Skocz do zawartości

iriver e10 - recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

A czy można jeszcze gdzieś kupić nowego clixa?? I ile wersji pojemnościowych ma clix? Tzn. widziałem 2 i 4 GB. Są może jakieś pojemniejsze clixy czy 4 GB to max?

A to znalazłem na wikipedii (wycinek):

"Europejska wersja to urządzenie MTP (wymaga: Windows XP + ServicePack 2 + WindowsMedia Player 10)"

Czyli jest jakaś inna wersja clixa??

Aaa sry to był opis U10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie o iriver plus 3.

 

Używam tego programu do zgrania muzyki na Player. Ostatnio jednak mam problemy i jak zaznaczam w nim album do zgrania to program zaczyna kopiować ten album i dodatkowo kilka innych które zostały wcześniej prawidłowo usunięte z playera.

Poprawnie dzieła mi tylko opcja przeciągnij i upuść.

 

Nie wiem co zrobic z tym fantem?

 

Jest może inny program bez bajerów do wgrywania muzyki na player?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma (poza naj-najnowszą wersją iriver plus2 - ale nie wiem skąd ją wziąć, ja ją miałem na płycie z e10)

 

ale nie musisz używać żadnego programu - po prostu wrzucasz muzykę na odtwarzacz, ale potem szukasz jej w przeglądarce plików (i nie działa przeglądarka tagów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma (poza naj-najnowszą wersją iriver plus2 - ale nie wiem skąd ją wziąć, ja ją miałem na płycie z e10)

 

ale nie musisz używać żadnego programu - po prostu wrzucasz muzykę na odtwarzacz, ale potem szukasz jej w przeglądarce plików (i nie działa przeglądarka tagów)

 

 

Też go dostałem ale po instalacji zrobiłem upgrade do iriver plus 3 ;) Zobaczę czy 2-ka też będzie za mnie decydowała jaka muza ma się znaleźć w playerze, bo to

jest niezwykle irytujące.

Zostanę przy tagach bo są pomocne jak ma się porządek a poza tym ten player nie układa wyraźnie muzyki po katalogach.

 

 

Ciekawa uwaga na zmianę tematu - nie wiem jak inni użytkownicy ale ja zauważyłem, że E10 chyba nie lubi mp3 (nawet dobrych) bo odtwarza je tak sobie ale ta sama muzyka zgrana do ogg - brzmi lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżbyś porównywał MP3 320kbps i OGG Q10 (500kbps)? :)

 

nawet jeśli porównujesz ten sam bitrate, to pliki ogg z zasady powinne brzmieć lepiej... więc w sumie nie jest to żadna nowość

 

co innego jeśli powiesz że słuchasz plików MP3 320kbps i OGG Q4 (128kbps)

 

Może to moja subiektywna opinia ale mp3 nawet nagrane z lepszym bitrate nie podobały mi się tak jak słabszy ogg.

 

Zripowałem płytę do mp3 320 i grała kiepsko natomiast ogg 250 gra o wiele lepiej - nawet bitrate 190 podoba mi się bardziej niz mp3 320.

Trudno mi to opisać ale te oggi wydaja mi się jakieś pełniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... straszysz mnie :( Właśnie czekam na swojego e10 i ta wypowiedź skutecznie zasiała we mnie nutkę zwątpienia :lol: moja "kolekcja" to gł. mp3 w średnich /wyższych bitrate i nieco flaczków ale ogg to może z jeden albumik :/

To musisz ponownie ripować swoje płyty i konwertować do OGG.

O ile na słabych głośnikach komputerowych (bardzo stary zestaw Samsunga 2.1) i karcie dźwiękowej z sygnatury przy plikach od MP3 192kbps w górę mam problemy ze znalezieniem różnic w dźwięku, tak na E10 słuchanie niektórych albumów w MP3 bardzo uprzykrzają różne trzaski (192kbps), a szczegółowość nie zachwyca. Dlatego teraz większość albumów na dysku przechowuję w OGG albo FLAC. A poza kompresją liczą się jeszcze słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z tym związany polega na tym, że foobar2000 + ABX będzie słuchany na wyjściu karty dźwiękowej, nie na e10...

 

... to co słychać dajmy na to na Karmie jest nie do usłyszenia na ajfonie czy na mojej karcie dźwiękowej

jeśli kolega Mcarto lub olix ma jakiegoś daca to można sprobowac na kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o żadnego DAC-a - skoro powiedzieli że słyszą różnicę na e10, to na e10 muszą to sprawdzić... ale mogą to zrobić tylko z pomocą "kolegi" - będzie im włączał za plecami jeden z utworów, a oni będą mieli po chwili powiedzieć który słuchają (MP3 czy OGG)

 

[edit] dobrze by też było zrobić "fake" (odniesienie), ale niestety e10 nie obsługuje formatów bezstratnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu ogg i e10 - konwertuję swoją muzykę do ogg i zauważyłem, że e10 wiesza się jak dostanie ogg 300 bitrate z dodaną okładką.

Muzykę skonwertowałem Foobarm 2000 do bitrate 300 dodałem okładkę przy tagowaniu - a niech będzie;) i wgrałem na playera. Jakie miałem zdziwienie

gdy w pracy na przerwie - włączyłem a z tej skonwertowanej muzyki posypały się trzaski. W domu wszystko sprawdziłem i zauważyłem, że player te pliki odtwarza

prawidłowo pod warunkiem, że usunie się okładkę. Nie miałem natomiast problemów z mp3 w tym samym bitracie i z okładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie go mozna dostac gdyz oferuje ponoc dzwiek wyzszy o 1 od I7. Patrzylem ebay nie ma allegro nie ma. Gdzie go mozna dorwac. Dalej mysle I7 vs e10.

Ha, teraz z dostępnością e10 jest problem. Pozostaje polowanie. Czasem w komisie się pojawia.

PS.

Wg mnie lepszy e10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra znakomicie - to fakt. Najpierw żałowałem, że za pieniądze które wyłożyłem na używany odtwarzacz mogłem przeznaczyć na i7 16 GB

(ta bateria :rolleyes: ) ale teraz jestem cholernie zadowolony z zakupu :D

 

Czy zwiecha odtwarzacza w sytuacji kiedy zbyt szybko ponaciska się góra/dół to normalny objaw. Ja mam swój egzemplarz jakiś 3 tydz. i już z 4 razy udało mi się go zawiesić :/

Co do tego , że e10 pokazuje pazurki przy ogg to nie wiem... chyba głuchy jestem bo specjalnie skonwertowałem do ogg (q6) i jakoś nie czuję "mocy" w porównaniu do mp3. Jak dla mnie to już średnie/wyższe bitrate mp3 brzmią genialnie po przesiadce z Clipa :)

 

I jeszcze prośba. Czy ma ktokolwiek zawartość dysku tak jak fabryka dała ?

Sam znalazłem jedynie kilka tematów (polecam allBlack - przejrzysty i nie muli ^_^ ) ale gierek oryginalnie wgranych na player już nie udało mi się znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba głuchy jestem bo specjalnie skonwertowałem do ogg (q6) i jakoś nie czuję "mocy" w porównaniu do mp3

 

nie czujesz idei "kodeków innych niż MP3"...

 

to jest tak, że przykładowo słuchasz pliku MP3 192kbps i myślisz sobie: "kurcze... ten plik ma idealną wielkość bo cały album ma tylko 90MB zamiast 120MB+, ale mam dobre słuchawki słyszę że że to, to i tamto po prostu nie gra jak prosto z płyty CD-Audio"

 

i wtedy tą samą płytę kompresujesz sobie do dajmy na to OGG Vorbis Q6 i wtedy myślisz sobie: "kurcze... nieźle... pliki wciąż mają około 192kbps więc cały album wciąż ma 90MB, ale muzyka brzmi teraz zauważalnie lepiej... właściwie nie mam się do czego przyczepić"

 

innymi słowy - idea OGG jest taka, że dla tej samej wielkości plików co MP3 uzyskujesz po prostu lepszą bądź znacznie lepszą jakość dźwięku... oczywiście tylko jeśli przygotujesz sobie pliki OGG prosto z płyty CD-Audio a nie z plików MP3 - ale to jest chyba oczywiste :P

 

z powyższego wynika jeszcze jeden przydatny wniosek: że plik OGG brzmi jak plik MP3 kiedy ma znacznie niższy bitrate niż plik MP3... przykładowo jeśli uznasz MP3 192kbps za wystarczające pod względem jakości, to prawdopodobnie uznasz za takie OGG Q4 (pliki OGG mają wtedy około 128kbps)... muzyka brzmi tak samo dobrze, a oszczędzasz na tym 1/3 miejsca (np. na każde 2 albumy które skopiujesz na odtwarzacz w formacie OGG zamist MP3, masz miejsce na dodatkowy w formacie OGG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz imo nie jest jeszcze "najgorzej". Baa - sa nawet nówki. Gdzie? Na poczciwym eBay-u. Gdzie? A no autralijskim (w sumie nic dziwnego):

 

http://shop.ebay.com.au/?_from=R40&_tr...-All-Categories

 

PS. Kurka - sporo tego :D

 

Wybłagać tylko shipp.

Jeśli uda Ci się upolować, to będzie to jedna z lepszych inwestycji na tę chwilę (także rozliczając AUD<USD)

 

zaraz będzie nalot polski na AUS. PayPale w dłoooń! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi jakie sluchawki sa najlepsze do e10 biorac pod uwage ze slucham trance, drumm and bass, new age, ambient, hip hop, rap, nie slucham wgole metalu rocka, popu itp.

Co myslicie aby polaczyc tego playera z

Etymotic ER6i ★★★

Shure E3c ★★★

 

SoundMAGIC PL-30 tanie rozwiazanie a prawdopodobnie rownie dobre jak 2 pary sluchawek wyzej. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności