Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

co sie lepiej nada?


squonk

Rekomendowane odpowiedzi

z dokow:

 

Jako ze sprzedalem swoje e500 (myslac o kablu, he, he), za calkie przyzwoita kwote w pewnym serwisie aukcyjnym, rozgladam sie i mam pytanie:

- czy sprobowac e530 (dzwiek jak 500 ale ponoc kabel ok, oczywisci bez pth),

- czy sprobowac UM2?

 

moze jakies inne opcje - przyjemne brzmieniowo i wygodne, niekoniecznie strasznie drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest OK w SE530 dopiero w najnowszej wersji :) (mozna rozpoznac np. po troche innym wtyku na przedluzaczu niz w starszej wersji SE530). W starszej tez czesto stawal sie coraz twardszy az w koncu nabieral sklonnosci do pekania, podobnie jak w E500.

 

Swego czasu napisalem porownanie SE530 a UM2 -> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=27892

Dzisiaj troche bym je zweryfikowal i odbieram pewne cechy bardziej na korzysc SE530, ale nie chcialem ruszac tego textu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemy np nie q-jays?

nie chce Ci mieszać, ale czemy akurat bierzesz tylko te dwa modele pod uwagę i tak odległe od siebie pod względem prezentacji dźwięku.

 

//ja bym chętnie przesłuchał um2-

//um1 z d2 to dla mnie świetny zestaw. Pytanie czy dopłata 400zł da mi napewno aż tak dużą satysfakcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemy np nie q-jays?

nie chce Ci mieszać, ale czemy akurat bierzesz tylko te dwa modele pod uwagę i tak odległe od siebie pod względem prezentacji dźwięku.

 

//ja bym chętnie przesłuchał um2-

//um1 z d2 to dla mnie świetny zestaw. Pytanie czy dopłata 400zł da mi napewno aż tak dużą satysfakcje...

 

Hm, dla mnie to wyglada troche inaczej. To Q-Jaysy sa znacznie bardziej odlegle w sposobie prezentacji od SE530 nie mowiac juz o UM2. Bo Q-Jays a UM2 to Woda i Ogien. Squonk wymienil SE530 i UM2 wiec mozna domniemywac ze chlodniejszego sposobu prezentacji raczej nie szuka. Tak :) ?

 

Roznica miedzy UM1 a UM2 przynajmniej jak dla mnie jest b.duza. Ale wszystko jest wzgledne.

 

Javacris: na to pytanie chyba moglbys sobie odpowiedziec dopiero po dluzszym uzywaniu UM2 :) Jednak dobrac odpowiedniego playera do UM2 byloby trudniej niz do UM1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuję z twojej wypowiedzi, że pod względem prezentacji, biorąc pod uwagę 'analityczność"( nie wiem czy dobrze to określiłem:)

wygląda to tak:

 

q-jays>se530>um2

 

q-jays są najbardziej chłodne, um2 ciemne.

Tak q-jaysy najasniejsze, w srodku se530, najaciemniejsze - najcieplejsze um2.

 

Analitycznosc to tez troche niefortunne w sumie slowo ale poziom szczegolow SE530 jest b.duzy. Zalezy co przez nie rozumiec. Jesli np. separacje barw srednicy i zakres kolorow, przejrzystosc - to tutaj wygrywa SE530. Jesli neutralnosc prezentacji bez zadnych podkolorowan, "as is" to jest to domena Q-Jaysow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak q-jaysy najasniejsze, w srodku se530, najaciemniejsze - najcieplejsze um2.

 

Analitycznosc to tez troche niefortunne w sumie slowo ale poziom szczegolow SE530 jest b.duzy. Zalezy co przez nie rozumiec. Jesli np. separacje barw srednicy i zakres kolorow, przejrzystosc - to tutaj wygrywa SE530. Jesli neutralnosc prezentacji bez zadnych podkolorowan, "as is" to jest to domena Q-Jaysow.

 

 

w sumie Q-Jays'ow nie wykluczam...w e500 dzwiek byl OK, ale te kable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności