Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

co kupic? duze sluchawki otwarte


squonk

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, czytam. W końcu nam na j. polskim tłuką czytanie ze zrozumieniem.

Z dużych AKG jest mało modeli do napędzenia przez wzmacniacz wbudowany w odtwarzacz. Sennheiser może kolejny raz PX100? Dla stacjonarnego wzmacniacza audio może K501?

do sluchania "z dziurki" cd lub poprzez wzmak sluchawkowy z playera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam. W końcu nam na j. polskim tłuką czytanie ze zrozumieniem.Z dużych AKG jest mało modeli do napędzenia przez wzmacniacz wbudowany w odtwarzacz. Sennheiser może kolejny raz PX100? Dla stacjonarnego wzmacniacza audio może K501?
do sluchania "z dziurki" cd lub poprzez wzmak sluchawkowy z playera
ok, ok. z playera poprzez zewnętrznywzmak sluchawkowy - teraz OK? :)
Do domu ciekawe mogą być AKG-530LTD (limitowana wersja: czarna + welurowe pady)http://allegro.pl/item321933519_akg_k_530l...w_2lata_fv.html
ciekawa opcja:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak rekomendował HD-595 . :D

 

W tej chwili na Allegro nowe kosztują 470 zł ( bez gwarancji ) ,

albo 540 zł ( 24 miesięczna gwarancja) , a używane można kupic oczywiście jeszcze taniej .

W komplecie z Sennheiserami dostaniesz też bardzo fajny i przydatny wieszak na słuchawki. :rolleyes:

 

20122007134825.jpg

 

20122007134854.jpg

 

20122007134816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zawezę: sennki lub akg, wzglednie sr60?

 

Masz zaprzyjażniony sklep komputerowy ? Oni zwykle mają sprzęt Creativa ... Może pożyczą Tobie na testy AL

 

@rolandsinger twierdzi, ze srednica porównywalną z topowym modelem Senków HD650.

 

Wiem, wiem -> nie sa to ani AKG ani Senki, tylko ... Fostex. Nie są również otwarte.

 

Ale nie wiem (jeszcze ich nie słuchałem) czy do sprżetu stacjonarnego nie okażą się ciekawym strzałem (za pół twojej kwoty - kupisz je poniżej 200 PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zaprzyjażniony sklep komputerowy ? Oni zwykle mają sprzęt Creativa ... Może pożyczą Tobie na testy AL

 

@rolandsinger twierdzi, ze srednica porównywalną z topowym modelem Senków HD650.

 

Wiem, wiem -> nie sa to ani AKG ani Senki, tylko ... Fostex. Nie są również otwarte.

 

Ale nie wiem (jeszcze ich nie słuchałem) czy do sprżetu stacjonarnego nie okażą się ciekawym strzałem (za pół twojej kwoty - kupisz je poniżej 200 PLN)

 

 

interesujaca propozycja - ale ja nie lubie zamknietych...

 

a co np. z senkow:485 czy 555? nie chce przeginac.

 

chociaz sa faktycznie 595 za 540pln...

 

pewnie, wolalbym wydajc jak najmniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak rekomendował HD-595 . :D

W tej chwili na Allegro nowe kosztują 470 zł ( bez gwarancji ) ,

albo 540 zł ( 24 miesięczna gwarancja) , a używane można kupic oczywiście jeszcze taniej .

Jest jeszcze inna opcja: ebay, użytkownik electromonster, nówki, cena 90,98 GBP z wysyłką do PL, 2 letnia gwarancja UK, (wg kalkulatora walut PayPal zgodnie z aktualnym kursem wychodzi 432,01 zł). Wiem, bo sam korzystałem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesujaca propozycja - ale ja nie lubie zamknietych...

 

a co np. z senkow:485 czy 555? nie chce przeginac.

 

chociaz sa faktycznie 595 za 540pln...

 

pewnie, wolalbym wydajc jak najmniej :)

 

Squonku -HD 485 to w ofercie Sennheisera słuchawki z najbardziej bombastycznym basem

, ale takze podbitym i podkreślonymi wysokim rejestrem . Świetne nadają sie więc do "nowej muzyki "

> na przykład do techno . Ale do klasycznego rocka , czy nawet klasyków muzyki elektronicznej

(Jarre'a, , Vangelisa, , Oldfielda ) , których lubisz , chyba jednak niespecjalnie . :huh:

 

HD-555 są na pewno bardziej wyrównane niż HD 485 , ale jednoczesnie sporo gorsze od HD-595 .

Dlatego uważam , że właśnie teraz , kiedy różnica ceny nowych HD-555 i HD-595 to tylko 100 zł

(może 150 zł z gwarancją ) , naprawdę nie warto oszczędzać . Z tych drugich słuchawek masz szansę

być zadowolony długie , długie lata . Natomiast obawiam sie , że HD-555 raczej szybciej niż pózniej

znajdą sie w naszym komisie . :D

 

Charakterystyka HD 485

SennheiserHD485.gif

 

oraz HD 595

Graph_Sennheiser_HD595.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squonku -HD 485 to w ofercie Sennheisera słuchawki z najbardziej bombastycznym basem

, ale takze podbitym i podkreślonymi wysokim rejestrem . Świetne nadają sie więc do "nowej muzyki "

> na przykład do techno . Ale do klasycznego rocka , czy nawet klasyków muzyki elektronicznej

(Jarre'a, , Vangelisa, , Oldfielda ) , których lubisz , chyba jednak niespecjalnie . :huh:

 

HD-555 są na pewno bardziej wyrównane niż HD 485 , ale jednoczesnie sporo gorsze od HD-595 .

Dlatego uważam , że właśnie teraz , kiedy różnica ceny nowych HD-555 i HD-595 to tylko 100 zł

(może 150 zł z gwarancją ) , naprawdę nie warto oszczędzać . Z tych drugich słuchawek masz szansę

być zadowolony długie , długie lata . Natomiast obawiam sie , że HD-555 raczej szybciej niż pózniej

znajdą sie w naszym komisie . :D

 

Charakterystyka HD 485

SennheiserHD485.gif

 

oraz HD 595

Graph_Sennheiser_HD595.gif

 

chyba masz racje, tak zrobie:) dzieki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak zastrzegam, ze zarowno do hd555 i do hd595 potrzeba mocnego pieca. bez tego bas bedzie jak ze studni. nie wiem jak gra twoja dziurka, ale jesli tak jak wiekszosc to mozesz byc nieco rozczarowany. jesli dobrze to hd595 naprawde prezentuja niezly poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki nieakustycznej, lecz jak wyraźnie zaznaczasz ELEKTRONICZNEJ z czystym sumieniem polecę Ci Pioneer SE-A1000. Mają wykop na basie, góra jest bardzo czytelna, najlepsza obok K701 scena, jaką kiedykolwiek w życiu słyszałem na słuchawkach. Np. Erykah Badu brzmi na nich świetnie. Cena od ok. 340 zł.

 

Jednak do akustycznej muzyki czy rocka bym ich nie polecił ze względu na nierealistyczne barwy średnicy i kilka innych słabostek, które w takich gatunkach doskwierają.

sea10002jpg_medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak do akustycznej muzyki czy rocka bym ich nie polecił ze względu na nierealistyczne barwy średnicy i kilka innych słabostek, które w takich gatunkach doskwierają.

Dlatego je przemilczałem w tym wątku. O HD555 lub HD595 nie pisałem, bo jakoś nienajlepiej zapamiętałem ich współpracę z Headboxem II. Nie wiem jak by to wypadło teraz, po roku intensywnego weryfikowania swoich doświadczeń z dźwiękiem ze słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są np. stąd http://www.fotoandmore.de/cgi/websale6.cgi...rer=bazarcen-pl

tyle że mam je jakby z drugiej ręki, kupione od forumowicza o nicku gienio. Ale mówił mi, że podobno wysyłka (39zł) szybka i bezproblemowa. Na gwarancje oddaje się do ich oddziału u nas i dalej odsyłają do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No SR60 też inne granie - łagodnie, barwnie, relaksująco, ogół ponad szczegół. Co nie znaczy,że są anemiczne i nie potrafią uderzyć, niemniej jednak tak się plasują na tle pozostałych modeli.

 

W tym budżecie mieszczą się też SR80. Warte posłuchania, szczególnie pod elektronikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No SR60 też inne granie - łagodnie, barwnie, relaksująco, ogół ponad szczegół. Co nie znaczy,że są anemiczne i nie potrafią uderzyć, niemniej jednak tak się plasują na tle pozostałych modeli.

 

W tym budżecie mieszczą się też SR80. Warte posłuchania, szczególnie pod elektronikę

 

@squonk -> mój sprzęt stacjonarny jest bardzo szczegółowy (mam nadzieję, ze nie do przesady). Generalnie wyrównane pasmo ale z dużą iloscią czytelnych szczegółów.

 

I elektronikę "klasyczną" słucha się na tym DOSKONALE. Do tego stopnia, ze zaczłąem od 2 miesięcy kupować płyty Vangelisa ...

 

Dlatego polecam jednak takie wyrównane słuchawki. SR60 są bardzo muzyklane, kosztem szczegółowości. Bardzo fajne do rock-a

 

Codo HD 595 -> zapytaj sie na eBay-u angielskim -> jak realizowana jest gwarancja. Mnie poszedł jeden przetwornik -> mieszkam w W-wie, wiec przejechałem się do konsbudu (po uprzednim umówieniu się telefonicznym) i miałem wymianę na miejscu.

 

Chodzi mi o to, ze gwarancja się przydaje i istotne może być to czy zwracają koszty przesyłki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności