Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

A tego Live masz przynajmniej na KXach czy na standardowych sterach?

Standardowe.

Chociaż Live + SHP8900 brzmi strasznie, imho.

Wiem, nie dość że szumi, to basu zupełnie brak i brzmi jak z pudełka.

Dlatego noszę się z zamiarem kupna dobrego sprzętu, bo kumpel upomina się o swój. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie do sb0100, i to bez KXów.. Dlatego szybko ich się pozbyłem, bo jasny, bezbasowy dźwięk nie dla mnie. Wole coś ciepłego, basistego i 'brudnego' jednak nie za ciemnego - możliwe, że Creative mogłby by spełnić chociaż częścowo moje oczekiwania. Chodź obawiam się źródła dźwięku - sb0100, stąd zastanawiam się czy amp poprawi brzmienie.. W sumie i tak chce Audigy2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative na sb0100 daje radę, chociaż w pełni bas trzeba uwolnić jak w przypadku Philipsów czyli porządnym źródłem.

W sumie i tak chce Audigy2

A jest spora różnica w porównaniu do SB Live?

Czy lepiej zacząć inwestować w jakiegoś taniego Duala/Onkyo lub Audiotrak Prodigy? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuście sobie wszystkie Creative - jedna wielka lipa...

Z tańszych kart dostępnych w sklepach to dobrze zainteresować się ofertą firm E-MU czy, ESI ;)

Lepsze marki to RME, Creamware, Marian - ale to w dobrej cenie można upolować raczej tylko za granicą ;)

 

 

P.S. Audigy 2 ZS/4oem/Xtreme Music/(i już sam nie pamietam jaki model ;P) bedzie grało na poziomie Live'a 24bit... ;) - te same przetworniki, opampy, i w wiekszosci przypadkow nawet kondensatory... ;p

 

Live 5.1 to zupełne dno - nie mylcie z versja 24bit, które jest w miare przyzwoita karta creative...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca E-Mu jest powiązane z Creativem

Chyba wykupione... Zresztą to nie ma żadnego znaczenia ;)

 

Co do Prodigy HD2 to nie jest zła propozycja, ale jest też kilka lepszych ;)

Wymiana opampów to też trochę forsy, można bawić się jeszcze w elektrolity, ale czy nie lepiej zaopatrzyć się w profesjonalną kartę studyjną? Np. mającą już swoje lata, ale mogącą bez kompleksów zagrać przy karcie takiej klasy jak np. Lynx Two B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP8900 jednak scenę ma większą niż Aurvana Live!, zapewne przez otwartą konstrukcję. Philipsy znamy i lubimy, ale basu jest znaczniej mniej niż w Creativach, za to szczegółów więcej. Być może moje Aurvany są jeszcze niewygrzane, ale te smaczki które fundowały SHP8900 są w nowych słuchawkach pomijane na drugi plan. Niekiedy jest to cały wokal, a niekiedy kluczowe dźwięki w utworach (głównie te z górnego pasma). Separacja instrumentów w jednym i drugim modelu stoi na wysokim poziomie, podobnie jest z dynamiką. Narazie nic nie przychodzi mi do głowy, co by jeszcze opisać, dlatego mile widziane dodatkowe pytania. :]

 

Aha, dynamika in-plus Creative, a separacja lepsza w Philipsach, of course. ;)

Podsumowując SHP8900 rządzi się na średnich i górnych dźwiękach, a Creative nieprzesadnie na dolnych, średnie super, a i górą też potrafią, choć nie w pełni.

 

Jedno jest pewne, te Aurvany potrzebują 100 h mocnego grania, to minimum by rozmawiać o dźwięku.. A szczegóły to jeszcze wyjdą, aż za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że dziś kumpla zatłukę. Przyszedł do mnie dresik. Zobaczył, że mam "stylowe słuchafony" i zarzucił sobie muzyczke. Ja się zastanawiałem, czy rzeczywiście tak głośno na zewnątrz ich słychać. Mówię mu pokaż, założyłem i aż się przeraziłem -> podkręcił mi wzmaka na taką głośność, że charczało jak cholera, a gość oczywiście tego nie zauważył, bo ucho zrobione z żelbetonu.. Ech... Dobrze, że nic im nie jest.

 

Uwaga na ludzi, możesz sobie uważać, chuchać i dbać, a przyjdą jakieś cwele i w moment mogą Ci wszystko spier... niczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że dziś kumpla zatłukę. Przyszedł do mnie dresik. Zobaczył, że mam "stylowe słuchafony" i zarzucił sobie muzyczke. Ja się zastanawiałem, czy rzeczywiście tak głośno na zewnątrz ich słychać. Mówię mu pokaż, założyłem i aż się przeraziłem -> podkręcił mi wzmaka na taką głośność, że charczało jak cholera, a gość oczywiście tego nie zauważył, bo ucho zrobione z betonu.. Ech... Dobrze, że nic im nie jest.

 

Uwaga na ludzi, możesz sobie uważać, chuchać i dbać, a przyjdą jakieś cwele i w moment mogą Ci wszystko spier... niczyć.

 

No to Ci je ostro dogrzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie do sb0100, i to bez KXów.. Dlatego szybko ich się pozbyłem, bo jasny, bezbasowy dźwięk nie dla mnie.

Akurat jasne to one sa, ale jesli chodzi o "chlod" i "ostrosc" brzmienia o ktorych poprzednio wspominales, to daje sobie palec uciac ze glownym powodem takiego grania byla wlasnie (ni)jakosc zrodla. Przeciez to nic innego jak znieksztalcenia harmoniczne nieparzyste, ktorych to karty creative wprowadzaja mnostwo przy swoim fatalnym resamplingu.... w przypadku live!5.1 bez kx'ow dodatkowo przyczyni sie do tego slabej jakosci DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, te Aurvany potrzebują 100 h mocnego grania, to minimum by rozmawiać o dźwięku.. A szczegóły to jeszcze wyjdą, aż za dużo.

 

Moje są po pierwszej dobie wygrzewania i nie mam zamiaru słuchać ich wcześniej jak po tych 100h. Posłuchałem ich przez chwilę (może zbyt krótko) żeby stwierdzić brak znaczących różnic w stosunku do stanu 'surowego'. Napewno wyraźniej niż na początku słychać sybilanty w kiepskich mp3 i gorzej zrealizowanych cda, mam nadzieję, że ta cecha z czasem zanika. Jeszcze pytanko: wygrzewałeś ze stałym poziomem głośności czy stopniowo go zwiększałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale czy te creativy równie zaskakują swoim dźwiękiem używane z przenośnym sprzętem ?

czy zwykły plajerek irivera czy meizu będzie w stanie je wystarczająco rozbujać, żeby zagrodzić konkurencji (k518, shp8900) ?

pytam się głównie osób, które testowały słuchawki na plajerach mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbee

Cos mi sie mocno wydaje, ze sie zawiedziesz, typujac, ze zaniknie slyszalnosc niedorobek ze slabych CDekow, wg mnie bedzie jeszcze gorzej (in + na analitycznosc, choc i tak te sluchawki do analitycznych nie naleza), Aurvany bezlitosnie obnaza niedorobki produkcji oczywiscie zakladajac, ze uzywacie ich z dobrym zrodlem, jesli zrodlo przecietne to wg mnie dzwiek bedzie meczyl,

 

aktualnie moje mecze od nastu godzin i idzie w analitycznosc, recke swoja napisze w przyszlym tygodniu (weekend najpozniej) caly czas czekam na playera-niespodzianke heh:) jedno powiem na pewno cos nie do konca one sa LIVE! wymagac beda zimnego analitycznego playera, zeby nie przesladzaly, ale o tym wiecej pozniej...

 

co do ostatniego pytania o portable czy pociagnie... mam powazne obawy, moze playery o duzej mocy dadza rade poprawnie je wysterowac, teraz mecze je na stacjonarnych Yamahach roznego kalibru, ktorym to akurat mocy nie brakuje ale zeby jakos widziec jej nadmiar to jakos tego nie widze.

 

pozdroofka @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie moje mecze od nastu godzin i idzie w analitycznosc, recke swoja napisze w przyszlym tygodniu (weekend najpozniej) caly czas czekam na playera-niespodzianke heh:) jedno powiem na pewno cos nie do konca one sa LIVE! wymagac beda zimnego analitycznego playera, zeby nie przesladzaly, ale o tym wiecej pozniej...

 

tez mi sie tak wydaje ze im dluzej sie grzeja tym dokladniej graja... w kazdym badz razie jestem przemile zaskoczony :) mi nic drozszego nie trzeba... wygodne sa bardzo tylko grzeja troche w uszy a i na miasto wyjsc sie bedzie dalo (nie to co grado sr-60 xD) poza tym slucham z m6 i jak dla mnie jest ok ale nie jestem jakims mega wyszukanym sluchaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie się zorientowałem, że lewa słuchawka mi brzęczy ;/// Jest to szczególnie wyraźne, jak sobie wygeneruję pojedynczą częstotliwość, najlepiej niską - 20, 30 Hz - wtedy to takie po prostu "pykanie"...

Czekać aż się wygrzeją, czy próbować serwis od razu ?

Dodam tylko, ze nie przesadzałem z głośnością, a jakbym przesadził, to chyba obydwie powinny być skopane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam się głównie osób, które testowały słuchawki na plajerach mp3.

O ile na przenośnym playerze SHP8900 nie rozbujasz do końca, to Aurvana świetnie się nada w połączeniu z nim.

Nie wiem jak na playerze radzi sobie pod względem bogactwa dźwięku AKG K518DJ, ale słuchawki Creative potrafią nieźle zaskoczyć. Mnie w połączeniu z Clipem zaskoczyły zarówno niedogrzane, jak i dogrzane (bo je dogrzałem już). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności