Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ultimate Ears - kable (UE5Pro , UE3Pro , UE10 Triple.fi)


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z naszych forumowych kolegów poprosił mnie o wskazanie różnic pomiedzy

pierwszą a drugą generacją kabli Ultimate Ears stosownych w słuchawkach UE5Pro , EB

, UE3Pro , UE10 Triple.fi , a że temat wydał mi się ciekawy postanowiłem go trochę rozwinąć

i zilustrować zdjeciami także w dziale słuchawkowym . A nuż się komuś to jeszcze przyda

bo jak powszechnie wiadomo firma ta stosuje w swoich słuchawkach kable wymienialne . :)

 

A więc do rzeczy > początkowo do wyżej wymienionych modeli Ultimate Ears dodawało

wyjatkowo cienki kabel który był utrzymany w kolorze słuchawek > czarne słuchawki miały zawsze

czarne kable , białe biały , a przezroczyste przezroczysty .

 

Kiedy po pewnym czasie okazało się że kabel serii Superfi jest wyjątkowo nietrwały zastąpiono

go znacznie grubszą i solidniej wykonaną wersją , określaną często jako mark II ,

Znakiem charakterystycznym tej odmiany było to , że w przeciwieństwie do serii MK I

w MK II charkaterystyczny odcinek pamięciowy nie był już przezroczysty , lecz był

wykonywany w kolorze samego kabla .

 

Mam nadzieję że na zdjęciach które wklejam można bardzo łatwo wyłapać te różnice . :)

 

 

DSC01456.JPG DSC01453.JPG DSC01452.JPG

 

Kable UE z serii mark II nie zachowywały już zgodności z kolorem słuchawek i bardzo

często słuchawki białe , czarne czy czerwone ( bo i takie UE5Pro były )dostarczane były

oryginalnie z przezroczytymi przewodami .

 

Nowe wersja , choć "pancerna " i wyjątkowo trwała , ma to do siebie

, że zbyt gruby kabel jest sztywny , mało elastyczny , a więc także

- taka jest powszechna opinia bardzo niewygodny . :huh:

 

Kolega @Fuks niedawno porobił zdjęcia demonstracyjne przedstawiające

kable MKII swoich UE5Pro - i trzeba Mu przyznać że wcale nie wygląda to dobrze .

 

>> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=275772

 

Cóż w takim razie można zrobić , czy jest w ogóle jakaś alternatywa dla oryginalnych kabli UE .

Okazuje się że tak - do słuchawek UE5 można z powodzeniem wykorzystać bardzo

dobry , elastyczny i trwały ( bo pokryty teflonem ) odłączany kabel Westone ES2 .

 

n571610728_784255_5218.jpgn571610728_784251_4333.jpgn571610728_784250_4106.jpg

 

n571610728_784252_4549.jpgn571610728_784253_4768.jpgn571610728_784238_983.jpg

 

Userzy Head-fi utrzymują , że kable Westone oprócz zrozumiałej poprawy komfortu

dają także zmiany soniczne i słuchawki Ultimate Ears > UE5Pro , UE3Pro , UE10 Triple

grają na nich słyszalnie lepiej > Jle jest w tym prawdy , nie wiem . :)

Zainteresowanych osyłam do wątków o tym modzie na amerykańskim forum

 

"Westone ES-recabled" Superfi 5 Pro

>> http://www.head-fi.org/forums/f4/westone-e...-review-290777/

 

Westone ES Cable w/ Super.Fi 5 Pro

>> http://www.head-fi.org/forums/f21/westone-...ro-pics-278661/

 

W sklepie online Westone kable ( różne kolory ) do ES2 kosztują 32 $ -czyli trochę drożej niż oryginały UE (20$ )

 

>> http://www.westone.com/ear/1873/Clear_ES_Cable__50.html

 

Swoją drogą , to może warto by było u polskiego przedstawiciela Westone

( czyli chyba Otorii ? ) sprawdzić czy nie sprowadziliby takiego kabli zamówić u nich

W końcu jeden uzytkownik ES 2 w Polsce na pewno jest ( Olivier ) więc powinni

taki model sprowadzić bez wielkiego halo . Pytanie tylko za ile ?

Bo jeżeli za mniej niż 100 zł to sądze że jednak warto . :)

 

Inną możliwą alternatywą są słuchawki innych firm które generycznie wywodzą

się z serii UE Superfi /Triple-fi - czyli mówiąc krótko są ich rebrandami

Angielskie M-Audio (M-IE 10 , 20 , 30 ) dodaje co prawda do swoich słuchawek

te same kable co UE , ale na przykład Altec-Lansing w modelu UHP-M336

postąpiło juz zupełnie inaczej > kabel jest zupełnie inny , nie ma odcinaka

pamięciowego , na zdjęciu widzimy ponadto prosty plug (zamiast typowego

dla kabli UE L-jacka ). Do wszystkich słuchawek UE z serii Superfi

kable od UHP-M336 na pewno powinny pasować . :)

 

uhp336_large.jpg

UE5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o. Wielkie dzieki getz :)

 

Do mnie na razie leci czarny kabel UE mk2, stary przezroczysty (jednak mk2) się rozleciał. Westone stwierdzili ze kabel od ES2 to mam zalatwic u Variphone w Belgii, (dystrybutor na Europe), którzy nie odpisali na maila, napisałem też do Otorii i czekam na odpowiedź. Zainteresowała mnie kwestia kabla, bowiem ta słuchawka w której mi się przetarł gra nieco (minimalnie) ciszej, bez względu na zastosowany FS mod, ale z kolei gdy odwróce słuchawki nie używając kawałka pamięciowego i założę je odwrotnie (prawy kanał w lewym uchu, lewy w prawym) to sytuacja oczywiście odwraca się nieco, ale jest to dużo mniej rażące, coś jakbym miał do czynienia ze spadkiem głośności i z powodu kabla i niesymetrycznej izolacji w lewym i prawym uchu (w lewym jest słabsza, przetarty jest też lewy kabelek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju Świstak towarzyszu nie straszcie - jedna sluchawka gra ciszej...brrr, na Head-Fi zaczynaja narzekac na Qjaysy ze tez 'psujne", a mi w Crossach "gumka izolacyjna" sie odkleila od glowki sluchawki , na szczescie kabel ok, wystarczyl super glue ja rozumiem ze to male sluchawki ale jednak mogliby je produkowac z wieksza dbaloscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym że nie wiem czy to ze mną coś nie tak (po tygodniu jazdy na desce mam trochę zaburzony błędnik) czy to faktycznie tak jest - na grado mam do czynienia z podobną sytuacją - wszystko jakby ściągało na prawo i jeszcze te problemy z dopasowaniem tipsow do ucha :/ prawy kanał słuchowy mam mniejszy i midy leżą tam szczelnie, a z lewej strony natomiast jakby izolacja była nieco mniejsza :s Ze słuchawkami na pewno ejst wszystko okej, bo flipside mod nie zmienia stanu rzeczy - problem leży albo w uszach albo w kablu, stąd też moje pytanie

 

[edit]

 

dodatkowe update na froncei kabla.

kierowany ciekawością, napisałem maila do Ultimate Ears jak wygląda sprawa tych kabli i wspomniałem przy tym że złamał mi się drucik od "memory wire" i że pękła izolacja. Bardzo miła pani odpisała mi (nie pytając o żadne szczegóły gwarancji), że mam po prostu podać jej swój adres i ona wyśle zamiennik - i tak oto okazało się, że zakupiony przeze mnie kabel do super.fi jest zbędny - może ktoś reflektuje ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju Świstak towarzyszu nie straszcie - jedna sluchawka gra ciszej...brrr, na Head-Fi zaczynaja narzekac na Qjaysy ze tez 'psujne", a mi w Crossach "gumka izolacyjna" sie odkleila od glowki sluchawki , na szczescie kabel ok, wystarczyl super glue ja rozumiem ze to male sluchawki ale jednak mogliby je produkowac z wieksza dbaloscia.

 

E tam psujne - wymiana filterkow (ktorych jest troche w zapasie) rozwiazuje problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie byłoby problemu sprowadzić kilka tych kabli po rozsądnych cenach (koło 100-120zł). Jakby był ktoś zainteresowany to moglibyśmy pokombinować i zamówić więcej sztuk - ja też byłbym zainteresowany - kabel od E4 zaczyna mnie strasznie irytować gdy jest zimno :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kabel od westonów by mi się przydaj jak nic, bo ten oryginalny UE jest strasznie niewygodny.

Swoimi kanałami owy westonowy kabelek bym dopiero miał czerwiec/lipiec a to trochę za długo czekania.

 

Więc jakby jakaś akcja ze sprowadzeniem kabla ES była to się piszę na jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak te altec'e grja ... : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52396

 

cenja jest baaardzo niska ... jak za aurvany w polsce normalnie

 

jako ze to ue to takoz samo graja, jak ktos jest z wroclawia to moze sie nimi zainteresowac i nam zrelacjonowac wszystko z cena wlacznie :)

http://www.alteclansing.com/index.php?file...;iproduct_id=83

INCOM S.A. 
pawel.kurpinski@incom.pl

Ul. Mokronoska 6
PL - 52-407 Wroclaw
Poland


T: 48 71 35 88 000
F: 48 71 35 88 001 

Pawel Kurpinski

www.incom.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje czy one bardzo przypominaja UE super.fi ??

Swoja droga tak jak im716 etymotic ??

 

Nie bez powodu . :)

Jest to , jak pisałem już zresztą wyżej- rebrand Ultimate Ears UE -3 Pro Superfi

 

Od oryginalnych słuchawek Ultimate Ears Altec Lansing UHP 336 różni się tylko

kolorystyka , niebieskim zestawem tipsów , a także tym trochę innym kablem

 

altec3.jpg

 

Altec Lansing rebranduje także inny model Ultimate Ears : UE2 Metro-fi

W ofercie Alteca jest on oznaczony jaki UHP 306 .

>> http://www.alteclansing.com/upgrader/fr/fit-work-office.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechał do mnie pierwszy kabelek do super.fi (z ebay), jest on koloru czarnego i jest zdecydowanie bardziej miekki i wygodniejszy od przezroczystego, ktorego mialem, ale nie ma on przezroczystego kawalka pamieciowego. czyzby mark 3? kabel jest naprawde bardzo miekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności