Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pentagram Vanquish R Wave Twin Core vs. Meizu M6 vs. Creative Zen Vide


pietruszka1337

Rekomendowane odpowiedzi

A poruszyliśmy poruszyliśmy kwestie słuchawek. W pierwszym poście zaznaczyłem, że audiofilem nie jestem i nie zamierzam wydawać na słuchawki 1/3 ceny palyera. Może w jakiś miesiąc po zakupie zdecyduje się zamienić słuchawki z kompletu na polecane ostanio Philipsiaki 9600 zdaje się. ~kurop wiem o tych SRSach to też mnie to trochę nęci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dużo? Chyba dla kogoś kto na Siurach pociska, bo na bank nie dla osoby, która całą żywotność swoich całych dwóch playerów (Muvo nano i Sansa m240) przeleciała na stockowych słuchafonach...nie sorry, miałem kiedyś Phlips SHE7600 chyba :) szczerze polecam jak za tą cenę. Coś przeczuwam, że startowa cena CeSzóstki 2 GB to bite 399 zł...co wcale mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla osoby, która całą żywotność swoich całych dwóch playerów (Muvo nano i Sansa m240) przeleciała na stockowuych słuchafonach...nie sorry, miałem kiedyś Phlips SHE7600 chyba

Czyli rzeczywiście z czystym sumieniem można dać sobie spokój dywagacjom o dźwięku :) Weźmiesz Pentagrama czy Meizu czy Zena jeden grzyb, skup się na trwałości, gwarancji i tym podobnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że niby V39 miałoby być droższe od C6? Dlaczego tak sądzisz? No ok, ma lepsze układy odpowiadające za jakość dźwięku...i to trzeba przyznać - o wiele lepsze. Ale to jeszcze chyba nie świadczy, że przy cenie ponad 400 zł za V39 4 GB, cena C6 będzie w okolicach 300. Żebyś miał racje, bo nie powiem...trochę się nakręciłem na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że niby V39 miałoby być droższe od C6? Dlaczego tak sądzisz? No ok, ma lepsze układy odpowiadające za jakość dźwięku...i to trzeba przyznać - o wiele lepsze. Ale to jeszcze chyba nie świadczy, że przy cenie ponad 400 zł za V39 4 GB, cena C6 będzie w okolicach 300. Żebyś miał racje, bo nie powiem...trochę się nakręciłem na nią.

 

tak mi sie wydaje, w koncu flagowa seria firmy jest seria v, przedstaweilem propzycje cenowa ze c6 2gb w okolicy 300 zł a v39 zł to wydatek rzedu 360 - 370 zł zł. Natomiast m20 moze miec cene zblizona do v39 ze wzgledu na to ze ma amoleda, siedzi tam Wolfson natomiast juz nie taki chip jaki powinien:) na moje oko m20 powinien lepiej grac a do filmow bedzie zdecydowanie lepszy od c6 bo amoled to znakomity wyswietlacz o bardzo duzym kontrajscie, co nie znaczy ze c6 polegnie w koncu jest zaprojektowany pod katem filmow do muzyki juz nie bardzo..

 

piszac 300 zł mailem na mysli wersje c6 2 gb a nie 4 gb

 

jeseli ta roznica miedzy v39 a c6 bedzie to napewno nie gigantyczna, raczej m20 powalczy cenowo z v39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, że mówiłeś o 2 GB CeSzóstce, też ją miałem na myśli. Na Allegro V39 4 GB jest za 415 bodajże. Jeśli C6 faktycznie będzie kosztować coś w okolicach 3 stówek, to zapewne ją kupię.

 

c6 to jest nic innego jak Ramos RM970 , sa recenzje na necie , video test na youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gameyeeeah.com/ramos-rm970-port...-8gb-p-763.html bierze 30szt i ma już całkiem pokaźną zniżkę, przy obecnym kursie dolca kupi 1szt za <250zł. Pozostaje przywieść, ominąć cło i sprzedać :P

Dziwi tylko ten wyświetlacz, ale to może być zwykły błąd w opisie. Najlepiej się po prostu zapytać faceta o szczegóły. Może się też okazać, że to ten sam player, ale nie brandowany (czyli zwykły OEM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak sobie przypomniałem o tym temacie i chciałem tylko dodać, że za sprawą waszych sugestii jestem zdecydowany na C6. Czekam tylko na recenzję...no i premiere. Pentagramy raczej skutecznie mi z głowy wybiliście chociaż mam wrażenie, że większość negatywnych opini nie ma żadnego pokrycia i działa na zasadzie polecania Sansy Clip czy słuchawek Philipsa. Ciekaw jestem jak wiele osób z polecających, tudzież negujących opiera swoje opinie na własnych doświadczeniach - w tym przypadku kontakcie z odtwarzaczami Pentagrama, a ile osób powiela cudze opinie :)

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc. Temat można zamknąć (tak jakby moje przyzwolenie było niezbędne:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagramy raczej skutecznie mi z głowy wybiliście chociaż mam wrażenie, że większość negatywnych opini nie ma żadnego pokrycia i działa na zasadzie polecania Sansy Clip czy słuchawek Philipsa.

Jednemu kolesiowi z mojej klasy tak po prostu rozlał się częściowo wyświetlacz w R Touch-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia posiadam PENTAGRAM Vanquish R Wave Twin Core 4 GB, więc mogę się wypowiedzieć.

Porównywałem go z Creative Zen 2,5" 2 GB. Słuchawki Załączone do Creativa, Pentagrama i KOSS ThePlug.

Moim zdaniem dźwięk w Pentagramie jest zdecydowanie lepszy, Zen odpadł na starcie ze względu na słabą jakość dźwięku.

Kolejnym minusem Zena to kiepskie słuchawki, nędzna gwarancja.

Minusem Pentagrama jest oprogramowanie, panel dotykowy, brak możliwości rozszerzenia pamięci.

Obecnie ukazały się nowe Penragramy z serii Eon i z tego, co widzę ma mniej wodotrysków a więcej funkcji użytecznych.

Widać, że producent wyeliminowuje błędy, choć przy obecnym tempie rozwoju technologicznego nie jest możliwe stworzenia idealnego.

Słuchawki kanałowe załączone do Pentagrama są naprawdę niezłe i nie wiele ustępują jakością dźwięku od KOSS ThePlug.

Creative załączył słuchawki, które nie posłużą nawet za smycz dla psa, więc trzeba kupić drugie.

Wiem, że na tym forum jest mało osób, które miały możliwość przetestowania pentagrama pod względem jakości dźwięku i to, co producent i nie tylko, napisał w reklamach jest prawdą.

Kupując, Pentagrama nie martwiłem się o awaryjność, bo po to jest gwarancja 24 miesiące w systemie Door-To-Door.

Nie ma rzeczy idealnie zrobionych, nawet statki kosmiczne się psują.

Obecnie kupiłbym Pentagrama z większą pamięcią z przyciskami z serii Eon, mam nadzieję, że wyeliminowano w nim większość błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności