Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test kart dźwiękowych


colnet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 314
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jesli zamierzasz ja polaczyc cyfrowo z daciem to omijaj audigy szerokim lukiem i wez jakas karte z chipem c-media

czyli moze byc np. coś takiego: http://allegro.pl/item464929769_karta_dzwi...ptyk_akc30.html ? ale ktoś sie wogóle spotkał z czymś takim, czy to jakies ufo? Czy moze lepiej kupic jakiegos Creativa np. SB live cośtam? Zalezy mi zeby karta dzialala bezproblemowo na Viscie bo narazie nie zamierzam zmieniać systemu, no i zeby byla jakas zmiana na lepsze w porównaniu do integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi.

 

Na dniach przyjdzie do mnie fajny amplitunerek Onkyo i para glosnikow Bose.

Samego zestawu juz sluchalem i mimo ze nie jest to jakis high-end, gra bardzo przyzwoicie.

 

Chcialbym puscic na tym rowniez muzyke z kompa.

 

Czy te wymienionie karty sie w tym przypadku sprawdza i jesli tak, to ktora najlepiej ?

 

 

 

Swoja droga nie lubie jak komp chodzi.. to zawsze dodatkowy szum i piszczenie wentylatora.

Sa jakies przystawki, ktore moglbym z jednej strony polaczyc do wiezy a z drugiej usb do jakiegos urzadzenia magazynujacego (chocby fuze).

 

Wiem ze sa doki i zewnetrzne dyski ale najczesciej drogie.

 

Jest cos dobrego w korzystnej cenie ?

 

Najprosciej pewnie po prostu wyprowadzic muzyke z fuza wyjscia z sluchawkowego prosto do wejscia we wzmacniaczu ale czy ta mala pierdziawka (fuze) sie do tego nada ?

 

Ktos z powodzeniem podpina mptrojki do sprzetu stacjonarnego ?

 

Pamietam, ze juz kiedys probowalem (z inna mptrojka i wzmakiem) i wynik byl taki sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 8820 to vortex 1 a 8830 vortex 2 z tego co sie orientuje ;]

 

Po weekendzie przeslucham, to dam znac jak sie sprawuje podlaczone do wzmaka i monitorow.

 

 

Swoja droga probowalem podlaczyc Fuza do wzmaka jako zrodlo dzwieku..

 

Trza bylo dac glosnosc w fuzie na maksa i do tego dzwiek byl niesamowicie zamulony i mial zero przestrzeni.

 

Sto razy lepiej to brzmialo jak podlaczylem do mojej karty dzwiekowej no-name. Hm ciekaw jestem czy te doki do iPodow dzialaja na tej samej zasadzie. Bo jesli tak to kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 8820 to vortex 1 a 8830 vortex 2 z tego co sie orientuje ;]

 

Po weekendzie przeslucham, to dam znac jak sie sprawuje podlaczone do wzmaka i monitorow.

Tadeus to co kupiłeś to 8820.

Daj znać czy ten vortex 1 do czego się nada.

Chyba też to wezmę na próbę do moich planowanych porta pro. Mam jeszcze kilkanaście godz. do zalicytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeus to co kupiłeś to 8820.

Daj znać czy ten vortex 1 do czego się nada.

Chyba też to wezmę na próbę do moich planowanych porta pro. Mam jeszcze kilkanaście godz. do zalicytowania.

 

No wiem. przeciez pisze, ze kupilem jedynke.

 

Wedlug drugiego posta stad

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic556798.html

 

ta turtle beacha bardzo dobra mimo ze v 1.

 

W kazdym razie karta zostala wyslana do rodzicow, wiec wyprobuje dopiero, gdy mi sie bedzie chcialo tam pojechac i ja odebrac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do vortexa 1. (turtle beach)

 

Zainstalowalem.. sciagnalem sterowniki.. no i wszystko dziala.

 

Dzwiek mi sie podoba. Dynamiczny, dosc cieply. Bardzo ladnie sie komponuje z moim zimnym zestawem stacjonarnym.

 

Dokladniej jeszcze potem przeslucham na sluchawkach prosto z dziury.

 

Mysle ze za 19zl sie oplacalo generalnie ;]

 

EDIT: No dobra. Jednak bez zewnetrznego wzmacniacza to nie brzmi tak dobrze. Do sluchawek raczej nie polecam. Troche taki wyprany z uczuc ten dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: No dobra. Jednak bez zewnetrznego wzmacniacza to nie brzmi tak dobrze. Do sluchawek raczej nie polecam. Troche taki wyprany z uczuc ten dzwiek.

Nie zgodzę się o ile Vortex 1 brzmi podobnie do dwójki. Fakt, że z niektórymi (chłodniejszymi) słuchawkami brzmi nienaturalnie ale z cieplutkimi naprawdę potrafi się pięknie spasować... poza tym ta przestrzeń i czystość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok troche oczyscilem posta zeby ludzi nie wprowadzac w blad.

 

Przeinstalowalem karte w windowsie i wgralem te ponoc najlepsze drivery z forum elektrody.

 

Hm.. no musze przyznac ze w sumie nie ma sie teraz do czego przyczepic ;]

 

Cale pasmo ladnie zaprezentowane. Bas konturowy, czasem lekko miesisty z dobra dynamika.

Gora raczej krotka ale jest i ladnie wpasowuje sie w ogolna dynamike utworow.

 

Przestrzen przy EX 82 dosc blisko.. dosc szeroka.. no ale gleboka to ona nie jest.

 

 

Powiedzialbym ze ta karta gra bardzo poprawnie. Z idealnie dobranymi sluchawkami moze by sie nawet w tym dzwieku dalo zakochac ;]

 

Podoba mi sie to ze ma lepsza separacje wokalu od instrumentow, czego brak mnie zawsze wkurzal w fuzie.

 

W sumie jedyne czego mi brakuje to wiekszej glebi i bardziej efektownego rozmieszczenia instrumentow w przestrzeni.

 

Jak na 19zl na pewno warty rozwazenia zakup ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że też mam Vortexa (i również Turtle Beach :D) tak się spytam - jest sens upgrade'ować stery, czy na to samo mi wyjdzie jak będę jechał na systemowych (tzn. bo jeżeli chodzi o te stery, to to jest to samo co mam obecnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A powiedzcie mi taka rzecz, bo juz od jakiegos czasu nie moge znalezc odpowiedzi.

 

Jestem teraz na integrze - Realtek HD i wlasciwie jak na integre to nie mozna jej niczego zarzucic. Gra czysto, dzwiek troszeczke basowy, ale wciaz z zachowaniem dobrej rownowagi.

Pytanie tylko, czy SB Live! 24-bit (SB0410) zagra lepiej od w/w? W ogole nie zalezy mi na dzwieku w grach - tylko i wylacznie muzyka. W przyszlosci planuje podlaczyc do tego jakis maly amp i kolumienki. Da to rade razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności