Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

A mógłby ktoś porównać Creative Aurvana Live z Audio Tehcnica ath A900? Bo na te drugie właśnie zbieram kasę ale nie wiem czy różnica jest warta dopłaty (tzn A900 wydają mi się genialne i jak najbardziej warte swojej ceny [oczywiście nie polskiej ceny;p] ale jeśli creativy zagrają na podobnym poziomie bądź niewiele gorzej od wyżej wymienionych to znacznie ułatwiłoby mi wybór:] z góry dziękuję pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy na forum i od razu chcę podziękować Rolandowi za super reckę, nie miałem już wątpliwości co kupić (222zł z wysyłką ). Czytałem ją z niedowierzaniem ale już wkrótce przekonam się na własne uszy . Z kolei reGGarf pchnął mnie w kierunku MDR-EX85LP i także na te słuchawki już czekam z niecierpliwościa, udało mi się je kupić na Allegro za 51zł (nówki, OEM) :). Jeśli będzie tak słodko jak napisaliście to wygląda na to, że za śmieszną kasę stałem się posiadaczem dwóch par świetnych słuchawek. Dzięki chłopaki! :)

P.S. Roland, obiecałeś wątek na audiostereo.pl, ciekaw jestem min skostniałej części towarzystwa na tamtym forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei reGGarf pchnął mnie w kierunku MDR-EX85LP i także na te słuchawki już czekam z niecierpliwościa, udało mi się je kupić na Allegro za 51zł (nówki, OEM) :).

SONY OEM? To chyba mój drogi w podróbki żeś wdepnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada bas w porównaniu do Philipsów SHP8900? Chciałem kupować te Philipsy, ale zaczął mnie zastanawiać Creative. Jeśli lepiej brać creative'a to w jakim sklepie wysyłkowym dostanę w miarę dobry przedłużacz jack'a? Jako źródło pianocraft yamahy będzie dla takich słuchawek wystarczający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako źródło pianocraft yamahy będzie dla takich słuchawek wystarczający?

 

najpóźniej we wtorek podepnę Aurvany do Piano więc będę mógł ci napisać jak jest, ale czuję, że będzie dobrze

 

Daj linka do aukcji na której kupiłeś...

 

Sorry za Offtopa... ale tu chodzi o to żeby kolega pieniędzy w błoto nie wyrzucił...

 

ale się zrobiła afera ;), kupił je co prawda kumpel ale namówiłem go żeby mi je odsprzedał, trochę głupio będzie ;),http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=310441278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada bas w porównaniu do Philipsów SHP8900?J Jako źródło pianocraft yamahy będzie dla takich słuchawek wystarczający?

Basu w SHP8900 jest mało, a w porównaniu do tych Creative nie będzie go wogóle :P

 

Jeśli lepiej brać creative'a to w jakim sklepie wysyłkowym dostanę w miarę dobry przedłużacz jack'a?

Kup na allegro. Mam taki i nie narzekam ~> porządny sprzęt. A po co przepłacać skoro nie słychać różnicy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem otwarte i celowałem w SR-60 lub Audio-Technice jak w sigu ale w porę zaczęło się zamieszanie na forum z tymi Live! ;). Czuję pod skórą, że będę z nich bardzo zadowolony i że Piano ładnie je pociągnie, w końcu to tylko 32ohm a i pierwsze testy z playerami pokazują, że dają radę :)Fazzi, trochę OT ale ciekawi mnie jakie masz Piano i kabelki, rozglądam się za jakimiś nowymi drutami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze oprócz philipsów zastanawiałem się czy nie dołożyć do Sennheiserów HD555 bo podoba mi się jak grają, ale cóż skoro creative wydał tak ciekawe słuchawki ;) Co do drutów w piano to mam cały czas standardowe bo jakoś nie mogę się przekonać, że ich wymiana daje wyraźną poprawę (nie wiem czy nie ma w opiniach na ten temat odrobiny efektu placebo). Co do modelu to E810.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy na forum i od razu chcę podziękować Rolandowi za super reckę, nie miałem już wątpliwości co kupić (222zł z wysyłką ). Czytałem ją z niedowierzaniem ale już wkrótce przekonam się na własne uszy . Z kolei reGGarf pchnął mnie w kierunku MDR-EX85LP i także na te słuchawki już czekam z niecierpliwościa, udało mi się je kupić na Allegro za 51zł (nówki, OEM) :). Jeśli będzie tak słodko jak napisaliście to wygląda na to, że za śmieszną kasę stałem się posiadaczem dwóch par świetnych słuchawek. Dzięki chłopaki! :)

P.S. Roland, obiecałeś wątek na audiostereo.pl, ciekaw jestem min skostniałej części towarzystwa na tamtym forum ;)

 

Na audiostereo jak to zwykle bywa w takich razach, wybuchnie wojna, a najzatwardzialsi słuchawkowcy ze starej gwardii zaczną od sarkazmu, poprzez nieśmiałe dopytywanie, a skończą na nausznych testach i własnych opiniach. Ale nie będą one oczywiście tak entuzjastyczne, gdyż ja na ich miejscu też nie byłbym obiektywny, gdybym wydał 1,5 kzł np. na K701 (swoje oddałem, ale i tak prawdopodobnie kupię DT880, bo wydają mi się bardziej odpowiadać moim preferencjom) a potem okazałoby się, że jakieś Creative za 200 zł wcale nie grają znacząco gorzej. Myślę, że raczej pozostaną przy swoich opiniach, a Aurvany skończą jako słuchawki o wybitnej relacji cena/jakość, ale będzie im brakowało "magii" drogich słuchawek (cokolwiek to znaczy, a najcześciej jest wynikiem mechanizmu znoszenia dysonansu poznawczego spowodowanego wydaniem znacznej kwoty na jakiś produkt, który - w kontekście ceny Aurvan - powinien kosztawać o wiele mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzi, myślę że pora zmienić kabelki, wydasz niewiele na to co mam w opisie i będziesz żałował, że nie zrobiłeś tego wcześniej. A jak złapiesz korbę to zrobisz moda głośników jak ja, to pewne ;). reGGarf, nie jestem naiwny ale skoro kumpel kupuje to czemu ich nie sprawdzić, czasem sam sprzedający nie wie czego się pozbywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności