Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Na audiostereo jak to zwykle bywa w takich razach, wybuchnie wojna, a najzatwardzialsi słuchawkowcy ze starej gwardii zaczną od sarkazmu, poprzez nieśmiałe dopytywanie, a skończą na nausznych testach i własnych opiniach.

Dzięki temu będzie tam odrobinę ciekawiej. Może na chwilę odejdą od głupich kłótni o byle bzdurę poza słuchawkami i sprzętem audio. Aurvany Live doczekają się nieprzychylnych im opinii i dzięki temu nie staną się uniwersalnymi słuchawkami dla każdego. Fanatycy Grado będą dalej mogli czcić swoje SR-60, fani AKG będą uważać, że mięsisty bas w K518DJ to podstawa każdego rodzaju muzyki, łącznie z klasyką, a dzień na forum będzie płynął dalej swym niezmiennym trybem.

Nie ukrywam, że chcę aby mój nowy nabytek okazał się niedocenionymi słuchawkami, niż przecenionym towarem dla każdego. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, trudno się z tobą nie zgodzić, m.in. dlatego wybrałem to forum bo nie widzę na nim różnej maści onanistów jak tam ;). Twoja recka przyszła w porę bo już ocierałem się o SR-60 gdy w końcu, z racji warunków odsłuchowych, zacząłem przekonywać się do zamkniętych słuchafonów a tu proszę, wyskoczyły takie Aurvany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, swoją korbę na punkcie audio mam już całe lata za sobą. Obecnie wyznaję zasadę kupowania sprzętu w zakresie możliwości finansowych nie szarpiących kieszeni po same skarpetki i jak najbliżej subiektywnej miodności dźwięku a to jak wiadomo każdy odbiera inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek wezmę taki jak polecasz maba :) Skoro powinien styknąć to super, bo nie kosztuje majątku :)

herbee poczekam na twoją opinię jak się to spisuje, ale coraz bardziej mnie kuszą te Creativy :) Mimo że bardzo chciałem jakieś otwarte słuchawki to chyba się skuszę.

 

Od 3godzin mam już Aurvany i na razie napiszę tylko, że dają radę jak cholera! Mam ten przedłużacz co maba, żadnego wpływu na dźwięk, jest dobrze. Głośność? Z potencjometrem Piano ustawionym na godzinę 10 jest już bardzo głośno :) Słuchawki grają miodnie już na wstępie. Na pierwszy ogień poszedł Radiohead 'Bones' - wykop na maxa, na uspokojenie i ochłonięcie wrzuciłem Antonio Forcione 'Sahara rain' - mnogość i szczegółowość dźwięków przytłaczająca, scena przestrzenna, trójwymiarowa - już nie tylko słychać z przodu, tyłu i z boków ale także z góry i z dołu, mniam! Po 8 minutach przebywania w innym świecie słuchawki powędrowały do długiego wygrzewania, zobaczę jakie będą zachodzić zmiany. Bierz te Aurvany i nie powinieneś tego żałować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbee, taka opinia jest mało warta. Musisz przynajmniej z dwa tygodnie posłuchać tych słuchawek, aby dopiero móc coś ciekawszego powiedzieć, bo każdy na początku obojętnie jakiego zakupu wyszukuje same superlatywy, po części zapominając o niektórych wadach. Dużo osób o tym zapomina, a potem powstają fale zachwytu, ocena chłodnym już umysłem i oklapnięcie (albo dalszy zachwyt). Ja dalej wstrzymuję się od głosu, bo prawdę mówiąc jeszcze w pełni z Aurvanami się nie zapoznałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP8900 jednak scenę ma większą niż Aurvana Live!, zapewne przez otwartą konstrukcję. Philipsy znamy i lubimy, ale basu jest znaczniej mniej niż w Creativach, za to szczegółów więcej. Być może moje Aurvany są jeszcze niewygrzane, ale te smaczki które fundowały SHP8900 są w nowych słuchawkach pomijane na drugi plan. Niekiedy jest to cały wokal, a niekiedy kluczowe dźwięki w utworach (głównie te z górnego pasma). Separacja instrumentów w jednym i drugim modelu stoi na wysokim poziomie, podobnie jest z dynamiką. Narazie nic nie przychodzi mi do głowy, co by jeszcze opisać, dlatego mile widziane dodatkowe pytania. :]

 

Aha, dynamika in-plus Creative, a separacja lepsza w Philipsach, of course. ;)

Podsumowując SHP8900 rządzi się na średnich i górnych dźwiękach, a Creative nieprzesadnie na dolnych, średnie super, a i górą też potrafią, choć nie w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ciągle się przemieszczam z Aurvanami, więc jedynym narazie sposobem na wygrzanie jest używanie ich z mp3-ójką. Myślę, że barwa dźwięku w Creativach jest jasna, ciepła. IMHO Bardziej uniwersalny dźwięk, niż ten z AKG K518DJ.

 

Na czas testów podpiąłem je do wzmacniacza, którego użyczył mi mój znajomy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności