Skocz do zawartości

Tuning AKG K518DJ


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Agrowłókninę kupisz w jakimś Leroy Merlin albo innym ogrodniczym... tyle że porcjowaną 1,2m na 5m i to "trochę" za dużo.

 

Za to kosztuje grosze (jakieś 2pln za metr bieżący) i starczy do zmodowania z 50 par słuchawek :D

W Leroy Merlin jak kiedyś szukałem były tylko arkusze 1.2m x 5m i kosztowało to około 20zł... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrowłókninę kupisz w jakimś Leroy Merlin albo innym ogrodniczym... tyle że porcjowaną 1,2m na 5m i to "trochę" za dużo.

 

Za to kosztuje grosze (jakieś 2pln za metr bieżący) i starczy do zmodowania z 50 par słuchawek :D

W Leroy Merlin jak kiedyś szukałem były tylko arkusze 1.2m x 5m i kosztowało to około 20zł... <_<

 

Kupowałem w normalnym sklepie ogrodniczym i kosztowało to chyba z 2-2,50 pln (1m na 3m bodaj, musiałbym zmierzyć- jeszcze gdzieś mi zostały spore resztki :D )jakieś pół roku temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich,

 

Pytań kilka mam odnośnie moda vel. Gshock - czy cytując 'First Music Than Machine "kształtki z gąbki zabezpieczającej zegarek" to ten sam materiał co cytuję "cienkie płatki grafitowej gąbki" - które to spoczywają na spodzie i na górze pudełka od zegarka? Pytam, bo mam 2 pudełka od zegarków Cassio, ale oprócz owych gąbek kształtujących nie mam nic na spodzie pudełka, ani na górze. I drugie pytanie - po wyjęciu fabrycznych wkładek pozostaje jeszcze cienka czarna warstwa materiału, która jest "przymocowana" --> modyfikacja ogranicza się do wyjęcia fabrycznych wkładek i zastąpienia ich "zegarkowymi", czy ten przymocowany czarny cieniutki materiał też usuwacie? Jeśli gdzieś jest odpowiedź na moje pytanie, to proszę o wybaczenie - ja nie znalazłem takich informacji :] Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Pytań kilka mam odnośnie moda vel. Gshock - czy cytując 'First Music Than Machine "kształtki z gąbki zabezpieczającej zegarek" to ten sam materiał co cytuję "cienkie płatki grafitowej gąbki" - które to spoczywają na spodzie i na górze pudełka od zegarka? Pytam, bo mam 2 pudełka od zegarków Cassio, ale oprócz owych gąbek kształtujących nie mam nic na spodzie pudełka, ani na górze. I drugie pytanie - po wyjęciu fabrycznych wkładek pozostaje jeszcze cienka czarna warstwa materiału, która jest "przymocowana" --> modyfikacja ogranicza się do wyjęcia fabrycznych wkładek i zastąpienia ich "zegarkowymi", czy ten przymocowany czarny cieniutki materiał też usuwacie? Jeśli gdzieś jest odpowiedź na moje pytanie, to proszę o wybaczenie - ja nie znalazłem takich informacji :] Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Tego materiału nie ruszaj. On zasłania przetwornik. Wyjmujesz tylko te miękkie wkładki spod padów. Ja uważam że najlepiej sprawdza się ten rdzeń z pudełka Casio. Kroi się go w talarki akurat takiej średnicy jak trzeba, nie ma konieczności wycinania kółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To spróbuj. IMO nie ma sensu kombinować z tą gąbką od Casio. Różnice i tak są niewielkie. Raczej zrób sobie dokładne porównanie materiałów, które są pod ręką, a nie marnuj energii na wyszukiwanie legendarnych gąbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj. IMO nie ma sensu kombinować z tą gąbką od Casio. Różnice i tak są niewielkie. Raczej zrób sobie dokładne porównanie materiałów, które są pod ręką, a nie marnuj energii na wyszukiwanie legendarnych gąbek.

Potwierdzam, na dniach wrzucę recenzję w której podkreślę brak różnic pomiędzy gąbkami casio, a ich brakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem agrowłókninę czarną, pani w sklepie powiedziała ze się niczym nie różni od białej, tylko ze ma inne zastosowanie :) koszt to był 2,80 zł za 1,6x1,0 metra. Może audiofilem nie jestem ale opisze co się zmieniło, porównując słuchawki bez gąbek a z agrowłókniną (dwa kółeczka wsadzone do każdej muszli, przy jednym nie czułem jakieś różnicy), słychać ze wysokie tony już tak nie piszczą , a w szczególności przy wokalach (słucham vocal trance). Bassu przy agro jest dużo, moze troche mniej niż ze stockowymi gąbkami . O średnich wartościach mogę powiedzieć tylko tyle ze je dobrze słychać. Wydaje mi się jakby dźwięk był bardziej kolorowy, żywy ale to może być tylko moje odczucie. Ogólnie polecam ten sposób tuningu do AKG k518 DJ, nie jest drogo a może być przyjemnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak ktoś ma gąbki od G-Shocka i może je sprzedać to niech pisze na PW.

 

Tej agrowłókniny jest tylko jeden rodzaj czy jak? Co powiedzieć w sklepie, żeby dali mi właściwą?

 

Co jeszcze można zastosować poza G-shockami i agrowłókniną?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A od str8 czym sie roznia od g-shock bo mam akurat od perfum

Praktycznie niczym się nie różnią, z resztą podobny efekt będziesz miał bez wkładek i lekkiej zabawie w EQ.

Znaczące zmiany (na plus) będziesz miał po zastosowaniu tego moda http://forum.mp3store.pl/topic/88103-akg-k518-perul-mod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul wiem ze chcesz dobrze ale jakbym zmniejszyl bas w tych sluchawkach to dla mnie by juz nie istnialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul wiem ze chcesz dobrze ale jakbym zmniejszyl bas w tych sluchawkach to dla mnie by juz nie istnialy.

Midbasu może rzeczywiście jest trochę mniej, ale głównie to charakterystyka basu się zmienia, zaczyna on przypominać ten z CAL. No i przybywa sporo wyskoich tonów po tym modzie, na tyle, że gąbek to już nie wyjmowałem. Ale na najfajniejsze jest powiększenie sceny a nie takie "łupanie w głowie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i na mnie też przyszła pora na moda z gąbkami tyle, że użyłem tych z perfumu STR8. Niestety ale po tym modzie mam mieszane uczucia bo poprawa w dźwięku jest i to słychać ale gdzie ten bass?? Gdy słcham Katie Melua to japa sama mi się cieszy ale gdy zmienimy gatunek to już nie jest tak kolorowo niestety. Ale jak na przysłowiowe 5 minut roboty to jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest ale odblokowales inne pasma wsluchaj sie rozdziej pasma a usluszysz bas jest poprostu przykryty reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności