Skocz do zawartości

iriver e10 - recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Sorry że znowu odgrzebuję temat, ale aktualnie posiadam irivera e10 i vedie v39 + słuchawki sony mdr-ex85lp i niestety muszę sprzedać jeden z playerów (nie stać mnie na trzymanie obydwu). Problem w tym, że kompletnie nie wiem, którego wybrać - gdy już jestem niemal pewny wyboru nagle pojawia się myśl "a może ten drugi będzie lepszy, bo.." . W iriverze e10 podoba mi się menu, sterowanie jest takie intuicyjne (nie lubię dotykowych ekranów), ogólnie podoba mi się, jest taki poręczny.. Natomiast vedia v39 jest podobno optymalnym playerem do słuchawek, które posiadam... i to w sumie tyle z jego zalet. Słuchawki jeszcze nie wygrzane - dopiero zaczynam, a muszę się zdecydować w ciągu 10 dni, w tym czasie mogę jeszcze oddać odtwarzacz. Gdybym miał pewność że dźwięk na e10 z soniakami nie odstaje od v39 to wybór byłby oczywisty. Słucham dość ciężkiej muzyki (hard rock, trochę metalu poza tym ballady rockowe/metalowe) a vedia z tego co słyszałem jest dynamiczna i dokładna, więc pewnie byłaby trafionym wyborem.

 

Przepraszam za mały OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że słuchawki nie są wygrzane i na razie robią różne niespodzianki (jak np zanikanie środkowego pasma)

Pod każdym względem bardziej podoba mi się iriver e10 tylko nie wiem czy te słuchawki będą do niego pasować tak jak mają pasować do vedii v39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie czemu ja się tak martwię - mam dwa całkiem niezłe odtwarzacze i niezależnie który wybiorę to i tak będę zadowolony. Mimo tak wielu zalet irivera e10 zdecydowałem się na odtwarzacz vedii. Jak wynika z tej recenzji sony mdr-ex85 te słuchawki są dla niego stworzone (a przecież na dźwięku mi najbardziej zależy, więc przeboleje ekran dotykowy).

Khron dzięki za odpowiedzi i wiem że pisze nie na temat, ale to się już więcej nie powtórzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. szukałem na forum, ale nie znalazłem bezpośredniego porównania iriverów H10 i E10.

przede wszystkim interesuje mnie dźwięk... chciałbym się zapytać, czy ktoś miał do czynienia z tymi odtwarzaczami i który z nich korzystniej wypada pod względem dźwięku? dodam jeszcze, że właśnie między H10 a E10 się waham i posiadam słuchawki Koss Porta Pro, oraz Shure E3c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto się chyba rozwodzić nad poczciwą serią H, kiedy E10 to grajek kompletny, do wszystkiego i praktycznie bez wad (czyt. niedopracowany firmware). H10 nie ma tak pozytywnych opinii. Jeśli miałeś styczność z IFP, a nawet jeśli nie, to E10 gra tym samym charakterem, ale jednak nieco lepiej.

Osobiście jeśli tylko dźwięk to E10, wszystko inne E10 :)

 

BTW Z KPP E10 zgrywa się faktycznie bardzo dobrze, Shurki zawsze możesz zmienić, jedyne co mogę o H10 względem E10 to ta sama moc wyjściowa, H10 przeszło dwukrotnie mniej trzyma na aku. bo do 12h, poza tym to HDD, a do tego touchpad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miniHDD a HDD robi różnicę...

 

 

 

ale ktory wg Ciebie jest na HDD ?

 

 

bo nie pisales ani slowa o miniHDD, dopiero w ostatnim poscie.

 

byl h10jr z pamiecia flash. ale nie o nim pisales chyba. cos poplatales wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miniHDD to E10, mnie chodziło o dyskową wersję H10 a nie jr, kolega "MYSZA_SMW" który wystąpił z problemem wspomniał o "H10" więc ja mam na uwadze H10 HDD :) Niech kolega sprecyzuje o którą wersję H10 chodzi to rozwiążemy ten dziwny spór ;p

 

hehe :D

chodzi mi o wersję H10 6GB, ew. 20GB

z tego co wiem H10 odtwarza formaty bezstratne WAV (jeśli się myślę to poprawcie mnie), ale skoro mówicie, że nie warto sobie nim zawracać głowy to może i racja... poza tym E10 zaczyna mi się coraz bardziej podobać :P wcześniej miałem, a właściwie jeszcze mam T10 512MB red (który mi zaczyna zdychać...), więc jeśli 512 mi starczało to myślę, że 10x więcej wystarczy mi spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Przymierzam się właśnie do zakupu swojego pierwszego DAPa (no dobra, wcześniej miałem irivera IFP-190TC, ale było to dawno temu).

Chcę wydać do 300-350zł na samego playera (na słuchawki dozbieram później), oczywiście im lepszy stosunek ceny do jakości, tym lepiej. Widzę że E10 wzbudza sporo emocji (choćby po ilości stron w tym temacie), ja mam zaś takie pytanie: czy 280zł to dobra cena za niego? Nie ma go w sprzedaży w Polsce więc nie mam danych o cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A czy u10/clix grają na podobnym poziomie co e10?? Gdzieś słyszałem(na tym forum, może nawet w tym temacie XD ) że clix i e10 mają podobne bebechy. Bo jeżeli podobnie brzmią to clix ma tą przewagę, że posiada pamięć flash :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności