Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test kart dźwiękowych


colnet

Rekomendowane odpowiedzi

do przenoszenia i tak nic nie przebije Govibe DAC... portable do potegi n. Wielkosc pudełka od zapalek ( tylko troche grubszy ), aluminiowa obodowa, ładne wykonczenie, bardzo bardzo przyzwoity dzwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też wydaje mi się że zewnętrzny DAC będzie lepszy niż karty dźwiękowe.

 

ps. A co jest mobilnego w karcie dźwiękowej na PCI ? xD

Wszystko zalezy czego sie oczekuje :)

 

Generalnie trudno uzyskac analogowe brzmienie z kart dzwiekowych PC ktore raczej zmierzaja w strone prezentacji studyjnej - bez odpowiednich dodatkow.

 

Z reguly trzeba doprac odpowiednio synergiczny wzmacniacz i wtedy powiedzmy z takiego potencjalu przejrzystosci, czytelnosci i dokladnosci jaki jest np. w kartach RME czy Lynx, mozna zrobic bardzo analogowe brzmienie bogate w detale i do tego niemeczace i wcale nie za bardzo jasne :)

 

Dobry DAC laczacy i nutke analogowosci i tak duza przejrzystosc, dodatkowo ktory nie bedzie meczyl - to taki sam wiekszy juz wydatek, mysle np. o Lavry DA10.

 

Jednak w low-endowych DACach i low-endowych kartach PC - mysle, ze zdecydowanie wygrywaja DACi oferujac bardziej poszukiwane uogolniajac brzmienie za male pieniadze. W mid-endzie i high-endzie wcale juz nie jest tak prosto i oczywiscie :)\

 

Myslac jednak o zakupie sprzetu do np. ~1500 PLN, IMHO zawsze lepiej postawic na DACa niz sama karte muzyczna. RME i Lynx na ktorych mozna zbudowac cos dobrego na starcie nie sa juz tanie, a to nie koniec zakupow.

 

Sa jednak oczywiscie przypadki kiedy karta muzyczna jest nieodzowna, poniewaz oferuje znacznie wiecej niz tylko sama mozliwosc konwersji jak DAC, to jednak na tym forum nie jest zbyt wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow, mnie się właśnie udało po dwóch-trzech dniach kombinowania ujarzmić DIY DACa na CS4397 i jest bardzo analogowo grający, coś a la CEC DX51 na meetingu z Rafaellem, tyle że to w ogóle nie szumi i nie gryzie się z CAL. Jak masz jakiś napęd, PC-link, cokolwiek plus kabel cyfrowy świetlny lub elektryczny, to mogę zabrać kiedyś klocki do Ciebie, i posłuchasz... albo u mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow, mnie się właśnie udało po dwóch-trzech dniach kombinowania ujarzmić DIY DACa na CS4397 i jest bardzo analogowo grający, coś a la CEC DX51 na meetingu z Rafaellem, tyle że to w ogóle nie szumi i nie gryzie się z CAL. Jak masz jakiś napęd, PC-link, cokolwiek plus kabel cyfrowy świetlny lub elektryczny, to mogę zabrać kiedyś klocki do Ciebie, i posłuchasz... albo u mnie. :)

Jasne, z podobnej przyczyny wybralem tez wlasnie Lynxa na CS4396 zamiast RME, RME byly zbyt jasne i analityczne.

Transport mam AES/EBU, SPFID z Lynxa - chetnie poslucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się że zewnętrzny DAC będzie lepszy niż karty dźwiękowe.

 

ps. A co jest mobilnego w karcie dźwiękowej na PCI ? xD

jak to co ? możesz zabrać ją zawsze ze sobą, komplecik wkrętaków i pod każdego pc podepniesz :D

 

a beresford, pc link, czy zewnętrzne e-mu jakieś to już większy klocek :P

Heh. Rzeczywiście nie powiedziałem wprost, że chodzi mi o karty na USB, lecz stronę wcześniej pisałem o Asusie U1 ;) .

 

do przenoszenia i tak nic nie przebije Govibe DAC... portable do potegi n. Wielkosc pudełka od zapalek ( tylko troche grubszy ), aluminiowa obodowa, ładne wykonczenie, bardzo bardzo przyzwoity dzwiek...

I chyba właśnie posłucham się Maby i Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak to jest dokładnie ale opinie potwierdzają, że Vortex to porządna karta, aż się zdziwić można:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3061199

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3052077

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3051892

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest dokładnie ale opinie potwierdzają, że Vortex to porządna karta, aż się zdziwić można:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3061199

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3052077

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3051892

Vortex2 roX. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od pewnego czasu śledzę ten temat i jestem ciekaw, która z przedstawionych poniżej kart najlepiej zagrałaby z geniusami 2000x, które to tak by the way kupiłem pośrednio dzięki temu forum (chciałem kupić wszystkim chyba znane Logitechy 230x, ale opamiętałem się i zainteresowała mnie wzmianka o 1250x). :D

 

Dwie z nich to Vortexy:

Aztech

http://allegro.pl/item422689816_okazja_aur..._dzwiekowa.html

Turtle Beach

http://allegro.pl/item423218691_k_muz_turt...i_gw_fv_ss.html

 

obie na chipe au8820b2, który niestety chyba nie został nigdzie tutaj wymieniony

 

Trzecia to SB Live! 24bit

http://allegro.pl/item420789331_sound_blas...gwar_sklep.html

(tutaj wiem, że należy uważać na sprzedawcę, ale na szczęście mieszkam obecnie w Poznaniu, więc uniknę ew. kosztów wysyłki w przypadku wadliwej karty)

 

Chodzi mi o kartę głównie do odsłuchu muzyki, ew. oglądania filmów, czasem grania, choć nie zależy mi szczególnie na EAXie

Obecnie do tego celu służy mi ALC850 więc zmiana zapewne nie pogorszy żadnego z wymienionych przeze mnie aspektów.

Ku SB skłania natychmiastowy dostęp, jestem więc ciekaw czy jednak warto poczekać na któregoś z Vortexów z uwagi na zauważalną różnicę jakości dźwięku.

 

PS. jakby ktoś mógł owe karty porównać to wspomnianego Audigy 2 ZS byłbym wdzięczny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz duzo kasy to polecam sb0410

 

http://www.allegro.pl/item418708767_sound_..._najtaniej.html

 

/\ tu masz taniej o pare zl niz ty podales.

 

Z tego co slyszalem od kuzyna roznicy generalnie nie ma pomiedzy wbudowanym AC, a audigy 4. Ja tam nie widze sensu wydawania setek zl na low-endowe karty dzwiekowe. Jak cie stac to kup profesjonalna studyjna karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie wyglądającego Vortexa 1... Ten sam, który brał udział w teście.

Nie wiem czy wszystkie Vortexy 1 grają tak samo ale wątpię. Pewnie po prostu ja miałem pecha.

 

Przy kupowaniu Vortexów 1 jednak jest loteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witchinster tak tak, też to znalazłem, ale z wysyłką wychodzi drożej, w P-niu mogę sobie odebrać osobiście :D

Co do studyjnych to jestem ciekaw czy taka juli@ albo HD2 to byłby taki przeskok w porównaniu do sb0410 jak ALC850->sb0410.

 

@baols kurcze wiele osób na innych forach chwali wszelakie Vortexy, niektórzy stawiają je wysoko nad wszystkimi SB, ale głupio byłoby wydać nawet te ~40 zl i trafić na felerną sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj SB live! 24bit, z aukcji, którą podałem, niestety, jutro będę szedł ją wymienić, karta najprawdopodobniej jest uszkodzona.

Na początku grała jak pierdzące radyjko i to dosyć cicho na geniusach rozkręconych na 3/4 głośności, później bez powodu zaczęła strasznie szumieć na najmniejszej głośności. Dodatkowo kopie prądem, więc wykluczam tutaj winę sterownika (próbowałem moda x-fi i oryginalnych).

 

PS.: Co ewentualnie oprócz defektu może powodować takie działanie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

//Edit:

Właśnie zauważyłem, że wraz z pojawieniem się szumów (a wraz z tym paradoksalnie lepszej jakości dźwięku) , padł lewy kanał, jak lekko wyciągnę minijacka to sytuacja się odwraca (gra tylko lewy).

 

Jestem zawiedziony tym bardziej, że pomimo szumów ten jeden kanał dał odczuć już różnicę w stosunku do integry :/

Mam nadzieję, że nie będą robić problemów i mają tam jakiś sprawny egzemplarz, bo karta naprawdę warta tych niecałych 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia to SB Live! 24bit

http://allegro.pl/item420789331_sound_blas...gwar_sklep.html

(tutaj wiem, że należy uważać na sprzedawcę, ale na szczęście mieszkam obecnie w Poznaniu, więc uniknę ew. kosztów wysyłki w przypadku wadliwej karty)

 

Pardon nie zaznaczyłem, że z aukcji z wcześniejszego postu.

Gdzieś na forum znalazłem temat, w którym ktoś miał podobny problem, a co najlepsze - u tego samego sprzedawcy :/

 

 

//Edit:

Kartę wymienili mi na miejscu w ciągu minuty, gra to w porównaniu do integry pięknie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz metlik w glowie, prosze o pomoc przy wyborze...

Szukam karty w przedziale 50-150zl zarowno do odgrywania dzwieku w kinie domowym (TV + Wieza / ewentualnie Solo7c podl. do PC) jak i rowniez nadajaca sie do gier.

 

Rozwazam nastepujace modele

- TB Santa Cruz / Videologic SonicFury (z tego co wiem to to samo?) [ok. 120-150,-]

- Hercules Fortissimo IV (obie malo dostepne, ale czasami idzie upolowac) [ok. 100-120,-]

- SB X-Fi Xtreme Audio [110,-]

- SB Audigy 2 ZS [ok. 90-120,-]

- SB 24Bit [ok. 40-55,-]

 

Czy TB Santa Cruz / Videologic SonicFury albo Hercules Fortissimo IV (gdyby szlo dostac) nadawaly by sie rowniez do gier, czy raczej pod tym wzgledem nie ma co na nie polowac i SB24Bit albo Audigy 2 ZS byly by tu bardziej zalecane?

Posiadaja te SB wogole jakakolwiek przewage w grach nad TB i Fortissimo?

 

Ewentualnie tez poszukalbym dwoch kart - jednej wewnetrznej do PC do gier a do filmow cos do laptopa, np.

http://allegro.pl/item422147375_sb0110_sou..._drive_bay.html (porownujac pewnie do SB24Bit)

http://allegro.pl/item429033807_sound_blas...ternal_trisquel].html

Czy wersje zewnetrzne sa jakosciowo identyczne do wewnetrznych, czy sa tu znaczne roznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być do gier to z tańszych tylko pełne Audigy - czyli nie żadne SE - te nie mają wsparcia sprzętowego dla EAX > 2.0 bodajże (chyba jakieś programowe mają 3.0). Czyli możesz polować na jakieś SB0090. Dźwiękowo nie będzie się to różniło od SB Live! 24bit (SB0090 może jeszcze nieco odbiegać w dół, od Audigy 2 w górę reszta to to samo).

 

Jeśli ma być do muzyki i odpuścisz sobie EAXy, to może lepiej jakiegoś Vortexa tudzież Santa Cruz (karty obie miałem, obie mogę z czystym sumieniem polecić - Santa Cruz gra nieznacznie gorzej od niemodowanej Prodigy HD2)

 

Poza tym:

SB Live 24bit = SB Audigy SE = SB X-Fi Xtreme Audio => brać najtańszą czyli 24bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SB Live 24bit = SB Audigy SE = SB X-Fi Xtreme Audio => brać najtańszą czyli 24bit"

 

Ok, thx, takie porownanie troche rozjasnia metlik. Ta X-Fi to mi juz wogole trudno bylo przyporzadkowac do czegokolwiek.

 

Nie do konca rozumiem natomiast to zdanie:

"SB0090 może jeszcze nieco odbiegać w dół, od Audigy 2 w górę reszta to to samo"

- SB0090 to "Audigy" (nie "SE", nie "2"), tak? Chodzi ci o to, ze SB0090 jest lepsza od SB24bit (czy odwrotnie)?

A "Audigy 2" lepsza od zarowno SB0090 jak i SB24bit. W miare dobrze to zrozumialem?

 

Czyli z mysla o grach lepszy jest SB 24bit niz np. Santa Cruz (ktora to za to pewnie lepsza do fimow i muzyki jest)?

Wydaje mi sie, ze zapoluje na zewnetrznego SB24bit (albo zewn. Audigy 2 ZS) i bede mial to zarowno do laptopa do filmow jak i do PC do gier.

Mam nadzieje ze zewnetrzne wersje to sprzetowo/jakosciowo to samo co wewnetrzne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB0090 = SB Audigy 1 - w nim DAC jest o ile dobrze pamiętam jeszcze nieco słabszy od tego w Audigy 2 i w górę.

 

SB Live! 24bit to brzmieniowo to samo co Audigy SE, Audigy 2 i wszystkie inne Audigy w górę oraz wszystkie X-Fi poza Elite PRO (ten dopiero ma inne przetworniki).

Teraz jeśli chcesz kartę do gier to Live! 24bit (czyli też Audigy SE oraz F-Fi Xtreme Audio) nie zapewni ci sprzętowego wsparcia EAXów > 2.0. Nie wiem czy zapewni programowy EAX 4.0 np. Ale jeśli już chcesz kupować coś pod gry to lepiej zapolować na jakieś Audigy 2 lub X-Fi Xtreme Gamer - te już mają sprzętowe wsparcie.

 

Co do zewnętrznych kart Creativ'a - nie mam pojęcia co tam siedzi w środku ani na jakim poziomie to gra, nawet nie wiem czy obsługuje to sprzętowo (albo nawet czy wogle?) EAX... Wątpię aby było to to samo co karty na PCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem od kuzyna roznicy generalnie nie ma pomiedzy wbudowanym AC, a audigy 4. Ja tam nie widze sensu wydawania setek zl na low-endowe karty dzwiekowe. Jak cie stac to kup profesjonalna studyjna karte.

 

 

boze co ty tu wypisujesz ...

 

roznicy GENERALNIE NIE MA NA SPDIF ... prosto z karty jest duuza roznica na kozysc audigy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli już chcesz kupować coś pod gry to lepiej zapolować na jakieś Audigy 2 lub X-Fi Xtreme Gamer - te już mają sprzętowe wsparcie.
sprzetowe wsparcie dla DSP bylo faktycznie przydatne, ale w czasach celeronow 300... W dzisiejszych czasach nie ma praktycznie zadnego znaczenia - nawet na moim wiekowym Athlonie 2400+ roznica wydajnosci jest niezauwazalna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności