Skocz do zawartości

KOSS ksc75 dziwny bas


remnaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Nie chce żeby ktoś pomyślał ze sieje zamęt, po prostu chce sie dowiedzieć czy moje sluchawki zachowuja sie normalnie. ksc'eki mam podpięte pod t60 i otóż gdy ustawie EQ na metal lub Ubas i podkręcę głośność kolo 25 to bas zaczyna trochę szarpać(muzyka klubowa= duza ilosc basu), nie jest stabilny, tak jakby mruczał. do tego wraz z mruczeniem słychać w momencie gdy nachodzą na siebie duże ilości dźwięków o rożnej częstotliwości coś podobnego do delikatnego gwizdu z pomrukiem. probowałem przedmuchiwać przetworniki lecz nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a moze sprawdz jeszcze na innych nagraniach i na innym playerku. takie duze ilosci basu moga powodowac przestery. trudno to tak ocenic na "odleglosc".

ale sprawdzic na innych plikach i innym zrodelku (np. stacjonarne cd) chyba warto. i moze nie szalej tak z basem bo membrany wyleca ze sluchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sprawdzalem juz na wszystkim co mam w domu i na stacjonarce jest jeszcze gorzej. wzmacniacz mam zbyt ciemny w domowym audio i sluchawki to bardzo odczuwają. na kompie jest lepiej bo moja karta jest jasna a bas jest bardzo techniczny jednak jak sie podciagnie glosnosc to tez slychac. IRI t60 jest pomiedzy, jak daje na flat jest ok. sprawdzalem je na generatorze dzwieku i jak sie leci po calym pasmie to nie maja zadnych szarpniec, ale to sa pojedyncze dzwieki. to sie dzieje gdy wchodza gitara z perkusja. slychac jak talerze nie sycza tylko sa szarpane.

 

P.S. zeby nie bylo ze jestem Bass maniakiem, wszystkie zrodla ustawione na normal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie wez playerka i idz odsluchac inna pare sluchawek - jak bedzie gralo dobrze, to wymieniaj. ale jesli tak samo to raczej nie wina bedzie sluchawek.

ja mam wrazenie, ze na koss porta pro tez mam znieksztalcenia / przesterowania przy bardziej dynamicznych kawalkach.

jednak w moim przypadku jest to bardzo rzadki przypadek i na co dzien mi nie przeszkadza.

ostatecznie pozostaje reklamowanie sluchawek. bo co tu wiecej mozna doradzic jak sie nie sluchalo konkretnego egzemplarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności