Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zakup iPod'a Touch'a 16GB


werisal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

iPod to nie no name :) Sądzę więc, że mało jest prawdopodobne, że wysiądzie "po kilku dniach" - chociaż to elektronika, więc wszystko się może zdarzyć. Niestety kupowanie taniej, bez gwarancji i możliwości reklamacji wiąże się z określonym ryzykiem - coś za coś :)

iPody to jednak solidny sprzęt i nie słyszałem żeby były bardziej awaryjne od innych dobrych playerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że za sprzęt w Polsce bulisz kosmiczne kwoty. 1300 zł za 16 gb Toucha. To lepiej kupić za 850 zł 16 gb z USA i mieć rok gwarancji Apple'a, a potem jak coś się stanie to w serwisie zapłacić te 100-200 zł, niż tak ostro przepłacać i potem nawet nie skorzystać z gwarancji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że ten mój potencjalny sprzedawca wyparł by się pewnie naprawy, więc co ja mogę mu zrobić

Ale masz podejście...

Jak ci ktoś ukradnie tego ukochanego iPoda, i będziesz wiedział kto, to też machniesz ręką, bo "pewnie i tak by się wyparł, więc co ja mogę mu zrobić".

Jeżeli od razu nastawiasz się na to, że nie zamierzasz egzekwować przysługujących ci praw, to właściwie wszystko jedno, co zrobisz - i tak z góry jesteś na przegranej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz podejście...

Jak ci ktoś ukradnie tego ukochanego iPoda, i będziesz wiedział kto, to też machniesz ręką, bo "pewnie i tak by się wyparł, więc co ja mogę mu zrobić".

Jeżeli od razu nastawiasz się na to, że nie zamierzasz egzekwować przysługujących ci praw, to właściwie wszystko jedno, co zrobisz - i tak z góry jesteś na przegranej pozycji.

złe porównanie znalazleś chodzi o to że co ja mu zrobie dom spale jak mi nie uzna reklamacji? I tak naprawde jak kupie od danej osoby na allegro to jaki czas gwarancji mam rok dwa ? Wiesz ciagac sie po sadach placic za rozprawy i zadnej nie wygrac po np 2 lata oczekiwania to by bylo cos glupiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rozprawy, jakie sądy, jakie 2 lata ? :) Panowie, spokojnie. Jak kupiłeś od osoby, która ma dowód zakupu (paragon) i pudełko, na którym jest serial number, to MASZ gwarancję 1 ROK, autoryzowaną przez apple'a. I wtedy nie kontaktujesz się ze sprzedającym w sprawie gwarancji, tylko z apple'm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciagac sie po sadach placic za rozprawy i zadnej nie wygrac po np 2 lata oczekiwania to by bylo cos glupiego.

Akurat znam sędzię, która prowadziła rozprawy w takich sprawach. Miała ich sporo i praktycznie w żadnej sprawie nie uznano racji sprzedawcy. Pamiętaj, że reklamacja, to nie gwarancja. Tutaj na sprzedawcy ciąży obowiązek udowodnienia, że uszkodzenie sprzętu nastąpiło z twojej winy. A w większości przypadków to raczej trudne - chyba, że w grę wchodzi ewidentne uszkodzenie mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, często takie sprawy się wygrywa. Dodatkowo przy reklamacji sprzedawcy popełniają wiele błędów, bo mało osób reklamuje towar w ten sposób. Zazwyczaj sprzedawca stara się wciskać swoją/producenta gwarancję, w której może sobie nawymyślać najróżniejsze kruczki, aby wyjść na tym jak najkorzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności