Skocz do zawartości

Jakość Radia Ifp 799


bomarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Kupiłem to "cudo" a raczrj zamieniłem Mpio FY400 na iRivera.W Mpio radio działało dobrze ale w iRiver Ifp 799 to tragedia.Nie wiem czy trafiłem na wadliwy egzemplarz czy wszystkie mają tak fatalny odbiór radia.Poprzednio miałem MPio FL100(padł podczas wgrywania firmware-może ktoś wie jak go reanimować) następnie krotko FY400 i miałem chyba prawo spodziewać się za kase którą wywaliłem na Ifp 799 także dobrej jakości nie tylko w odtwarzaniu muzyki która jest super ale także pozostałe funkcje odtwarzacza powinny reprezentować wysoką jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rade,ale miałeś iRivera?Zmieniłem teraz firmware na 1.29 Japan i jest poprawa,więcej stacji.Zauważyłem jeszcze jedno zjawisko,gdy włączam odtwarzacz radio odbiera fatalnie włączam na chwile rec i polepsza się odbiór.Dziwne,chyba coś skrobne na ten temat do iRivera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedno zjawisko,gdy włączam odtwarzacz radio odbiera fatalnie włączam na chwile rec i polepsza się odbiór

 

Bez przesady. To nie jest forum "Nie do wiary" :P :P :P

 

A tak poważnie to na jakich słuchawkach słuchasz??

Ja na słuchawkach iRiverowych tez nie bylem zadowolony. Naprawde duzo poprawilo sie po przejsciu na mx300. I czesto wystarczy polozenie kabelka w innej pozycji i jest malina.

 

pozostałe funkcje odtwarzacza powinny reprezentować wysoką jakość.

 

I tu się zgodzę. W sprzecie takiej klasy nie powinno być potrzeby robienia wygibasów z kablem. I radio powinno dobrze działać na każdych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę. W sprzecie takiej klasy nie powinno być potrzeby robienia wygibasów z kablem. I radio powinno dobrze działać na każdych słuchawkach.

Nawet najlepszy odbiornik nie bedzie sobie dobrze radził z kiepską anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedno zjawisko,gdy włączam odtwarzacz radio odbiera fatalnie włączam na chwile rec i polepsza się odbiór

 

Bez przesady. To nie jest forum "Nie do wiary" :P :P :P

 

A tak poważnie to na jakich słuchawkach słuchasz??

Ja na słuchawkach iRiverowych tez nie bylem zadowolony. Naprawde duzo poprawilo sie po przejsciu na mx300. I czesto wystarczy polozenie kabelka w innej pozycji i jest malina.

 

pozostałe funkcje odtwarzacza powinny reprezentować wysoką jakość.

 

I tu się zgodzę. W sprzecie takiej klasy nie powinno być potrzeby robienia wygibasów z kablem. I radio powinno dobrze działać na każdych słuchawkach.

Tak na MX300 jest lepiej ale jak idziesz to nie będziesz zmieniał ułożenia kabla.Teraz żałuje że zamieniłem MPio FY400,tam nie było tych problemów chociaż miało mniejszą czułość od FL100 i ta klapka na USB tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedno zjawisko,gdy włączam odtwarzacz radio odbiera fatalnie włączam na chwile rec i polepsza się odbiór

 

Bez przesady. To nie jest forum "Nie do wiary" :P :P :P

 

Z cyklu 'nie do wiary' dopowiem ze w ifp-590 mialem tak, ze bedac daleko od nadajnika gdy juz jakos ulozylem kabelek sluchwkowy czyli antenke to po wlaczeniu REC okazywalo sie ze jest duzo gorzej, wlacznie ze strata stereo. No i dostawalem nagranie z szumami i mono :(

O dziwo w 990 jest lepiej, i cale szczescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepszy odbiornik nie bedzie sobie dobrze radził z kiepską anteną.

 

 

Oka zgadzam sie ale skoro tyle zależy od anteny to chyba pchełki z zestawu powinny być tak opracowane aby dobrze łapały fale, prawda?

A zreszta co mnie to obchodzi? Płacę spore pieniadze za odtwarzacz mp3 z RADIEM i dyktafonem i w gestii Koreańczyków jest aby to działało. Bez wygibasów i dodatkowych kosztów.

Z innej jeszcze strony to przecież ODTWARZACZ MP3 z radiem i dyktafonem i z głównego zadania wywiązuje sie znakomicie. Playera kupuję by słuchać mp3/wma/ogg/asf a radio włączam jak walną bombą w Londyn albo wybuchnie kolejna afera w Polsce <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos na ksztalt mini wewnetrznej anteny rozwiazaloby sprawe ? Widzieliscie juz gdzies cos takiego ?

Takie cos mozna spotkac np w komorkach. Nie wiem jak by sie to sprawdzalo przy czestotliwosciach radiowych, ale jak komus nie wystarcza standardowy odbior plejerka, to moze nabyc jakis "poprawiacz syganlu" i opisac swoje wrazenia na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poprawiacze "sygnału nic tu nie poradzą myśle że te odtwarzacze przechodzą jakąś wstępną selekcje,te prawidłowo działające idą na rynki gdzie przestrzega się praw konsumentów szczególnie w USA a te pozostałe do krajów zaliczanych do bantustanów.Może ktoś ma odtwarzacz zakupiony w USA i użytkuje go w Łodzi niech się podzieli swoimi wrażeniami.Pisałem wcześniej o MPio radio gra o wiele lepiej.Napisałem do serwisu iRiverPolska ale na razie brak odpowiedzi,chyba ich odwiedze osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
moze cos na ksztalt mini wewnetrznej anteny rozwiazaloby sprawe ? Widzieliscie juz gdzies cos takiego ?

Takie cos mozna spotkac np w komorkach. Nie wiem jak by sie to sprawdzalo przy czestotliwosciach radiowych, ale jak komus nie wystarcza standardowy odbior plejerka, to moze nabyc jakis "poprawiacz syganlu" i opisac swoje wrazenia na forum :)

hehe przyszedl mi do glowy "wzmacniasz sygnalu" do komorek ktory kiedys kupilem (taki niby chip), mam tu jeden taki, przykleic go do ifp-790 i poprobowac :D ?? co o tym sadzicie ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poprawiacze "sygnału nic tu nie poradzą myśle że te odtwarzacze przechodzą jakąś wstępną selekcje,te prawidłowo działające idą na rynki gdzie przestrzega się praw konsumentów szczególnie w USA a te pozostałe do krajów zaliczanych do bantustanów.Może ktoś ma odtwarzacz zakupiony w USA i użytkuje go w Łodzi niech się podzieli swoimi wrażeniami.Pisałem wcześniej o MPio radio gra o wiele lepiej.Napisałem do serwisu iRiverPolska ale na razie brak odpowiedzi,chyba ich odwiedze osobiście.

 

A ja myślę że to jakaś teoria spisku <_< Czyli że chińczyki siedza w hali produkcyjnej ze sluchawkami na uszach i jak dobrze gra to do USA a jak źle to do Polski? :D

Ja mam sprzet właśnie USA i radio ... niestety takze bez rewelacji albo inaczej: nie tak jak oczekiwalem(z tym że oczekiwania miałem duże), ale i nie tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie radio gra nawet nieźle. podczas jazdy autobusem są pewne zakłócenia - ale częstotliwość trzyma ładnie. szumy z radia zdarzają sie, jednak to jestem w stanie jakość znieść. podczas postoju radio działa u mnie dużo lepiej niż w czasie podróży :)

ale to także normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę. W sprzecie takiej klasy nie powinno być potrzeby robienia wygibasów z kablem. I radio powinno dobrze działać na każdych słuchawkach.

Nawet najlepszy odbiornik nie bedzie sobie dobrze radził z kiepską anteną.

A W Końcu Anteną Są Przewody Słuchawkowe I To Od Nich Częściowo Zależy Odbiór Stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności