Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Buty


kubiq

Rekomendowane odpowiedzi

]Polecicie coś mega taniego do biegania? Nie musi być konkretna marka/model. W zasadzie chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę podczas zakupu butów, w których chce się biegać. Nie pytam o konkretne modele, bo znając życie pojawiłaby się tutaj masa przykładów drogich butów, a ja nie mam zamiaru wydawać więcej niż 100zł na nie

 

Najpierw musisz się dowiedzieć jaką masz pronacje stopy. Aby się tego mniej-więcej dowiedzieć namocz stopę i naciśnij z całej siły nią na kartkę A4. Wynik porównaj z: http://www.skarzynski.pl/grafika/stopy.jpg

 

Typ buta będzie zaznaczony w ulotce przyczepionej do buta, rzadko w nazwie.

 

I. Stopa: Normalna pronacja - buty oznaczone jako Stability

II. Stopa: Wysoka pronacja ( płaskostopie ) - buty KONIECZNIE Motion Control

II Stopa: Mała pronacja - buty KONIECZNIE cushoning

 

Mały słownik:

 

Motion control - buty stabilizucjące

Stability - stabilizujące i amortyzujące

Cushoning - amortyzujące

 

Buty należy naprawdę dobrać do stopy ( do przedziału wagowego też! ). Najlepiej, żeby były treningowy ( ostatecznie treningowo-startowy, a już pod żadnym pozorem startowy! ). Pamiętaj, że nie należy oszczędzać na takim obuwiu, gdyż może to doprowadzić do kontuzji. Nie licz na to, iż buty się rozejdą! One mają pasować i już. Dobrym wyborem będzie kupno o pół rozmiaru więcej. Ma być lekki luz ( idz na obchód sklepów po południu ).

 

Osobiście mając lekko pronującą stopę ( cushoning ), dla mnie dobrym wyborem do 200 zł były Asics'y Gel-Blackhawk 2 ( nie są za bardzo przewiewne, ale da się przeżyć :) ). Dobrym wyborem dla stopy normalniej, mogą być Pumy Hahmer ( 120 zł w Makro, 150 zł allegro ).

 

Zajrzyj jeszcze tu:

 

katalog obuwia: http://bieganie.pl/?cat=20&id=409&show=1

artykuł na temat doboru butów: http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=20&id=367

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał troszkę czasu po sesji to się rozejrzę. Dzięki za poradę. A stopę mam bez moczenia w typie A ;) ale też jeszcze to sprawdzę na weekend bo to było jakiś czas temu (może już się coś zmieniło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam nowych bucików czy takie coś będzie się dobrze sprawowało??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=655002247

aha i czy to są oryginalne buciki?? :D

Halówki do chodzenia na co dzień ?

FAIL

 

PS

Gusta to my mamy jednak zupełnie inne.

 

PS2

To oryginały, a dlaczego sadzisz ze mogłoby być inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie butów do biegania - polecam New Balance - mam, co prawda już prawie sie rozpadły [moja duża masa+pare wypraw w góry] - jestem w trakcie zamawiania kolejnej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2

To oryginały, a dlaczego sadzisz ze mogłoby być inaczej?

Bo na allegro sprzedają bardzo dużo podróbek butów przywożonych z Ukrainy.

 

Na ukrainie można kupić pumy ferrari za ok 30zł i sprzedać za 100zł na allegro.

 

Podróbki nike albo adidasa są tam troche droższe bo skórzane ale za 50zł kupi spokojnie.

 

Do podróbek trzeba miec szczęście bo czasami rozwalą sie w 2 tygodnie a czasem trzymają się lepiej niż orginały.

 

 

 

 

 

A jakie polecacie halówki tak do 150zł ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania, czy do chodzenia?

 

Do grania na sztucznej trawie (takiej wysypanej skrawkami gumy, ze sie halówki nie ślizgają) i na gumo-podobnej, miękkiej nawierzchni.

 

 

Lanki by były lepsze na trawe ale na tej drugiej się nijak nie sprawdzą, więc halówki będą ok.

 

Pasowałoby, żeby były dość wytrzymałe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, o gustach się nie dyskutuje :rolleyes:

 

Ja proponowałbym Adidas Telstar II, skórzane, klasyczne, wytrzymałe obuwie, które bardzo dobrze nadaje się do grania w piłkę. Na sztuczną trawę najlepiej wersję TF, zwykłe halówki to oznaczenie IN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności