Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

!test WytrzymaŁoŚci (sony Mdr-ex71sl)


dagio

Rekomendowane odpowiedzi

NIE RÓBCIE TEGO W DOMU!! NIE ODPOWIADAM ZA EWENTUALNE KOSZTA ZWIĄZANE Z EKSPERYMENTAMI WE WŁASNYM ZAKRESIE. ROBICIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!

 

na wstępie, zanim przejdę do konkretów:

Dziś przestała grać prawa słuchawka.. zaczęło przerywać i przestało.. więc myślę sobie "pewnie ten cienki kabelek w środku pękł? więc rozkroiłem to cudo, żeby zobaczyć czy pod izolacją drucik jest luźny i.... nie był!!!!! wniosek: widocznie padł przetwornik.

 

To Co zobaczyłem po rozkrojeniu, to 2 przewody, które zobaczyć możecie na pierwszym zdjęciu.. są to sploty. Zdziwiło mnie, że nie ma między nimi izolacji, pomyślałem zatem, że to co widzę to właśnie izolacja. Więc wziąłem przewód nad świeczkę: paliłem jakieś 10sekund.. nic nowego się nie ukazało.. hmm, więc jednak przewody? dla pewności paznokciem rojechałem skręcenia i faktycznie wygląda na to, że to zlepek drucików. Jedna wielożyłka czerwona a druga złota, więc możliwe że ta czerwień to lakier pełniąca rolę izolacji.

 

No nic: po testach ogniowych stwierdziłem, że sprawdzę wytrzymałość kabelka. Wziąłem go w 2 ręce i ciągne i.... pękł?? NIE!!! trzyma się twardziel... długo nie myśląc podłączyłem je do sprzętu, lewa słuchawka nadal była sprawna.. głęboki oddech, chwytam mocno w 2 ręce kable i... MUZA GRA DALEJ!! KABEL CAŁY!! próbę z pozbawionym izolacji przewodem który dodatkowo potraktowałem ogniem, macie na fotce numer 2

 

a dla niedowiarków fotka numer trzy. Miałem tylko ciężarek 3kg, więc zaplątałem na nim kabel i siup do góry.. bezproblemowo to wytrzymał

 

KONKLUZJA:

te "słabe, cienkie" kabelki są cholernie wytrzymałe!! W zasadzie nie dziwię się, bo sprzęt trochę kosztuje, przykre jednak, że w takim razie u mnie padł przetwornik. Mam nadzieję, że mój mały teścik rozwieje wątpliwości tych, którzy boją się kupić sony ze względu na delikatność... według mnie produkt niemalże pancerny, heh. Życzę miłego użytkowania... ja czekam na nowy egzemplarz

 

PS: może ktoś chce kupić 71SL mono? jeden, lewy kanał :) powiedzmy 50zł? gra miodnie!! :D

 

oto fotki:

sony.jpg

sony2.jpg

sony3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 10zl moze wezme ;p albo same silikonki (jak pasuja do plugow). Nyway nadal uwazam ze gupio zrobiles :/ Babralbym sie przy nich chyba z tydzien przed kapitulacja, dla mnie 170zlo to jednak qpa kasy :/

A i podoba mi sie napis "wigor" na ciezarkach ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie 170zł... to 15 funtów niemoich :P

dopiero teraz będę wydawał kasę, ale wierz mi, że nie skapitulowałem... podłączałem do w sumie 12 urządzeń, dmuchałem przez 3 minuty, kręciłem kabelkiem przez jakieś 0,5h, napieprzałem o stół przez 5 min :) nic... kaplica... cisza...

 

choć zgodzę się, że czasem można się pospieszyć.. wolę nawet nie myśleć, że tak było w moim przypadku

ale szczytny cel, jak sądzę, bo kto by to zrobił ze swoimi działającymi he?? :P "jest tu jakiś cwaniak?..." ;)

 

EDIT:

a silikoniki, jak i przedłużkę, jak i sakwę zachowam... ku pamięci :(

 

EDIT2:

sililkony przydadzą się na zapas, jakbym od nowych gdzieś zapodział :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tescik mi sie bardzo podobal.

Uwazam ze powinny byc takie pokazywane w telewizji, zamiast poniedzialkowych Mega Hitow na TVN :lol:

Respect DAGIO. To zdjecie z tymi odwaznikami po prostu mnie zmielilo :blink:

71 RULEZ!!!

Megahity lecą w Polsacie :) Ale zgadzam się, ze test byl bardzo ekscytujący i spokojnie nadaje się do TV z czerwonym kwadracikiem oczywiscie :P Bo tu jest i przemoc i nagie kable :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wytrzymałość wzdłuż kabelka raczej mnie bardzo nie zaskoczyła. Możesz sprawdzić jak jest z wytrzymałością przy zginaniu kabelka mocno w różne strony.

 

Czy na przetwornikach są jakieś oznaczenia, może ktoś kiedyś rozbierze ex81sp i będzie można je porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 5 tygodni później...

doskonały test, dzięki wielkie :]

 

BTW EX51 są podobnie masywnie wykonane - już nie raz zdażało im się że wytrzymywały naprawde znaczny naciąg/szarpnięcie...! ale teraz czas na EX71 pomimo iż stare wciąż grają idealnie... :]

 

BTW mimo moczenia (w kałuży ;] ) wielu szarpnięć i "zdażeń losowych" moje EX51 grają do dziś i nic im się nie dzieje... czyżby miały być masywniejsze niż EX71? O-o przekonam się za pół roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byś się wstydził z tym testem:D aczkolwiek muszę stwierdzić iż Sony poprawiło się w wytrzymałości sony groove nie byly takie mocne:D<LOL> wysiadły po pierwszym naderwaniu:D ale to byly idealne słuchaweczki jak na tamte czasy... fakt dziś są może lepsze modele, ale wtedy... były kwintesencja dobrego dzwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem!! jak sie naczytalem "tu i tam" o tym jakie te kabelki sa cieniutkie i na jakie delikatne wygladaja to nie bylem pewien czy je kupic ale teraz to juz jestem pewien na 95% (5% niepewności wynika z tego ze aktualnie mam clipsy Sony`ego o podobnych parametrach,ale otwarte i obawiam sie jak wypadna te EX 71`ki na niskich tonach i wogole na jakosci) ale coz..nie samym basem muzyka jest :) wiec zobaczymy a co do jakosci to juz tyle osob sie na ich temat pochlebnie wypowiadalo ze chyba jednak dadzą radę. mam taką nadzieje :):):)

 

Świetny pomysł i robota DAGIO. THNX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i druciki w środku są wytrzymałe ,ale pancerzyk odchodzący z tego srebrnego coś do słuchawek jest totalnie do dupy. Mam słuchawki od ok 4 miechów. Dbam o nie jka o świętą krowę ,a tu w szkole ni z gruchy nie z pietruchy patrze ....i widzę goły drucik na wierzchu :( . Oglądam cały kabel i od tego srevrnego coś do słuchawek kabel jest cały zmasakrowany... jakbym go miętosił i hardkorowo używał przynajmniej rok... Wróciłem do domu kabelek połącżyłem taśmą izolacyją. Nie wygląda najgorzej. Ważne że działa. Ja tak dalej pójdzie to będe miał taśmę izolacyją zamiast kabelka :angry: . Co więcej jak naklejałem taśmę przceiłem niechcący kabelek paznokciem :blink: . Te kabelki są z plasteliny czy co?! Dziwne jest to ,że kabelek odchodzący od srebrnego gówienka do słucahwek jest inny niż ten odchodzący do pluga. Ten odchodzący do pluga jest w idealnym stanie ,a ten drugi w stanie nieciekawym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności