Skocz do zawartości

Zakup iPod'a Touch'a 16GB


werisal

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje sie do kupna tego małego cuda techniki, ale nie będę kupować czegoś o czym słyszę w kółko to samo: dotykowy ekran, mapy, safari, wifi... itp. Ale zależy mi również na opini użytkowników, czyli waszej:

 

1. Czy złącze USB w Touch'u jest takie same jak w wszystkich innych iPod'ach? Pytam sie ponieważ zamierzam kupić go, ale bez żadnych akcesoriów. Kabel USB oraz słuchawki zamierzałem kupić osobno z względów finansowych: iPod w boxie ok. 1200zł, natomiast beż żadnych akcesoriów ok. 700zł. Wiadome jest również, że będę kupować używanego, ale tylko przez krótki okres czasu. Także czy: złącze USB w Touch'u jest takie same jak w wszystkich innych iPod'ach?

 

2. Również boję się, że podczas kupna mogę nabyć tego wadliwego,

 

@Goodboy: "Niestety, co mnie zmartwiło to pojawiające się co rusz informacje w necie o wadliwych ipodach touch (ten problem też dotyczy niektórych serii iphonów). Usterka polega na tym, że obraz na wadliwych ipodach jest ciemny, szczególnie jak oglądamy filmy to są one bardzo ciemne. Więcej na ten temat tutaj (porównanie dobrych i wadliwych ekranów)"

 

który ma jakieś ubytki związane z ekranem. Jak duże jest ryzyko kupna takiego szprzętu, szczególnie, że będzie kupowany bez niczego (nawet oryginalnego pudełka, nie mówiąc o tym jakie mam przeczucie, że jest kradziony, gdy ktoś sprzedaje takie iPod'y ).

 

3. Na czym polega odblokowanie iPod'a? I czy w moim wypadku, gdy kupuję go już używanego będę musiał go odblokowywać?

 

4. O co chodzi z tym "jailbreak'iem"? Jak on działa i czy przy jego zainstalowaniu nie psuje oprogramowania?

 

5. Również to zdanie, tegoż samego autora, bardzie mnie intryguje i budzi w mnie niepokój...:

"Być może tak nagły spadek cen jest spowodowany chęcią wypchania z rynku nie do końca idealnych egzemplarzy? " Czy naprawde są aż tak nie idealne?

 

Wszelkie wasze opinie (najchetniej minusowe) z wielką przyjemnością przeczytam i może dzięki nim zakupie lub zniechęce się do nabycia iPod'a Touch'a 16 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

iPod w boxie ok. 1200zł, natomiast beż żadnych akcesoriów ok. 700zł. Wiadome jest również, że będę kupować używanego, ale tylko przez krótki okres czasu.
Cóż jednym słowem zamierzasz delikatnie mówiąc kupić "pożyczonego" iPod'a od jakiegoś "biednego brytyjczyka" (???) ;)Jeśli tak to powiem Ci że kradzione nie tuczy i kiedyś się na tym przejedziesz.Pozdrawiam i myślę że Cię nie obraziłem. (bo może to poprostu super okazja.... ale wątpię :P )

 

Jak duże jest ryzyko kupna takiego szprzętu, szczególnie, że będzie kupowany bez niczego (nawet oryginalnego pudełka, nie mówiąc o tym jakie mam przeczucie, że jest kradziony, gdy ktoś sprzedaje takie iPod'y ).
Skoro masz przeczucie że jest kradziony to po co się pakujesz w takie ****o !!!!???? :angry:<_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie w takim razie moge kupić taniej z gwarancją itd itp. bo to jest cena w sklepie...

Na allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dominix444" no i sie nie wpadkowałem dzięki sile "wyższej"... Kolega sobie kupił i jest genialny, ale pamięć jest mała (8GB), chyba, że sie kupuje 16GB czy 32 GB to jest różnica. Po wgraniu jeszcze niektórych aplikacji za pomocą m. in. "Installer'a" to sie robi niezłe cacko. A mam pytanie tak cakowicie z innej beczki: 80GB classic ma to co iPod touch tą możliwośc wybierania płyt za pomocą okładek (chyba to si nazywa "clover flow"), ale w tym classicu to jak to jest? Wybiera sie normalnie tym kółkiem na dole, ale wygląd jest tak jak w touch'u przeglądanie tych okładek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dominix444" no i sie nie wpadkowałem dzięki sile "wyższej"... Kolega sobie kupił i jest genialny, ale pamięć jest mała (8GB), chyba, że sie kupuje 16GB czy 32 GB to jest różnica. Po wgraniu jeszcze niektórych aplikacji za pomocą m. in. "Installer'a" to sie robi niezłe cacko. A mam pytanie tak cakowicie z innej beczki: 80GB classic ma to co iPod touch tą możliwośc wybierania płyt za pomocą okładek (chyba to si nazywa "clover flow"), ale w tym classicu to jak to jest? Wybiera sie normalnie tym kółkiem na dole, ale wygląd jest tak jak w touch'u przeglądanie tych okładek?

 

"cover flow", wygląda tak jak w touchu i przesuwa się kółkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jeździsz palcem po suwaku tak jakbyć przesuwał palcem po clickwheel'u (kółku) =) Uważam że nie ma co wydawać teraz na 8GB lepiej poczekać i kupić sobie 32GB myślę że trochę czasu minie i cena będzie całkiem ok =)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to mozna czekac do usr* smierci, moim zdaniem lepiej kupic 16gb i nie czekac ^^

8gb to troche malo jednak to flash, imo z dyskiem nie ma sensu kupowac chyba ze bardzo zalezy ci na pojemnosci

wg mnie 5gb na filmy +10gb na muze w zupelnosci styknie, a taiej ilosci muzy mozesz sluchac spory czas

btw

znacie moze przypadki ze policja komus np w us skonfiskowala ipoda wypelnionego 160gb nielegalnych mp3 :D?

ciekawe jaka kare by dowalili :>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam przypadek że policja skonfiskowała mojemu koledze noname'a chyba 128MB z nielegalnymi .mp3 ale co najśmieszniejsze co do nielegalnych plików nie mieli "zastrzeżeń" miał sprawę w sądzie z powodu kradzieży tego "odtwarzacza". :D Policja ma teoretycznie takie prawo ale raczej z niego nie korzysta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez chwilę wersję 8GB. Moje spostrzeżenia są następujące:

 

1. Wnerwiający iTunes - danego iPoda można sparować tylko z jednym komputerem, bo jak się podłączy do drugiego to znikają wszystkie multimedia z odtwarzacza. jest to problem, jak się do kogoś idzie, bo nawet nie możesz sobie tam wrzucić czyichś zdjęć.

 

2. Safari nie obsługuje stron z flashem, co czasem bywa bolesne, nawet na takich portalach, jak Onet.

 

3. Jakość dźwięku nie jest porywająca. Lepszy będzie iRiver lub Cowon.

 

4. Aby obejrzeć film to trzeba go przekonwertować i jednocześnie wkleić napisy. W Archosie 605 nie trzeba.

 

5. Ekran za mały do oglądania filmów, zwłaszcza jak się ogląda jakiś panoramiczny.

 

6. Wygodnie się go obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wnerwiający iTunes - danego iPoda można sparować tylko z jednym komputerem, bo jak się podłączy do drugiego to znikają wszystkie multimedia z odtwarzacza. jest to problem, jak się do kogoś idzie, bo nawet nie możesz sobie tam wrzucić czyichś zdjęć.
mozesz to zrobic. wrzucic te zdjecia jako pliki na dysk ale niestety dopiero na swoim kompie dodac je do biblioteki iTunes
Czy 925 zł to dużo za nowego iPoda touch'a 8 gb ??
w salonie apple kosztuje 1000 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rozpoznaja czy masz legalnego windowsa albo office? tak samo, pokaz oryginal...

na szczescie w polsce nie ma riaa, ale z takim ipodem wypelnionym mp3 balbym sie wjechac do stanow

No tak bo np. po ulicahc NY biegają lotne brygady RIAA i sprawdzają legalność twoich mp3. Jak nie masz paragonów w plecaku to ci zabierają iPoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siejcie ludzie panikę.... aż żal czasami czytać ;)

 

Jak wyobrażacie sobie taką sytuację.

 

Stoisz na przystanku autobusowym. Podchodzi policjant i prosi o wyjęcie mp3 :D Potem przegląda twoje playlisty i żąda abyś zaprosił go na kawę do domu a on Ci sprawdzi czy posiadasz oryginalne płyty i porówna każdy utwór z tym co masz na okładce płyty :lol: Czyli np. iPod 160GB = ok 40tys piosenek ... to nie wykonalne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam tacza około pół roku, sprostuję parę wypowiedzi z tego wątku.

 

1. Jailbreak - robimy po to by móc wgrywać na iPoda gry, aplikacje różnego rodzaju, theme'y (to jak wygląda iPod, jego ikony, tło itd).

2. W żadnym wypadku NIE tracimy gwarancji, jeśli coś sie stanie z iPodem, robimy 'restore', wgrywamy nowy soft i zanosimy do serwisu, nikt nie bedzie tam wiedzial, ze byl zjailbreakowany wczesniej, chyba ze zaniesiesz tacza z masą appsów i jeszcze powiesz, panie robiłem wszystko tak jak w tutorialu a to nie chce działać! I tupniesz nogą.

3. Jailbreak to wspaniała sprawa, jest na prawdę masa rzeczy do wgrania na tacza.

4. Jakość dźwięku rzeczywiście nie jest wspaniala, ale da się słuchać, uzywam Etów ER6i.

5. Wgrywanie przez iTunes też mnie na poczatku denerwowalo, do czasu kiedy nauczylem sie to robic :) , MOŻNA wgrywać muzykę na iPoda ze stu komputerów, nalezy jednak w iTunes odznaczyć opcję automatycznego synchronizowania, co do zdjęć to niestety jak raz wgrasz jakis folder z fotami to by wgrac jakies inne zdjecia i miec te poprzednie nadal - trzeba te nowe skopiowac do folderu w ktorym sa te stare (na kompie) i dodac ów folder raz jeszcze do tacza. Czyli najlepiej jest wgrywać raz na jakis czas, ale wiecej zdjec.

6. Poczekaj i kup iPhone'a :) - na poczatku uwazalem ze wogole odtwarzacz muzyki w telefonie to porazka i bezsens, ale po tym jak nabylem tacza i jak mi się spodobał, myślę, że czemu nie mieć tego w jednym urządzeniu. Kupię iPhone'a jak wyjdzie 3G - bo stanieje ten starszy, lub jeśli różnica będzie duza (w mozliwosciach) poczekam i nabędę ultra fona z GPS, 3G, mikrofalówką i granatnikiem ;-) .

 

For more information, please go to myapple.pl - znajdziecie tam wszystko na temat iPodów i jeszcze więcej.

 

Polecam się na przyszłość, pzdr

 

Post pisany na iPodzie Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jailbreak - robimy po to by móc wgrywać na iPoda gry, aplikacje różnego rodzaju, theme'y (to jak wygląda iPod, jego ikony, tło itd).

2. W żadnym wypadku NIE tracimy gwarancji, jeśli coś sie stanie z iPodem, robimy 'restore', wgrywamy nowy soft i zanosimy do serwisu, nikt nie bedzie tam wiedzial, ze byl zjailbreakowany wczesniej, chyba ze zaniesiesz tacza z masą appsów i jeszcze powiesz, panie robiłem wszystko tak jak w tutorialu a to nie chce działać! I tupniesz nogą.

Będę może nudny, ale wiedzy konsumenckiej nigdy za wiele.

Nawet jeżeli w gwarancji jest zapis, że wgranie third party, nieautoryzowanego, itp. software'u powoduje utratę gwarancji, to co to Ciebie, jako klienta obchodzi? Przecież jest reklamacja, która należy się z mocy ustawy, jak psu kość. Sprzedawca jest odpowiedzialny za towar w okresie 2 lat od sprzedaży i jedyny wypadek, w którym może odmówić pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, to taki, w którym zdoła udowodnić, iż uszkodzenie sprzętu nastąpiło z winy użytkownika. W tym wypadku musiałby udowodnić, że wgrane oprogramowanie uszkodziło odtwarzacz - raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności