Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iriver e10 - recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o iriver plus 3.

 

Używam tego programu do zgrania muzyki na Player. Ostatnio jednak mam problemy i jak zaznaczam w nim album do zgrania to program zaczyna kopiować ten album i dodatkowo kilka innych które zostały wcześniej prawidłowo usunięte z playera.

Poprawnie dzieła mi tylko opcja przeciągnij i upuść.

 

Nie wiem co zrobic z tym fantem?

 

Jest może inny program bez bajerów do wgrywania muzyki na player?

 

Trochę to już odgrzewany kotlet ale może komuś się przyda.

Miałem ten sam problem co Mcarto i kombinowałem na wiele sposobów aż w końcu okazało się, że jak zwykle najciemniej jest pod latarnią...wystarczyło ponownie zainstalować Plusa3. U mnie problem znikł...bynajmniej na jakiś czas B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e10 vs clix2

 

który z wyżej wymienionych plajerów jest jaśniejszy i neutralniejszy ?

 

szukam plajera do klipsch custom 3 (charakterystyka zbliżona do um2) i zastanawiam się,

który będzie bardziej do nich pasował.

E10 jest jaśniejszy i ma większego kopa. Poza tym na clix2 nie posłuchasz ogg przez IEMy, bo będziesz słyszał pyrczenie i artefakty od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 o wiele lepszy od clix2.

 

nie rozchodzi się, które źródło jest lepsze, tylko które jaśniejsze/bardziej neutralne.

 

E10 jest jaśniejszy i ma większego kopa. Poza tym na clix2 nie posłuchasz ogg przez IEMy, bo będziesz słyszał pyrczenie i artefakty od czasu do czasu.

 

taką odpowiedź chciałem usłyszeć, choć nie ukrywam, że spodziewałem się, że z barwą dzwięku jest raczej na odwrót w obydwu modelach

czyt. clix2 jaśniejszy od e10.

 

troszke mi to sytuacje komplikuje, bo nastawiony byłem na clixa2, jednak dla ewentualnej lepszej synergii trzeba poświęcić design i flasha.

custom3 to naprawdę ciemne słuchawki, obecnie jadą w parze z m6 SP, i troszkę to przesadzone połączenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

do E10 rzeczywiście świetnie pasują HD438 - dźwięk jest naturalny (a to duży sukces jak na Seennheiser), bas dokładny, trochę chyba za mało, ale za to bogaty - tzn. zróżnicowany, z "pomrukiem", średnica i góra - dokładne, nie kłujące, bez sybilantów, tylko, że te słuchawki są baaardzo ciche (podobnie jest z HD448).

Shure SRH 440 - podobnie jak z HD438, ilość basu też mała, ale nie jakoś szczególnie mało, chyba głębszy niż w HD438, średnica i góra szczegółowe, niektórzy stwierdzą "suche", mnie się podoba, ten zestaw na pewno nie jest dla bassheadów,

Uważam, że trudno dopasować słuchawki do E10, z Shure 440 jest dobrze, ale nie b. dobrze, ten player jest jednak zbyt kolorowy, nawet z EX700 dźwięk jest bardzo sztuczny, to też wina podbitej średnicy EX700, czekam na EX500, spodziewam się w końcu dobrego połączenia...

 

Dla miłośników dużego zalewającego basu - AKG K450

Po dłuższym użytkowaniu stwierdzam, ze legenda E10 została stworzona trochę na wyrost, dzisiaj blaknie przy naprawdę dobrych playerach - Sony X, czy Touchu, choć nie znam jeszcze iRiverów H---...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legenda e10 została stworzona na podwalinach legendy ifp, jako, że grają niemal identycznie, a e10 ma większą pojemność i mniej szumi :) .

Dzisiaj odsłuchiwałem zachwalanego zestawu e10 + hd438, dźwięk faktycznie realistyczny, bez podbarwień, podkolorowań i bardzo przyjemny w odbiorze, tyle można powiedzieć o średnicy i górze, natomiast dół pasma bardzo kuleje, nie chodzi tu tyle o jego jakość, a o ilość, jest go stanowczo za mało, nie jestem maniakiem bassu, ale tym słuchawkom stanowczo go brakuje. W spokojnym jazzowym repertuarze nie ma na co narzekać, ale w mocniejszym graniu brakuje *******nięcia i zejścia. Limp Bizkit, Flaw czy Goodsmack na tym zestawieniu są parodią samą siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@microb1987 nie każdy odtwarzacz gra dobrze z każdymi słuchawkami... przykładowo ze słuchawkami jakich ja używam (dokanałówki, np. EP-630 czy CX300) e10 miał wyjątkowo sporo basu (w porównaniu do innych odtwarzaczy) - czego mi potem brakowało w innych odtwarzaczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@microb1987 nie każdy odtwarzacz gra dobrze z każdymi słuchawkami... przykładowo ze słuchawkami jakich ja używam (dokanałówki, np. EP-630 czy CX300) e10 miał wyjątkowo sporo basu (w porównaniu do innych odtwarzaczy) - czego mi potem brakowało w innych odtwarzaczach...

 

@KHRoN ja to doskonale rozumiem i zdaję sobie z tego sprawę, jednak chciałem opisać jak sprawa się rysuje na wychwalanym połączeniu hd438 z e10, które przez niektórych zachacza niemal o referencję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na ilość i zejście basu w zestawieniu E10 z HD438. Wystarczy mi tak jak jest. Pogoń za idealnym playerem zakończyłem ponad dwa lata temu. Nie wymagam cudów, bo się wyleczyłem z wiary, że je będę miał w kieszeni, ani mi to niepotrzebne w terenie, a lepszosć Sony X to sprawa względna. Gra zupełnie inaczej. Kiedyś mnie zafascynował Sony NWZ-E445, bo się zgrywa z EX700, ale dałem sobie siana z zakupem, skoro playera już mam. Jeszcze bym musiał przekodować wszystko do AAC, bo mam w ogg. HD438 też bym musiał wtedy odpuścić, bo do Sony nie pasują. Jak ktoś chce wyciągnąć całą jakość z E10, to niech sobie podłączy Grado RS1 albo jeszcze lepiej PS1000. :) Zadziwiająco dobrze sobie z nimi radzi, nieco gorzej z RS2 i GS1000. HD438 robią sporo rzeczy dobrze, na poziomie znacznie droższych słuchawek. Zejście mają lepsze od HD448, tylko że wyższy bas nie jest w nich podbity, to się wydaje, że go brakuje. EX700 to w ogóle dobrze grają tylko z najmniejszymi tipsami, bo wtedy nie ma świszczenia, i po rozciągnięciu gąbek w ujściach przetwornika, np. zakrzywionym drutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak e10 zagra z CAL?

 

fatalnie, gęsto, z rozlazłym zalewającym basem, średnica ocieplona, słodkawa, podobnie jest z Sony MDR-EX85.

 

Tak jak pisze Majkel - dobre są HD438, EX700 (muszę jeszcze raz sprawdzić najmniejsze wkładki),

teraz słucham E10 + EX500 - wszystko w dobrych proporcjach, wystarczająco szczegółowo, trochę ciemno, ale nie ciepło

 

Podobnie było z niby to idealnym połączeniem E10 z Sennheiserami HD25-1, a dla mnie tego po prostu nie da się słuchać. Trzeba wszystko samemu przesłuchać, bo często można się przejechać bazując na opiniach innych.

 

dokładnie, ja też inaczej wyobrażałem sobie te słuchawki - jako bardzo ostre, szczegółowe, a jak podłączyłem czy do E10 czy do Toucha - to po pierwsze słychać ten za duży buczący bas, kiedyś przymierzałem się do jakichś lepszych słuchawek GRADO, ale nauczony wiem już , że najpierw muszę je przesłuchać.

Co do opinii innych, to można polegać, ale trzeba wiedzieć jaką miarą mierzą recenzenci, bo dla każdego np. duży / mały bas oznacza coś innego.

Edytowane przez olsztyniak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak e10 zagra z CAL?

 

z rozlazłym zalewającym basem, średnica ocieplona, słodkawa,

 

ale bas i ''ciepło'' to ja lubię :D

Więc nie dla każdego jest to fatalne ;)

 

Jak lubisz bas i ciepło to polecam KSC75 - jest miła barwa, ale jednocześnie nie ma zmulenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na moim Meizu zaczynają się pojawiać białe pionowe paski na wyświetlaczu i po mału zaczynam się rozglądać za następcą i nie wiem czy wybrać kolejne Meizu M6 czy może poszukać E10 w rozsądnej cenie. Sprzęt ma się zgrać z jasnymi ATH-SJ5. Grajek ma mieć dobry bas i dlatego zrezygnowałem z Vedia V39. E10 czy M6 będzie lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności