Skocz do zawartości

Buty


kubiq

Rekomendowane odpowiedzi

Buty stricte do koszykówki na co dzień to jest absolutna porażka, totalny masochizm. Zero przewiewu, but jest z twardego tworzywa, problem jest nawet, żeby to jakkolwiek wyczyścić. Miałem 3 pary butów do kosza, po jednym wyjściu na salę/boisko w butach chlupie i potrzebują doby na wyschnięcie, także jeżeli chcesz zatruć siebie i otoczenie to śmiało możesz brać.

 

A skoro już piszę - szukam butów na siłownię / lajtowe wyjścia sportowe / sporadycznie bieganie - coś tego typu: nike-lunarglide-6-black-hyper-cobalt-hyp

 

Budżet <300zł

Cześć, miałem kiedyś wysokie reeboki z technologią dmx ale pewnie nie były to buty stricte do kosza. Mniejsza z tym, myślałem że buty do kosza mają jakieś "systemy klimatyzacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Buty stricte do koszykówki na co dzień to jest absolutna porażka, totalny masochizm. Zero przewiewu, but jest z twardego tworzywa, problem jest nawet, żeby to jakkolwiek wyczyścić. Miałem 3 pary butów do kosza, po jednym wyjściu na salę/boisko w butach chlupie i potrzebują doby na wyschnięcie, także jeżeli chcesz zatruć siebie i otoczenie to śmiało możesz brać.

 

A skoro już piszę - szukam butów na siłownię / lajtowe wyjścia sportowe / sporadycznie bieganie - coś tego typu: nike-lunarglide-6-black-hyper-cobalt-hyp

 

Budżet <300zł

Cześć, miałem kiedyś wysokie reeboki z technologią dmx ale pewnie nie były to buty stricte do kosza. Mniejsza z tym, myślałem że buty do kosza mają jakieś "systemy klimatyzacji".

 

Mieć może i mają, efekt jest taki jak opisałem. Oczywiście dużo zależy też od modelu, ten wyżej na 100% doprowadzi to grzybicy, ja teraz mam Nike-Zoom-Soldier-VII-Court-Purple-Flash i też nie jest kolorowo, ale na przykład takie Kobe prawdopodobnie nie odstają od normalnego obuwia pod tym względem kobe-ix-em-laser-crimson.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra, to ja polecę z czymś ekstremalnie kolorowym (nawet jak na mnie), co kupię w tym roku na lato (ale to dopiero po wypłacie) :)

 

Nike Air Max Flyknit "Turbo Green"

nike-flyknit-air-max-black-turbo-green-v

Genialne są ale... jak je zobaczyłem w cenie 999zł to mi chęci (i nie tylko) odpadły.

 

 

Hehe, też mnie przeraziła polska cena, dlatego dostanę swój egzemplarz z USA, przez kumpla i z wysyłką powinienem zamknąć się w ok. 650 zł, a to już znośnie, zważywszy na fakt, że moje poprzednie letnie low-kicksy wytrzymały o jakieś 2 sezony więcej niż zakładałem :P

Także jak się oszczędza to się ma, a wolę wydać kasę na te Flyknity niż smażyć syry w Son of Force, Air Force czy innych skórzanych mid-ach ;)

 

 

Buty stricte do koszykówki na co dzień to jest absolutna porażka, totalny masochizm. Zero przewiewu, but jest z twardego tworzywa, problem jest nawet, żeby to jakkolwiek wyczyścić. Miałem 3 pary butów do kosza, po jednym wyjściu na salę/boisko w butach chlupie i potrzebują doby na wyschnięcie, także jeżeli chcesz zatruć siebie i otoczenie to śmiało możesz brać.

 

A skoro już piszę - szukam butów na siłownię / lajtowe wyjścia sportowe / sporadycznie bieganie - coś tego typu: nike-lunarglide-6-black-hyper-cobalt-hyp

 

Budżet <300zł

 

Ja do ćwiczeń i okazjonalnego biegania wziąłem buty, których mi nie szkoda. Po przymierzeniu różnych par, wybór padł na dość zwyczajne Nike Air Flex.

nike-air-flex-trainer-white-black-metall

 

Moja Dziewczyna z kolei zachwala buty z serii Free Run. Sama ćwiczy w Nike Free Run 2.0

 

Nike-Free-Run-2-Womens-Running-Shoes08.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po kilku sezonach biegowych nie założę do biegania niczego prócz asicsów.

 

Ja biegam bardzo sporadycznie, dlatego mi one w niczym nie przeszkadzają. A na przechadzki terenowe, rower i ćwiczenia siłowe nadają się idealnie. Ciekawią mnie Asicsy - poleciłbyś jakiś konkretny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I niech ktoś wymyśli maszynę, która zrobi to samo... Niesamowite! Aż szkoda nosić. Nic tylko postawić na półce i podziwiać! :)

 

No tych butów to raczej nosić się nie da chyba, że ktoś ma stopę szczupłą jak kopciuszek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I niech ktoś wymyśli maszynę, która zrobi to samo... Niesamowite! Aż szkoda nosić. Nic tylko postawić na półce i podziwiać! :)

 

No tych butów to raczej nosić się nie da chyba, że ktoś ma stopę szczupłą jak kopciuszek ;)

 

To dla konserwatora powierzchni asfaltowych, pod walec idealne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem za bardzo, ale nie mając częstego dostępu do bieżni potrzebuję biegać 5 min asfalt - park - 5 min asfalt.

Co sądzicie?

http://pl.sportsdirect.com/nike-dart-10-leather-running-trainers-mens--121314?colcode=12131433

Nie mają za dużej amortyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja po kilku sezonach biegowych nie założę do biegania niczego prócz asicsów.

 

Ja biegam bardzo sporadycznie, dlatego mi one w niczym nie przeszkadzają. A na przechadzki terenowe, rower i ćwiczenia siłowe nadają się idealnie. Ciekawią mnie Asicsy - poleciłbyś jakiś konkretny model?

 

Asicsy najlepiej sprawdzają się u osób z wagą +85kg. Inaczej żel nie będzie pracował jak założyli to konstruktorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem za bardzo, ale nie mając częstego dostępu do bieżni potrzebuję biegać 5 min asfalt - park - 5 min asfalt.

Co sądzicie?

http://pl.sportsdirect.com/nike-dart-10-leather-running-trainers-mens--121314?colcode=12131433

Nie mają za dużej amortyzacji?

 

na nike mają średnie offy, bardziej opłaca się te ich karrimory brać, u mnie wszyscy znajomi w nich śmigają i bardzo sobie chwalą. Ja do biegania w terenie katuje ten model, tylko teraz nie widzę na nich dobrego offa:

http://www.sportsdirect.com/karrimor-tempo-3-trail-213073?colcode=21307347

 

Znajomi co po równym biegają to takie wynalazki pozamawiali, bo gdzieś na youtubie jakieś porównania były i w necie, teraz jest dobry off na nie z 191,99 euro na 26/30 euro w zależności od rozmiaru:

http://www.sportsdirect.com/karrimor-d30-run-mens-running-shoes-211003?colcode=21100338

 

Jak będziesz kupował to na koniec sprawdź różne waluty bo nie wiem skąd ale są duże różnice czasem sięgające kilkudziesięciu złoty po przeliczeniu.

 

BTW jak w tym tygodniu się kupuje za min 100 funciaków to 20 odejmują.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja polecę z czymś ekstremalnie kolorowym (nawet jak na mnie), co kupię w tym roku na lato (ale to dopiero po wypłacie) :)

Nike Air Max Flyknit "Turbo Green"
nike-flyknit-air-max-black-turbo-green-v

 

Mi też się podobają i mimo skończonych 30 lat 17 maja to spokojnie bym w nich chodził. Życie bywa czarno - białe, to chociaż niech buty będą kolorowe. Zresztą teraz moda potrafi być tak nieobliczalna, że nawet do marynarki można takie założyć (patrz klapki kubota). Sam ostatnio się przekonałem do spodni dresowych z obniżonym krokiem, dostałem w spadku. Leżały kilka miesięcy, a że akurat inne w praniu były to ubrałem. Może wyglądają trochę głupio, ale do chodzenia po domu całkiem wygodne są, nic nie obciera itd :P. Się rozpisałem nie na temat.

Wracając do butów, kupiłbym sobie gdyby były tańsze o połowę. I obawiam się trochę jak byłoby z dbaniem o ich czystość, chyba, że można prać w pralce.

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nike mają średnie offy, bardziej opłaca się te ich karrimory brać, u mnie wszyscy znajomi w nich śmigają i bardzo sobie chwalą

Właśnie czytałem o karrimor, że się marka popsuła od czasu wykupienia przez sportsdirect.

Może wypróbuję Lidl Balance z nowego rzutu w czwartek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arthass - czyli w fazie bulk mogę z nich korzystać, ale na redukcji już nie :P To dopiero "sezonowe obuwie" :D

Raczej bym napisał, że zostały zaprojektowane dla statystycznego amerykanina :P U nich są wychwalane pod niebiosa, ale trzeba właśnie na to spojrzeć przez pryzmat panujących tam norm wagowych.

Asics robi przeważnie mocno amortyzowane, stabilizujące buty o kiepskiej dynamice. Jeśli biegasz dłuugie dystanse (minimum 10km), masz tusze amerykanina (czyli nienaturalnie obciążone stawy) - akurat występowanie tych dwóch warunków naraz jest bardzo mało prawdopodobne :P - to może i jest jakiś sens biegać w takich unieruchamiających stopę kapciach. Osobie o zdrowych proporcjach ciała lepiej jednak służyć będą buty minimalistyczne pozwalające stopom i reszcie naturalnie pracować.

Chcesz wzmacniać mięśnie stóp, wybierz minimalistyczne jak polecane Nike Free 4.0 Flyknit.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee... Ważę 69kg (a biegałem w asicsach nawet jak ważyłem 56) i jakoś nie narzekałem. Rozumiem, że ludzie na forach biegowych też nie wiedzą, co piszą?:>
Nismo - trudno jest mi doradzić konkretny model. Mam bardzo dużą liczbę znajomych, którzy biegają dystanse 15km+, każdy z nich wybrał inne asicsy. I nikt na nie nie narzeka. Ba, niektórzy nawet porzucili poprzednie, też znane firmy, na rzecz asicsów.
Sam mam od... Jezusie, chyba 6 lat, takie asiorki jak poniżej - kilka tysięcy kilometrów przebiegniętych, zdarzyło mi się w nich nawet grać w nogę i jeszcze mi służą. Fakt, że nie daję im więcej życia, niż ten sezon, ale mimo wszystko - klasa sama w sobie.
asics-gel-11501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fora biegowe przerabiałem kilka miesięcy temu. Miałem na nogach wszędzie wychwalane Adidasy Energy Boost jedynkę i dwójkę. Fora swoje, a życie co innego. Najpopularniejsze Aciscy to modele z serii Nimbus, jeden z popularniejszych GT-2000. Co kto lubi. Na pewno taka amortyzacja ma pewne plusy na długich dystansach, bo w minimalistycznych w zależności od poziomu wytrenowania stopy powiedzą "dość, przekroczyłeś już twój limit" i trzeba odpuścić, chyba że ktoś zamierza cisnąć nie bacząc na ryzyko kontuzji. Tak czy inaczej, są też ludzie biegający długie dystanse w minimalistycznych, tyle że wymaga to dłuższego okresu adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIke Free Run to mam podgląd "na bieżąco", bo jak mówiłem wcześniej, Moja Dziewczyna lubi ten rodzaj butów. Chyba poszukam sobie właśnie czegoś takiego do ćwiczeń :) Bieganie to u mnie max 100 km rocznie, więc żaden dystans żeby brać pod uwagę ten typ aktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, w minimalistycznych każdy mięsień, ścięgno, chrząstka pracuje, co przynosi błyskawiczne efekty treningowe, o ile nie forsuje się na siłę nóg, kiedy już odmawiają posłuszeństwa. "Amortyzatory" unieruchamiają znaczną część stopy, blokując np. naturalne mechanizmy amortyzacyjne, więc jesteśmy zdani pod tym względem wyłącznie but. W minimalistycznych nie da się biegać nieprawidłową techniką - spróbuj biec z pięty to kolana zaraz dadzą Ci o tym znać. Amortyzatory, szczególnie z dużym dropem, czasami wręcz prowokują do biegnięcia z pięty. Bieganie w ostatnich czasach staje się dość popularne, to i rozwinął się mocno rynek wokół produktów z nim związanych. Do tego stopnia, że powstają specjalne skarpety kompresyjne za prawie 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mierzyłem Adidas Duramo 5 i 6 oraz Asicsy GT 1000. GT 1000 to porażka, potężna amortyzacja i typowo pronacyjne. Duramo 6 niewygodne dla mnie. Najciekawsze Duramo 5, nie narzucają biegu z pięty, wygodne, lekka amortyzacja.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli GT-1000 mają wg Ciebie potężną amortyzację to radzę nawet nie próbować wyższych modeli :) 1000 to podobno jedne z oszczędniej amortyzowanych modeli w linii butów treningowych Acisca. Ludziska piszą, że w porównaniu do GT-2000 tej amortyzacji jest skąpo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności