Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Buty


kubiq

Rekomendowane odpowiedzi

2.jpg

Posiada/Posiadał ktoś z Was ten model butów - chodzi mi o trwałość materiałów, czy nie rozlecą się po 2 miesiącach.

Edytowane przez Serji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada/Posiadał ktoś z Was ten model butów - chodzi mi o trwałość materiałów, czy nie rozlecą się po 2 miesiącach.

Dla mnie wyglądają na trampkowe więc i trwalosc trampkowa przewiduje

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem ładne - mnie się podobają. Ale są strasznie zobowiązujące. Zarówno co do reszty stroju jak i okazji. Znam gości co do takich butów dobieraliby odpowiedni kolor i gatunek skóry paska od zegarka... A same buty generalnie wyglądają na 1,5-2x droższe niż cena, która tam widnieje. Ecco ma jakieś zbliżone modele, może trochę w mniej dystyngowanej formie, choć droższe.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Lacoste jak się mają?

 

Co do moich przemyśleń n.t. butów:

Air Maxy mam i jak je szanuje tak widzę, że zaczynają się sypać. 2 lata śmigam w Adidas Porsche i dalej żywe gdyby nie to, że pod wpływem napoi wysokoprocentowych parę razy przytarłem nimi i teraz to brzydko wygląda. :( Air Force też pamiętam, że szybko się "przechodziły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ostatnio ładnych brązowych w dobrej cenie butów wizytowych , wpadły mi w oko te.

http://allegro.pl/rylko-idox01-cf6f-brazowe-wizytowe-polbuty-r-41-i3286417701.html

Co o nich sądzicie ? Mi się podobają ale braciak twierdzi że to buty dla dziadka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem brązowych butów z dziurkowaniami. Niestety u nas takich butów jak na lekarstwo, a jak są to same koszmarki.

Co myślicie o takich: levet-styleno-2318-tan02.jpg
Są teraz na aukcji na allegro i będę je chyba licytował. W sklepie kosztują 520 zł i są szyte metodą ramową, cokolwiek to znaczy :)
Tylko zastanawiam się czy ten brąz nie jest za jasny, co do tego ubierać i czy można w takich butach chodzić też późną jesienią i zimą?

Chodzi mi o kolor bo podobno warstwa korka miedzy podeszwami sprawia,że stopy nie marzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem brązowych butów z dziurkowaniami. Niestety u nas takich butów jak na lekarstwo, a jak są to same koszmarki.

Co myślicie o takich: levet-styleno-2318-tan02.jpg

Są teraz na aukcji na allegro i będę je chyba licytował. W sklepie kosztują 520 zł i są szyte metodą ramową, cokolwiek to znaczy :)

Tylko zastanawiam się czy ten brąz nie jest za jasny, co do tego ubierać i czy można w takich butach chodzić też późną jesienią i zimą?

Chodzi mi o kolor bo podobno warstwa korka miedzy podeszwami sprawia,że stopy nie marzną.

 

 

Po pierwsze szukasz butów typu brogue i posługując się takim hasłem będzie Ci znacznie łatwiej znaleźć to, czego szukasz. Jeżeli zamierzasz wydawać więcej niż 500zł na buty garniturowe i chcesz zainwestować na lata(5,10, a może i 20 lat, jeśli ubierasz garniak 5-10 razy w roku), to polecam miarowe u Pana Januszkiewicza na Chmielnej lub nowe/lekko używane, z drugiej ręki Laszlo Vass bądź Edward Green. Poniżej 1500zł, polecam poszukać na brytyjskim ebayu Church's Custom Grade starszych modeli jak np. Grafton czy Diplomat lub w ostateczności Loake bądź Crockett&Jones spoza linii Handgrade. Porozglądaj się również na herringshoes, a niezłe buty miarowe dostaniesz również u Duranca.

Moje Church's Cornwell mają już 7 lat i nadal wyglądają jak prawie nowe ;) Oczywiście pochodzą z okresu kiedy Church's nie należało do Prady...

Ta perforacja ułatwia oddychanie stopy i w zupełności nie przeszkadza podczas deszczu czy na wietrze. Zazwyczaj perforowany jest najbardziej zewnętrzny płat sktóry, także bez obaw ;)

Jeżeli miałyby to być Twoje jedyne garniturowe i nie planujesz dalszego inwestowania, radziłbym kupić czysto czarne, z połyskiem, nielakierowane.

Taki kolor pasuje zdecydowanie do granatów, gorzej z szarościami, a czernie odpadają zupełnie.

 

Niestety mocno poza zdrowym rozsądkiem, lecz dla formalności nadmienię nazwisko Kielman. Chyba nie muszę nikomu przedstawiać tego wielopokoleniowego zakładu. Jeśli dobrze pamiętam, "Europe's Elite 1000" wymienia tylko jedną polską markę i jest nią właśnie Jan Kielman z Chmielnej w Warszawie.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Jednak ceny powyżej 1000 zł za buty raczej nie wchodzą w grę, tak samo jak używane.
Zacząłem przeglądać strony o butach i faktycznie sporo jest ładnych modeli.
Chociaż Church nie bardzo mi się podoba, Raczej już CrockettJones, ale ceny powalają. A dlaczego właściwie nie Handgrade? Czy sa gorsze od innych modeli tej marki?


Myślałem o butach Gordon Bros http://sklep.klasycznebuty.pl/236,gordon-bros-levet-2318.html lub ewentualnie Loake http://sklep.klasycznebuty.pl/205,loake-badminton-dark-brown.html, chociaż
różnica w cenie znaczna, ale i tak wychodzi taniej niż w sklepach angielskich. Te drugie mają gumową podeszwę - nie wiem czy to nie jest bardziej praktyczne rozwiązanie w naszym klimacie?

 

Rzadko chodzę w garniaku, raczej w marynarce, albo w polo dlatego raczej czarne odpadają. A chyba brązy będą też fajnie wyglądać do jeansów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności