Skocz do zawartości

Zakup iPod'a Touch'a 16GB


werisal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

SAD przyjmuje iPody bez gwarancji. Oni sami zabierają Ci gwarancję po pierwszej naprawie, więc raczej z tym nie bedzie problemu. Jeśli masz okazję brać tego z USA, to ją wykorzystaj, chyba że już za późno.

 

szybkiedit: oczywiście chodziło o iPody bez paragonu, a nie bez gwarancji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączę się pod pytanie :) Zamierzam zakupic IPod Toucha 32 GB. Przeczesuje allegro i oferty sa bardzo rozbieżne, a do tego są przecież sprzedawane Touche z pierwszej i drugiej generacji. I tu moje pytanie - czy warto dolozyc i kupowac druga generacje? Czy lepiej zaoszczedzic kase i kupic tansza pierwsza? Jak rozroznic generacje Toucha, po pudelku, budowie, numerze seryjnym? Z gory dzieki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto dolozyc i kupowac druga generacje?

Chyba chciałeś zapytać czy warto dołożyć i kupić 1G. :)

Największa różnica, to dodanie dodatkowego przycisku głośności na lewej krawędzi i głośnika na przednim panelu.

 

W 2G nie wprowadzili chyba żadnych poważnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciałeś zapytać czy warto dołożyć i kupić 1G. :)

Największa różnica, to dodanie dodatkowego przycisku głośności na lewej krawędzi i głośnika na przednim panelu.

 

W 2G nie wprowadzili chyba żadnych poważnych zmian.

 

Hmm gdzie nie spojrzę to Touch 2giej Generacji jest droższy od tego z pierwszej...no chyba ze naprawde nie potrafie ich odroznic...wlasnie dlatego pytalem...co polecacie? Narazie dowiedzialem sie ze 2ga generacja ma lepsza baterie (dluzsze czasy), glosniczki (ktorych i tak nie bede uzywal), sam odtwarzacz jest cienszy i lzejszy, i oczywiscie ma przyciski do regulacji glosnosci. Moze ktos moglby pomoc i podpowiedziec jak rozroznic generacje toucha? Na niektorych aukcjach podaja chyba numer seryjny - ale jakos nic mi to nie mowi, zauwazylem tez ze pudelka sie roznia, jedno jest czarne z Lennonem, inne przezroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozróżnić generacje toucha? bardzo prosto - Touch 1G nie ma przycisków głośności, Touch 2G ma...

 

poza tym Touch 2G ma jeszcze szybszy procesor (szybszy nawet niż iPhone i iPhone 3G)... co w związku z tym? gry ponoć lepiej działają ;]

 

to wcale nie jest prawda

widziałem porównanie

gry działały tak samo szybko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wcale nie jest prawda

widziałem porównanie

gry działały tak samo szybko :P

 

iPod Touch?s processor was quietly boosted to 532MHz (up from 412MHz) with the 2nd generation model [...] It seems that there are additional factors, however, as there are performance differences even found between the models that run at the same speed

 

http://toucharcade.com/2008/11/23/2nd-gene...er-than-iphone/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+lepsze czasy pracy na baterii (o 30-40%)

+nowszy firmware, pozwalający od razu uruchamiać sporo gier i programów (do 1g trzeba robić upgrade za 9,95$)

Daruj sobie takie argumenty. Touch 1G był dostępny z firmware w wersji 2.1 zanim weszła 2G.

Poza tym obie generacje mają tak samą pojemną baterię, a właśnie firmware 2.1 jest bardziej oszczędny.

 

+głosniczek

Na którego brak nikt nie narzekał. :) I którego pojawienie się wiele nie zmieniło.

 

+sterowanie głośnością

Dzięki któremu wszystkie obecne pokrowne na Toucha straciły przydatność.

Poza tym dla mnie brak przycisków głośności nie jest wadą.

 

Jedyną zaletą 2G jest większa wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w świetle nowych informacji (lepsza wydajność, być może nie tyle dzięki odblokowaniu wyższego taktowania, ile procesorowi wykonanemu w nowszej technologii) oraz przy możliwościach sprzętowych (przyciski głośności, głośnik), jedynym "problemem" pozostaje brak możliwości instalacji cydii (przez co pliki PDF trzeba wysyłać sobie na maila i odbierać przez WiFi)

 

Touch 2G jest po prostu lepszy niż Touch 1G

 

> Na którego brak nikt nie narzekał.

 

zdziwił byś się :) spróbuj zagrać w MotionX Poker albo Bejeweled 2 bez dźwięków (zwłaszcza w to pierwsze) :)

 

> dla mnie brak przycisków głośności nie jest wadą

 

wiem że głośności nie zmienia się co 10 sekund, ale lepiej że są do tego fizyczne przyciski, niż żeby trzeba było suwaka szukać na wyświetlaczu nie wiadomo gdzie i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie takie argumenty.

 

Ludzie mają różne preferencje i życzenia co do sprzętu. Nie Tobie oceniać, czy taka a nie inna zmiana/ulepszenia jest przydatna czy też nie, dla ogółu osób zainteresowanych kupnem. Ja na przykład bardzo bym chciał zewnętrzny głośniczek.

 

 

Touch 1G był dostępny z firmware w wersji 2.1 zanim weszła 2G.

 

Czy możesz podać jakieś oficjalne linki potwierdzające to ? Kupiłem Toucha 1g w USA, w sklepie Best Buy, tydzień przed premierą wersji 2g. Urządzenie miało soft 1.1.4. A w takich sklepach jak Best Buy, one długo nie leżą.

 

Poza tym obie generacje mają tak samą pojemną baterię, a właśnie firmware 2.1 jest bardziej oszczędny.

 

Nie zauważyłem, żeby przesiadka na 2.1 w tak znaczny sposób przedłużyła autonomię urządzenia. Skłaniałbym się raczej ku temu, że firmware 2.1 + ulepszone układy w 2g powodują przedłużoną żywotność urządzenia. Zresztą, jeśli by tak było, jak piszesz, to również iPhone po aktualizacji do 2.x.x powinien ciągnąć na baterii 30-40% dłużej. Czy ktoś posiadający ten telefon może to potwierdzić ?

Czy Apple, wypuszczając soft 2.1, w zmianach umieściło informację, że wydłuża on czas pracy na baterii (a byłby to niezły haczyk marketingowy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zagrać w MotionX Poker albo Bejeweled 2 bez dźwięków :)

Słuchawki?

 

Nie Tobie oceniać, czy taka a nie inna zmiana/ulepszenia jest przydatna czy też nie.

A komuż do ciężkiej cholery, jak nie klientowi tej firmy?

 

Czy możesz podać jakieś oficjalne linki potwierdzające to ?

Jasne. ;) Gdy na wakcjach kupowałem iPoda, w sklepie były już wersje z nowy firmware 2.1. Gdy poprosiłem o nią, okazało się, że nie mają już ich na magazynie, więc kupiłem wersję z 1.1.4 - UK. Argos.

 

Jeżeli chcesz się upewnić, zajrzyć na myapple.pl i odwiedź lipcowe archiwum.

 

(...) również iPhone po aktualizacji do 2.x.x powinien ciągnąć na baterii 30-40% dłużej.

Zauważyłeś, że do iToucha jest inne firmware niż do iPhona?

 

Nie zauważyłem, żeby przesiadka na 2.1 w tak znaczny sposób przedłużyła autonomię urządzenia.

A ja wręcz przeciwnie. :)

 

Czy Apple, wypuszczając soft 2.1, w zmianach umieściło informację, że wydłuża on czas pracy na baterii (a byłby to niezły haczyk marketingowy) ?

Oczywiście, była to oficjalna informacja. Jeżeli chcesz się upewnić, zajrzyć na myapple.pl i odwiedź lipcowe archiwum.

 

Ja obsługuje Toucha nie wyciągając go z kieszeni - zmieniam utwory i głośność - więc jednak się da :>

Za pomogą programu z Installera. :D Jest kilka takich, na jakiej zasadzie działał Twój?

 

@toms: Mam dla Ciebie poradę. Doedukuj się w temacie, w którym zamierzasz zabrać głos, zamiast sprzeczać się o rzeczy oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy...

 

A komuż do ciężkiej cholery, jak nie klientowi tej firmy?

 

Czytaj ze zrozumieniem. Nie obchodzi mnie, czego sobie indywidualnie życzysz, jednak zakwestionowałeś zasadność tych zmian i ulepszeń "w ogóle", czyli w odniesieniu do wszystkich użytkowników - i na to Ci odpowiedziałem. Pisząc "daruj sobie takie argumenty", niejako stwierdzasz, że nie mają one wartości dla nikogo. A jak widzisz, jednak mają.

 

Jasne. ;) Gdy na wakcjach kupowałem iPoda, w sklepie były już wersje z nowy firmware 2.1. Gdy poprosiłem o nią, okazało się, że nie mają już ich na magazynie, więc kupiłem wersję z 1.1.4 - UK. Argos.

 

Jeżeli chcesz się upewnić, zajrzyć na myapple.pl i odwiedź lipcowe archiwum.

 

To teraz przejdź grzecznie na to swoje "myapple" i poszukaj w archiwum, kiedy wyszedł firmware 2.1. Podpowiem Ci, że nie było to bynajmniej na wakacjach. Zresztą nie będę taki wygodny jak Ty, podam Ci tutaj. Oficjalna informacja o wypuszczeniu firmawe 2.1 ukazała się 9 września.

 

I jasne..., kilka tygodni wcześniej w sklepach pojawił się Touch 1g z tym, kosztującym 9,95$ firmwarem, i (jak mniemam) z niezmienioną ceną.

 

Zauważyłeś, że do iToucha jest inne firmware niż do iPhona?

 

Oczywiście, że jest inny. Ale oba urządzenia mają bliźniaczą konstrukcję i firmware'y do nich wychodzą w tym podobnym czasie. Mają podobne procesory, pamięć, płytę główną, system, itp. Zatem zmiany w firmwarze, poprawiające zarządzanie energią dotyczą obu urządzeń. Być może 2.1 poprawia żywotność na baterii, ale na pewno nie o 30-40%.

 

Oczywiście, była to oficjalna informacja. Jeżeli chcesz się upewnić, zajrzyć na myapple.pl i odwiedź lipcowe archiwum.

 

Zechcesz przytoczyć dokładny link (z oficjalną informacją), gdzie mogę przeczytać o tych 30-40% wydłużonej żywotności dla Toucha 1g w związku z firmware'm 2.1 ? Bo jakoś znaleźć nie mogę...

 

@toms: Mam dla Ciebie poradę. Doedukuj się w temacie, w którym zamierzasz zabrać głos, zamiast sprzeczać się o rzeczy oczywiste.

 

Jeśli Twierdzisz, że "lipcowe" archiwum myapple zawiera informacje o Ipodach Touch 1g, z wgranym (płatnym) firmwarem 2.1 (który pokazał się we wrześniu), i te Ipody były dostępne na wakacjach w sklepach, ....to faktycznie muszę się doedukować, może zacznę od powtórki któregoś sezonu X-Files.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności