Skocz do zawartości

Creative Zen Aurvana


colnet

Rekomendowane odpowiedzi

Do hip-hopu czy rapu jednak bardziej widziałbym jakieś membranówki jednak. Z basem w Aurvanach jest naprawdę niezbyt dobrze i można się zawieść.

Hm, po czesci masz racje, bo rzeczywiscie wieelkich ilosci basu raczej AUrvanki Ci nie zaoferują.. Ja zdecydowałem sie na nie, moze z tydzien temu.. i nie żałuje tego kroku. Słuchawki grają bardzo czysto, ale wg mnie tylko przy utworach spokojnych z dobrym wokalem... Wydałem na nie ok 100 zł.. i na początku żałowałem, ale wystarczy dać im jakiś czas.. aby zrozumiec co to znaczy lekkość i perfekcyjna dokładnosc.. Bass moze nie jest przerażający, ale na nim mi w ogole nie zalezy.. zresztą D2 ma niezłe podbicie.. Jesli zaś chodzi o tony wysokie.. Tu można sie zawieść... W każdym razie, do hip hopu JBL 220 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - MX400 to pchełki z bardzo skromnym basikiem...

Oczywiście, Aurvany to niezłe słuchawki. Za 100zł nawet świetne, biorąc pod uwagę właśnie spokojniejszą muzykę. Ale ja dałem za nie 250zł, oczarowany obniżką z 370 i muszę swoje odżałować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzymalem sie na 9tej stronie ;) same klutnie nic nie wnoszace do tematu

moje pytanie odnoscie sluchawek: czy sie nadaja?

 

odtwarzacz, to iriver t60

muzyka iscie elektroniczna: house, trance, electro i dnb

czasem jakas gitarka od satrianiego...

 

ogolnie nie chodzi mi o mocny bass, ale o przekaz:

volal musi brzmiec doslownie pieknie, jezeli chodzi o electro

w house musza gorowac wyskokie i srednie - wyzsze tony

trance to dol i gora, malo tam srodka, chodziaz czasem sie pojawia :P

dnb - wiadmomo, slucham bardziej w stylu liquid, wiec gora, srodek i gorne rejestry niskich tonow

 

w kazdym z tych gatunkow i stylow potrzebny jest bass - nie przecze, ze nie jest mi potrzebny

ale jezeli jest go w sam raz... dodatkowo czy moglbym "wyrobic" mocniejszy bass na srs-ie?

 

dzieki za pomoc, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ipod mini to byl zimnym odtwarzaczem :) a iriver gra cieplejszymi tonami w porownaniu z ipodem

teraz slucham muzyki na dalaczonych seryjnych sluchawkac i to jest porazka

 

mam nadzieje ze w aurvanach jest wiecej bassu nic z tych pchelkach :D

 

@colnet: miales i aurvany i t60, powiedz jakie miales odczucia... czy eq, ktore jest dla mnie porazka wyciagnie cos wiecej z aurvan

czy graja przyzwoicie, tylko w tym temacie sami audifilowie sie odzywaja ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzymalem sie na 9tej stronie ;) same klutnie nic nie wnoszace do tematu

moje pytanie odnoscie sluchawek: czy sie nadaja?

 

odtwarzacz, to iriver t60

muzyka iscie elektroniczna: house, trance, electro i dnb

czasem jakas gitarka od satrianiego...

 

ogolnie nie chodzi mi o mocny bass, ale o przekaz:

volal musi brzmiec doslownie pieknie, jezeli chodzi o electro

w house musza gorowac wyskokie i srednie - wyzsze tony

trance to dol i gora, malo tam srodka, chodziaz czasem sie pojawia :P

dnb - wiadmomo, slucham bardziej w stylu liquid, wiec gora, srodek i gorne rejestry niskich tonow

 

w kazdym z tych gatunkow i stylow potrzebny jest bass - nie przecze, ze nie jest mi potrzebny

ale jezeli jest go w sam raz... dodatkowo czy moglbym "wyrobic" mocniejszy bass na srs-ie?

 

dzieki za pomoc, pzdr

Avenger :) Wiekszosc jednodriverowych IEMow ma bardzo powazne braki w pasmie przenoszenia. Dual driverowym to takze sie zdarza.

Oczywiscie sa wyjatki - ale nieliczne.

W zasadzie opisales tylko charakterystyke pasma przenoszenia na jakiej Ci zalezy, moze opisz tez swoje preferencje odnosnie innych aspektow sposobu prezentacji - wtedy bedzie latwiej.

Na pewno mozna wywnioskowac , ze liczy sie dla Ciebie dokladne odwzorowanie w calym pasmie. Jest to w duzej mierze osiagalne ale IMHO musialbys wydac wiecej.

Jesli nie masz specjalnych uwarunkowan odnosnie sposobu kreaowania sceny, wybrzmiewania czy ataku, separacji intrumentow, rozpietosci tonalnej etc. to za dobra cene mozna kupic Q-Jaysy - ktore tych dziur po prostu maja malo.

 

Zajmowalem sie nowa muzyka oscylujaca wokol dnb,jungle,idm, glitch czy breakcore przez dobrych kilka lat i poprawne odwzorowanie basu, impakt czy wypelnienie takze ma dla mnie duze znaczenie. Jednak zadowolony bylem dopiero gdzies od poziomu UM2, SE530, Triple.fi 10 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat co avenger.. Zastanawiam sie miedzy JBL a Zen Aurvana.. Przyjmujac ze T60 gra tak jak moj T30 to mamy identyczny dylemat :P Tyle ze ja bardziej jestem sklonny sluchac rocka, chociaz house tez.

 

Ja jestem bardziej za JBL.. Przekonuje mnie wieksza wytrzymalosc i chyba lepszy dzwiek jak dla mojego T30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz specjalnych uwarunkowan odnosnie sposobu kreaowania sceny, wybrzmiewania czy ataku, separacji intrumentow, rozpietosci tonalnej etc.

nie mam, poprostu sluchawki musza grac ladnie na kazdym poziomie

 

tak jak juz kiedys wspominalem, z referenc-ami spotykam sie na codzien

graja ladnie, ale jestem/bylem ciekawe jak graja armatury

 

nie mam kilku odtwarzaczy i kilku par sluchawek, wiec chcialbym dokonac jak najlepszego, uniwersalnego wyboru

cena jaka mam na to, to ok. 150zl... wiec jest to niewiele, ale ta cena powinna mnie zaspokoic

 

strasznie sie napalilem na te armaturowe aurvany, ale skoro opinie sa takie, ze jbl lepiej zagra... sam nie wiem

najlpeszym rozwiazaniem bylyby jakies testy sluchawek, ale moje miasto nie oferuje mi takich udogodnien :(

 

chyba kupie to co sprawdzone, moze nie bedzie rewelacji, ale tez sie nie zawiode - jbl reference 220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mozna wywnioskowac , ze liczy sie dla Ciebie dokladne odwzorowanie w calym pasmie. Jest to w duzej mierze osiagalne ale IMHO musialbys wydac wiecej.

Jesli nie masz specjalnych uwarunkowan odnosnie sposobu kreaowania sceny, wybrzmiewania czy ataku, separacji intrumentow, rozpietosci tonalnej etc. to za dobra cene mozna kupic Q-Jaysy - ktore tych dziur po prostu maja malo.

wg mnie w swojej cenie i tak scene, ADR i cala reszte maja chyba najlepsza z dostepnych sluchawek - a przynajmniej w porownaniu do SF5pro wypadaja znacznie lepiej pod niemal kazdym wzgledem. SE310 faktycznie nie sluchalem, ale tez rewolucji po single driverze bym sie nie spodziewal. Barwy SE530 moga pozazdroscic, ale tez kosztuja 2 razy mniej i maja jako tako gore - nawet w calkiem dobrej ilosci.

Do Txx tak czy siak aurvana to raczej kiepski pomysl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie i referencja to pojecia b.wzgledne ktore zaleza od punktu siedzenia :) oraz gustu. Dla jednego ladnie beda graly juz Zen Aurvany a dla drugiego referencja beda np. monitory bliskiego pola Adam P33A a inny nie spojrzy na tanszy referencyjny sprzet niz 10.000 PLN :)

 

Lepsze "referencyjne" sluchawki to juz slabe dosc muzycznie i tanie Shure E2c ktore maja przetwornik dynamiczny natomiast sa uzywane takze przez ludzi ktorzy projektuja kolumny wlasnie ze wzgledu na plaska charakterystyke, maly poziom znieksztalcen nieliniowych etc.

 

Zen Aurvana to niestety nie jest za dobry przedstawiciel IEMow armaturowych :)

 

Do obiektywnnego sluchania lepsze bylby np. Etymotic ER6i w mniej wiecej tej cenie :)

 

Ale tak czy siak - po prostu dobre odwzorowanie calego pasma w pelnym zakresie prezentuja Q-Jaysy.

 

Taniej - zawsze beda braki (drozej tez) :) ale znow te braki moga rekompensowac inne smaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje wrażenia po zakupie zen aurvana. Słuchałem poprzednio na ep-630. Podłączam i tragedia: ani basu, ani góry. No to kicha. Kombinuję z korektorem, troszkę lepiej. Założyłem największe gumki... i bas się pojawił. Co prawda słaby (tak mi się zdawało), ale zawsze był, góry brakuje bardziej, ta dziura na charakterystyce jest dokuczliwa. Przyzwyczajałem się parę godzin, dałem sobie spokój. Zakładam z ulgą Ep-630 a tu łomot zamiast basu, wcale nie mocniejszy, na pewno mniej czytelny, wysokie też nie takie dużo lepsze i mocniejsze jak mi się zdawało. A tak mi się podobało brzmienie epek! Aurvany jednak lepsze, tylko ta dziura w wysokich razi i na razie szukam innych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje wrażenia po zakupie zen aurvana. Słuchałem poprzednio na ep-630. Podłączam i tragedia: ani basu, ani góry. No to kicha. Kombinuję z korektorem, troszkę lepiej. Założyłem największe gumki... i bas się pojawił. Co prawda słaby (tak mi się zdawało), ale zawsze był, góry brakuje bardziej, ta dziura na charakterystyce jest dokuczliwa. Przyzwyczajałem się parę godzin, dałem sobie spokój. Zakładam z ulgą Ep-630 a tu łomot zamiast basu, wcale nie mocniejszy, na pewno mniej czytelny, wysokie też nie takie dużo lepsze i mocniejsze jak mi się zdawało. A tak mi się podobało brzmienie epek! Aurvany jednak lepsze, tylko ta dziura w wysokich razi i na razie szukam innych słuchawek.

 

 

mnie tez na początku dobijał dźwięk w aurvanach ale ta dziura w wysokich jak to napisałeś nie jest taka "dziurawa" :), faktem jest ze jedne płyty brzmia rewelacyjnie, inne srednio a jeszcze inne szkoda nawet słuchać.....ale potestuj sobie te słuchaweczki na jakims fajnym jazz'ie lub muzyce poważnej to odkryjesz ich prawdziwą moc. Ja tez je odłożyłem na połke na kilka dni i zrobiłem drugie podejscie i juz do epek na pewno nie wrocę :)

posłuchaj takiej płytki ja np. "Chesky jazz" jest to wzorcowa płyta do testowania sprzetu audio zobaczysz co te słuchawki potrafią !

jak to napisał autor testu grzebanie w korektorze tylko pogarsza sprawę zreszta pokaż mi jakis audiofilski wzmaczniacz z regulacją tonow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale audiofilskich dokanałówek to chyba nie ma co szukać. Ze zmienianiem kolumn i wzmacniaczy dałem sobie spokój parę lat temu, kiedy doszedłem do wniosku że moje płyty (polski rock lat 80) i tak nie zabrzmią dużo lepiej, a pieniądze coraz większe. Musiałbym zacząć słuchać innej muzyki, a nie muzyka dla sprzętu, tylko sprzęt dla muzyki. Ten sam problem jest z aurvanami, lepszy sprzęt podkreśla wady nagrań, jak nagranie ma niski bas to ładnie słychać, jak nie ma to "przyjemniej" brzmi na podbitym wyzszym basie na słabszym sprzęcie. Do epek też nie wrócę, szukam "aurvan" z pełną charakterystyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Również jestem posiadaczem omawianych słuchawek i tak czytam ciągle na temat charakterystyki dźwięku... i marudzenia:) a to że basu nie ma, a to że góra schowana:). Moim zdaniem nie jest, aż tak źle. Słuchawki potrafią ładnie zagrać i w zależności od charakterystyki utworu, formatu pliku , źródła dźwięku szczególnie w dolnym rejestrze wbrew opiniom potrafią zejść naprawdę nisko.(gorzej natomiast jest z górą)

Wcześniej słuchałem na Ep 630 i tam to miałem wrażenie, ze cała charakterystyka dźwięku jest niejako rozwinięciem basu. Dzisiaj Aurvany można kupić za 100 zł i w tej cenie imho to dobrze wydane pieniądze.

Swoją drogą to, co podaje producent na temat swojego produktu, że to sprzęt audiofilski i najwyższej jakości jest co najmniej nie poważne.

Ponadto po półrocznym użytkowaniu słuchawki się zepsuły (chyba coś z kablem) i zmuszony jestem wysłać je do naprawy. Ale to chyba bolączka creativa bo Ep630 też przestały grać z tego samego powodu.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się nie zgadzam, że zimne słuchawki się nie nadają do techno. ja wole umiarkowany dźwięk bez przegięc w jedną i drugą strone i uważam że takie aurvany będą lepsze i do techno i do hh niz EP630 lub JBL 220, bo to dla mnie poprostu lepsze słuchawki. wida kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności