Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test kart dźwiękowych


colnet

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie wszystko w planach, ot po prostu przeglądam sobie karty na USB, wszelkie zakupy zależą od tego czy uda mi się wyrwać jakąś pracę w wakacje i od niezależnych ode mnie wpływów finansowych. Znalazłem chyba jednak tańszą alternatywę z wyjściem RCA, tylko ciekawe jak toto brzmi :) Jest to mianowicie Creative Sound Blaster Connect. Wejście i wyjście RCA, SPDIF no i na USB. Może jakiś czarny koń, tak jak AL? Generalnie mam zamiar pchać się w Microlab Solo6C i szkoda mi trochę płacić za kartę, tyle co za głośniki... Nie wiem jeszcze czy ją Alsa wspiera, bo na stronie projektu wisi "unknown".

W PL mozesz kupic za 299 PLN takze np. Maye EX5 CE. -> http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=34

Tak tylko dorzucam alternatywe :)

Tego SB to mysle, ze lepiej zostawic w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 314
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Jak poniższe karty plasują się względem siebie (od najlepszej do najgorszej)?

 

-CREATIVE SOUND BLASTER LIVE 5.1 DIGITAL

-CREATIVE SOUND BLASTER Audigy Se

-CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY SB0230

 

Czy to są dobre karty? ;]

Szukam czegoś możliwie jak najtańszego (max 30 zł z kosztami przesyłki) i oferującego możliwie jak najlepszą jakość dźwięku do mojego rozlatującego się blaszaka. Sprzęt jest dosyć 'wybuchowy' ( ;] ), więc nie zamierzam juz w niego więcej inwestować.

 

PS

 

http://www.allegro.pl/item389347404__turtl..._sonicfury.html

 

Powinno co poniektórych zainteresować ;]

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolega testowal u mnie na kompie nowo zakupione sluchawki Creative Aurvana Live! Potwierdzil to co myslalem - 0 rewelacji, brak basu, dzwiek slabszy niz w moich glosniczkach creative sbs260 (kosztujacych 40zl). Oczywiscie sytuacja poprawia sie w przypadku podlaczenia CAL! do wiezy.

Zapewne slaby dzwiek w kompie jest spowodowany karta dzwiekowa zintegrowana z plyta glowna.

 

Jaka karte dzwiekowa polecacie do 100zl?

Czy (Turtle Beach Santa Cruz) Videologic SonicFury (ta, co post wyzej), czy moze jakis soundblaster ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa Cruz tak, ale nie w takiej cenie. Wydaje mi się, że sensowniejszym wyborem jest albo polowanie na Vortexa 2 do 30zł lub kupno SB LIVE! 24bit i zmodowanie jej sterownikami na X-Fi Xtreme Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy wogole jeszcze gdzies mozna dorwac karty z testu z pierwszej strony?

 

Na Allegro znalazlem cos takiego, ale nie wiem jak one sie beda sprawowaly...

 

http://www.allegro.pl/item404672149_k_muz_...i_gw_fv_ss.html

http://www.allegro.pl/item403368928_turtle..._xp_kielce.html

http://www.allegro.pl/item401187519_hercul..._4_polecam.html

 

W tej chwili mam integrowana ALC888.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub kupno SB LIVE! 24bit i zmodowanie jej sterownikami na X-Fi Xtreme Audio.

Moglbys napisac o tym cos wiecej? Jak to zrobic i co taki mod wlasciwie daje?

 

EDIT:

Znalazlem przez google topic na purepc o tym modzie, takze wiem juz wszystko co chcialem wiedziec.

 

Generalnie to roznicy w dzwieku jako takim nie ma, bo i byc nie moglo... :) Wlasciwie to zmienila sie tylko konsola [paskudna zreszta] i doszlo pare nowych "bajerow" z x-fi. Poza tym sytem wykrywa karte jako Xtreme Audio - wiec pelen lans :rolleyes:

 

Jutro pobawie sie jeszczecmss i crystalizerem i zobacze czy jest jakas roznica w grach, ale cos czuje ze wroce do poprzednich sterow - ta nowa konsola strasznie mnie wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z Asus Xonar U1?

Czy różnica między Maya44, a tą wyżej będzie "widocznie" słyszalna ;) ?

 

Szukałem tu i na PurePC... lecz nie ma o niej za wiele informacji.

 

Widzę, że wszyscy mają CAL!... będzie trzeba dołączyć do listy zakupów ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem Xonar U1 to typowa budżetowa karta dla mas.. w dodatku w kosmicznej obudowie ;) Na pewno zagra to lepiej od integry, ale czy może konkurować z e-mu czy maya? Szczerze wątpię.. Już wolałbym GoVibe od Wilsona, chociaż w sumie średnio zgrywa się z CAL!, ale jako karta portable do notebooka jest genialna, IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya44 to chyba dźwięk jaśniejszy, analityczny, studyjny - śmiem twierdzić, że do CAL! będzie lepsza. Co do emu.. ktoś pisał, że z CAL! się nie zgrywa.

 

A tak w ogóle, zastanów się, czy nie lepiej wybrać tańszą kartę + dac zero/beresford..

 

x2, jak tylko dorwiesz kartę, którą po cyfrze prześlesz sygnał, to beresford/zero dac, czy też inny zewnętrzny DAC dadzą Ci imho więcej. No albo iśc po najmniejszej lini oporu i zamówić Pc linka na USB. Wtedy nawet karta z digital out Ci nie potrzebna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x2, jak tylko dorwiesz kartę, którą po cyfrze prześlesz sygnał, to beresford/zero dac, czy też inny zewnętrzny DAC dadzą Ci imho więcej. No albo iśc po najmniejszej lini oporu i zamówić Pc linka na USB. Wtedy nawet karta z digital out Ci nie potrzebna :)

 

Hmm...

 

Lecz zarówno beresford, jak i zero przewyższają mój budżet.

Jest to też rozwiązanie mniej mobilne.

 

Kurde... no to mam nad czym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się że zewnętrzny DAC będzie lepszy niż karty dźwiękowe.

 

ps. A co jest mobilnego w karcie dźwiękowej na PCI ? xD

 

jak to co ? możesz zabrać ją zawsze ze sobą, komplecik wkrętaków i pod każdego pc podepniesz :D

 

a beresford, pc link, czy zewnętrzne e-mu jakieś to już większy klocek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności