Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak zrobic z Sansy Clip 2gb, by komputer widział dysk wymienny


JaroG

Rekomendowane odpowiedzi

Po wyjęciu odtwarzacza z pudełka podłączamy go do komputera w celu naładowania baterii do pełna i trwa to ok. 4 godziny, potem odłączamy odtwarzacz. Ściągamy z strony SanDiska program Sansa Updater i instalujemy go. Przy wyłączonym odtwarzaczu, zaciągamy „hold” wciskamy środkowy przycisk i tak trzymając podłączamy do komputera, komputer widzi odtwarzacz jako dysk wymienny. Wraz z podłączeniem Clipa powinien nam się uruchomić program Sansa Updater, program powinien pokazać nam że jest aktualizacja oprogramowania dla naszego odtwarzacza postępujemy według jego zaleceń. Następnie odłączamy odtwarzacz, zaktualizuje on swojej oprogramowanie, w menu „Ustawienia” wybieramy „Tryb USB” i „MSC”, podłączamy odtwarzacz do komputera powinien on być widoczny jako dysk wymienny, możemy już wgrać muzykę na odtwarzacz i cieszyć się dźwiękiem.

 

Fragment recenzji colnet'a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

Również mam problem z Sansa SanDisk E260, który kupiłem 3 dni temu.

Po podłączeniu do komputera w ogóle nie jest wykrywany. Tylko na dole na pasku pojawia się informacja: "this device can perform faster if u connect it to a Hi-Speed USB 2.0 port - no ale to mniej istotne na chwilę obecną? Na ekranie urządzenia pojawia się ikonka samego urządzenia i komputera oraz naprzemiennie napis "podłączone" i "zapis" lub (w zależności do którego portu usb podłączam) napis "podłączone" i "odśwież bazę danych".

Aktualizowałem już oprogramowanie (ściągnąłem Sansa Updater, zainstalowałem, zaciągnąłem "hold", itd jak zasugerowano powyżej, nie pomogło, urządzenia nadal nie widać).

 

I jeszcze jedno, będąc w menu odtwarzacza i wybierając "ustawienia" nie ma tam takiej opcji jak „Tryb USB” i „MSC”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod PC. Wybierz Menadżer Urządzeń, znajdź Sansę. Kliknij Aktualizuj sterownik, zaznacz, że sam wybierzesz sterownik, wybierasz z listy, zaznaczasz pokaż zgodny sprzęt i tam będzie opcja MSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam. wiem ze temat byl poruszany 1000x ale nie mogę sobie poradzic i juz mnie cos trafia ...

 

podlaczalem clipa do kompa i zawsze wszystko bylo ok. Ale ostatnio (dziwnie nagle) po podłączeniu do kompa bateria ładuje się, a nie widać mp3 jako dysku wymiennego. Mam zainstalowany SansaUpdater, próbowałem z zacianietym holdem, z włożonym kablem z tylu kompa, ale nie pomaga :/ (jest ustawione na MSC)

Nie jestem pewien ale problem zaczął sie chyba wtedy gdy clipa podłączyłem do pewnej ładowarki, która zamiast go naładować "wyssała" z niego całą energię. Potem bez problemu ją naładowałem, ale nie widać jej teraz jako dysk wymienny :(

pomóżcie :( mi juz rece opadają, zaczynam miec dość tego klipa :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po podłączeniu do komputera wejdź w Menadżer Urządzeń, i sprawdź czy nie masz żółtej ikonki znaku zapytania przy "Sansa Clip".

Jeżeli nie, to sprawdź u znajomego, czy też nie wykrywa.

Jeżeli nie wykrywa, to prawdopodobnie ta ładowarka co ci "wyssała" energię rozwaliła ci pin od przesyłu danych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności