje słuchawek w wersji OEM.

 

EDIT: Poza tym przyjrzyj się tym woreczkowym "opakowaniom". Wierzysz w to, że to oryginały, powiedz szczerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podrubek jbl;i w podelkach raczej nierobili , wsumie gdzies sa porownawcze zdjecia fake vs orginal , siateczka ma inny kolor itp.,

 

http://forhigh2008.diytrade.com/sdp/513755/4/pl-2730383.html przegladnij to sobie ;) , takie oemki 8$ kosztuja, no i przegladnij sobie reszte asortymentu tej cudownej hurtowni, ten koles z allegro pewnie ztamtad czerpie sluchaki,

 

co do cx400 to lepiej wykonanych dokow niewidzialem, istna perfekcja totez watpie w orginalnosc twoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaki jeszcze nie wygrzane, na poczatku odczuwalem wyrazna granie niskimi tonami w porownaniu z jbl

w czasem (kwestia kilku godzin grania) tony rozkladaly sie coraz lepiej

 

nie powiem, sluchawki graja dobrze, ba nawet bardzo dobrze...

 

glowki sluchawek: miedzy czarnym plastikiem, a srebrnym pierscieniem sa otwory, luzy, szczeliny

z jednej strony sa bardziej docisniete, z grugiej troche mniej

 

po zdjeciu gumki z jeden sluchaki (zza pierscienia) wsytaje jakis kawalek materialu... jakas srebran folia

jadac nizej - dochodzac do rozgalezienia przewodu spotykam zgiety, zmiazdzony kabel (tuz przy samym wyjsciu) z rozgaleziacza

 

dalej jest juz ok ;) pozlacane styki, dodatkowy 1m kabla

 

pokrowiec skurzany, jako zamkniecie posluzyly dwie blaszki

klips jest obrotowy, w lewym dolnym rogu umieszczone jest logo i nazwa filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto jak na moje mozliwosci... klips taki sam jak na fotce z allegro

co do pokrowca, to bardzo podobny, ale... pod tym "obszarem, ktory zamyka pokrowiec" widac nici - u mnie jest klejony

 

ogolnie caly pokrowiec nie jest zszyty, a sklejony :(

 

edit: zle sie zrozumielismy... :P mi chodzilo o siateczki, ktore chronia przed dostaniem sie brudu do srodka - od strony kanalu sluchowego

z zewnatrz jest siateczka metalowa :)

21_04_08_1925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/forums/f4/how-can-i...93/#post4045017

 

co do cx400, dobre porownanko ;p

 

no raczej niekupiles orginalnych cx400 z podrobionym etui, to jest nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ze stockowych słuchawek przesiadłeś się na podróby, to może kup sobie za 100 złotych SHE9500. Z tego co piszą ludzie brzmią bardzo przyzwoicie jak na swoją cenę i do tego się nie rozpadną.

 

Na oryginalne JBL czy cx400 w cenie poniżej 150 zł raczej nie masz co liczyć.

 

A tak na przyszłość: Ja rozumiem, że można wierzyć w wersje OEM, bo karty sieciowe, czy graficzne są w ten sposób sprzedawane, ale...

1. karty sieciowe i graficzne można kupować w wersji OEM normalnie w sklepie

2. w kartach sieciowych i graficznych w wersji OEM ma się normalną, pełnoprawną gwarancję

3. nawet na oemowych produktach jest zawsze jakieś logo i hologram producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te badziewne gumki z JBL... :).

Dzięki za fotki, ale okażesz się bardziej pomocny, jeżeli wyjaśnisz avengerowi, że kupowanie słuchawek OEM to kiepski interes na dłuższą metę. Ja w ogóle nie potrafię pojąć jak to jest, że już raz nadział się na podrobione słuchawki, co można wnioskować choćby po opisie ich wykoniania, a mimo to chce kupić drugie podejrzane OEMy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności