Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zmiana ep630 na aurvana/cx300


madi89

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum odnośnie słuchawek zen aurvana jak i mojego odtwarzacza.

Pytanie pierwsze, czy aurvany bedą dobrze współgrały z moim odtwarzaczem? Z tego co wyczytałem to grają one dobrze z "ciepłymi" odtwarzaczami. Takim jest moj T30??

 

Początkowo miałem Cresyny dodane do zestawu. Bardzo zadowalały mnie jakością dzwieku. Gdy mi sie popsuły postanowiłem kupic ep630.. Na samym poczatku rozczarowanie.. Gdzie się podziała ta czystość dźwięku.. te ładnie grające np. talerze. Miałem wrażenie ze ten bas w nich zaglusza cala reszte innych dzwiekow. Talerze brzmią okropnie.. Jedynie co mnie na poczatku zachwyciło to izolacja, wreszcie mogłem spokojnie słuchac muzyki bez podglasniania na ulicy. Mam je jakies pol roku. Zdazylem sie w miare przyzwyczaic do tego przebasowienia, irytuje mnie troche szum bo wieczorem slucham odtwarzacza dosc cicho (glosnosc 5 z 40). Jednak ciagle czegos brakuje w dzwieku.

 

No i planuje przerzucic sie na ladniej grajace sluchawki. Owszem, lubie dosc duzy bas, ale nie zeby psul jakosc calego pasma.. część muzyki posiadam w mp3 128-192kbps, jednak tą ulubiona w 320kbps. Gdy uda mi sie znalesc płytę to konwertuje do OGG Q10. Podobnie postepuje z formatem FLAC.

 

CX300 i aurvany sa teraz w podobnej cenie. Potwierdzcie - aurvany sa lepsze tak?

 

Slucham bardzo wielu gatunkow, jednak rocka(tego ostrzejszego i lagodnego rowniez)/punk-rocka najczesciej. Czasem house, jakies r&b, ska,.. Bardzo uniwersalny jestem :P

 

Czy aurvany bedą dla mnie i mojego odtwarzacza odpowiednie? Chcę słuchawki ktore graja naprawde ladnie.. Lubię ładnie grającą perkusje, gitare basowa :P Po prostu jakosc dzwieku w epkach mnie rozczarowala, zaczalem tesknic za Cresynami :P

 

W grę wchodzą tylko dokanałówki. 100zł, wiecej nie wydam.. aurvany na ulubiony.pl teraz stoja po 105zł.

 

Proszę tez o podanie odpowiednich dla mnie alternatyw, nie wykraczających poza 150zł.. to juz naprawde max.

 

ps.

wiem ze na tym forum pelno ludzi ktorzy sie przesiedli z ep630 na aurvany. jednak chce ostatecznie stwierdzic czy osobiscie dla mnie taka przesiadka jest warta i mnie zadowoli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

she9500 odpadaja bo nie tlumia otoczenia

 

mowisz ze aurvany delikatne.. epki mam jakies pol roku, codziennie zasypiam z nimi a rano sa wokol mnie poplatane ;P, mysle ze az tak slabo wytrzymale nie sa.

 

po drugie, kabel w kazdych sluchawkach moze sie zepsuc, przykladowo mi jedne kot przegryzl, w innych padł kabel przy jacku. Mozna miec sluchawki za 500zł i tez moze byc jakis wypadek, zepsuja sie.

 

w gre wchodza tylko sluchawki nowe z gwarancja. cx300 gorsze, jbl za drogie, AKG K324P tez dosc drogie(179zł skąpiec),MDR-EX85LP drogie 170zł skąpiec, innych alternatyw nie widze, proponujcie co innego, bo jak narazie to jestem najbardziej sklonny ku aurvanom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Aurvany... basu dla mnie jest w nich akurat, ale ja zbytnim basolubem nie jestem. Faktycznie zdarza się że zaczyna przerywać w nich kabel, tak jak w moim wypadku - odesłałem na gwarancję, mi Aurvany padły po 3 miesiącach (pierwsze słuchawki które mi padły) choć używałem ich dość delikatnie, ale są ludzie na forum którzy mają je dłużej i nic im się nie dzieje z nimi. Grać grają według mnie bardzo dobrze za cenę 100 zł... ogólnie o tym napisał w mojej recenzji... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colnet, w swojej recenzji napisałeś: "najgorzej brzmi z T60 bo najchłodniej i bardzo „technicznie” ogólnie nie przyjemnie.", tak samo bedzie w przypadku t30?

 

Wspomniałeś tez: "Najbardziej brak górnych rejestrów doskwiera przy grze talerzy perkusyjnych na pewno nie brzmią one czysto są bardzo stłumione, „wbite” w środek i nie wybrzmiewają do końca, szybko schodzą z sceny."

 

myslalem ze jest z tym lepiej, ale zapewne lepiej niz w epkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niż w EPkach a co do T30 vs T60 to niestety to jest to samo... nie doczytałem do końca że chcesz używać ich z T30, dla tego odtwarzacza lepiej kupić trochę cieplejsze słuchawki... ale teraz sam nie wiem jakie, Aurvany są dobry wyborem ogólnym ale akurat nie są rewelacyjne z T30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niż w EPkach a co do T30 vs T60 to niestety to jest to samo... nie doczytałem do końca że chcesz używać ich z T30, dla tego odtwarzacza lepiej kupić trochę cieplejsze słuchawki... ale teraz sam nie wiem jakie, Aurvany są dobry wyborem ogólnym ale akurat nie są rewelacyjne z T30...

 

to teraz juz sam naprawde nie wiem..

 

znalazlem moje stare Cresyny z zepsutym kablem przy jacku, wymienilem wtyk. Dźwięk w porownaniu z epkami zachwyca, graja o wiele czyściej, więcej przestrzeni no i ogolnie naprawde o wiele lepsza jakosc dzwieku niz w epkach. Wolę taki dzwiek no ale w halasie juz nie moge posluchac :/ potrzebuje dokanalowek, niestety.

 

Czy Cresyny mozna w jakikolwiek porownac z aurvanami(wiem ze dokanałówki a pchełki to co innego i moze to troszke glupie porownanie), maja podobne brzmienie?

 

i tak tylko tez wspomne ze w Cresynach mi przynajmniej Iriver nie szumi, a mimo to graja bardziej szczegolowo i naprawde lepiej niz epki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności