Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iriver e10 - recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Co za "pomiędzy"? W stosunku do E10 lokalizacja źródeł, barwność średnicy i przestrzenność w Soniaku leżą i kwiczą. To samo będzie w odniesieniu do V39 i ifp. Jak chcesz dźwięk w klimacie Sony, ale w lepszym wydaniu i z mniejszym basem to iRiver ifp-799 jest na Allegro. Ja bym nie zaliczył do tej samej kategorii jakościowej Sonego i reszty omawianego tutaj sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za "pomiędzy"? W stosunku do E10 lokalizacja źródeł, barwność średnicy i przestrzenność w Soniaku leżą i kwiczą. To samo będzie w odniesieniu do V39 i ifp. Jak chcesz dźwięk w klimacie Sony, ale w lepszym wydaniu i z mniejszym basem to iRiver ifp-799 jest na Allegro. Ja bym nie zaliczył do tej samej kategorii jakościowej Sonego i reszty omawianego tutaj sprzętu.

 

wyłącz bulwers i zrozum,ze kazdy postrzega dzwięk inaczej

 

 

ja się mogę odnieść w sumie tylko do IEMów, nie wiem za bardzo jak jest na dużych sluchawkach nie licząć hd580 i ksc 75

 

bas - sony - mięsisty, z wykopem, e10 mniej męsa, schodzi tak samo nisko, jest wykop, t39 - konturowy, szybki, nie task niski jak w e10

 

srednica - sony - wycofana troszke, podkolorowana, taka na swoj sposob miękka i aksamitna, inaczej nie umiem tego opisac, e10 - po prostu taka, jak bayc powinna, wyrazna, v39-charakterystyczna, zaznaczona i na swoj sposob ostra..

 

gora - sony - tu malo, schowana za mgielka, ale jest, e10 - wyrazna i v39 tak samo, moze miimalnie lepsze wybrzmiewanie talerzy

 

nie wiem majkel jak ty to postrzegasz, ale lokalizacja zrodel na iemach jest imho najlepsza na v39 - najszersza scena i kazdy instrument wyrazny, na e10 podobnie, jednak charakterystyczna srednica t39 daje mi wrazenie lepszego wychwytywania poszczegolnych instrumentow, gdy chce sie na tym skupic. sony - tutaj niesamowita scena, rowniez szeroka , wszystko jak napisalem brzmi aksamitnie, separacja instrumentow mniejsza, ale w niektorych kawalkach to lepiej, bo tworza zgrana calosc

 

wg mnie ciezki orzech do zgryzienia, ale gdybym mial wybrac z 3 zostawilbym t39 za brak szumow (IEMS) i flaca. Gdybym mial sluchac tylko na ksc 75, zostawilym e10, a jesli pchly to soniaka, bo ma naprawde dobry bass wg mnie. Najw minusem e10 jest niestety iriver plus jako manager muzyki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego jest najlepiej przekonać się samemu jak co gra :)

Ilu ludzi tyle opinii ;)

Oczywiście pewne wyobrażenie o dźwięku jest po przeczytaniu opisu ale dla jednego dużo to dla drugiego mało ;)

 

W T39 podoba mi się średnica i góra. Basu nie jest może tak dużo jak np. w Meizu M6 (którego miałem) ale wystarczy.

No i rzeczywiście na IEM-ach nie szumi, co w przypadku M6 było dość uciążliwe.

 

Widzę, że E10 jest podobny w brzmieniu do T39.

Sony z 'ciepłą' średnicą to może pod Clipa trochę zalatuje, co mi się średnio podobało (w Clipie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się wcale nie bulwersuję i jestem świadom różnic w odbieraniu dźwięków. Moje uwagi dotyczyły Sony, a nie V39. Może źle to ująłem - V39 i E10 to ta sama półka, a nie że E10 wystaje ponad obydwa odtwarzacze. Dla mnie Sony odstaje w dół od pozostałej trójki i zdania nie zmienię. V39 nie mam żeby porównać. Może by mi też wyszło, że jest w nim z lokalizacją najlepiej, ale w porównaniu nie brał udziału. Wpinałem te playery w Crossroads Mylarone X3. Nie jest to hi-end, wiadomo. Pod ręką jeszcze miałem HD25-1. Portki i PX100. Głośności nawet nie miałem czasu i ochoty sprawdzać. Tak na marginesie, wczoraj wrzuciłem nieco albumów w ogg Q10 na iRivera i podpiąłem HD25-1, bo wcześniej stwierdziłem wprost z laptopa, że Q8 od Q9 się różnią rozciągnięciem sopranu, a w Q10 wydawało mi się, że dopiero jest pełna aura muzyczna. Jeszcze kiedyś to porównam z Q9, ale póki co, gra to miodnie. W sumie to też się zgodzę, że E10 swoją sygnaturą będzie najlepszy do nauszników, ale niekoniecznie do IEMów. Wynika to też z tego, że potrafi wyeksponować niedoskonałości kompresji w zakresie sopranu niż np. ifp, a na dokach będzie to słychać najbardziej. Wkurzał mnie na przykład zaśmiecony fortepian w koncercie Chopina zrippowanym do mp3. W E10 to denerwowało, w ifp nie, jeśli się człowiek nie będzie wsłuchiwał. Inna sprawa, że to realizacja płyty CD mogła być już skopana, choć realizowana raczej w poważnym polskim studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie, jedynym tak naprawdę powodem chęci spróbowania innego mp3 niż T39, jest ekran dotykowy.

Bo dźwiękowo jest po prostu dobrze i tyle. Więc, jeżeli znalazłoby się coś tak samo dobrze brzmiącego, ale z normalnym, że tak powiem, sterowaniem to byłoby jeszcze lepiej. Dlatego zerkam w stronę m.in. E10.

Tylko czasami lepsze jest wrogiem dobrego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie, jedynym tak naprawdę powodem chęci spróbowania innego mp3 niż T39, jest ekran dotykowy.

Bo dźwiękowo jest po prostu dobrze i tyle. Więc, jeżeli znalazłoby się coś tak samo dobrze brzmiącego, ale z normalnym, że tak powiem, sterowaniem to byłoby jeszcze lepiej. Dlatego zerkam w stronę m.in. E10.

Tylko czasami lepsze jest wrogiem dobrego ;)

 

to tak jak ja, ale jakos nie moglem przezyc tego iriverplusa - dziewczynie nie przeszkadza :)

 

majkel @ jestem sklonny wyslac Ci mojego t39 8gb na testy, jestem po prostu ciekaw bezposredniego porownania z e10 w twoim wydaniu :)

 

whaddya say ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz widoczny jest w systemie jako dysk przenośny. Samo kopiowanie plików na odtwarzacz i z odtwarzacza można przeprowadzić w dowolny sposób, ale aby muzyka znalazła się w przeglądarce tagów wymagane jest użycie programu iriver plus2 (na płycie) lub plus3 do uaktualnienia bazy tagów. Możliwe jest jednak użycie przeglądarki plików, co eliminuje konieczność używania dodatkowego managera (ale jednocześnie uniemożliwia ocenianie plików czy używanie playlist).

 

Więc chyba nie musisz koniecznie bawić się iriverowskim programem, a wrzucać muzykę jak w V39 i potem wybrać przeglądanie po tagach?

Am I wrong?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest tak: kawałki możesz wrzucić normalnie przez drag & drop na E10 bez iRiverPlusa, ale nie będzie ich widział w bibliotece. Musisz wchodzić na każdy album (oby były w osobnych folderach), i puszczasz utwór, a on już będzie grał ten album do końca. Do kolejnego albumu musisz przejść ręcznie przez przeglądarkę playera.Żeby E10 widział wrzuconą muzę w bibliotece musisz tylko użyć opcji Update Music Database iRiverPlusa, wcale nie trzeba tej muzyki wrzucać iRiverPlusem, zresztą to by było rzeczywiście wkurzające patrząc na interfejs iRiverPlus3. <_< W sumie jest to kuriozalne, że player sam z siebie nie ma opcji Update Database jak wspominany Sony lub clix2.

whaddya say ?
Think April. I'm on a business trip till Friday. I had a customer for the T39, you know... ;) P.S. Add Moonlight to the package.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk v39 na CX300 jest mało... hmm... "mało klarowny" to za mocno powiedziane, powiedzmy że "mógłby być wyraźniejszy" - dlatego mając v39 i e10 używam tego drugiego (nawet mimo tego że szumi)

 

za to na SRS-ach (notabene dodawanych do v39) jest odwrotnie - to v39 gra lepiej... zobaczę co powiem jak podepnę do nich Koss Porta Pro po świętach :)

 

co do praktyki - ja używam przeglądarki plików na e10, jakoś nie chce mi się plus2 instalować (jakkolwiek w końcu i tak zainstaluję) ;)

 

co do v39 to zupełnie nie podoba mi się brak przycisków - nawet rzecz tak trywialną jak zmiana głośności ciężko jest wykonać palcem (bez stylusa/rysika - jak zwał, tak zwał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też o tym myślałem, żeby wrzucić pliki do katalogu Music bez podfolderów, ale grałby je pewnie po alfabecie. Włączenie losowania powoduje, że player losuje ze swojej biblioteki, więc to nie przejdzie. Do tworzenia playlist utwory też bierze z biblioteki, czyli biblioteka musi zostać zaktualizowana przez iRiverPlus. Utwory mogą być wgrane czymkolwiek, byle potem włączyć aktualizację w iRiverPlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to na SRS-ach (notabene dodawanych do v39) jest odwrotnie - to v39 gra lepiej... zobaczę co powiem jak podepnę do nich Koss Porta Pro po świętach :)

To je jeszcze poczekam na Twoją recenzję z Kpp :) dla mnie to ciekawe i ważne zestawienie ;)

co do praktyki - ja używam przeglądarki plików na e10, jakoś nie chce mi się plus2 instalować (jakkolwiek w końcu i tak zainstaluję) ;)

Czyste lenistwo :P nie ladnie xD A jak dla mnie to posegregowana muzyka to priorytet więc iriverplus2 będzie musiał być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To je jeszcze poczekam na Twoją recenzję z Kpp

 

lojalnie ostrzegam że "możesz poczekać" - kupno KPP nie będzie moim priorytetem...

 

> Czyste lenistwo

 

niestety ;)

 

> posegregowana muzyka to priorytet

 

dla mnie też - dlatego muzykę mam wręcz wzorowo otagowaną... z drugiej strony zwykle przez tydzień słucham w kółko jednego albumu, więc nie ma dla mnie znaczenia w jaki sposób go włączam... potem i tak jest przez cały dzień zapętlony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lojalnie ostrzegam że "możesz poczekać" - kupno KPP nie będzie moim priorytetem...

oj to zobaczymy jak długo i jak szybko mi fundudze wpłyną :P

dla mnie też - dlatego muzykę mam wręcz wzorowo otagowaną... z drugiej strony zwykle przez tydzień słucham w kółko jednego albumu, więc nie ma dla mnie znaczenia w jaki sposób go włączam... potem i tak jest przez cały dzień zapętlony ;)

Ja jeszcze całej nie mam potagowanej ale ciągle staram się to naprawić ;) A z tego co zaobserwowałem to słuchanie muzyki całymi albumami/dyskografiami to jest chyba notoryczne... kogo tylko znam to tak robi ;) Gorzej że ja później po takim słuchaniu to mnie potrafi odrzucić na całe miesiące od takiego albumu :/

 

 

Edit:

@majkel może to zależy od długości pliku? się znaczy u mnie na g3 na przykład to dla vbr ponad 6min nie widać jak się przewija utwory... chociaż samo przewijanie działa ;) Wiem że mam iaudio ale być może podobny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności