Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iriver e10 - recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

często Wam się wiesza E10? mnie w ciągu kilku dni zawiesił się 2 razy (przy wyłączaniu i w przegladarce).

i jeszcze.. ustawiłem sobie aut. wyłączanie wyświetlacza po 1min. i jak już zgaśnie i kilkna jakiś przycisk, to nic sięnie dzieje. dopiero po mniej więcej 2 sekundach plejer sie budzi. ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie jak zrobić, żeby e10 dostał zadyszki? ;)

 

zainstalujcie sobie skórkę wyświetlającą okładkę na pełnym ekranie (jako tło) - jak Vibez ;>

Ale Vibez nie dostaje bynajmniej zadyszki przy okładce albumów robiących za tło na pełnym ekranie.

Opóznia mu się tylko tylko menu główne przy odtwarzaniu plików ogg - na sam dzwięk nie

ma to jednak wpływu . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie czy da się ustawić odtwarzanie tak żeby po jednej płycie odtwarzacz grał następną czy po jednym artyście drugiego. Bo trochę mnie to denerwuje że po zakończeniu odtwarzania danej kolekcji(płyty, artysty czy gatunku) odtwarzacz staje i trzeba ręcznie przechodzić do następnych piosenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie czy da się ustawić odtwarzanie tak żeby po jednej płycie odtwarzacz grał następną czy po jednym artyście drugiego. Bo trochę mnie to denerwuje że po zakończeniu odtwarzania danej kolekcji(płyty, artysty czy gatunku) odtwarzacz staje i trzeba ręcznie przechodzić do następnych piosenek.

ja to obchodzę tak, że używam "add to queue", ale wiem, że nie do końca o to Ci chodzi ;)

ma ktoś lepszy pomysł?

 

swoją drogą, ten iriver plus to straszne badziewie... czy wiecie coś o jakimś alternatywnym rozwiązaniu, które potrafiłoby kazać e10 zaktualizować bazę, opcjonalnie tworzyło playlisty pla? rzewnie mi się robi, jak wspomnę ten genialny plugin do total commandera dla ifp... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywy obecnie nie ma... i chwilowo nie zapowiada się żeby miała w najbliższym czasie być (jakby miała być, to już by była :/ )

 

nie mogę uwierzyć, że format wewnętrznej bazy e10 jest taki trudny do zhackowania - przecież to tylko dwa pliki tekstowo/binarne w UTF... jak mi się skończy przewałka w pracy to na to popatrzę :)

myślę, że alternatywy nie ma głównie dlatego, że e10 jest mało popularny i mało ludzi się nim bawi - w przypadku ifp było ich tyle, że trafiło na kogoś zdolnego, komu przeszkadzał IMM, więc napisał ten plugin. tutaj tak sobie myślę, że raczej fajnie byłoby mieć wgrany "luzem" na e10 plik exe i uruchamiać go jednorazowo po wgraniu/skasowaniu utworów, tak by odbudowywał bazę. i jeszcze przydałoby się coś do konwersji pls/m3u --> pla... :rolleyes:

 

a propos zmulania i zwisów, nie próbujcie oglądać na e10 obrazków w dużej rozdzielczości (np. z cyfrówki 9MPx bez zmiany rozmiaru) i jednocześnie słuchać muzyki. zrobiłem to ostatnio z epkami w uszach i myślałem że mi mózg nosem wypłynie jak e10 się zawiesił przy próbie pokazania obrazka i puścił mi prosto w uszy głośnego piska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o plug-in, który tylko i wyłącznie skomunikuje się z odtwarzaczem, przeczyta zawarte na nim pliki i zapisze nową bazę danych. Wgrywać pliki można byle czym, Eksplorerem, Total Commanderem, a iRiverPlus jest niezbędny tylko do aktualizacji bazy danych. Może to być prosty programik w postaci pliku .exe, jeśli komuś chce się to napisać, bo ręcznie edytować plik bazy danych to dużo więcej roboty niż odpalić na chwilę iRiverPlusa, więc bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mogę uwierzyć, że format wewnętrznej bazy e10 jest taki trudny do zhackowania - przecież to tylko [...]

 

nie chodzi o to, że jest to trudne... chodzi o to, że nikt się tym do tej pory nie zajął... :)

 

> myślę, że raczej fajnie byłoby mieć wgrany "luzem" na e10 plik exe

 

o, bez wątpienia ;d

 

> niż odpalić na chwilę iRiverPlusa

 

niby tak, ale Plusa trzeba mieć zainstalowanego i w ogóle... a taki mały plik exe odpalało by się, błysnęło by tylko okienko... i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to w ogóle dziwi, że e10 sam nie ma opcji update, jak np. Sony serii NWZ-A81x. Zróbmy zbiorowego requesta o nowy zaktualizowany firmware! :)

 

hmm. to może w ogóle zróbmy wishlistę, może posłuchają paru(-nastu) ludzi z Polski :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. to może w ogóle zróbmy wishlistę, może posłuchają paru(-nastu) ludzi z Polski :]

 

pamiętam jak swojego czasu [uh, kope lat temu] stworzyliśmy petycje do Sony o polskie menu.. zebraliśmy duuużo ludzi, ale g***o to dało. :>

 

 

kjuurde.. pierwsze co zrobiłem po podłączeniu e10 do kompa to usunąłem dwa fabryczne utwory irivera z poziomu windowsa.. teraz nie moge ich wywalić z biblioteki, bo nie widze tych plików w iriver plus. troche mi przeszkadza ta 'pusta' biblioteka. ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kusicie tym E10, a jko że V39 i podejście Vedii do firmware już mnie totalnie osłabiło (noo... w samym v39 tylko EQ i przestery mnie wkurzają) to zaczynam się zastanawiać na co można by obecnego grajka zamienić :rolleyes:

Mam tym samym pytanie: czy e10 jest na tyle mocny, że "uciągnie" bez wzmaka Grado SR-80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troche mi przeszkadza ta 'pusta' biblioteka

 

menu: options -> manual data base update (czy jakoś tak)

 

odtwarzacz jest wtedy skanowany pod kątem plików, i w bazie umieszczane są tylko te, które na nim istnieją... jeśli nie ma żadnych, to baza jest czyszczona

 

> nie sprzedający allegrowicz

 

że niby ja? lol, niee ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tym samym pytanie: czy e10 jest na tyle mocny, że "uciągnie" bez wzmaka Grado SR-80?

Z SR60 radził sobie bez problemu - sprawdzone na niedawnym Warszawskim meecie. Tak w ogóle to nie są jakoś strasznie wymagające pod względem mocy słuchawki - poszły nawet z Clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności