Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Alternatywa dla HD 25-1


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 483
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to chyba nie ma zbyt dużego pola do działania, większość dobrych zamkniętych słuchawek np akg 271 czy ultrasone proline 750 wymagają ampa (podobno bez niego wcale nie grają ciekawie...) Ja proponuję coś z audio technici (mają to do siebie że grają praktycznie ze wszystkiego) ale mogę jedynie polecić A900 innych modeli nie słyszałem:( Ewentualnie może akg 181 dj (nie mylić z 518dj)

 

 

A ath-es7 są tam?

Jak ostatnio tam byłem to były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Ultrasonow 550 z laptopa ( niezle) , z Vtec V39 - nieco gorzej ale calkiem niezle ( wg mnie nawet lepiej sie zgrywaja niz sr60 z Vtec, nie mowiac o HD580). Oczywiscie one ewoluuja po podlaczeniu do ampa ale to chyba normalne dla sluchawek na jakims juz poziomie. Kwestia tego czy lubimy sluchawki zamkniete, bo ja zalezy jak gdzie i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD595 da się słuchać wprost z Rio Karmy i Cowona D2, podobno jeszcze z iRivera iHP-140, ale tego duetu nie słyszałem.
nie wiem jak hd595, ale podejrzewam ze podobnie sie zachowuja jak hd555 i w zadnym wypadku polaczenie ich (hd555) z D2 nie jest dobre... sporo im brakuje do normalnego grania, jakie pokazuja grajac z wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak hd595, ale podejrzewam ze podobnie sie zachowuja jak hd555 i w zadnym wypadku polaczenie ich (hd555) z D2 nie jest dobre... sporo im brakuje do normalnego grania, jakie pokazuja grajac z wzmacniacza.

 

Jak szukałem słuchawek to w MM pozwolono mi potestowac 555 i 595 na KARMIE. Było rano i cicho i była ewidentna przepaść (na KARMIE)

Wczoraj porównywalismy 595 z AL! i na KARMIE 595 grały b.dobrze (nawet bez amp-a)

 

Niestety D2 nie miałem nigdy w ręku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak przegladam sobie rozne roznosci...czy ktos z Was drodzy forumowicze mial kontakt z japonska skrzynka co to zowie sie Yamamoto HA-02 ?

Tudziez z wloskimi skrzynkami RudiStor NX-33 oraz RPX-33 i RP5.3 Tridens ? albo z amerykanska skrzynka Emmeline II The Raptor. Na dokladke jeszcze skrzynka Musical Fidelity X-Can v8

 

1) Yamamoto HA-02 -> http://6moons.com/audioreviews/yamamoto4/ha02.html

2) RudiStor NX-33 i RPX-33 -> http://www.rudistor.com/soundsystems/amps.htm

3) Emmeline II The Raptor -> http://www.raysamuelsaudio.com/products/raptor

4) Musical Fidelity X-Can v8 -> http://www.musicalfidelity.com/products/smlx/xcanv8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie z playerka ES7 warto na nie stracić trochę czasu. Z CD i wzmacniacza też dają radę.

Na e10 trzeba jednak zdjąć jedną kreskę ( tą drugą od lewej eq ma pięć zakresów - info dla tych co nie mają ) ale nie w każdym wypadku ( nie na każdej płycie )

Jak ktoś lubi granie Grado sr60 to polubi ES7. O ES7 można powiedzieć, że to takie zamknięte sr60 - potrafią być delikatne ale potrafią też zagrać z wykopem - całkiem uniwersalne i równe słuchawki nie przesadzają z niczym.

 

 

Rudistory są piękne w swej prostocie - mam na myśli wygląd oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No doszlismy do tego, ze alternatywa jest GS1000 i UE9 :)

 

Ja tak swoja droga powiem tylko w zasadzie znany fakt, ze GS1000 out of box mam ochote wyrzucic do kosza i nachodza mnie mysli czy one kiedys zaczna "grac" a jesli zaczna, to mam nadzieje, ze nie po tych "regulaminowych" 41 dobach ciaglego grania. Tutaj roznice sa po prostu makabryczne. Swiezo out of box, bas przykrywal prawie wszystko. Dzisiaj jest juz go znacznie mniej...To co czuc swiezo juz na pewno, to to ze przestrzen faktycznie ...jest niesamowita i ze srednice maja nie tak podbita i bardziej naturalna niz RS2. No ale trzeba spokojnie grzac, potencjal na pewno uwidacznia sie momentami, przeblyskami. W porownaniu do GS-1000 ktore slyszalem, to przepasc :)

 

Dodam jeszcze jako ciekawostke :) Ze bardzo ciekawe rzeczy sie wyprawiaja.... kiedy na GS-1000 zalozy sie pady z RS2 a na RS2 z GS-1000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek wnioskiem Fallow ale zobaczymy jak to wyglada w rzeczywistosci, w takim tempioe to niedlugo sobie E9 sprawisz. Dla mnie ceny GS i E9 sa juz nie do zaakceptowania, wole dobre kolumny a za duzo mniejsze sumy kupic sobie jakies porzadne HD580/600 czy Bayerdynamic. Ach no i nie powiem, jestem ciekaw HD650 na ile w rzeczywistosci odbiegaja od HD580/600 i czemu wiele osob nawet woli je od RS1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawda Fallow.

 

Teraz tylko sprawdz czy sie oplaca wydawac tyle kapusty na GSy bo w sumie sam jestem ciekaw:) Jakbym ja tyle wydal to bym juz oczekiwal nirwany ( nie mowie o Cobainie itp) :)

Jasne, podchodze do rzeczy obiektywnie na ile mozna i twardo. Jak nie spelnia oczekiwan to po prostu komis, zeby nikt sie nie czepial wzmacniacz i zrodlo tez bedzie lepsze :) Opisze potem swoja doswiadczenia :) Na tym zeby cokolwiek wychwalac lub palac sie tym co mam kompletnie mi nie zalezy, sprzet zawsze mozna zmienic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole dobre kolumny a za duzo mniejsze sumy kupic sobie jakies porzadne HD580/600 czy Bayerdynamic. Ach no i nie powiem, jestem ciekaw HD650 na ile w rzeczywistosci odbiegaja od HD580/600 i czemu wiele osob nawet woli je od RS1.

Można mieć to i to :)

 

BTW: znacie może jakieś salony w Warszawie gdzie można posłuchać beyerdynamiców dt 990 pro oraz senhheeser'ów 595/600 na wzmacniaczach słuchawkowych oraz z dziurek sprzetu stacjonarnego (najlepiej, żeby były w ofercie również NAD'y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć to i to smile.gif
tylko trzeba miec na to jeszcze fundusze... ;) Osobiscie wolalbym wydac te 2000zl wiecej za GS-1000 w ulepszenie duzego sprzetu niz na sluchawki :). Bo po co by mi byly sluchawki, skoro bym ich pewnie i tak prawie w ogole nie uzywal :). Mimo wszystko bardzo jestem ciekaw jak tak drogie, mozna powiedziec hiendowe sluchawki graja :)

 

fallow: jak dlugo juz masz GS-1000? Wygrzane sa moze juz? :) Skrobnalbys w wolnej chwili jakies porownanie RS-2 do GS-1000? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzę i myślę czy dobrze odebrałem hd25. Najbardziej podobało mi się w nich że są takie wyraziste, dźwięki takie pełne barwne nasycone... takie miałem wrażenie. Podzielacie to czy tylko tak mi się wydawało?

 

Poza tym wszystko wydawało mi się takie dokładne, szczegółowe. Słuchając Deborah Cox - Destination Moon wsłuchiwałem się w każde słowo, oddech, wydawało mi się że wszystko to dokładnie słyszę. Porównując z al!, które mam na co dzień tego mi brakuje, nie mam tego tak namacalnie.

 

To tylko moja wyobraźnia czy rzeczywiście tak może być? :D

 

Jakie inne słuchawki zagrają podobnie do hd25 z tym że będą bardziej domowe? (wygodne, przestrzenne) Na razie źródłem będzie pianocraft/e10 a z czasem pomyślę o wzmocnieniu (moonlight np)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: znacie może jakieś salony w Warszawie gdzie można posłuchać beyerdynamiców dt 990 pro oraz senhheeser'ów 595/600 wzmacniaczach słuchawkowych oraz z dziurek sprzetu stacjonarnego (najlepiej, żeby były w ofercie również NAD'y)

 

Spróbuj w Audioforte na Rejtana blisko Rakowieckiej - http://www.audioforte.com.pl/ - bardzo miły facet to prowadzi można siedzieć i marudzić :) w temacie słuchawek dzwoń i pytaj nie wszystko jest na www.

http://www.audiopunkt.com.pl/ - dość duży wybór słuchawek ale NAD'a z tego co pamiętam nie mają. Jest Luxman, Naim jakieś lampowce i coś tam jeszcze. Duży wybór Beyerdynamic, Ultrasonów, AKG na Sennheisera nie zwróciłem uwagi ale pewnie tez jest.

Serwis aukcyjny sprzedawca tarom1 : http://allegro.pl/item349647200_ultrasone_...aktura_vat.html. Nie mam do nich telefonu ale poza tym co wystawiają na allegro mają komis i sporo sprzętu do słuchania. To tak bardziej pod katem NAD'a bo nie wiem jakimi słuchawkami poza ultrasone handlują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem dzis w kinie swietny film "Once" - oczywiscie nie pisze to bez powodu bo jednym z aktorow w pewnym momencie staja sie wlasnie HD25.

 

Co do zestawu kolumny-sluchawki, ja po prostu uznalem ze kazde maja swoje zastosowanie Super Fi fajnie sprawdzaja sie na zewnatrz, sr60 z laptopa, SRSy z Vedii, iGrado z IFPka zas Proline 550 i HD580 sa naprawde dobrymi na sprzecie stacjonarnym, ze wiecej mi nie potrzeba ( i do szczescia i sluchawek zwlaszcza, podejrzewam ze jedna para z duzych pojdzie do komisu).

Teraz przyjdzie czas na zmiane wzmacniacza a zwlaszcza kolumn, Caleb - w 10m2 rozumiem jednak tylko podstawkowcow szukac, nawet do ostrego lojenia?

 

GSom Fallow daj szanse, one zwlaszcza z dobrym wzmacniaczem powinny pokazac to za co zaplaciles, choc ich nie sluchalem to jesli maja byc Twoim glownym narzedziem odsluchowym to zycze Ci abys w koncu zakonczyl poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności