Skocz do zawartości

Pokaż swoje biurko


douglaz

Rekomendowane odpowiedzi

Nic specjalnego- Genius SP-HF1250X. Dałem za nie ~200 zł około 3 lata temu. Jak na tą kwotę grają wyśmienicie.

dołączam do klubu zadowolonych użytkowników :D tylko coś dużo dałeś, kupowałem też niecałe 3 lata temu i kosztowały 130zł w bino w krk. za tą cenę naprawdę super, tylko kable powymieniałem, bo były kiepskie i co gorsze mega krótkie. btw dużo daje zmiana źródła? z tego co widzę w sigu, grają u ciebie na pcm2702, duża różnica w stosunku od integry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaokrągliłem, no. Może kosztowały ze 150, nie pamiętam, heh. Kupowałem w Siriusie, jak jeszcze istniał.

Też wymieniłem kable, ale to niedawno, jakieś dwa tygodnie temu.

PCM2702 dał OGROMNĄ zmianę na plus, oczywiście. Wszystko stało się żywsze, bas bardziej precyzyjny, dosadny. Szumy zniknęły. Generalnie wszystko się poprawiło. Zdecydowanie było warto. Słucham na foobarze z ASIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm muszę w takim razie spróbować z jakimś lepszym dac'iem posłuchać, może wezmę udac'a na przetestowanie. miałem kiedyś przez chwilę ordnance dac-1 usb, ale nie słyszałem różnicy, no może minimalną. integrę mam naprawdę znośną (conexant @venice), może dlatego, bo ten dac to bardzo prosty wynalazek. w każdym razie dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę masz jeden z tych najlepszych tel jakie nokia wydala w karierze w ogóle. Co to za podkładka na gryzonia? :)

revoltec fightmat, leży do góry nogami bo z jednej strony wygniotła się od nadgarstka, w końcu ma już 2 lata, chcę niedługo zmienić na qck albo goliathus speed, do tego deathadder albo roccat kova.

6100 jest pancerna (była w jeziorze, spadała ze schodów, otwierałem nią piwo), bateria długo trzyma, używam jej jako drugiego telefonu (jednak internet czy aparat się czasami przydają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to pancerności- mi pękł wewnętrzny korpus i czeka na renowacje, ale takto fakt, pancerniak. a co do myszki wole tańszego a4tech z seri X7, podobne osiągi a cena niższa :) qck- szybko się brudzi, ja mam mini i szczerze chętnie bym ja zmienił na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się tymi a4techami i jednak ich jakość wykonania nie przypadła mi do gustu, może trafiłem na źle dopasowane sztuki ale strasznie się do nich zraziłem. Obecna podkładka też strasznie się brudzi, to się chyba tyczy wszystkich czarnych, materiałowych podkładek ;) Zawsze można kupić plastik albo aluminium ale to już inne pieniądze ;) słyszałem że qck strasznie szybko sie zużywają, dlatego właśnie myślę nad dopłaceniem do goliathusa, ile czasu ją masz i w jakim jest stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ją półtora roku- jest już trochę wytarta i niektóre rzeczy nie chcą się sprać... Co do myszki- może takie są (nie twierdze że są super udane), ale mam swoją 4 lata i jest nieźle powiem, żadnych problemów- moi znajomi też. Deathadder też mnie kusi, ale chyba zdecyduję się na a4techa z ciężarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azahiel, U mnie aż tak źle nie jest, wystarczy przejechać szmatką i jest czysta. Tylko to odgniecenie pod nadgarstkiem.. po prostu zrobiła się miękka w jednym miejscu. Mój znajomy ma a4techa z ciężarkami i w ogóle ich nie używa. Porównywałeś swojego a4techa z mx518?

 

@Publius Enigma, zgadzam się, jest genialna :) bardzo wygodna, do tego trzyma długo na jednym paluszku. Tylko jednak za ciężka do gier. Teraz kusi mnie performance mx ;)

Edytowane przez pala01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aż tak źle nie jest, wystarczy przejechać szmatką i jest czysta. Tylko to odgniecenie pod nadgarstkiem.. po prostu zrobiła się miękka w jednym miejscu. Mój znajomy ma a4techa z ciężarkami i w ogóle ich nie używa. Porównywałeś swojego a4techa z mx518?

 

@Publius Enigma, zgadzam się, jest genialna :) Jest bardzo wygodna, do tego trzyma bardzo długo na jednym paluszku. Tylko jednak za ciężka do gier

 

u kolegi używałem- mnie się nie podoba bardzo ta myszka z wyglądu, ale z obsługi i ergonomii- nie mam nic do zarzucenia. Ja teraz szukam jakiejś dużej myszki z dużym dpi (1600 dpi min.) i nie drogiej przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi używałem- mnie się nie podoba bardzo ta myszka z wyglądu, ale z obsługi i ergonomii- nie mam nic do zarzucenia. Ja teraz szukam jakiejś dużej myszki z dużym dpi (1600 dpi min.) i nie drogiej przede wszystkim.

mi właśnie mx518 zupełnie nie pasowała, miałem wrażenie że chce mi uciec z ręki przy gwałtownych ruchach. Dlatego byłem ciekawy porównania z a4techami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi używałem- mnie się nie podoba bardzo ta myszka z wyglądu, ale z obsługi i ergonomii- nie mam nic do zarzucenia. Ja teraz szukam jakiejś dużej myszki z dużym dpi (1600 dpi min.) i nie drogiej przede wszystkim.

mi właśnie mx518 zupełnie nie pasowała, miałem wrażenie że chce mi uciec z ręki przy gwałtownych ruchach. Dlatego byłem ciekawy porównania z a4techami

 

 

tzn. ogólnie mi się lepiej 3ma mojego a4techa niż tego mx. Co do tych nowych myszek na bateryjki- miałem następce tego słynnego mx1100 - czyli mx620. Bardzo zraziłem się przez to do bezprzewodowych logitech. Cały czas lagowała- czytając setki forum- każdy model tak ma. Tak więc kariera bezprzewodowych się skończyła szybko u mnie i wróciłem do swojego a4tech'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ogólnie mi się lepiej 3ma mojego a4techa niż tego mx. Co do tych nowych myszek na bateryjki- miałem następce tego słynnego mx1100 - czyli mx620. Bardzo zraziłem się przez to do bezprzewodowych logitech. Cały czas lagowała- czytając setki forum- każdy model tak ma. Tak więc kariera bezprzewodowych się skończyła szybko u mnie i wróciłem do swojego a4tech'a.

Ja miałem problemy z lagowaniem się klawiatury. Wynika to z tego że częstotliwości myszki, klawiatury i telefonów nakładają się na siebie. Kiedyś działo się to cały czas, teraz przestało, raz na jakiś czas (np raz na tydzień, dwa) klawiatura złapie laga ale wystarczy że rzucę gdzieś telefon i problem znika. Z myszką nigdy tego nie doświadczyłem. Za to mogę używać ich w całym pokoju, kładę się na łóżku i normalnie steruje komputerem ;) Wszystko ma swoje plusy i minusy, dlatego właśnie mam 2 myszki, mx1100 i drugą na kablu ;) podobnie mam inną klawiaturę do grania a inną na codzień

 

EDIT: wydaje mi się że następcą mx1100 jest właśnie performance mx, mx620 wygląda na trochę uboższą wersję (nie ma przycisków zmiany DPI, jeden tryb rolki, brak przycisku pod kciukiem), może siedzi w niej inny nadajnik i z tego wynika problem?

 

EDIT2: tak, jest w niej inny nadajnik, mx620 ma zasięg 3m a mx1100 10m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ogólnie mi się lepiej 3ma mojego a4techa niż tego mx. Co do tych nowych myszek na bateryjki- miałem następce tego słynnego mx1100 - czyli mx620. Bardzo zraziłem się przez to do bezprzewodowych logitech. Cały czas lagowała- czytając setki forum- każdy model tak ma. Tak więc kariera bezprzewodowych się skończyła szybko u mnie i wróciłem do swojego a4tech'a.

Ja miałem problemy z lagowaniem się klawiatury. Wynika to z tego że częstotliwości myszki, klawiatury i telefonów nakładają się na siebie. Kiedyś działo się to cały czas, teraz przestało, raz na jakiś czas (np raz na tydzień, dwa) klawiatura złapie laga ale wystarczy że rzucę gdzieś telefon i problem znika. Z myszką nigdy tego nie doświadczyłem. Za to mogę używać ich w całym pokoju, kładę się na łóżku i normalnie steruje komputerem ;) Wszystko ma swoje plusy i minusy, dlatego właśnie mam 2 myszki, mx1100 i drugą na kablu ;) podobnie mam inną klawiaturę do grania a inną na codzień

 

EDIT: wydaje mi się że następcą mx1100 jest właśnie performance mx, mx620 wygląda na trochę uboższą wersję (nie ma przycisków zmiany DPI, jeden tryb rolki, brak przycisku pod kciukiem), może siedzi w niej inny nadajnik i z tego wynika problem?

 

EDIT2: tak, jest w niej inny nadajnik, mx620 ma zasięg 3m a mx1100 10m

 

 

ma przycisk pod kciukiem, z zmiana dpi jest w sofcie. mi tam nie potrzebne aż dwie myszki tak szczerze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma przycisk pod kciukiem, z zmiana dpi jest w sofcie. mi tam nie potrzebne aż dwie myszki tak szczerze :D

dzięki za wyprowadzenie z błędu :) tak czy inaczej nie narzekam na problemy z zasięgiem

póki co jako "drugą" myszkę mam podpiętą starą optyczną Microsoftu której używałem wcześniej więc wyszło to dość spontanicznie, a wygoda rzeczywiście jest spora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX620 nie ma przycisku pod kciukiem. Nie chodzi o te przyciski do przodu/wstecz tylko o "ukryty" przycisk w oparciu kciuka ;) A tryb rolki można zmienić suwakiem na spodzie myszki.

 

MX1100 w zamyśle Logitecha miał chyba zastąpić MX620. Wszystko na to wskazuje. Mam obie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bawiłem się tymi a4techami i jednak ich jakość wykonania nie przypadła mi do gustu, może trafiłem na źle dopasowane sztuki ale strasznie się do nich zraziłem.

 

Jest straszny rozrzut w jakości wykonania jeżeli chodzi o A4Techa. Zwykłe myszy A4techa to paździerz totalny - tani, obrabiany siekierą trzeszczący plastik. Dopiero seria Xgame jest coś warta: kiedyś zmieniłem VX nano na kosztującego 1/4 ceny nano "X705" i to był spory skok w górę jeżeli chodzi o jakość. W okolicach grudnia posiadłem laserowego Oscara X740 i to był jeszcze większy skok jakościowy, chyba zostanę wierny marce, szczególnie po lekturze o problemach z przyciskami w razerach. Mysz ma tylko jedną "potencjalną" wadę: znaczek producenta nie jest "cewl". B)

 

Obecna podkładka też strasznie się brudzi, to się chyba tyczy wszystkich czarnychmateriałowych podkładek ;) (...)słyszałem że qck strasznie szybko sie zużywają(...)

 

Tak to już jest ze szmatami - zawsze będą się brudzić, nieważne jakiego koloru są. Kucyka miałem długi czas i był świetny, w sumie nawet nie zużył się tak bardzo, ale potrzeba posiadania czegoś na grubszej gumie co zniweluje wszystkie drobne nierówności podłoża sprawiła że zmieniłem na XRay Aqua2 i w ten sposób mija chyba już drugi rok używania. Podstawowy problem ze wszystkimi szmatkami to fakt, że szorując nadgarstkiem wcierasz naskórek w podkładkę i po jakimś czasie traci ona swoje właściwości ślizgowe. Rozwiązanie jest jedno: porządnie wyprać, wysuszyć.  B)

 

@Azahiel: z Oscara będziesz zadowolony, gwarantuję. ^_^

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności