Skocz do zawartości

iriver e10 - recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

możliwe że brzmi jak clix (którego nie słyszałem), w każdym razie gra równie dobrze co kiedyś U10... a U10 wyjątkowo mi się - mimo potwornego szumu - podobał (myślałem żeby kupić U10 jeśli zepsuje mi się Karma)

 

e10 szumi mniej niż U10, nawet nieco mniej niż iFP-ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd to jest oczywiście sprawa indywidualna, mnie osobiści się podoba (nie licząc tej diody, która świeci za każdym razem, kiedy wciśnie się coś kiedy odtwarzacz jest zablokowany... i samego nadajnika podczerwieni)

 

poza tym forma jak i samo sterowani mi się podoba - przynajmniej nie jest dotykowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN'ie - wielkie dzięki za recenzję, cieszę się, że pojawiła się tak szybko, bo oczekiwałem jej znacznie bardziej niż recenzji Clixa2, Mplayera, czy Q5.

 

E10 wydaje się być ciekawym odtwarzaczem, szkoda tylko, że przy wcale nie małej pojemności dysku nie odtwarza żadnych formatów bezstratnych, ale cóż, to samo zastrzeżenie można mieć np. co do znacznie nowszego Clixa2.

 

Jeszcze tylko jedna prośba - czy mógłbyś napisać nieco więcej o tym, czy e10 dobrze łapie stacje radia (w porównaniu z iFP). Dla mnie jest to dosyć istotna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu dźwięku wynika, że gra jak clix 1 (lub podobnie). Mnie się dźwięk clixa 1 podobał, ale na CX300 szum był w przerwach. Jak dla mnie nawet większy niż w ifp, tyle że bardziej jednolity. Co do elementów - użycie tego samego SoCa i DACa nie gwarantuje jeszcze identycznego dźwięku. O tym decyduje także projekt płytki drukowanej i elementy bierne jak kondensatory i rezystory. Gdyby wziąć iPoda, iAudio i iRivera z tym samym DACem, to każdy będzie grał inaczej. E10 mi się podoba, musiałbym go usłyszeć, bo jak na razie sprzęt przychodzi i odchodzi, a ifp wciąż u mnie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Z opisu dźwięku wynika, że gra jak clix 1 (lub podobnie). Mnie się dźwięk clixa 1 podobał, ale na CX300 szum był w przerwach. Jak dla mnie nawet większy niż w ifp, tyle że bardziej jednolity. Co do elementów - użycie tego samego SoCa i DACa nie gwarantuje jeszcze identycznego dźwięku. O tym decyduje także projekt płytki drukowanej i elementy bierne jak kondensatory i rezystory. Gdyby wziąć iPoda, iAudio i iRivera z tym samym DACem, to każdy będzie grał inaczej. E10 mi się podoba, musiałbym go usłyszeć, bo jak na razie sprzęt przychodzi i odchodzi, a ifp wciąż u mnie siedzi.

A możliwe "brudy" pochodzące z zasilania ?

Czy błędy w software elektronicznego układu kontroli energii ?

Majkelu tak przy okazji - pytanie do ciebie jako zawodowaca - czy jest prawdą ,

że nie da się wytworzyć idealnego sinusa z napięcia stałego baterii czy akumulatora ,

, ponieważ zawsze w jakimś stopniu pojawia się wtedy harmoniczna prądu

o częstotliwości przełączania falownika ? :huh:

 

Z zupełnie innej beczki , myślę że ciekawą rzeczą byłoby dogrzebanie się do informacji

jakie konektor micro-drive`a zastosowano właściwie w E10 . Ja sam nigdzie nie potrafiłem

tego odszukać - wiem , że poprzednia generacja Iriverów z mikrodyskami > czyli H10 5GB/6GB

miała niestety konektor ZIF . Gdyby jednak w wypadku E10 Iriver zastosował złącze Compact Flash

, byłaby do fantastyczna informacja dla wszystkich , którzy chcieliby za w sumie małe pieniądze

kupić sobie świetnie brzmiący odtwarzacz audio , z naprawdę dużą pamięcią . W końcu karty CF 32GB

kosztują dziś na Allegro mniej niż 500 zł , 16GB -250 zł , a za kilka miesięcy będą z pewnością jeszcze tańsze . :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zupełnie innej beczki , myślę że ciekawą rzeczą byłoby dogrzebanie się do informacji

jakie konektor micro-drive`a zastosowano właściwie w E10 . Ja sam nigdzie nie potrafiłem

tego odszukać - wiem , że poprzednia generacja Iriverów z mikrodyskami > czyli H10 5GB/6GB

miała niestety konektor ZIF . Gdyby jednak w wypadku E10 Iriver zastosował złącze Compact Flash

, byłaby do fantastyczna informacja dla wszystkich , którzy chcieliby za w sumie małe pieniądze

kupić sobie świetnie brzmiący odtwarzacz audio , z naprawdę dużą pamięcią . W końcu karty CF 32GB

kosztują dziś na Allegro mniej niż 500 zł , 16GB -250 zł , a za kilka miesięcy będą z pewnością jeszcze tańsze . :rolleyes:

 

 

niestety getz...

 

W e10 jest ZIF jak w poprzednich iriverach, nici z CF 32gb :/

 

----> http://www.rockbox.org/twiki/bin/view/Main/IriverE10Info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności