Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Grać to będzie, ale bardzo słabo, ciepłe odtwarzacze takie jak clipy/fuze, nie nadają się do CAL!, bo robi się strasznie tłoczno, mdło i w ogóle do kitu :P

Ale jeśli Ci chodzi czy Clip poradziłby sobie z napędzeniem to i tak, i nie - głośność będzie wystarczająca, ale nie wydobędzie nawet połowy potencjału tych słuchawek.

Dzięki za odpowiedź. ;)

Czyli Clip się nie nadaje. :)

A co by się nadawało?

Do tego jakiś wzmacniacz? (najlepiej niezbyt drogi?)

 

Może... Ipod Video 5GEN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem 160 stron tego tematu i autor recenzji kilka razy napisał ze cal i clip zagra dobrze. Może jakaś ostateczna wersja?

 

Porównał ktoś ilość miejsca na małżowinę w akg k512 i CAL!'ach? Uszy mam duże a nie chciałbym "wystawać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, porównań jest sporo np. w temacie o 380. Po krótce cal= dużo basu (średniego i wysokiego), dużo tzw. mięsa, granie do głowy (wąska scena, klimat jakby się było w małym klubie), natomiast 380 = b. niski bas, lecz praktycznie brak średniego i wysokiego, przez co brak mięsa, scena znacznie! szersza niż cal. W moim przypadku wszystkie wymienione wyżej cechy dla CAL są na plus, natomiast dla 380 jako minus. Wolę granie z "mięsem", do głowy. Taki mój gust, aczkolwiek cal nie jest spełnieniem moich marzeń w 100% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative Aurvana Live VS Senki HD 380 Pro - czy ktoś miał okazje porównać???

 

Zgadzam się z tym co napisał @flash608, jednak dopóki sam nie porównasz to się nie dowiesz które brzmienie jest lepsze, lepsze dla Ciebie.

Abstrahując od charakterystyki pasma tych słuchawek,w moim odczuciu najbardziej dzieli je zupełnie inny sposób prezentacji sceny.

Faktem jest że HD380Pro w porównaniu do CAL! grają znacznie dalej od głowy. Jeśli w recenzjach coś takiego bym usłyszał to wziąłbym w ciemno Senki, jednak rzeczywistość okazała się inna. Po zapoznaniu się z tym słuchawkami zdecydowanie bliżej mi do CAL!, oczywiście rekablowanych.

 

Choć nie twierdzę, że CAL! to jakieś mistrzostwo świata.

W niektórych gatunkach muzycznych np. takie Grado SR80 potrafią zlać CAL!'e niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie cal i hd380 trzeba też pamiętać, poza różnicą prezentacji, o tym że hd są jednak kilka półek wyżej odnośnie jakości brzmienia. a to wycofanie nie jest znowu jakieś duże. dźwięk jest jakby stopniowany: najbliżej nas jest głęboki bas i perkusja, troszkę dalej wokale i średnica, najdalej są wysokie, ale np. takie talerze perki wybrzmiewają pełnie i bardzo blisko. trzeba posłuchać, bo ich prezentacja nie jest taka jednoznaczna jak się wydaje po chwilowym odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie cal i hd380 trzeba też pamiętać, poza różnicą prezentacji, o tym że hd są jednak kilka półek wyżej odnośnie jakości brzmienia. a to wycofanie nie jest znowu jakieś duże. dźwięk jest jakby stopniowany: najbliżej nas jest głęboki bas i perkusja, troszkę dalej wokale i średnica, najdalej są wysokie, ale np. takie talerze perki wybrzmiewają pełnie i bardzo blisko. trzeba posłuchać, bo ich prezentacja nie jest taka jednoznaczna jak się wydaje po chwilowym odsłuchu.

Zamilknij... stwierdzenie, że hd są kilka półek wyżej niż cal jest śmieszne, no chyba, że dla Ciebie to faktycznie tak ogromna różnica jakościowa. Aż strach pomyśleć ile według Ciebie półek dzieli takie Cal`e od hd800, bt880, czy ah-d5000. Stosując Twoją skale porównawczą strzelam, że z jakieś 20-30 półek wyżej (od 380 pare półek mniej, według Ciebie). To, że stawiasz wyżej hd`ki nad cal`ami to Twój prywatny pogląd, Twoje odczucia, nie wmawiaj ich nikomu, proszę Cię. Dla mnie osobiście lepiej grają cal`e, mimo to nie stawiam ich wyżej, czy też niżej na żadnej półce, jak dla mnie jest to bardzo podobna "jakość" dźwięku. Sprawdź może w pierwszym poście tego tematu z jakimi to słuchawkami porównuje ja Rolandsinger, a może zmienisz zdanie odnośnie ilości owych półek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, mocne słowa. ja tu spokojnie napisałem jak jest a ty mnie atakujesz. to właśnie ty wmawiasz, że CAL są na poziomie hd380 i nie wiem w jakim celu... tak, są kilka półek wyżej, a skoro Roland tak dobrze ocenia CAL to po co kupuje hd650, ma srh840 i inne drogie słuchawki? no ciekawe... Stosowanie skali "półkowej" jest powszechne nie tylko na tym forum, więc nie wiem skąd oburzenie na owej stosowanie. Oczywiście, że CAl jest 20 półek niżej niż hd800, licząc w tym przypadku półka 200 zł, to wychodzi akurat cena hd800. posłuchałeś hd380 dość krótko z tego, co czytałem (a już przed zakupem byłeś chyba do nich średnio nastawiony) więc to twoje opinie nie są miarodajne.

 

jak by tak każdą opinię traktować jako wmawianie trzeba by zamknąć forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy tak dyskutować do końca świata i dwa dni dłużej. Mnie bardziej pasują Cal`e, Tobie Hd`ki. Swoją drogą źle założyłeś, że przed zakupem byłem sceptycznie nastawiony do 380, wręcz przeciwnie, po przeczytaniu praktycznie całego o nich wątku, strasznie się na nie napaliłem, jednak moje odczucia nie były do końca zbieżne z tymi z wątku. Ciężko mieć tutaj do kogokolwiek pretensje (takowych nie mam), bo każdy opisuje swoje własne odczucia, nie moje. Dla jednych bas z hd`ków będzie super czy to ilościowo, czy też jakościowo, dla mnie jednak taki nie jest. Podobnie ma się sytuacja z wieloma innymi słuchawkami np. Audeo, w których dla jednych basu jest tyle co trzeba, a dla mnie jest go podobnie jak w przypadku hd`kó za mało. Mam inny gust... każdy ma inny gust. Hd 380 poza szeroką sceną (prawdopodobnie najszersza ze słuchawek, które słyszałem) i tym niskim, aczkolwiek delikatnym basem, nie mają dla mnie niczego ciekawego do zaoferowania. Co więcej owa szeroka scena wydała mi się sztuczna, nienaturalna, gdyż prawdopodobnie przyzwyczaiłem się do "grania do głowy".

Co do półek, ich ilości, dalej będę twierdził, że przesiadka z Cal na np. dt880 to jest góra 2,3 półki, zakładając, że najlepsze słuchawki świata, byłyby 4 półki wyżej od Cal. Dla mnie mała różnica nie zasługuje na półkę wyżej, przez co dla mnie rozpiętość półek od najniższej do najwyższej jest mała (5-6 półek). Szczerze wątpię (aczkolwiek to tylko przypuszczenia, gdyż nie słuchałem jeszcze "high-end`owych" słuchawek) by reprodukcja dźwięku najlepszych słuchawek powalała na kolana miażdżąc przy okazji konkurencję, swoją drogą, pewnie jeszcze nie dorosłem do takiego dźwięku, do tych wszystkich smaczków.

Piszesz, że ostro pojechałem (a tam ostro;)), to pewnie dlatego, że nie po raz pierwszy chwalisz 380 stawiając je bardzo wysoko, z czym się po prostu nie zgadzam. Gdybym ich nie słuchał, bardzo bym się na nich zawiódł na podstawie Twojego opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę po raz kolejny napisać że mam podobne odczucie jak flash608. Przerażają mnie zdolności hasos'a o, który potrafi precyzyjnie ocenić, że jedne słuchawki są np. 13 półek wyżej od drugich :)

Ja naprawdę nie wiem które z tych dwóch maiłbym umieścić 1 półkę wyżej. Najpewniej mimo różnego sposobu rysowania muzyki umieściłbym je na jednej półce jakości brzmienia.

Hasos wyskoczył z tymi 2,3 półkami, może porównywał zejście basu, bo chyba tylko tutaj można byłoby doszukiwać takich przepaści.

W moim odczuciu HD380 nie są słuchawkami lepszymi od CAL!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam osób które porównywały CAL!-e i HD 380 :

Jak jest z izolacją od otoczenia w HD 380 w porównaniu do CAL!-ów ?

CALe słabo izolują od otoczenia , ale nie wiem jak jest z hdkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, mocne słowa. ja tu spokojnie napisałem jak jest a ty mnie atakujesz. to właśnie ty wmawiasz, że CAL są na poziomie hd380 i nie wiem w jakim celu... tak, są kilka półek wyżej, a skoro Roland tak dobrze ocenia CAL to po co kupuje hd650, ma srh840 i inne drogie słuchawki? no ciekawe... Stosowanie skali "półkowej" jest powszechne nie tylko na tym forum, więc nie wiem skąd oburzenie na owej stosowanie. Oczywiście, że CAl jest 20 półek niżej niż hd800, licząc w tym przypadku półka 200 zł, to wychodzi akurat cena hd800. posłuchałeś hd380 dość krótko z tego, co czytałem (a już przed zakupem byłeś chyba do nich średnio nastawiony) więc to twoje opinie nie są miarodajne.

 

jak by tak każdą opinię traktować jako wmawianie trzeba by zamknąć forum

 

Kolega flash608 poniekad dobrze prawi.Ty w zasadzie tez.

Prawda jest taka ze mialem przez jakis czas CAL! oraz dosc posluchalem HD380 zeby wypowiedziec sie.

CAL oraz HD380 to inne sluchawki - graja inaczej.Jednak jakoby graly kilka polek wyzej niz CAL to juz przesada.To ze HD380 w swojej cenie to porzadne sluchawki to racja.Jednak CAL to nie sa jakies byle co.Swoja kariere zrobily.

Ja mysle ze to podobna polka.Sam bym postawil na HD380 bo to bardziej "dojrzaly" dzwiek.No moze bardziej odpowiada mi ich cale pasmo.Wolal bym CAL gdyby byly bardziej szczegolowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem: albo wy albo ja mam coś ze słuchem :) . ale zakończmy na tym, jeden lubi to drugi tamto. mnie się hd bardzo podobają, może to kwestia tego, że wcześniej miałem srh240 i 440, które miały słabszy bas niski, więcej wyższego i trochę mi brakowało tego zejścia. w hd go mam. w srh strasznie męczyła mnie góra i bliski wokal. bardziej widoczne było to w srh240 gdzie wokal był bardzo natarczywy. w porównaniu do nich hd to taki relaks w słuchaniu muzyki. widocznie mój słuch jest czulszy na wysokie dźwięki i nie potrzebuje ich zbyt dużo, za to kocha niski bas, bez dudnienia.

 

nie zgadzam się tylko z 2 rzeczami: hd, biorąc pod uwagę techniczność grania, gra jednak lepiej. nie mówię tu o typie grania a o samej jakości reprodukcji dźwięków. w porównaniu do CAL jest to spora różnica. druga kwestia: brak wypełnienia na basie. to zależy od playera. na ipodzie touch owego wypełnienia nie ma a bas jest głęboki ale w małej ilości. jednak na sonym jest już go dużo i jest duże wypełnienie. brak wypełnienia to jest np. w srh440 - tam wszystko gra osobno, bez spójności. normalnie czuć wolną przestrzeń pomiędzy instrumenatmi na scenie.

 

ps: które słuchawki nie kreują "sztucznej sceny"? z definicji scena w słuchawkach jest sztuczna, tylko każde słuchawki inaczej ową sztuczność przedstawiają. mnie się podoba to, że słuchacz jest umieszczony blisko perki, bo wtedy basik czuć bardzo blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, mocne słowa. ja tu spokojnie napisałem jak jest a ty mnie atakujesz. to właśnie ty wmawiasz, że CAL są na poziomie hd380 i nie wiem w jakim celu... tak, są kilka półek wyżej, a skoro Roland tak dobrze ocenia CAL to po co kupuje hd650, ma srh840 i inne drogie słuchawki? no ciekawe... Stosowanie skali "półkowej" jest powszechne nie tylko na tym forum, więc nie wiem skąd oburzenie na owej stosowanie. Oczywiście, że CAl jest 20 półek niżej niż hd800, licząc w tym przypadku półka 200 zł, to wychodzi akurat cena hd800. posłuchałeś hd380 dość krótko z tego, co czytałem (a już przed zakupem byłeś chyba do nich średnio nastawiony) więc to twoje opinie nie są miarodajne.

 

jak by tak każdą opinię traktować jako wmawianie trzeba by zamknąć forum

 

 

Panowie wrzućcie sobie na luz. Wasze waśnie nie mają żadnych racjonalnych podstaw. Wszelkie klasyfikowanie słuchawek, półki, rzędy, pułapy,...(podstawcie sobie co tam chcecie)... są ABSOLUTNIE subiektywne, a zatem pozbawione sensu, to tak klasyczny przykład dyskusji o wyższości Wielkiej Nocy na Bożym Narodzeniem.

 

Obiektywne są jedynie cechy danego brzmienia, sposobu prezentacji, ale one nie przesądzają od razu o tym, że coś jest lepsze, a coś innego gorsze. I tak np. dla jednych świdrujące wokale i generalnie odchudzone, wrzaskliwe brzmienie z hiperszybkością, zupełnie nienaturalną, chirurgiczną szczegółowością i śladowym basem jest nirwaną (amatorzy Grado). Dla innych spełnieniem będzie coś całkowicie odwrotnego.

 

A zatem nie może być mowy o jakiś różnicach jakościowych pomiędzy CAL! i rzeczonymi HD380. Każde oferują nieco inne brzmienie: w CAL! bas jest zaakcentowany wyższy bas, środek jest lekko cofnięty, choć po rekablingu i np. z mojej lampki jest akurat całkiem z przodu. Góra w CAL! jest dosadniejsza, ale gładka, przestrzeń intymna, bardziej w głąb niż w szerz, CALe odrobinę lepiej akcentują detale na górze, ale Senki mają ich tyle samo, są jednak bardziej wklejone w tło. HD380 z kolei podkreślają najniższy bas, a średni i wyższy mają wycofany, średnica jest bardziej barwna, gęstsza, a góra delikatniejsza, o różnicach w reprodukcji sceny stereo już pisałem. Wybór zależy wyłącznie od preferencji, które z powyższych cech dana osoba bardziej ceni.

 

A co do mojego zakupu HD650, to po prostu potrzebuję słuchawek otwartych i solidnych o relaksującym brzmieniu, co bynajmniej nie oznacza, że Shure są gorsze czy lepsze, a nawet CAL! Są po prostu inne, Shure bardziej bezpośrednia, a CAL! słodsze. Nie mam konkretnych preferencji i nie widzę między tymi słuchawkami różnicy klas czy czegokolwiek innego, co deprecjonowało by jedne a gloryfikowało drugie. A nawet gdybym dostrzegał takie różnice to byłoby to całkowicie subiektywne i nikt nie powinien się tym sugerować.

 

Jednak jeśli ktoś już chciałby znać moją opinię, to uważam, że HD650 czy HD380 są lepsze od HD800, które mają dla mnie za mało basu, a barwa średnicy mi w nich nie odpowiada, zwłaszcza sybilacja wokalizy, której ciężko się pozbyć, bo słuchawki mają pik na 7,5-8,5 kHz, więc sprzęt musi maskować ten zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli ktoś już chciałby znać moją opinię, to uważam, że HD650 czy HD380 są lepsze od HD800, które mają dla mnie za mało basu, a barwa średnicy mi w nich nie odpowiada, zwłaszcza sybilacja wokalizy, której ciężko się pozbyć, bo słuchawki mają pik na 7,5-8,5 kHz, więc sprzęt musi maskować ten zakres.

 

Moge sie podpisac :) Z reszta pod tym co napisales wyzej takze. Czuc po dluzszym czasie, ze HD800 to sluchawki robione juz w duchu - sprzedajmy je takiemu klientowi jak Grado sprzedaje swoje flagowce. Podobnie sprawa ma sie z Beyerami T1 - ktore tez potrafia syknac. Osobiscie mialem farta ze w moim systemie HD800 malo sybilizowaly ale podlaczalem je do takich gdzie pozornie nie powinny a wychodzilo im to przednio. Mam takie samo zdanie jak Roland, basu przydaloby sie im po prostu wiecej. To juz sa po prostu sluchawki dla rasowego audiofila. HD650, HD600 czy HD380 Pro jak dla mnie nadaja sie do sluchania bardziej.

 

I jak tutaj stopniowac taka klase ? :) Klasa to typowo audiofilski bezsensowny wymysl. Czasem uzywam tego okreslenia by cos zobrazowac, bo wiele osob jak by nie bylo bardzo sie do tego przyzwiazalo, ale sugerowanie sie klasa jest rownoznaczne z wkladaniem sobie do ust zdania kogos innego i wyrzekania sie swojego wlasnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co się tłumaczycie? Przecież koniec końców, gusta zmieniają się w zależności od humoru, a skoro - jak stwierdził Rolandsinger, to czy słuchawki są lepsze, czy gorsze zależy tylko od subiektywnych uwarunkowań, które dodatkowo są zmienne (a są), to już w ogóle nie do stwierdzenia jest, który sprzęt jest lepszy. Mogę się założyć, że kiedy miałem K701, D5000, które teraz mi się podobają, zdjąłbym po 5 minutach słuchania. Takie już hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze z tymi polkami nie ma sensu.

 

Ja doceniam CAL! aczkolwiek wyzej cenie HD380 - z tym ze tez zalezy na jakiej muzyce i z z czego sluchane.

Nie potrzebuje 2 par sluchawek zamknietych wiec sprzedalem CAL! Dla mnie 380tki sa lepsze no i juz.

 

Flash pisze costam o delikatnym basie HD380...to chyba mial zepsuta pare bo te sluchawki na pewno basu nie maja delikatnego...i juz mi sie nie chce czytac ze maja nizszy a wyzszego nie i takie tam...

 

Prawde mowiac ja tez lubie wiecej basu niz mniej dlatego nie wydam 3 kawalkow na HD800. Z tym ze nad K701 bym sie jeszce zastanowil bo mimo ze basu maja malo to bardziej mnie ujely od np DT880, maja malo basu owszem ale to wszystko w nich jest takie spojne.

 

Fallow to jak jest HD600 maja tego basu wiecej od 800tek?

 

Co do HD650 to one graja wlasnie tak relaksacyjnie - wiec jesli ktos wyda na nie tysiaka i oczekuje ogromu szczegolow to sie zawiedzie, a one graja tak "kolumnowo" - w tle - ja to lubie - zakladam sluchawki i zajmuje sie tez czym innym, ale ja nie jestem hajendowym audiofilem (dowiedzialem sie z audiohobby.pl ze tak nie mozna - ze trrzeba na muzyce sie skupic, nie wiem tylko czy musze miec do tego audiofilski fotel i czy moze mi sie swiecic w pokoju zwykla lampa czy tylko taka ze wzmacniacza lampowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam mam pytanie czy jesli chce kupic sluchawki do 200 zl to te aurvana live będą dobre i czy nie grzeją po dluższym uzywaniu w uszy bo mam sennheisera i mocno grzeja."

 

Nie wiem jak to wygląda u innych ale ja dłużej niż godzinę w tych słuchawkach nie wysiedzę . Muszę robić sobie przerwy co 30-40 minut. A te twoje sennheisery to jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja chce takie zebym nie musial co troche sciagac i odpoczywac ;d a co do tych sennheiser to hd 205 chyba

 

Siema mam zapytanie bo mam dylemat jakie sluchawki wybrac czy te aurvana live czy CREATIVE FATALITY GAMING .W nich chce sluchac w dobrej jakosci muzyki i uzywac do cs`a podobno w tych aurvanach bedzie mi sie zlewac glos w cs`ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jesli chce kupic sluchawki do 200 zl to te aurvana live będą dobre i czy nie grzeją po dluższym uzywaniu w uszy bo mam sennheisera i mocno grzeja.

Ja słucham np. 2 h i jest w miarę OK, choć na pewno lekko ciepłe są.

Co do jakości, to myślę, ze w tej cenie to nie mają za bardzo konkurencji jako słuchawki nauszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności