Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

AKG k518DJ dla mnie graja swietnie, ale mecza mi uszy - dlatego musze poszukac pod dluzsze przesiadywanie przed kompem alternatywe (ciezko mi ogladnac caly w film a DJ'kach bez ich sciagania...)

 

To szukaj czegos otwartego i wokolusznego. Zamkniete sluchawki z tej polki nie nadaja sie do siedzenia dluzszego niz 2-3 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj czegos otwartego i wokolusznego. Zamkniete sluchawki z tej polki nie nadaja

sie do siedzenia dluzszego niz 2-3 godziny

 

Pytanie jeszcze jaki jest docisk nausznic do głowy

i jak te Creative Aurvana Live właściwie izolują ? :)

 

Wydaje mi się że tu może być taka sama sytuacja jak z ich generycznym

pierwowzorem > czyli Denonami AH-D1000 , które mają bardzo miękkie pady , słaby docisk

i wysoki duży komfort wynikając z w miarę swobodnej wymiany ciśnienia z otoczeniem .

( uszy sie wtedy tak nie "pocą" i zdecydowanie wolniej męczą )

 

Okupione jest to niestety bardzo kiepską izolacją tego modelu i to właśnie ten fakt

, a nie bynajmniej ich niska skuteczność powodują że "portabilność " i możliwość używania

także poza domem w roli słuchawek "wyjściowych ", jest niestety bardzo wątpliwa .

( ale że przedwczoraj jechałem tramwajem z facetem który miał

na głowie zupełnie otwarte Kossy UR-40 , więc nie chce niczego przesądzać :) )

 

A tak przy okazji Creativów Aurvana Live bardzo zachęcam do zapoznania

się z opiniami o wyżej wzmiankowanych Denonach AH-D1000 .

Bo skoro są to te same , lub przynajmniej bardzo podobne słuchawki

, to po co drugi raz odkrywać Amerykę ?

 

Na Head-fi materiałów o tym modelu Denonów ( które własnie zresztą przestały być produkowane )

mozna znalezć zupełnie sporo informacji , w tym takie zbiorowe porównanie z Sennheiserami HD-25

i czterama innymi podobnymi modelemi słuchawek zamknietych . Ciekawa lektura :)

>> http://www.head-fi.org/forums/f4/review-5-...ompared-250041/

 

DSC01399.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jaki jest docisk nausznic do głowy

i jak te Creative Aurvana Live właściwie izolują ? :)

 

Docisk jest leciutki, ale izolacja niezła. Da się słuchać w autobusie ;)

 

Co do tego, iż nie zagrają one na playerze. Zagrają owszem i to głośno, lecz po prostu do pełni szczęścia potrzebny wzmacniacz.

 

Zapraszam również przy okazji:

Recenzja Aurvana Live! - Podejście Drugie

 

Drugie podejście mojej recenzji ;) już po opadzie emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jaki jest docisk nausznic do głowy

i jak te Creative Aurvana Live właściwie izolują ? :)

 

Wydaje mi się że tu może być taka sama sytuacja jak z ich generycznym

pierwowzorem > czyli Denonami AH-D1000 , które mają bardzo miękkie pady , słaby docisk

i wysoki duży komfort wynikając z w miarę swobodnej wymiany ciśnienia z otoczeniem .

( uszy sie wtedy tak nie "pocą" i zdecydowanie wolniej męczą )

 

A mamy pewnosc ze to sa te same sluchawki? Bo D1000 faktycznie kiepsko tlumia ale i tak nie bylem w stanie wytrzymac w nich dluzej niz 3h - uszy mimo wszystko grzeja sie duzo bardziej niz w otwartych sluchawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mamy pewnosc ze to sa te same sluchawki?

 

Z całą pewnością pochodza z tej samej fabryce Fostera

, od którego obie firmy : Denon do niedawna , a teraz Creative

kupują te słuchawki ( Foster 443741 >> http://www.foster.co.jp/en_products/headphones/443741.html

(zresztą wszystkie słuchawki Denona z serii AH-D , to właśnie produkcja Fostera )

 

Co prawda recenzent z znanej japońskiej strony poświęconej

słuchawkom geocities.jp/ryumatsuba utrzymuje , że dla Crative`a Foster

dokonał małego tuningu zarówno przetworówników i muszli - Denony AH-D1000

miały bardziej podbity bas i nieco zrolowaną górę , natomiast Creative Zen Aurvana LIve

są bardziej neutralne i wyrównane we wszystkich pasmach , ale pod wzgledem , impedencji

komfortu , izolacji , skuteczności czy wreszcie wyglądu (oczywiście poza koniecznym

drobnym retuszem kolorystycznym ) , muszą być oczywiście bardzo do siebie podobne

 

41pLKfwX7aL__SS500_.jpg

 

Oba modele słuchawek dzielą zresztą nie tylko nawet takie detale wyposazenia

jak ten charakterystyczny krótki przewód z dodawaną dodatkowo przedłużką .

ale nawet marketingowe haczyki w rodzaju "wyjątkowych membran z biocelulozy " :)

( gdyby te membrany rzeczywiście były wykonane w 100% z tego materiału

- bardzo możliwe że milibyśmy przed sobą rzeczywiście najlepsze obecnie produkowane

słuchawki świata , bo właśnie z tego materiału wykonane były przetworniki legendarnych

już Sony MDR-R10 . Żeby je mieć , trzeba liczyć się wydatkiem rzędu 4000 $ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele słuchawek dzielą zresztą nie tylko nawet takie detale wyposazenia

jak ten charakterystyczny krótki przewód z dodawaną dodatkowo przedłużką .

ale nawet marketingowe haczyki w rodzaju "wyjątkowych membran z biocelulozy " :)

( gdyby te membrany rzeczywiście były wykonane w 100% z tego materiału

- bardzo możliwe że milibyśmy przed sobą rzeczywiście najlepsze obecnie produkowane

słuchawki świata , bo właśnie z tego materiału wykonane były przetworniki legendarnych

już Sony MDR-R10 . Żeby je mieć , trzeba liczyć się wydatkiem rzędu 4000 $ )

 

A może właśnie dlatego są takie dobre, choć kosztują tak niewiele?? Kto wie, w każdym razie coś w nich twki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz po papru testach wychodzi ze np do Vedii lepiej wybrać dj-ki?

Mi zależy aby znaleźć co grającego podobnie jak she9500 (bądź lepiej) z lepszym basem (i żeby było go troche więcej :) )

Aurvany Live mogą mieć bardziej męczącą góre?

 

Aurvany po dobrym wygrzaniu są kapryśne. Na zimno średnica jest nieco napompowana, "zadymiona", gęsta sama z siebie, a po wygrzaniu jest bardzo obiektywna i pokazuje dokładnie to, co podaje żródło. Podobnie rzecz się ma z górą, jeśli źródło i napęd są słabe, wówczas bez wątpienia to usłyszysz.

 

Jednakże absolutnie nie można stwierdzić, że góra jest sztucznie wyeksponowana jak w Philips`ach. W Aurvanach jest ona po prostu neutralna i klarowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger

 

Dlatego, iz sluchawki graja tak a nie inaczej sadze, ze nie wszystkim podejda, chociazby dlatego wyrzucilem wiekszosc swojej dyskografii do kosza, po prostu wiekszosc plyt na odpowiednim sprzecie (wcale nie kosztujacym krocia) ukazuje niedorobki realizacyjne, to samo bedzie z materialem przygotowanym na playerze, bedzie razic, oczywiscie tych ktorzy to uslysza, co philipsa dla mnie sluchawki bdb gdyby nie ta ich gora, za bardzo exposee:) ale cena nie do pobicia 160zl na allegro.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger

 

Dlatego, iz sluchawki graja tak a nie inaczej sadze, ze nie wszystkim podejda, chociazby dlatego wyrzucilem wiekszosc swojej dyskografii do kosza, po prostu wiekszosc plyt na odpowiednim sprzecie (wcale nie kosztujacym krocia) ukazuje niedorobki realizacyjne, to samo bedzie z materialem przygotowanym na playerze, bedzie razic, oczywiscie tych ktorzy to uslysza, co philipsa dla mnie sluchawki bdb gdyby nie ta ich gora, za bardzo exposee:) ale cena nie do pobicia 160zl na allegro.

 

pozdroofka

 

160? Gdzie? Njataniej widze za 204 na allegro i 199 w sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że reggarf miał na myśli poziom głośności, a nie jakość brzmienia sensu stricte.

 

To ze ze wzmacniaczem te sluchawki beda brzmialy lepiej (czy tez moze inaczej) jest truizmem - co nie znaczy ze nie nadaja sie do sprzetu przenosnego. Jezeli to faktycznie jest podobna konstrukcja co D1000 to nie widze powodu zeby przekreslac zrodla przenosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to faktycznie jest podobna konstrukcja co D1000 to nie widze powodu zeby przekreslac zrodla przenosne

Jak już wspomniałem, przy Clipie potrafią stać się przenośną mini-filharmonią.

Może nie uwolnią całych swoich walorów, ale poziom zachowują jakiego raczej się nie uświadczy przy innych słuchawkach za tę cenę.

No ale jak ktoś preferuje tylko umpa-umpa, to K518 świetnie się nadają. :]

W każdym razie ja korzystam z nich także w starych Jelczach PR110 (każdy wie jak rzęzi ten wytwór mojego miasta) i izolacja stoi na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to inna liga.

 

 

A powiedz, czy na + czy na -, bo choć mam Aurvany, to SR60 nie słyszałem ;) Choć po Twojej opinii mogę się spodziewać, że wycisną dużo więcej niż SR-60. A sam jestem niesłychanie zadowolony.

 

Co do poboru mocy i grania z playerem to jest tak:

Mimo, iż na playerze nie mamy szans usłyszeć tego, co zapewni nam dobry wzmacniacz, to stricte mi się dźwięk i tak o wiele bardziej podoba niż z doków. Poza tym, grają głośno. Zagrozić ich pozycji przy playerze mogą jedynie MDR-EX85LP (wśród moich słuchawek).

 

BTW Wczoraj przeszły chrzest bojowy na filmie Matrix Revolutions (po angielsku). Powiem, że jestem w niebie. Dźwięki strzałów itp. były tak pełne, że banan znowu ;D Oczywiście pod wzmacniaczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz, czy na + czy na -, bo choć mam Aurvany, to SR60 nie słyszałem ;) Choć po Twojej opinii mogę się spodziewać, że wycisną dużo więcej niż SR-60. A sam jestem niesłychanie zadowolony.

 

Co do poboru mocy i grania z playerem to jest tak:

Mimo, iż na playerze nie mamy szans usłyszeć tego, co zapewni nam dobry wzmacniacz, to stricte mi się dźwięk i tak o wiele bardziej podoba niż z doków. Poza tym, grają głośno. Zagrozić ich pozycji przy playerze mogą jedynie MDR-EX85LP (wśród moich słuchawek).

 

BTW Wczoraj przeszły chrzest bojowy na filmie Matrix Revolutions (po angielsku). Powiem, że jestem w niebie. Dźwięki strzałów itp. były tak pełne, że banan znowu ;D Oczywiście pod wzmacniaczkiem.

 

SR-60 nie mają startu do nich. Barwowo są ciekawe, ale szczegółowość i separacja z innej bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności