Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, za glupie pytanie, ale jestem nowym uzytkownikiem SlimX-a...

 

Czy kiedy akumulatorki w SlimX-ie iMP-400 sa juz w pelni naladowane, to czy wyswietlacz na pilocie calkowicie sie wylacza (tnz. staje sie pusty), czy pozostaje ten obrazek "spiacej baterii"? Mala bateryjka w prawym gornym rogu wyswietlacza jest juz cala zakreskowana, ale strzalka wewnatrz obrazka tej baterii nadal pulsuje, czy to oznacza ze nadal trwa ladowanie?

 

Jaki typ akumulatorkow uzywany jest w SlimX-ie? Wiem, ze Ni-MH 1450 mAh, ale chodzi mi o nazwe rozmiaru.

 

MuM1N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Ktos kiedys powiedzial, ze nie ma glupich pytan, tylko glupie odpowiedzi :)

 

Tak, gdy proces ladowania sie zakonczy, odtwarzacz - a co za tym idzie - pilot tez, wylacza sie. Calkowity czas ladowania pustych akumulatorow standardowo dostarczanych wraz z Twoim modelem odtwarzacza trwa okolo 5 - 6 godzin.

 

Jaki typ akumulatorkow uzywany jest w SlimX-ie? Wiem, ze Ni-MH 1450 mAh, ale chodzi mi o nazwe rozmiaru.

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w pytaniu, jesli chodzilo Ci o pojemnosc to zapis 1450mAh oznacza wlasnie, ze ich pojemnosc to 1450 mili ampero-godzin . Oznacza to ze akumulator taki jest w stanie dostarczac prad o natezeniu okolo 1,5 ampera przez godzine. Jesli chodzilo Ci o zapis Ni-MH to oznacza on typ akumulatora. Powszechnie we wspolczesnych urzadzeniach elektronicznych stosuje sie obecnie 3 typy akumulatorow: Ni-Cd, Ni-MH oraz Li-Ion (nie jestem pewien co do pisowni ostatniego). Prosze pamietac, ze typy te wymagaja innego rodzaju ladowania, dlatego ladowanie w odtwarzaczach przystosowanych do akumulatorow Ni-MH innych typow akumulatorow prawie napewno skonczy sie zniszczeniem sprzetu. Zywotnosc akumulatorow Ni-MH waha sie miedzy 300 a 500 cykli ladowan, jesli dba sie o nie w odpowiedni sposob (np. niezbyt czeste "doladowywanie" lub okresowe pelne rozladowanie i naladowanie przy uzyciu funkcji Discharge&Charge).

 

ale sie rozgadalem...

 

jezeli chodzilo Ci o cos innego w tym pytaniu, to prosze sformuluj je inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szybka odpowiedz. rzeczywiscie tak sie stalo. dzisiaj ladowalem pierwszys raz i nie wiedzialem po czym poznam, ze juz sie naladowal. u mnie trwalo to okolo 7 godzin.

 

w tym drugim pytaniu chodzilo mi jaki to jest rozmiar. wiem, ze gdzies juz widzialem takie akumulatorki, np. w przenosnym sprzecie sony. chodzi mi o nazwe, np. baterie lub akumulatorki "paluszki" maja rozmiar "AA", albo jak kto woli LR06 dla baterii alkalicznych lub HR06 dla akumulatorkow NiMH. Chodzi mi o to jakie jest oznaczenie tych akumulatorkow w SlimX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

teraz juz rozumiem :)

 

Pelna nazwa akumulatoroow tego rodzaju to: "Stick type Ni-MH battery 2 EA" z czego wynikalo by, ze rozmiar ten nazywa sie "EA", ale pewnosci co do tego nie mam. Jesli chodzi o zakup nowych akumulatorow (gdy kiedys tam sie zuzyja) to mozna je kupic u nas, niezaleznie od nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, taka odpowiedz mi wystarczy. pytalem o tym baterii, bo jestem ciekawy jakie firmy robia tego typu akumulatorki. narazie wiem, ze Sanyo - takie jak w iMP-350 - 1400 oraz GP (iRiver) - takie jak w iMP-400 - 1450 mAh. ciekawy jestem, czy produkuja takie akumulatorki o wiekszych pojemnosciach, ale watpie w to. mysle, ze wlasnie najlepiej kupic takie jak sprzedajacie, oryginalne iRivera.

 

pozdrawiam,

MuM1N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie: czy podczas sluchania muzyki na zasilaczu wplywa to w jakis sposob na wewnetrzne akumulatorki? tzn. mam nadzieje, ze nie sa w tym czasie doladowywanie, bo skrocilo by to ich zywotnosc...

 

MuM1N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

podczas sluchania muzyki na zasilaczu akumulatorki na pewno nie sa doladowywane. prosze jednak zwrocic uwage, ze jezeli odtwarzacz bedac podlaczony do zasilacza wylaczy sie, bo np. skonczyla sie muzyka, to pojawi sie menu ladowania. jezeli zadna z opcji nie zostanie wybrana w ciagu minuty, odtwarzacz sam rozpocznie ladowanie.

 

nie poleca sie podlaczania i odlaczania zasilacza podczas gdy gra muzyka, lepiej jest go najpierw calkiem wylaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności