Skocz do zawartości

Meety w Trójmieście.


Globbi

Rekomendowane odpowiedzi

Do grona mojego sprzętu dołączył słynny iRiver iMP-550. Świetny jest ale muszę kupić akumulatory pryzmatyczne...

http://batimex.pl/towar.asp?idtowaru=2324&...8&menu2=350 Polecam - taniej nie znajdziesz nigdzie :) sam tych uzywam od jakiś 2 tyg. i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także potwierdzam. Właśnie kopiuję muzykę do laptopa. Biorę Beresforda i laptopa. E10 oczywiście będzie, tak samo jak Etymotic ER6i oraz K271 MKII. AL! nie biorę, nie upchnę ich do plecaka...

 

@baols pamiętaj o PC-linku!

 

Jak co będę szybciej niż o 15-stej ;)

Ja też postaram się być szybciej ale pewnie się zgubię bo teraz mp3store jest gdzieś na odludziu. :P

Wezmę PCLinka... Dwa wzmacniacze - OTL, Forum, wszystkie słuchawki i playery.

 

Szkoda tylko, że jestem ćwierćgłuchy (półgłuchy na jedno ucho), sesja się skończyła więc w końcu będzie czas na laryngologa. xD

 

http://batimex.pl/towar.asp?idtowaru=2324&...8&menu2=350 Polecam - taniej nie znajdziesz nigdzie :) sam tych uzywam od jakiś 2 tyg. i jestem zadowolony.

Aktualnie zdecydowałem się na akumulatorki GP:

http://www.bto.pl/go/_info/?id=900

Coś jednak firma się nie odzywa na zapytanie o stan zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sklepu teoretycznie jest łatwo trafić, ale ja się zgubiłem na początku xD. Przegapiłem wielki szyld MP3Store przechodząc dwa metry od niego....

Przy Galerii Bałtyckiej skręcasz w ulicę słowackiego i idąc lewą stroną chodnika szukasz numeru 50 oraz reklamy mp3store, trzeba wejść tak jakby w podwórko na którym jest powieszona. To ok. 10 minut piechotą od GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę PCLinka... Dwa wzmacniacze - OTL, Forum, wszystkie słuchawki i playery.

...wszystkie oprócz HD650 aby nie dublować sprzętu. ;)

 

Do sklepu teoretycznie jest łatwo trafić, ale ja się zgubiłem na początku xD. Przegapiłem wielki szyld MP3Store przechodząc dwa metry od niego....

Przy Galerii Bałtyckiej skręcasz w ulicę słowackiego i idąc lewą stroną chodnika szukasz numeru 50 oraz reklamy mp3store, trzeba wejść tak jakby w podwórko na którym jest powieszona. To ok. 10 minut piechotą od GB.

Ok, dzięki... pomęczę jeszcze mapy i chyba trafię. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuj Douglaz. Ominęło Cię, jako dokomaniaka słuchanie UM2 i RE2... ;)

 

Atrakcji było sporo jak chociażby nowe HD238... i oczywiście to, że każdy dostał gift. :D.

 

Czekam na zdjęcia... choć wiem, że źle wyglądałem. :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to foto: foto.zip

 

To według mnie tak:

Froum608 I i II - lipa, mi się nie podobały - lepiej grał Beresford TC-7510/4

OTL - grał najlepiej ale z K271 charczał przy większej głośności na ciszej nagranych nagraniach

 

AKG K501 - lipa, zero spójności dźwięku - ciężko mi znaleźć jakieś zalety

Tonsil SD426 - fajne, ale grały nierówno...

HD650 - technicznie są OK, ale według mnie ładniej grają HD580

Westone UM2 - kiepsko... według mnie mała przejrzystość środka i dołu, mało góry, mało przestrzeni

Fostex T7 - grają "wyżej" niż moje CAL! - CAL! grają z większą ilością basu i środka, T7 z większą ilością góry, mniej wygodne niż CAL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to foto: foto.zip

 

To według mnie tak:

Froum608 I i II - lipa, mi się nie podobały - lepiej grał Beresford TC-7510/4

OTL - grał najlepiej ale z K271 charczał przy większej głośności na ciszej nagranych nagraniach

 

AKG K501 - lipa, zero spójności dźwięku - ciężko mi znaleźć jakieś zalety

Tonsil SD426 - fajne, ale grały nierówno...

HD650 - technicznie są OK, ale według mnie ładniej grają HD580

Westone UM2 - kiepsko... według mnie mała przejrzystość środka i dołu, mało góry, mało przestrzeni

Fostex T7 - grają "wyżej" niż moje CAL! - CAL! grają z większą ilością basu i środka, T7 z większą ilością góry, mniej wygodne niż CAL!

W zaznaczonych fragmentach się nie zgadzam. Jeszcze coś ode mnie:

 

AKG K271 - lipa :D

A poważnie... nie są złe ale do HD650 czy Grado SR325 to według mnie im trochę brakuje.

 

Moje spostrzeżenia zawęziły się głównie do tego, że ze wzmaków wolę OTLa...

 

PMX100 na iMP-550 grają naprawdę fajnie lecz KSC75 nie przebijają ale też nie odstają.

Są po prostu inne, także zastanawiam się nad ponownym zakupem PX100, również ze względu na wygodę noszenia.

 

HD238 jak dla mnie niezłe ale zsuwały się z moich uszu. Dźwiękowo wcale nie wybiły się ponad dwie wyżej wymienione pary.

Nie podobał mi się wycofany środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że jestem za AKG... więc to że K501 mi się nie widziały to co najmniej dziwne jest ;)

Choć znalazłem zaletę ich: tanio kupiłeś i są wygodne! :)

 

Co do Beresford vs Forum608 - Forum608 gra bardzo technicznie - mniej basowo i jakoś słabo według mnie wybrzmiewa, krótko. Beres wydaje mi się że ma pełniejszy dół, lepszą barwę środka.

 

AKG K271 - lipa

 

Wiem... dobrze że ja nie mam K271, tylko K271 MKII. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem... dobrze że ja nie mam K271, tylko K271 MKII. :D

A Twój Beres to 7510/4 a nie 7510 MK6/4. :P :P :P

 

 

@baols, Twój OTL jest kubek w kubek podobny do mojego. Lampy te same, tzn też E88CC. Założę się że bliźniak.

... Ale mój ma chyba ładniejsze deseczki :P

Zgadza się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuj Douglaz. Ominęło Cię, jako dokomaniaka słuchanie UM2 i RE2... ;)

 

Atrakcji było sporo jak chociażby nowe HD238... i oczywiście to, że każdy dostał gift. :D.

 

Czekam na zdjęcia... choć wiem, że źle wyglądałem. :P :P :P

 

 

 

niestety zatrułem się czymś i miałem olbrzymie problemy żołądkowe, w sumie mam do teraz :/

następnym razem postaram się nie zachorować ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo przypadły do gustu SR325, muszę się bliżej zapoznać z Grado ;). SR325 zdecydowanie nie są wygodne, miałam wrażenie, że zaraz mi spadną z głowy, ale brzmienie na tyle wciągające, że kwestie wygody można pominąć. Jeżeli chodzi o komfort to Sennheiser jak dla mnie nie ma sobie równych.

 

OTL też dobrze wypadł, niestety brak porządnego źródła trochę zniechęcał do słuchania.

 

Forum608II faktycznie nie było za ciekawie, jedynka również średnio wypadła. Właśnie siedzę i słucham jedynki... nie ma to nic wspólnego z brzmieniem z meetu, zdecydowanie forum potrzebuje trochę lepszego źródła i obowiązkowo około godziny grania żeby można było go z przyjemnością słuchać.

 

AKG słabiutko, podobnie jak ER6i to po prostu nie moja filozofia dźwięku, Fostex T7 tu było trochę lepiej, chociaż nadal daleko do oczekiwanego przeze mnie brzmienia. Zarówno w AKG, ER6i jak i Fostex T7 dla mnie pierwszym wrażeniem był przede wszystkim brak przestrzeni i za "sucha" góra, która dominowała nad pozostałym pasmem. Nie słuchało się tego przyjemnie.

 

baols thx za możliwość posłuchania grado i OTL, chociaż teraz na horyzoncie widzę jakieś nowe niemałe wydatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszego źródła czyli jakiego?

Po wrażeniach z meetu stwierdzam, że chyba nawet moje kuchenne źródło DHC-MD373 jest dużo lepsze do Foruma... a w sumie każde z tych było lepsze:

PD-75, 393MKII, Naim CD5x i Zen CD Player. Tyle co sobie przypomniałam na szybko, jeszcze słuchałam z kilkoma źródłami min. Nad, rotel tylko sorry skleroza ;)

 

Najlepiej brzmiał z Naim CD5x chociaż spodziewałam się, że to razem nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i ja coś napiszę. Po pierwsze dzięki chłopaki za możliwość spotkania i posłuchania kilku słuchawek. W zasadzie po ustaleniach na bieżąco jak i po samym spotkaniu z moim Kwiatuszkiem, stwierdzam co następuje:

 

Słuchawki których absolutnie nie da się słuchać to AKG... totalnie nie trafiły w mój gust muzyczny. Podobnie RE2 oraz Ety, akurat po RE2 jakoś się niczego nie spodziewałem, natomiast Ety zawiodły mnie strasznie... było krzykliwie i płasko z "dziwnie przesterowanym" dolnym zakresem :/

 

Kolejnym zdziwieniem było dla mnie odsłuchanie Rio Karmy... porównywałem ją z moim iPodem po line out, oba DAP-y pod MxM i... tu niespodzianka bo Karma wcale mnie nie zaskoczyła... oczywiście gra bardzo dobrze, nieco inaczej niż iPod ale nie powala. Ze względu na wspaniałą ergonomię sprzętu z pod znaku ugryzionego jabłka, wcale już nie mam ochoty na zakup Rio.

 

Jedynym pozytywnym, choć oczekiwanym, zaskoczeniem okazały się Grado 325. Tak jak już Kasia napisała zabierzemy się za odsłuchanie czegoś z wyższego pułapu. Apetyt nam się wyostrzył i to mocno (GS1000?) :) Poszukamy też czegoś na lampach.

 

Reasumując spotkanie miłe w fajnym towarzystwie, odkryliśmy Grado oraz to że nadal lubię iPod-a i UM2 :D

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoich spostrzeżeń dodam, że podobnie jak baolsowi najbardziej do gustu przypadł mi OTL. Oba Forumy jak dla mnie nie miały z nim szans ;d. No ale mam nadzieję, że na następnym meecie będzie jakieś inne źródło i wtedy je przesłucham ponownie.

Aha, no i zawsze wiedziałem że Karma do urodziwych nie należy ale nawet po obejrzeniu zdjęć nie byłem przygotowany na jej design ;p. Dobrze że nadrabia to dźwiękiem(podobno, bo mi nie przypadł do gustu). No i teraz już wiem dlaczego HD650 są poza zasięgiem mojej kieszeni, są po prostu genialne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym pozytywnym, choć oczekiwanym, zaskoczeniem okazały się Grado 325. Tak jak już Kasia napisała zabierzemy się za odsłuchanie czegoś z wyższego pułapu. Apetyt nam się wyostrzył i to mocno (GS1000?) :) Poszukamy też czegoś na lampach.

GS1000 wcale nie trzymają już takiej prezentacji jak pozostałe słuchawki z rodziny grado. Jeśli podobały Ci się sr325i to polecałbym sr325is a jeśli szukasz jeszcze czegoś fajniejszego to rs2i rs1i - mają bardziej drewniany klimat i subtelniejsze brzmienie (przynajmniej rs2i) :)

BTW. kurde zaczynam żałować że ograniczy mnie koszty i odległość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobały to nie znaczy że było idealnie, z tego co czytałem o GS1000 powinny podobać mi się bardziej. Po za tym ergonomia, ta w 325 i RS jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobały to nie znaczy że było idealnie, z tego co czytałem o GS1000 powinny podobać mi się bardziej.

Niekoniecznie... poza tym źródło jakie musiałbyś mieć na GS'y musiało by kosztować pewnie tyle co same słuchawki nie mówiąc już o tym że musiałoby być idealnie dobrane brzmieniowo. Jak z resztą mówił fallow - GS'y uwypuklają każdy błąd toru.

Poza tym prezentacja dźwięku jest zupełnie inna, może się podobać może wręcz przeciwnie.

Po za tym ergonomia, ta w 325 i RS jest nie do przyjęcia.

Z tym się zgodzę, ale sr325i są stosunkowo ciężkie kiedy rs'y nic nie ważą. W RS'ach wytrzymuję ze 2h na uszach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze a czy napisałem że podepnę je pod iPod-a ? ;) reszta toru ewentualnie będzie dobrana specjalnie pod Grado.

 

Co do Rs1/2 to również nie omieszkamy ich odsłuchać podobnie jak GS, więc nie mówię że nie masz racji.

 

Na pewno nie idziemy na zakupy "jutro" więc spokojnie będzie czas na dopieszczenie wyboru.

 

W Senkach można siedzieć caluuuutki dzionek ;) więc jeszcze HD800 dojdą do listy odsłuchów, zresztą i tak już są jakiś czas na niej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności