Skocz do zawartości

Przepis na keczup


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do wody, to dobra jest niegazowana Magnevita, źródło z Sierpca, więc jest do dostania pewnie tylko w jego okolicach, tą piję najczęściej.

 

Najlepsze wody zawsze są w uzdrowiskach, mi bardzo smakuje ze źródła Chopina w Kudowie Zdrój, czy jakoś tak.

 

PS Zawsze rozbawiał mnie napis na Żywcu - woda z Żywca!, ale na dole, malutkimi literkami - źródło -Mirosławiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

dobra, nie chwalić się kto jakie keczupy lubi, tylko dawać jakieś przepisy na coś.

jutro może się zmotywuję do zrobienia chilli con carne, to jak wyjdzie jakoś w miarę, to dam przepis.

 

a w między czasie, najprostszy na świecie przepis na sos do spaghetti, sam taki lubię i dość często robię, bo prosty jak budowa cepa. Zapewne też wiele osób taki przepis zna, bo jak można czegoś takiego nie robić, ale ja i tak napiszę.

kupujemy mięso mielone(ofc najsmaczniejsze wołowe)(tak pewnie z 500g), kupujemy sobie cebulę, albo nawet ze dwie, pomidory w puszce.

kroimy cebulę, najlepiej jak najdrobniej, ową cebulę, lub nawet dwie, wrzucamy na patelnie z jakimś rozgrzanym tłuszczem(oliwa z oliwek, olej roślinny, masło, sadło siostry, łotewa) cebulę, którą wcześniej kroiliśmy. Czekamy aż cebula się zeszkli, to taki etap, między cebula jeszcze twarda, a cebula spalona i niesmaczna, mama Wam powie, jeżeli nie wiecie. Teraz czas na gwoździa, czyli mięsko. Wrzucamy je do cebuli i tak to pichcimy razem, aż mięso się.. nie rozejdzie, będzie miękkie, takie.. szarawe, wiecie o co mi chodzi, mądrzy jesteście.

I teraz, jak mamy głęboką patelnie, fajnie, jak jej nie mamy, przyda nam się garnek. Więc wrzucamy nasze niezbyt apetycznie pachnące mięsko do garnka, do owego garnka wrzucamy pomidory z puszki, z zalewą.Teraz pasuję to przyprawić, dla minimalistów, sól i pieprz. Ja daję wszystko co znajdę w kuchni. Począwszy od sporej ilości oregano, bazylii, kurkumy, dużo chilli, ostrzej, jak i łagodnej papryki, oczywiście sól, pieprz, jakieś zioła prowansalskie.

Sosik powinien się pogotować razem z ~10minut, aż troszkę zgęstnieje.

Jak ktoś lubi, może dodać kukurydzy sobie, przecieru pomidorowego, jak będzie za mało pomidorowo.

Sosik powinien być pyszny(aż zgłodniałem :( ). Teraz gotujemy sobie makaron, ścieramy na tarce jakiś ser, posypujemy sobie gotowy makaron serem, polewamy sosem i TADAM!

 

Myślicie, że mogę być drugim Pascalem Brodnickim? Albo Robertem Makłowiczem?

 

btw, ten wątek to wątek na przepisy, dawać co macie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w między czasie, najprostszy na świecie przepis na sos do spaghetti, sam taki lubię i dość często robię, bo prosty jak budowa cepa. Zapewne też wiele osób taki przepis zna, bo jak można czegoś takiego nie robić, ale ja i tak napiszę.

kupujemy mięso mielone(ofc najsmaczniejsze wołowe)(tak pewnie z 500g), kupujemy sobie cebulę, albo nawet ze dwie, pomidory w puszce.

kroimy cebulę, najlepiej jak najdrobniej, ową cebulę, lub nawet dwie, wrzucamy na patelnie z jakimś rozgrzanym tłuszczem(oliwa z oliwek, olej roślinny, masło, sadło siostry, łotewa) cebulę, którą wcześniej kroiliśmy. Czekamy aż cebula się zeszkli, to taki etap, między cebula jeszcze twarda, a cebula spalona i niesmaczna, mama Wam powie, jeżeli nie wiecie. Teraz czas na gwoździa, czyli mięsko. Wrzucamy je do cebuli i tak to pichcimy razem, aż mięso się.. nie rozejdzie, będzie miękkie, takie.. szarawe, wiecie o co mi chodzi, mądrzy jesteście.

I teraz, jak mamy głęboką patelnie, fajnie, jak jej nie mamy, przyda nam się garnek. Więc wrzucamy nasze niezbyt apetycznie pachnące mięsko do garnka, do owego garnka wrzucamy pomidory z puszki, z zalewą.Teraz pasuję to przyprawić, dla minimalistów, sól i pieprz. Ja daję wszystko co znajdę w kuchni. Począwszy od sporej ilości oregano, bazylii, kurkumy, dużo chilli, ostrzej, jak i łagodnej papryki, oczywiście sól, pieprz, jakieś zioła prowansalskie.

Sosik powinien się pogotować razem z ~10minut, aż troszkę zgęstnieje.

Jak ktoś lubi, może dodać kukurydzy sobie, przecieru pomidorowego, jak będzie za mało pomidorowo.

Sosik powinien być pyszny(aż zgłodniałem :( ). Teraz gotujemy sobie makaron, ścieramy na tarce jakiś ser, posypujemy sobie gotowy makaron serem, polewamy sosem i TADAM!

 

btw, ten wątek to wątek na przepisy, dawać co macie ;)

 

Hehe, sam też dosyć często robie prawie identycznie.

Jedyne różnice to to, że:

- mięso smażę oddzielnie z cebulą (żeby ta się za mocno nie przypaliła właśnie), i przyprawiam solą i perprzem już w trakcie smażenia

- mięska używam jedynie mielonego wieprzowego z łopatki po całej obróbce termicznej pachnie dosyć ładnie :)

- nie zawsze daję pomidory z puszki, sam przecier pomidorowy ( taki zwykły, czysty, a nie gotowiec z dodatkami :P) też starczy.

 

Ja sam co prawda nie przepadam za spaghetti, które sam gotuję (najprawdopodobniej nie przepadam za smakiem samego sosu pomidorowego) ale cała reszta zwykle jest zachwycona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo z przecierem pomidorowym to już nie jest to samo, no chyba, że tym płynnym. oczywiście, najlepiej to wychodzi ze zwykłymi pomidorami obranymi ze skórki, ale teraz pomidory nie mają smaku.

a, ja jeszcze, pod koniec robienia, dodaje jeszcze ząbek, dwa czosnku, posiekanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, najlepiej to wychodzi ze zwykłymi pomidorami obranymi ze skórki, ale teraz pomidory nie mają smaku.

Wiecie jak obierane są przemysłowo pomidory? :D

 

No wiec jadą sobie pomidory na taśmie, zostają sparzone, spryskane nietoksycznym żelem magnetycznym, a potem przechodzą przez elektromagnes :D

 

Nie mniej jednak pomidory z puszki lub domowe w kawałkach rox, do wszystkich sosów, typu spaghetti czy lasagne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo z przecierem pomidorowym to już nie jest to samo, no chyba, że tym płynnym. oczywiście, najlepiej to wychodzi ze zwykłymi pomidorami obranymi ze skórki, ale teraz pomidory nie mają smaku.

a, ja jeszcze, pod koniec robienia, dodaje jeszcze ząbek, dwa czosnku, posiekanego.

 

Tak, dokładnie ten płynny przecier pomidorowy :)

A rzeczywiście, jeszcze czosnek na dodatek (nawet musowo :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcielibyście to oglądac?

na bank bym Wam nagrał jak robić fajne rzeczy!

np. mieszać sos m240

 

co do czosnku, teraz, jak jest jeszcze zimno, to jak najwięcej

 

 

no a kto by nie chciał oglądać? Ja się pisze na pokaz przed premierowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w między czasie, najprostszy na świecie przepis na sos do spaghetti, sam taki lubię i dość często robię, bo prosty jak budowa cepa. Zapewne też wiele osób taki przepis zna, bo jak można czegoś takiego nie robić, ale ja i tak napiszę.

kupujemy mięso mielone(ofc najsmaczniejsze wołowe)(tak pewnie z 500g), kupujemy sobie cebulę, albo nawet ze dwie, pomidory w puszce.

kroimy cebulę, najlepiej jak najdrobniej, ową cebulę, lub nawet dwie, wrzucamy na patelnie z jakimś rozgrzanym tłuszczem(oliwa z oliwek, olej roślinny, masło, sadło siostry, łotewa) cebulę, którą wcześniej kroiliśmy. Czekamy aż cebula się zeszkli, to taki etap, między cebula jeszcze twarda, a cebula spalona i niesmaczna, mama Wam powie, jeżeli nie wiecie. Teraz czas na gwoździa, czyli mięsko. Wrzucamy je do cebuli i tak to pichcimy razem, aż mięso się.. nie rozejdzie, będzie miękkie, takie.. szarawe, wiecie o co mi chodzi, mądrzy jesteście.

I teraz, jak mamy głęboką patelnie, fajnie, jak jej nie mamy, przyda nam się garnek. Więc wrzucamy nasze niezbyt apetycznie pachnące mięsko do garnka, do owego garnka wrzucamy pomidory z puszki, z zalewą.Teraz pasuję to przyprawić, dla minimalistów, sól i pieprz. Ja daję wszystko co znajdę w kuchni. Począwszy od sporej ilości oregano, bazylii, kurkumy, dużo chilli, ostrzej, jak i łagodnej papryki, oczywiście sól, pieprz, jakieś zioła prowansalskie.

Sosik powinien się pogotować razem z ~10minut, aż troszkę zgęstnieje.

Jak ktoś lubi, może dodać kukurydzy sobie, przecieru pomidorowego, jak będzie za mało pomidorowo.

Sosik powinien być pyszny(aż zgłodniałem ). Teraz gotujemy sobie makaron, ścieramy na tarce jakiś ser, posypujemy sobie gotowy makaron serem, polewamy sosem i TADAM!

 

 

wygląda ok, ale mam zastrzeżenia. sos do spaghetti MUSI mieć oliwe z oliwek i zioła, najlepiej świeże(bazylia, oregano). osobiście nie wyobrażam sobie spaghetti bez ziół i na zwykłym oleju czy maśle tylko z solą i pieprzem. bo właśnie te dodatki, dają włoski charakter temu daniu. w tego typu sosach również uwielbiam oliwki, szczególnie czarne <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności