Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

VEDIA C6 nowy wymiar multimediów przenośnych


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

To mój pierwszy post na tym forum po rejestracji. Wcześniej zadawałem kilka pytań jako gość.

 

Przy okazji omawiania gorącej nowości chciałbym się spytać czy nie wkurza Was polityka producentów dotycząca limitowania pamięci lub nawet ograniczania rozmiarów kart, jeśli odtwarzacz ma slot na karty.

 

Przy dzisiejszych cenach i dostępnych rozmiarach kart flash oferowanie sprzętu 2GB, 4GB i wypas 8GB (V39, V19) lub ograniczanie maksymalnego rozmiaru dla kart flash (C6) jest graniem użytkownikowi na nosie.

 

Jedynym przyzwoitym pod tym względem sprzętem jest D2 i właśnie dlatego już prawie miałem go kupić, ale zmartwiła mnie recenzja, w której jest napisane, że w porównaniu z V39 ma on słabe radio.

 

Pisze tego posta bo już się nieźle napaliłem na ten sprzęt (C6) dopóki nie wyczytałem że akceptuje on tylko karty do 2GB. Swoją drogą ciekawe czy jest to polityka marketingowa czy jakieś ograniczenia techniczne.

 

pozdrawiam Filozof71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 301
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie śledziłem kwestii kart pamięci w C6, ale "limit 2GB" sugeruje że odtwarzacz czyta jedynie karty pamięci formatowane jako FAT (FAT16) a nie FAT32... a ograniczeniem wielkości partycji FAT jest właśnie 2GB

 

po zaimplementowaniu obsługi systemu FAT32 limitem będzie dostępność kart pamięci o danej pojemności, a nie sama pojemność... (choć w praktyce "do 8GB" i "do 32GB")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba FAT 32 tez ma swoje ograniczenia?

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/FAT32

 

"FAT32 - Odmiana systemu plików FAT, po raz pierwszy zastosowany w systemie operacyjnym Windows 95 OSR2, następca FAT16.

 

FAT32 (który pomimo nazwy sugerującej 32 bity, używa tylko 28 bitów) pozwalając teoretycznie na opisanie 268.435.438 klastrów, co umożliwiałoby użycie go nawet na wieloterabajtowych dyskach twardych. W rzeczywistości, z powodu ograniczeń wbudowanych w program użytkowy "fdisk" firmy Microsoft, który obsługuje maksymalnie 4.177.920 klastrów (~222), wielkość Dysku obsługiwanego w tym systemie plików nie może przekroczyć 124,55 gigabajtów, co nie pozwala na jego użycie z nowymi generacjami twardych dysków. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Microsoftu [1]. Maksymalny rozmiar pliku to 4 GB - 1 B (232 B - 1 B).

 

W momencie powstania, był on wyraźnie lepszy od swojego poprzednika - FAT16, jednak z powodu swoich ograniczeń został zastąpiony systemem NTFS w późniejszych systemach Microsoftu, jak np. Windows XP. W Windows XP można korzystać z FAT, można także zainstalować go na takiej partycji, jednak systemowe narzędzia nie potrafią utworzyć partycji FAT o rozmiarze większym niż 32 GB. Aby utworzyć partycję FAT o rozmiarze większym niż 32 GB, należy posłużyć się alternatywnym narzędziem do partycjonowania: PQMagic, systemem Windows 95OSR2/98 lub systemem Linux (patrz polecenie mkdosfs)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. mnie to cały czas tylko zastanawia dobór nazwy dla nowej serii - EON. Cytuje:

 

Eon - największa formalna jednostka geochronologiczna, dzieląca się na ery. Eon odpowiada jednostce chronostratygraficznej (jednostce skalnej) o nazwie eonotem. W historii geologicznej Ziemi ustanowiono w zasadzie trzy eony: archaik, proterozoik i fanerozoik. Niekiedy w randze eonu jest wyróżniany hadeik, jednak ustalenia ICS nie określają dolnej granicy archaiku i nie przewidują dodatkowego eonu.

 

Powiew świeżości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatkowo tez podobal mi sie ten player... ale stopniowo zaczelo mnie przechodzic...

 

 

-wyobrazcie sobie jak wkurzajace musi byc na codzien pikanie tych klawiszy...

-bateria-tragedia...

-nie wiadomo jak bedzie wygladalo menu vedii ale pewnie sie wiele nie zmieni...

-jezeli chodzi o obsluge to do mnie takie umieszczenie przyciskow wogole nie przemawia...

jedyne plusy to wyswietlacz i obslugiwane formaty filmowe... jak dla mnie malo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item353911590_pentagram_...zytnik_8gb.html a podobno vedia ma wylacznosc // i jak to w koncu z tym jest ? ;|

 

Przepraszam a mogę prosić o wyjaśnienie bo od niedawna śledzę co się dzieje w temacie mp3 ... Wyłącznośc na co ? Na Rockchipa ?

 

pozdrawiam Filozof71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatkowo tez podobal mi sie ten player... ale stopniowo zaczelo mnie przechodzic...

 

 

-wyobrazcie sobie jak wkurzajace musi byc na codzien pikanie tych klawiszy...

-bateria-tragedia...

-nie wiadomo jak bedzie wygladalo menu vedii ale pewnie sie wiele nie zmieni...

-jezeli chodzi o obsluge to do mnie takie umieszczenie przyciskow wogole nie przemawia...

jedyne plusy to wyswietlacz i obslugiwane formaty filmowe... jak dla mnie malo...

A to mnie dobiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odtwarzacz na e-bay kosztuje 130$ za 8Gb, bardzo dobra cena. Tylko nie ma SRS-200 i problem z gwarancja.

Ale ten Ramos RM970 to jest dokładnie Veida C6??

http://mp4nation.net/catalog/index.php?mai...;products_id=66

Tu też jest 8Gb za 135$ juz z przesylka.

 

 

witam,

 

a jak to jest - bo oryginalny RAmos RM970 nie ma radia fm a vedia c6 (tak twierdzą w serwisie vedii) i pentagram cineo radio mają ....

 

czyżby to jednak nie był dokładnie ten sam Ramos RM970 tylko jego odpowiednik z którejś chińskiej fabryki ?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz jest projektowany w wersji pod radio. Na rynku chińskim RAmos oferuje produkt bez radia, aby był tańszy.

 

Każdy produkt można sobie zażyczyć w różnych opcjach - jeśli nie wiążą się z przebudową obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz jest projektowany w wersji pod radio. Na rynku chińskim RAmos oferuje produkt bez radia, aby był tańszy.

 

Każdy produkt można sobie zażyczyć w różnych opcjach - jeśli nie wiążą się z przebudową obudowy.

 

 

ok, dzięki

 

a który chipset jest wydajniejszy (chodzi o lepszą płynność w filmach) - Rockchip RK2706 czy Chinachip Jz4732 z Ondy vx747 która ma już radio i ładniej wygładające GUI , karty sdhc do 32 Mb i dotykowy wyświetlacz ?

 

i dlaczego vedia c6 obsługuje bez konwersji pliki wideo rozdzielczości avi tylko 624x 352 a oryginalny RAmos RM970 aż avi 800x480 (AVI) 720x480 (RMVB) ? czyżby jednak uboższa wersja ??

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki - V39

Do filmów - C6

Do jednego i drugiego - sam zdecyduj. :D

 

Tak, tylko że V39 ma dodatkowy głośniczek, coprawda "pierdziawka", ale jest :) Jak to jest (będzie) z C6 nie wiem, jest taki w już dostępnym Pentagramie Eon Cineo. Dziwię się, że Vedia nie wprowadza od razu M20 z wyświetlaczem AMOLED, może czekają aż wyprzedzi ich konkurencja z Eon Slider Twin Core?

 

Mam takie pytania, czy C6 ma głośnik?

Kiedy w sprzedaży będzie M20?

Pzdr

Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę tych specyfikacji i zauważyłem, że C6 ma odtwarzać pliki video z większą rozdzielczością. W specyfikacji pentagrama nie ma nic na teamt plików FLV, i mniejsza jest moc na jeden kanał Nie wiem jak to sie dokładnie nazywa :o ale takie róznice dostrzegłem. Mimo tego poszedłem zamówić ten odtwarzacz, ponieważ powinien zaspokoic moje potrzeby. Minał długi weekend i odtwarzacza jeszcze nie ma. W sklepie powiedziano ze podobno zawinil kurier, ktoremu musze podziekowac bo sprzedawca oddal zaliczke i teraz czekam na premiere C6 :D Moze to jakis znak ;) Czekam do 10 maja i mam nadzieje, ze bede zadowolony :) Poza tym duzo sie czyta dobrego o odtwarzaczach Vedi wiec chetnie sprawdze czy tak samo bedzie w moim przypadku. Pozdrawiam i czekam na jeszcze jakies ciekawostki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę tych specyfikacji i zauważyłem, że C6 ma odtwarzać pliki video z większą rozdzielczością.

:)

 

A gdzie to (jeśli mozna wiedzieć) dokładnie kolega czytał ?

 

bo ja żadnej specyfikacji jeszcze nie znalazłem...

 

w serwisie Vedii też nie wiedzą...(nie chcą powiedzieć ...?)

 

no bo jak będzie tylko 624x352 to nie kupię... - RAmos RM970 ma 800x 480 !

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te polopolo ale chyba było już napisane milion razy, że C6 to dokładnie to samo co RM970... wiec obsługiwane będą te same rozdzielczości co w RM970. Jeśli nie dociera to do Ciebie, to weź się zaloguj na forum generacjax.pl i będzie prościej i milej.

 

Z całą pewnością byłoby prościej i milej (jak to piszesz) gdybyś w swoim poście zamieszczał rzeczowe informacje z odrobiną kultury...

 

Bo jeśli ja dzwonię do serwisu Vedii i pytam o tą istotną dla mnie kwestię rozdzielczości dla filmów avi (mam sporo filmów w rozdzielczości powyżej 640 x .... i nie zamierzam ich znowu konwertować) i uzyskuję odpowiedź, że jeszcze dokładnie "nie wiadomo jaką max rozdzielczość będzie obsługiwać C6 i żeby poczekać do premiery to chyba słuszne są moje wątpliwości...

 

Bo kto zna dokładniejszą odpowiedź na to pytanie od serwisu Vedii - Ty ?? albo te "milion osób" które według Ciebie o tym pisały ? A skąd one to wiedzą ?

 

Pentagram Cineo też jest na chipie rockchip RK2706 a max rozdzielczość dla avi to 625x350... - ale podaje to wprost bez ogródek i ktoś decydując sie na pentagrama ma tego świadomość - więc jasne, że dla mnie on odpada.

 

A tak dla Twojej wiadomości skoro już wiesz jakie to rozdzielczości obsługuje Vedia C6 i RAmos RM970 dwa cytaty :

 

1- z oficjalnego oświadczenia Vedii , które dzisiaj dopiero przeczytałem: http://www.vedia.pl/94,,,news.php

 

"Oryginalny produkt z pewnością oferuje nowoczesny mikroprocesor (Rockchip 2607), dzięki któremu VEDIA C6 obsługuje pliki video bez konwersji. Obsługiwane są cztery formaty począwszy od cenionego za niewielkie rozmiary plików RM i RMVB (max. 960x540 pix) do AVI (max 640x480) - najpopularniejszego formatu plików video w Polsce."

 

 

2 - ze specyfikacji odtwarzacza RAmos RM 970 : http://mp4nation.net/catalog/index.php?mai...;products_id=66

 

"Aspect ratio - Max video resolution 800x480 (AVI) 720x480 (RMVB)"

 

No więc raczej nie są to jak widać te same rozdzielczości... - no chyba, że masz nowsze, bardziej wiarogodne informacje - to proszę podziel się z nimi i podaj źródła zamiast pisać o milionach wpisów...

 

Powiem Ci , że bardzo chciałbym się mylić bo to naprawdę byłby bardzo fajny player za rozsądne pieniądze z 2 letnią POLSKĄ gwarancją i srs-200... i kupię go chętnie jak obsługiwać będzie przynajmniej 720x480.

I w takim razie nie bardzo rozumiałbym ludzi kupujących pentagrama.... poczekać tydzień i już nigdy nie konwertować divx... mieć lepsze słuchawki (srs-200) - więc warto byłoby kupić C6.

 

Sugeruję, abyś na przyszłość sprawdził rzetelnie u źródła (i to najlepiej poinformowanego) informacje, które podajesz a nie polegał na rzekomych "milionach" wpisów obrażając przy tym innych.

 

ps.

 

ksy odpisał mi, że C6 obsługuje takie same rozdzielczości co RAmos - i dobrze, tylko dlaczego tego nie wiedzą w serwisie Vedii i w wydanym oficjalnym oświadczeniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w serwisie nie wiedzą też co jem na obiad, ani co planuje wprowadzić na rynek na wrzesień, a odpowiednie osoby wiedzą.

 

Po drugie jak Ci pisze, że będzie to to samo, to w jakim konkretnym celu dalej wałkujesz temat? Jaki jest sens pytania się o coś, jak nie wierzysz w odpowiedź?

 

 

ps. a poza tym grzeczniej panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności