Skocz do zawartości

Pokaż swoje biurko


douglaz

Rekomendowane odpowiedzi

przykomputerowe stanowisko odsluchowe :)

mialem zmienic biurko... a kasa poszla na monitorki... i biurko dalej ledwo sie trzyma na nogach ;)

 

 

Super gładka i jednolita płaszczyzna ścienna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jest... na razie duzych testow nie zrobilem ale wrazenia bardzo pozytywne.

walcze z usb - pierwszy raz slysze brumienie od zasilania z lapka :/ nawet jak jade tylko z baterii to przedostaja sie przez rDaca i o dziwo przez ibasso jako DAC troszke tez. nigdy nawet czule iemy nie daly takiego efektu a te monitorki takie czule skubane...

jak lece po coax w rdac czy ibasso jako DAP jest wszystko wporzo...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jest... na razie duzych testow nie zrobilem ale wrazenia bardzo pozytywne.

walcze z usb - pierwszy raz slysze brumienie od zasilania z lapka :/ nawet jak jade tylko z baterii to przedostaja sie przez rDaca i o dziwo przez ibasso jako DAC troszke tez. nigdy nawet czule iemy nie daly takiego efektu a te monitorki takie czule skubane...

jak lece po coax w rdac czy ibasso jako DAP jest wszystko wporzo...

No to lapek musi chyba mieć skopane USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykomputerowe stanowisko odsluchowe :)

mialem zmienic biurko... a kasa poszla na monitorki... i biurko dalej ledwo sie trzyma na nogach ;)

 

 

Eeeee garść blachowkrętów i biurko stoi kolejne rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ta jest... na razie duzych testow nie zrobilem ale wrazenia bardzo pozytywne.

walcze z usb - pierwszy raz slysze brumienie od zasilania z lapka :/ nawet jak jade tylko z baterii to przedostaja sie przez rDaca i o dziwo przez ibasso jako DAC troszke tez. nigdy nawet czule iemy nie daly takiego efektu a te monitorki takie czule skubane...

jak lece po coax w rdac czy ibasso jako DAP jest wszystko wporzo...

No to lapek musi chyba mieć skopane USB.

 

 

Miałem to samo z moim dakiem i trends audio pa-10. Tylko trends wyłapywał przydźwięk jak dac był przez usb. Przez optyka wszystko ok oraz żaden inny dowolny wzmacniacz tego nie łapie. Na staxach mam absolutną cisze nawet jak odkręce potka na absolutnego maxa (oczywiście bez dźwięku) to pod sam koniec dopiero pojawia leciutki szum ale przydźwięku z daca brak.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mam tak samo - ani pelna stacjonarka ani sluchawkowo przez RA na zadnych sluchawkach nawet iem tego nie daje.

tylko na fostexach slychac.

bede robil sobie kabel tylko na szyne danych. ciekawe czy mi rDac pojdzie bez linii zasilania usb. obawiam sie ze nie wiec juz motem czesci na zasilacz 5V :)

i puszcze bokiem.

 

a w miedzy czasie ifi ipurifier usb idzie na testy. zobaczymy... jesli on pomoze to pewnie juz na wlasna reke nie bede kombinowal. a jak nie pomoze to zrobie jak wyzej, albo poczekam bo mozliwe ze bedzie nowy DAC z dosc fajnym konwerterem na xmosie - moze on bedzie lepiej separowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, mówiłem że monitory studyjne to całkiem inny świat :D

I co? Przy 5" jest dobre brzmienie, nie? A ludzie często je widzą i mówią coś w stylu "takie pierdziawki? A mój kumpel ma takie wielkie kolumny i to dopiero musi grać" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano fakt - przy odsluchu "biurkowym" wrazenie duzo lepsze niz sie spodziewalem. przede wszystkim holograficznie i czystosc brzmienia super. dodatkowo spodziewalem sie jasnego chlodnego "studyjnego" brzmienia - a tu kurcze frajda jest z odsluchu :)

jako "kolumn" sluchanych z 2-3 metrow jeszcze nie probowalem - ale podejrzewam ze nie do tego one sa stworzone :) Niemniej do posluchania radia chodzac po mieszkaniu tez sie spisuja wiecej niz dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano fakt - przy odsluchu "biurkowym" wrazenie duzo lepsze niz sie spodziewalem. przede wszystkim holograficznie i czystosc brzmienia super. dodatkowo spodziewalem sie jasnego chlodnego "studyjnego" brzmienia - a tu kurcze frajda jest z odsluchu :)

jako "kolumn" sluchanych z 2-3 metrow jeszcze nie probowalem - ale podejrzewam ze nie do tego one sa stworzone :) Niemniej do posluchania radia chodzac po mieszkaniu tez sie spisuja wiecej niz dobrze ;)

Ustaw je chociaż jak na monitory przystało ;) jest różnica i polecam potestować tak samo jak zmiany akustyki w pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ano fakt - przy odsluchu "biurkowym" wrazenie duzo lepsze niz sie spodziewalem. przede wszystkim holograficznie i czystosc brzmienia super. dodatkowo spodziewalem sie jasnego chlodnego "studyjnego" brzmienia - a tu kurcze frajda jest z odsluchu :)

jako "kolumn" sluchanych z 2-3 metrow jeszcze nie probowalem - ale podejrzewam ze nie do tego one sa stworzone :) Niemniej do posluchania radia chodzac po mieszkaniu tez sie spisuja wiecej niz dobrze ;)

Ustaw je chociaż jak na monitory przystało ;) jest różnica i polecam potestować tak samo jak zmiany akustyki w pomieszczeniu

 

a jak przystalo? :) bo ja swiezak w tym aspekcie i dopiero kombinuje. Na razie wiem ze po zmianie biurko bede robil podstawki aby dac je nieco wyzej - wysokotonowcem na wysokosci ucha lub minimalnie wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wysoki na wysokości ucha najlepiej i ustawienie trójkąta równobocznego z monitorów i głowy :P. Oczywiście monitory skierowane w naszą stronę. Na podstawki robocze polecam książki w miękkich okładkach. A co do akustyki nie jestem kompetentny, choć warto uświadomić sobie jej rolę (np odpal muzykę będąc na środku pokoju, a potem powoli wchodź w kąt - powinieneś usłyszeć jakie są różnice :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, pisz na PM. Wyjaśnię jak z ustawianiem monitorów oraz adaptacją akustyczną :)

Już samo ustawienie na wysokość uszu + trójkąt równoboczny spowoduje znaczne poprawienie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podstawy takie same jak w "audiofilskim" swiecie. Choc tam rownoboczny i skeirowanie do ucha niekoniecznie - rozne glosniki roznie sie zachowuja.

co do adaptacji akustycznej to niestety uwarunkowane wszystko od biurka - tylko tu moga stac :) wiec tylko kombinacja gora dol i kat wchodzi w gre... rozsstawienie na boki jak widac nie bardzo bo juz sa na skraju ;)ale jest mniej wiecej rownoboczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekier o.O to on jeszcze zyje? :P

 

ladny ten monitor ;]

mam taki sam na biurku aktualnie (albo prawie taki sam, bo wygląda tak samo, ma 27 cali i fullhd): zasilacz jako zewnętrzny klocek z dość krótkim kablem od klocka do monitora (u mnie leży na biurku, bo inaczej musiałby wisieć w powietrzu za biurkiem), brak dvi, brak regulacji w pionie itede. Coś za coś, jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności