Skocz do zawartości

To może meet w krakowie?


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Tak de facto w niedziele od 16 może się już robić powoli cicho, więc jeśli wybieralibyście się tego dnia to weźcie to pod uwagę :) Mnie na AS znajdziedzie prawdopodobnie i tak, bo znowu zapowiada się, że będę w personelu, także do zobaczenia mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Bywalec

No chęci były ale czasu jednak nie wygospodarowałem. Życie.

 

Ale jest inny temat :D - ponieważ kilka meetów typowo "meetowych" się udało w tym roku, a że 24go jest Adama, to tak chciałem nieśmiało ;) zaproponować, żeby kilka dni wcześniej się spotkać na jakieś małe "co nieco", miejsce właśnie ustalam, czas też, ponieważ 24 wychodzi pod koniec tygodnia to wstepne jest ustalone, że 19go ;) ...jest jeszcze opcja 22go ale nauczony doświadczeniem wolę "tego typu imprezy" :D robić z odpowiednim wyprzedzeniem. W planie jest oczywiście cola, soczek i paluszki... dla tych, co byli niegrzeczni ale że wszyscy grzeczni byli więc plan będzie nieco inny ;)

To jak? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

No flakon się pojawi, jak nie, jak tak ;) Pepsi, czy Cola? :P:D

EDIT: Fachowe określenie to: "Butla". I nie pije się "do zgonu", tylko "do odcięcia". A jak kogoś "odetnie" to znaczy, że go "zabrało" ;)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

Ja się na Yodę tak średnio nadaje ;)

 

Ale tak poza tym to fajnie by się było spotkać przed świętami :)

Nie mam nic przeciwko - zwłaszcza że tez mam imieniny 24 :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

O, to grubo może być :D Ale wiadomo - albo grubo, albo wcale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Bywalec

Jestem w Krk tylko miedzy 16 i 19 jakby co :)

Hehe, nie trudno się było domyślić, w sumie takie nicki, jak nasze to raczej rozpoznawalne :D

 

A jak później jesteś?

 

Pytam, bo myślę, żeby meeta zrobić jakoś - realnie - w marcu, gdzieś w połowie. Zanim ludzie się tutaj określą to i tak trochę czasu minie, więc na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem gdzie taką relację i wnioski umieścić, więc piszę tutaj.

 

Kilka dni temu siedliśmy z Audionanikiem do odsłuchów i porównania dwóch torów opartych o wzmacniacze słuchawkowe z wyjściem symetrycznym XLR, z czego jeden tor grał po RCA z odtwarzacza DVD, który był również transportem dla DACa z wyjściem symetrycznym napędzającym drugi wzmacniacz. W sumie to każdy z systemów wyglądał tak:

1. Odtwarzacz DVD -> interkonekt analogowy RCA-RCA -> wzmacniacz RCA-XLR -> słuchawki z XLR

2. Odtwarzacz DVD -> kabel S/PDIF -> DAC XLR -> interkonekt analogowy XLR-XLR -> wzmacniacz XLR-XLR -> słuchawki XLR

 

Konstrukcje wzmacniaczy były możliwie proste, możliwie zbliżone elemelntami i zoptymalizowane budową do swoich konkretnych zadań, czyli grać z wyjścia XLR 4 piny, tylko jeden z RCA, a drugi z XLRów. Interkonekty to również ta sama konstrukcja z dokładnością do wymogów danego standardu oraz wtyczek. Te jednak były od tego samego producenta, z takim samym pokryciem styków i z tej samej półki jakościowej.

 

Sekcję analogową DVD obsługuje AK4393 i op-ampy. Sekcję analogową DACa kość ES9018 oraz stopień na tranzystorach dyskretnych. Kontrolnie też posłuchaliśmy jak ten DAC gra po RCA czyli po desymetryzacji na op-ampie. Sprawdzaliśmy 3 różne kable koncentryczne oraz 2 ustawienia filtru cyfrowego DACa.

 

Słuchawki to były AudioQuest NightHawk, Audeze LCD2 po wskrzeszeniu przez producenta, Beyerdynamic T90 zmodowane oraz Grado GS1000. Tu tylko uwaga na marginesie, że nawet Grado zyskują wyraźnie przy sterowaniu symetrycznym. Jakbym miał ocenić które słuchawki czerpią z tego najmniej, to bym wskazał na Audeze.

 

Wnioski:

1. Kable koncentryczne w dobrej klasy torze mają spory wpływ na brzmienie i gradacja jakości dźwięku jest zgodna z klasą konstrukcyjną samego kabla. Po użyciu tego najlepszego tory grały bardzo zbliżonym dźwiękiem. Przy ustawieniu filtru w DACu na fast to sprzęt z DACem robił za bardziej techniczny, a z filtrem SLOW za ten bardziej "analogowy", wolniejszy i płynniejszy. Można więc śmiało powiedzieć iż mimo różnić począwszy od kości DAC, a skończywszy na innym przesyle, bo raz symetryczny, a raz nie - różnice były jak w sposobie doprawienia tej samej zupy czyli nieistotnie małe. Tak, tak, wiem, Sabre gra inaczej niż Asahi Kasei. :lol:

2. W sumie wniosek pochodny od pierwszego - symetryzacja nie jest istotna po stronie źródła, tylko sama jakość wyprowadzana na jego wyjścia. Dowiedzieliśmy się przy okazji jak kaszani dźwięk symetryzator w Buffalo v.3 przez podpięcie wzmacniacza z wejściem RCA do takowych wyjść DACa. Jeżeli więc pisze się o przewadze przesyłu symetrycznego po stronie sygnałów liniowych (źródło -> preamp -> wzmacniacz) to warto wiedzieć, czy któryś ze standardów nie został potraktowany przez producenta jak na doczepkę. Pewnym można być np. odtwarzaczy Accuphase - sprawdzałem temat np. na DP700.

3. Beyerdynamicom totalnie lata wydajność prądowa wzmacniacza - tego z RCA była trzykrotnie większa, ale i tak w warunkach odsłuchu nie było mowy dojściu do "odcięcia" na którychkolwiek słuchawkach.

NightHawki nie potrzebują, a może nawet nie chcą silniejszej ręki ze strony wzmacniacza. Grają wówczas zbyt pneumatycznie. Sugeruje to, iż komuś zależało, żeby zagrały dobrze również ze sprzętu przenośnego. Zupełnie odwrotna sytuacja była z Audeze mimo ich prawie trzykrotnie wyższej impedancji. Bas lepiej biegał, skakał i mruczał ze wzmacniacza, który potrafi szerzej otworzyć paszczę z prądem. Impedancja wyjściowa obu była taka sama.

4. Ten DAC to kolejne urządzenie na ES9018 jakiego słuchałem i kolejny typ prezentacji nie wskazujący jakichkolwiek cech brzmieniowych wprowadzanych przez samą kość. Znów się okazało, że gra typ aplikacji oraz jakość jej zastosowania w produkcie.

5. Jeszcze porównaliśmy baterie zasilające wzmacniacze z różnym typem ogniw. LiIon i NiMH dają kompletnie identyczny dźwięk. W ślepym teście zrobiłem dwie zmiany, których słuchający nie zauważył, a za to wskazał na zmianę tam, gdzie ja nic nie zrobiłem. Czyli to była zmiana w utworze.

 

To tyle, co na szybko wykopałem z pamięci. Proszę o pytania ewentualnie.

Edytowane przez majkel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności