Skocz do zawartości

Sennki mx660/560


zbx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś przedstawić jak te nowe produkty sennheisera a mianowicie model mx660 i 560 maja się do poczciwych mx500? przeczytałem niby nieco o 560, ale o 660 jakoś cicho... Czy naprawde nikt się nie pokusił, aby dolożyć te pare groszy i zerknąć co one są warte?

 

Sporo mówi się o pchełkach vedii, ale jakoś mnie do nich nie ciągnie... Może wy będziecie w stanie to zmienić?

 

Wszelkie inne propozycje dotyczące pchełek również rozważe

 

PS szukam pchełek głównie do muzyki rockowej, ghotic metalu, czasem jakiegoś symfonicznego OST'a, ale priorytet to 2pierwsze;)

PS2 możliwości odsłuchu nie mam, wszyscy w koło bujają się z mp4 i stockami... ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z natury jestem perfekcjonistą, nie lubie kiedy mnie coś drażni :P Żałuję, że nie mam możliwości odsłuchu obu modeli...

Ale cóż life is brutal and full of zasadzkas B) W sumie nie wiem do końca czemu chcę zmienić obecnie posiadane mx-500,

mam do nich spory sentyment zważywszy na to, iż używam ich juz od 2lat i ani najmniejszej awarii, charakterystyka

dźwięku na niektórych nutach np nightwisha jest nie do opisania. Ale jeśli da się lepiej, to czemu by nie spróbować? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mi się dostanie od wielbicieli SRSów :P Miałem SRSy a teraz mam MX560 i IMO MXy grają tak samo dobrze jak nie lepiej od SRSów. Góra i średnica tak samo dobra i szczegółowa jak w SRSach, chociaż mam wrażenie że w MXach góra jest bardziej przyjazna mniej świszcząca, natomiast bas jest o niebo lepszy w MX560, głębszy, mocniejszy i bardziej naturalny. Jeżeli jest go nam mało możemy posiłkować się EQ i sporo go jeszcze podbić, gdyż MXy w porównaniu do SRSów po znacznym podniesieniu basów nie zaczynają pierdzieć. Jeżeli chodzi o scenę i szczegółowość to SRSy i MX stoją na posobnym poziomie. MXy deklasują SRSy jeżeli chodzi o ich jakość wykonania, kiedy mamy w rękach produkt Sennheisera możemy poczuć ze mamy do czynienia z modelem z wysokiej półki, natomiast SRSy nie prezentują się już tak dobrze jak MXy ich największą wadą jest tragiczny kabel.

 

Jeżeli chodzi o mnie to proponuję Ci słuchawki Sennheiser mx560

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt cie nie zjedzie - nikt nie porownywal bezposrednio mx560 do srsow wiec taka opinia na pewno bedzie przydatna. chyba ze trzy osoby tylko mialy te sennheisery - pewnie ludzie sie zrazili do pchelek sennheisera po niezbyt udanej serii MXx50 czy jeszcze gorszych pchelek typu MX50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria mx*50 to faktycznie padaka... Mi ich brzmienie totalnie nie przypasowało... Są takie jakieś mhm nijakie?

Nadmiar bassu, który dominuje nad resztą pasma, do tego wątpliwej jakości, obniżając go w EQ dźwięk sie robi

jeszcze bardziej nienaturalny... Imho mx550 to jedne z gorszych pcheł jakie miałem w uszach.

Nie lubie słuchawek przebasowionych dlatego nie wiem czy kpp będą dobrym wyborem. Px100 z kolei ciężko

upolować w normalnej cenie.

Chciałem przetestować te nową serie sennheisera.

 

Może faktycznie nieco sie pośpieszyłem z decyzją o kupnie clip'a bo przypomina mi się chwilowy boom na crossroads'y

lub jbl'e potem wszyscy ochłonęli ocenili na spokojnie i już nie było samego cukru.

 

Ja z innym typem słuchawek niż pchły nie ruszam się z domu;) Może jednak zapoluje na te mx660 będe królikiem

doświadczalnym :D

 

Eh nie miałem neta 7miechów i wszystko było cudownie... wrócił net, wróciło forum, znów woda z mózgu^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX560 bym chętnie nabył... ale kurde drogi są one jakieś... o MX660 ale one jeszcze lepszą cenę mają :P

 

Cena ceną :) Jeżeli mx660 zagrają lepiej od mx500 to to nie jest wielki problem B) Czasem ledwo wiąże koniec,

z końcem, ale wszystko co kupiłem jest za moje ciężko zarobione pieniądze i póki co naprawdę nie żałuje ani

złotówki włożonej sprzęt portable audio... Oby tak pozostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chętnie bym przetestował nowe Sennki, bo SRSy jakoś specjalnie mi nie podeszły - ale to chyba przez szufelke, ona jest wybredna co do słuchawek. Muszę się nad nimi zastanowić, ale chyba pierwsze zmienie odtwarzacz..

 

http://allegro.pl/item326670207_sluchawki_...najtaniej_.html - 75pln z przesyłką, SRSy kosztują ~80pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mx550 i duzo basu? o_O ja tam go w ogole nie slysze - co najwyzej jakies dudnienie, totalnie nieprzyswajalne, o tragicznej "gorze" juz nie wspominajac. swoja droga najbardziej to ja jestem ciekaw mx760... ;) ale i tak ich nie kupie :P. zbx: porta pro maja zupelnie inny bas niz w pchelkach - faktycznie jest nieco dudniacy, ale jest tez ten "nizszy" (bo do hadesu to on na pewno nie schodzi - w px100 tez nie, chociaz jest nieco lepiej), a w mx550 czy mx500 masz tylko puste dudnienie, a nie bas...

 

nie wiem jak sie szufla zgrywa z pchelkami, ale do nausznych sie totalnie nie nadaje - zarowno pxy jak i grado graja z nia fatalnie. szufla ma ta zalete, ze ma hiperkompaktowe wymiary, dobre wykonanie, jest wygodna i jest leciutka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo mx550 w porownaniu do mx500 maja bass, duzo... ale jest on kiepskiej jakosci. Eh ja zbankrutuje przez to hobby:

chcialbym T60 4gb + kpp + px100 + mx660 + bc-900 + 4AAA Sanyo Eneloop + CMOY ja sie musze opamietac...

 

Co do mx760 na pierwszy rzut oka(uchem na nie nie rzucalem to nie wiem) sa pchłami stricte komorkowymi - klips

+ przejsciowka na micro jacka = no need takich wynalazków ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną :) Jeżeli mx660 zagrają lepiej od mx500 to to nie jest wielki problem B) Czasem ledwo wiąże koniec,

z końcem, ale wszystko co kupiłem jest za moje ciężko zarobione pieniądze i póki co naprawdę nie żałuje ani

złotówki włożonej sprzęt portable audio... Oby tak pozostało :)

Przecież za 70zł można mieć na tyle dobre słuchawki słuchawki nauszne, że gadka o pchełkach za dwa razy tyle robi się absurdalna. No, chyba że dla kogoś priorytetem jest ultramobilnośc słuchawek, ale tu do wyboru mamy tanie dokanałówki, które też będą de facto lepsze...

Ktoś już wyżej sugerował zakup nausznych słuchawek i ja zasugeruję to samo, bo inaczej to tylko możesz wydawać jakiś dziwne pieniądze na kolejne przydrogie wynalazki nie czyniąc nawet pół kroku do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj IEM'y to nie moja liga, nie stac mnie na taki wydatek 'na raz' poza tym zabawa w sprowadzanie bo ciekawych IEMow Ci u nas

niedostatek... Ja naprawde nie jestem jakims 'supersłuchowcem' żebym musiał sie bawic w az tak drogie wynalazki...

Zatrzymajmy się na chwile, mam T60, który gra lekko analitycznie łącząc go z mx500 otrzymujemy mix ktory ma niezla gore

i srednice i zupelny brak bassu(t60 z natury za wiele go nie produkuje). Najwieksza wada tego zestawienia jest slaba separacja.

Inwestujac w kpp pozbede sie tego problemu i czy nie doznam szoku, ktory mi kompletnie zmieni charakterystyke brzmienia?

Za 70zl mam do wyboru mamy only ksc75 - te same przetworniki lecz clip-on'y... wolalbym juz dolozyc do portkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieni ci kompletnie charakterystyke brzmienia - pojawi sie w koncu bas (dudniacy, bo dudniacy, ale bez porownania lepszy), pojawi sie troche wiecej gory, srednica sie neico cofnie, ale bedzie lepiej wypelniona. generalnie nie ma sie co zastanawiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieni ci kompletnie charakterystyke brzmienia - pojawi sie w koncu bas (dudniacy, bo dudniacy, ale bez porownania lepszy), pojawi sie troche wiecej gory, srednica sie neico cofnie, ale bedzie lepiej wypelniona. generalnie nie ma sie co zastanawiac...

 

Decyzja prawie podjeta interesuje mnie jeszcze tylko kwestia separacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item323594531_slucha...onwarszawa.html

 

ja tu niewidze przejsciowek na micro jaka , imho patent z krotkim kablem to jest mistrzostwo swiata, player na smyczy albo w kieszkonce koszuli niepotrzebuje odrazu 1,5m kabla, a 0,6 starcza jaknajbardziej. Ale cena mocno zaporowa, za tyle to mozna sie zastanawiac nad sciagnieciem z uk YUIN pk3

z tego co czytalem to dzwiek bardzo zblizony do tego z ksc75

 

mysle ze mx760 i mx660 graja tak samo, a roznica w cenie wynika z tego co ze sluchawkami dostajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze mx760 i mx660 graja tak samo, a roznica w cenie wynika z tego co ze sluchawkami dostajemy.
calkiem mozliwe, ale sytuacja sie lubi powtarzac - moze jest tak jak z mx500 i mx400? na poczatuk byly glosy ze obydwie pary graja tak samo, a mx500 ma tylko dodatkowa regulacje glosnosci, a przy bezposrednim porownaniu slychac, ze mx500 sa jednak troche lepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności