Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Buty


kubiq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.03.2019 o 22:30, BarteqW napisał:

No wiesz początki technologii Air to rok 1979, czyli ta technologia ma już swoje lata, nie jest taka znowu nowa 😉. W modelach retro w codziennym nie jet jakoś specjalnie wyczuwalna, może bardziej w bieganiu. Tyle, że już nikt raczej nie biega modelach retro. Inna sprawa, że modele retro, nie są identyczne materiałowo jak OG. 

Ale te nowe modele jak Air Max 360 czy 270, albo Vapormax to już pracują pod nogą. Ale masz teraz buty na piance Boost od Adidasa czy piance React od Nike, które są uważane za wygodniejsze.

Zresztą przejdź się do sklepu ze sneakersami i sam sprawdź.

Jak Air Force 1 są wygodne, tak Vapormax są dla mnie (nie tylko) beznadziejne - zbyt miękka podeszwa, but słabo usztywnia stopę na boki. Boost jest faktycznie wygodniejszy - mam AF1 Mid i Adidasy Nite Jogger na booście, oba buty bardzo wygodne, ale boost w adidasach ma taki fajny feeling i nie męczy jakoś bardzo stopy :) Jedyny i duży minus boosta jest taki, że jak się dosyfi to jest praktycznie nie do wyczyszczenia, zawsze zostaje brud w mikroszczelinach, dlatego trzeba go regularnie czyścić aby nie doprowadzić do takiej sytuacji 

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mia jakoś ostatnio siadły Adidasy z serii Terrex.

Rok temu na próbę kupiłem Swift Solo i byłem z nich bardzo zadowolony.

0000198664893_adidas-d67031_black1_black1_lead_pl_01.jpg

Teraz w jesień chodzę w Trackerrocker Gore-Tex

0000201419038_1__pz.jpg

 

A na zimę już kupiłem ogrzewane AX3 Beta Climawarm

0000201279700_01_kb.jpg

 

Terrexy zalecane są aby brać rozmiar większy.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, NuBreed napisał:

Dzień dobry Panowie, szybka pomoc. Chcę zamówić nb997h i coś mi tabela rozmiarów nie gra. Noszę Nike.. 45/30cm (z metki na języku). New balance z metki 30cm to 46,5... Wierzyć w wymiar w cm i brać?

Nigdy nie patrzę na te centymetry podawane przez producenta, bo gdy sam mierzę wkładkę bardzo często inaczej mi to wychodzi. Ja przy nike US10, EU44, 28 cm noszę New Balance US9,5, EU43, 27,5cm, a jeśli NB made in UK/US to i nawet pół rozmiaru mniejsze. Więc u mnie wychodzi na to że odwrotnie niż to co piszesz. Ja bym poszedł w 45.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 5.09.2020 o 23:14, LuQi napisał:

Ktoś mógłby polecić jakieś dobre czyt. wygodne, lekkie, dobrze amortyzujące i wytrzymałe buty do biegania? Przeznaczenie - asfalt/beton (kostka brukowa). Na który z obecnie dostępnych modeli np. Asics’a warto zwrócić uwagę? 

Z asicsów sprawdź sobie gel kayano oraz gel nimbus - te drugie mam już od 6 lat i w sumie dalej wyglądają znośnie, a łatwo nigdy nie miały (choć przez ostatnie 2 lata już rzadziej je używam). Poza tym sprawdziłbym coś od mizuno, też bardzo fajne buty (tutaj nie wymienię modeli, bo nie wiem które byłyby ok na asfalt) oraz możesz sprawdzić markę hoka. Osobiście nie miałem na nogach żadnego modelu, ale są one szeroko polecane.

 

Edit: odradzam za to wszelkie boosty od adidasa. Do chodzenia jest to super but, ale biegając zjesz podeszwę w miesiąc.

Edytowane przez P1gu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iboodzie jest kilka modeli Mizuno 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P1gu dzięki za odpowiedź. Co do Twojej opinii odnośnie Adidasa to o jej słuszności sam już się niestety przekonałem. Miałem co prawda jakiś niedrogi model, ale poza podeszwą przetarły się też dość szybko w tylnej części za piętą mimo iż zawsze starałem się dobrze wiązać obuwie aby stopa była w nich stabilna. No i zdecydowanie słaba amortyzacja, na czym ogólnie mi zależy. 
 

Co do pozostałych polecanych modeli to sobie poczytam na spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi nie ma za co. Ja z adidasa miałem model supernova st, więc wcale nie jakiś niski. Chodziłem w nich (nawet nie biegałem) dość sporo, ale żeby but był kompletnie zużyty po niespełna dwóch latach? Bardzo się zawiodłem. Podeszwa była totalnie gładka, przebijał już boost, w środku wyściółka była porwana, tak samo okolice sznurówek. Spodziewałem się po nich więcej. Ultraboosty narzeczonej w sumie zużywają się jeszcze szybciej. Ogólnie nie pchaj się w marki mainstreamowe - adidas, nike, nb, ua. Kwestię adidasa już opisałem, a w nike z kolei nagminnie padają systemy (zoom). I nie są to bynajmniej jednostkowe przypadki, tylko bardziej coś w okolicach 50%, że po roku siądzie zoom. Możesz rozważyć jeszcze brooksy, też powinny być ok. A najlepiej to wszystkie interesujące modele przymierzyć, bo każda stopa jest inna i wiadomo jak to jest. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się przymierzyć kilka modeli butów do biegania. Głównie Asics oraz Mizuno. Pobiegać w sklepie nie było jak, ale trochę pochodziłem w każdych z nich i wybór finalnie padł na Asics Gel-Pulse 12. Raz, że wydały mi się bardzo wygodne, a dwa, że udało mi się na nie wynegocjować fajny rabat :) 
 

No cóż, teraz pozostaje już tylko przetestować je w terenie. Mam nadzieję, że się sprawdzą :) 
 

@P1gu jeszcze raz dzięki za wszystkie rady. 
 

00D1DB97-A7C8-45A1-97C4-9552633096AD.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się przymierzyć kilka modeli butów do biegania. Głównie Asics oraz Mizuno. Pobiegać w sklepie nie było jak, ale trochę pochodziłem w każdych z nich i wybór finalnie padł na Asics Gel-Pulse 12. Raz, że wydały mi się bardzo wygodne, a dwa, że udało mi się na nie wynegocjować fajny rabat  
 
No cóż, teraz pozostaje już tylko przetestować je w terenie. Mam nadzieję, że się sprawdzą  
 
[mention=38909]P1gu[/mention] jeszcze raz dzięki za wszystkie rady. 
 
00D1DB97-A7C8-45A1-97C4-9552633096AD.thumb.jpeg.45a2d66133aedc5c72d3784155967fb3.jpeg
Buty do biegania, całe czarne a biała podeszwa no k.... Logika



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi fajny but, najważniejsze, żebyś to Ty się w nim dobrze czuł podczas biegania. ;) No i oczywiście, żeby jak najdłużej nadawał się do użytku, czego Ci życzę. Choć patrząc na wygląd podeszwy nie mam obaw co do tempa jej ścierania. :D

 

@retter to buty użytkowe, nikt w nich nie będzie chodził po wybiegu w Mediolanie, dlatego ta biała podeszwa, nawet jak się wybrudzi, to nie przeszkadza. Poza tym daje fajny kontrast, a umyć podeszwę jest jednak trochę łatwiej niż usyfioną białą cholewkę z materiału.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, P1gu napisał:

@retter to buty użytkowe, nikt w nich nie będzie chodził po wybiegu w Mediolanie, dlatego ta biała podeszwa, nawet jak się wybrudzi, to nie przeszkadza. Poza tym daje fajny kontrast, a umyć podeszwę jest jednak trochę łatwiej niż usyfioną białą cholewkę z materiału.


Zgadzam się w 100%. Z umyciem tego typu podeszwy nie ma najmniejszego problemu. Poza tym z doświadczeni wiem, że biegając głównie po asfalcie czy chodniku z kostki brukowej, wcale nie ma problemu z jakimś nadmiernym bredzeniem się tej części buta, tak więc to akurat nie jest żaden problem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile teraz taki but wytrzymuje?
Kiedyś mówiono, że buty do biegania po 500km trzeba zmienić bo tracą swoje właściwości, zurzywaja się systemu i może to nawet szkodzić.

Ja rozwalam scieram podeszwy w każdych w mniej jak pół roku, więcej niż 20km tygodniowo nie truchtam (4 sesje po 5km) więc wychodzi te 500km.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie przeważnie kupuje outdoorowe ale zauważyłem że praktycznie non stop chodzę po kostka / asfalcie 🙂 a więc klimaty miejskie. Gdzie tu sens! 

 

Polećcie fajne i wygodne adaśki na twarde powierzchnie na codzień 🙄 

W twardych Salomonach to można sobie nogi połamać. 

Mogą być skórkowe, chyba adidas coś miał, hmm. 

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności