Skocz do zawartości

Gdzie kupować płytki?


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Empik - zamawiam on-line odbieram w sklepie [przy zamówieniu przez neta jest pare zł taniej], czasami poprostu kupuje na miejscu, gdzy chce płytę na już. Oraz Merlin, tylko on-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plays.pl - super sklep z bardziej alternatywna muzyka, sporo perelek i co najwazniejsze w bardzo przystepnych cenach (w porownaniu do cen tych tytulow w innych sklepach)

 

warto tez zajrzec na ebay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empik - przynajmniej jeśli chodzi o sklep stacjonarny - zawsze straszył mnie wysokimi cenami - w porównaniu do MM, Avansów itp.

Kilka płyt - szczególnie z cięższą muzyką - kupowałem bezpośrednio w MYSTIC PRODUCTION, i mogę ich sklep polecić.

 

Warto też odwiedzać alledrogo, można wyhaczyć naprawdę fajne rzeczy po śmiesznych cenach - oczywiście jeżeli komuś nie przeszkadza kupowanie używanych płyt.

Trzeba też niestety uważać na pirackie wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wyżej wymienionych (rockserwis/merlin polecam najbardziej) warto czasem zerknąć na stereo.pl, większość rzadkich płyt jest niestety dostępna tylko na zamówienie, ale przesyłka jest darmowa ;)

 

Z "normalnych sklepów" naturalnie Media Markt, w Empiku ceny są wywindowane 20-30% w górę (choć można oczywiście trafić na egzemplarze sporo tańsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.fan.pl

 

miód :*

 

Mają na prawdę szeroki asortyment i na zamówienie płyty, które w Polsce są praktycznie nieosiągalne w innych sklepach :)

 

Ja czasami z Merlina, czasami z Empiku też zamawiam, szczególnie jak są jakieś ciekawe promocje. Bywa, że i na allegro kupuję używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Media Markt, ewentualnie Saturn, ale jest nieco droższy.

 

Wysyłkowych nie polecam, gdyż płyty mogą przychodzić w różnym stanie (bez folii, popękane okładki, a nawet porysowane nośniki). Generalnie Merlin jest chyba najbezpieczniejszy, choć i im zdarzają się wpadki.

 

Empik jest dobry dla jeleni- ceny z kosmosu, choć starsze rzeczy przeceniają czesem do poziomu MM. Jednak to jest raczej wyjątek niż reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dzisiaj ebay.com w poszukiwaniu kilku albumów moich ulubionych wykonawców. Byłem ciekaw, jak tam kształtują się ceny. No i doznałem SZOKU. Płytki kosztowały 4-15 dolarów, nowe oczywiście. W porównaniu z cenami z allegro, merlina, empiku (ten to przebija wszystkich :P ), naprawdę były sporo tańsze. Obmyśliłem sobie, że zbiorę sobie tak z 200 zł i za jednym zamachem zamówię kilka albumów od jednego gościa (niektórzy mają tam naprawdę spory asortyment), po czym podam adres brata kumpla z klasy, mieszkającego tam na stałe. On, po otrzymaniu płyt, wysłałby mi je do Polski. Ale gdzieś musi być haczyk.

 

Audio CD z USA różnią się czymś, od tych, jakie obywatele UE kupują u siebie ? Jak jest z przesyłką z USA do Polski, jeżeli np. wysyłałbym 10 płyt ubezpieczoną przesyłką ? Są to koszta rzędu 20-50 zł ? Czy więcej ? Ktoś ma doświadczenia w sprowadzaniu cd'ków z USA, z Ebay ?

 

Prosiłbym o szybką odpowiedź, bo koleżanka jedzie w sobotę na wycieczkę do Waszyngtonu, oprócz iPoda obiecała, że mi kupi kilka albumów, jeżeli będę chciał :P Rzecz jasna ja zapłacę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się: merlin.pl. Zamówiłem właśnie dwie płytki Cardigans (każda po 17zł!) i sheryl crow (chyba cała jej dyskografia jest tam po 17zł za szt!). I do tego Digit All Love za 27zł. Przy zamówieniu ponad 80zł nie płaci się za przesyłkę.

 

stereo.pl strasznie podniosło ceny w zeszłym roku i tak już zostało. Większość płyt podrożała o 5zł a na święta serwis rozsyłał do klientów maile z informacją, że każdy dostał 5zł na świąteczne zamówienia :). Zraziłem się do tego sklepu. Aczkolwiek wysyłka jest jak na razie gratis. Rok temu też mieli wysyłkę gratis przez ok 4 miesiące ale wtedy ceny byłty bardziej przystępne.

 

No i allegro.pl :]. Tutaj szukam płyt, które w sklepach internetowych są po 60zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio CD z USA różnią się czymś, od tych, jakie obywatele UE kupują u siebie ?

Mnóstwo płyt wydawanych w USA czy nawet w UK różni się od tych sprzedawanych w innych państwach. Czasem pojawiają się zupełnie nowe utwory, czasem masz remiksy - bardzo często można spotkać się z adnotacją w stylu [uS version]. W grę wchodzą również różna data wydania, ewentualne remasteryzowane wznowienie tylko na dany kraj/kontynent, inne wersje okładek, inna kolejność występowania utworów na krążku.

 

Mistrzami egzotycznych wydań są oczywiście Japończycy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale mi chodziło bardziej o techniczną stronę. Tj. problem "czy mi ta płytka odtworzy się na wieży/kompie" ? Zdaje sobie sprawę, że to pytanie zalatuje lamerstwem na kilometr, ale wolę się dopytać, jak idiota :P Co do tracklist to wiadome, różnie są wydawnictwa, ale jak mam na aukcji podaną listę piosenek, to nie powinno być problemu. Chodziło mi tylko o techniczny aspekt. No bo kasa jest śmieszna, w porównaniu do Polskich sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności