Skocz do zawartości

Tuning AKG K518DJ


Rekomendowane odpowiedzi

@Rolandsinger

Mistrzu, jesteś wielki!!! :-) Poszukałem po znajomych i znalazłem pudło od GShocka :-) Wyciągnałem oryginalne wkładki, przyciąłem nowe i odleciałem. To są całkowicie inne słuchawki. Lubiłem dźwięk stary AKG, dominujący bass mi nie przeszkadzał, ale teraz wróciła średnica i góra :-) Stokrotne dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

W dniu 4.01.2009 wskoczył do mnie kamil.stec i mieliśmy możliwość porównania brzmienia Fostex'ów T-7 i AKG K518DJ gshock mode. Jeżeli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem to znajdziecie info po tym linkiem http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...mp;#entry486045.

 

Aha, jeżeli ktoś z Wawki jest zainteresowany odsłuchem to zapraszam. Mogę nawet (z chęcią) rozważyć wymianę na kilka dni na inny sprzęt (w porównywalnej lub wyższej cenie, żebym był pewny, że moja zabawki do mnie wrócą :-P )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A macie moze jeszcze ta gabke w ilosci odpowiedniej dla kolejnego moda? mam dj ze stockowa pianka, a niestey kwerenda po znajomych nie przyniosla pozytywnego feedbacku odnosnie posiadania pudelka po zegarku Casio...jesli jestescie(a jestescie;) z wawy to moze daloby rade zrobic jakis barter...? proponuje chmielowa walute, jako powszechnie akceptowany srodek platniczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie miałem tej gąbki, posiadał ją kolega k_urczak..

 

co prawda mam jakieś pudełko po Casio wyłożone gąbką, ale nie jestem pewien czy jest tam dokładnie taka sama gąbka jak w tych od G-shocka i czy w ogóle jest tam gąbka która może się nadać - czy ma odpowiednia grubość itd..

 

tylko że - mam ją w domu (200km na wschód od W-wy, tu w warszawie jestem tylko na studiach..)

a w domu najwcześniej będę koło 24.01 żeby móc sprawdzić.. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. ja mysle zeby zrobic tak ze napisze PM do k_urczak-a, a jesli On nie bedzie mial na podoredziu pożądanego materialu, pozwole sobie poprosic Cie o udostepnienie pudelka ktorym dysponujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik na dzisiaj - brak materiału... Może coś się znajdzie jutro. Roland, nie skąp i podziel się z potrzebującymi :-) (joke)

Zastanawiam się czy istnieje jakaś gąbką "kupna", aby zapewnić stały dopływ materiału. Znacie jakieś sklepy z różnymi rodzajami gąbek w sprzedaży?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał, mam drugą parę oryginalnych gąbek Casio G-Shock. Cena do uzgodnienia.

 

hehe, kiedys ze slaska do warszawy slali wegiel a teraz gabki do sluchawek. znak czasow ;)

 

ROLANDSINGER:

Na razie sprobuje z lokalnym materialem, jesli okaze sie ze kamil.stec ma cos co zupelnie nie pasuje, wroce do Twojej propozycji. Korzystajac z okazji, chcialem Cie spytac czym sa rekablowane twoje DJ? ta informacja pewnie juz sie pojawiala na forum jednak nie podejmuje sie jej szukac, zwazywszy na ilosc Tw. postow

 

KAMIL.STEC:

Ja juz jestem uswiadomiony odnosnie tego ze Kurczak niestety nie posiada na stanie tego co potrzebuje, w zwiazku z czym mialbym do Ciebie goraca prosbe, o ile oczywiscie Tw oferta jest aktualna, o to zebys przy okazji najblizszej wizyty w domu zabral tamto opakowanie.

 

K_URCZAK:

Idea zacna, ten refurbishment ktory uskuteczniamy przypomina partyzantke bardziej, niz zaplanowane dzialanie, a wolumen DJ usprawiedliwialby znalezienie materialu o podobnych wlasciwosciach. moze mamy na forum alumna Inzynierii materialowej, bo chyba taki bylby najbardziej ogarnieta w temacie osoba...?

Dziekuje za maila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAMIL.STEC:

mialbym do Ciebie goraca prosbe, o ile oczywiscie Tw oferta jest aktualna, o to zebys przy okazji najblizszej wizyty w domu zabral tamto opakowanie.

 

jasne, oczywiście :)

 

z tym że tak jak wspominałem - następna moja wizyta w domu będzie dopiero koło 24.01, więc spowrotem w warszawie z gąbkami będę zapewne aż 26.. (wiem, kawał czasu.. :/ )

do tego czasu mógłby mi je ktoś z domowników podesłać przez znajomych/pocztą/czymkolwiek - niestety opakowanie od zegarka mam zapewne schowane tak, że go po prostu nie znajdą :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że tak jak wspominałem - następna moja wizyta w domu będzie dopiero koło 24.01, więc spowrotem w warszawie z gąbkami będę zapewne aż 26.. (wiem, kawał czasu.. :/ )

 

;) absolutnie sie tym nie przejmuj, do 26 mam 3 projekty do oddania, i cos mi sie wydaje ze alma mater nie bardzo da mi pozyc...to nawet lepiej ze ich teraz nie masz bo wtedy bym juz w ogole nic nie robil, a jak pisze na forum to mam textbooka w tle i wyrzuty sumienia nie sa tak silne ;) Odezwe sie do Ciebie w okolicach daty Twojego wyjazdu, tak zeby przypomniec o sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wtedy bym juz w ogole nic nie robil, a jak pisze na forum to mam textbooka w tle i wyrzuty sumienia nie sa tak silne ;)

 

skąd ja to znam :P

 

Odezwe sie do Ciebie w okolicach daty Twojego wyjazdu, tak zeby przypomniec o sobie ;)

 

oczywiście :) o ile sam zapomnę to dobrze żebyś mi przypomniał.. ;) postaram się jednak nie zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to u mnie w Białymstoku odnalazło się jedno pudełko (u znajomego), ale podobnie jak w opcji kamilowej, będzie ono dostępne dopiero za jakiś czas. Na wszelki wypadek i tak je skombinuję, bo może ktoś poza Efreet będzie zainteresowany modem. Jak odsapnę na chwilkę to postaram się rozejrzeć za jakimś materiałem ogólnodostępnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Efreet

Odpowiem na twoje pytanie zadane w temacie recablowania K518DJ Rolandsinger'a. Zadałem mu takie samo pytanie i otrzymałem następującą odpowiedź:

Co do recablingu, moje po Casio G-Shock mod z kablem od Sennków HD650 (cena kabla ok. 120zł) grają bardziej szczegółowo od oryginałów z nieco większą przestrzenią i bardziej konturowym basem. Poprawa jest wyraźnie zauważalna ale nie jest to tej skali przełom jak w przypadku gąbek (tzn. jest inaczej ale czy definitywnie lepiej, to rzecz gustu). Warto rozważyć reckabling Sennem, gdy przerwie Ci się standardowy kabel przy wtyku (co dość częste w tym modelu), ale marnowanie kabla od topowego Sennheisera (bo aby słuchawki były funkcjonalne nalezy go pokaźnie skrócić) nie wydaje się być pomysłem najlepszym z możliwych. O wiele bardziej polecałbym coś z Condufila, modyfikacja będzie mniej estetyczna, ale efekt soniczy może być podobny, jeśli nie lepszy. Ja użyłem Senna, gdyż zależało mi estetyce, która w warunkach outdoor jest nawet ważniejsza niż brzmienie.

@Rolandsinger

Roland nie bij proszę jeżeli zdradziłem jakąś tajemnicę :-)

 

Dzisiaj dostałem wycenę od new_oscar i zapewne skuszę się jak przyjdzie nowa wypłata. Dokładna wycena poniżej:

Cześć,

1. materiały pochodzą od Ciebie (kabel Conducfil Solene 3014b jest ok),

2. do słuchawek zostałby wlutowany kabel o długości ok. 1,5 m

3. dodatkowo - przejściówka MJ->DJ o długości 1,5m

1. ok

2. 90zł (wtyk ten co w ogłoczeniu - NTP3RC-cool.gif

3. 90zł (gniazdo NYS240 -> 1,5 kabla -> neutrik NP3X-cool.gif

 

wyszstkie końcówki ze sprawdzonego źródła, każda zapakowana w oddzielny woreczek; oplon tylonowy taki jak na zdjęciach - świetnie się prezentuje i ochrania kabel;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zastanowimy się nad czymś takim (link)? Materiał ma 3mm grubości, a skoro może być stosowany jako obiciówka do głośników, to nie może blokować za mocno muzyki... Ja niestety będę w Białymstoku dopiero za jakiś czas (z wysyłką to nie chce mi się tego kupować od tak dla testów), ale może złapię kogoś kto będzie jechał do Wawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co identyczna gąbka znajduje się w puszcze po perfumie STR8

Niewielki koszt materiału, a i zapach fajny

ale chyba w srodku jest dziura na flakonik;) Tzn mam nadzieje;p bo już wywaliłem tą pianke:(

w tym pudełeczku jest 3 gabki, jedna taka jak mówisz tzn. z dziurka na flakonik i 2 takie płatki, spód i przykrywka sa nimi wyłorzone, wymiary tych płatków: 12x10x0.4cm :) no i ładnie pachnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności